KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Keleti erdőrész

Go down 
+2
Fenyvesdombi Thelion
Morrigan
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Aug. 03, 2013 11:26 pm

- Nazaril, nem vagy szokatlan, csak téged a Teremtő nem harcosnak szánt. Lehet, hogy tervei vannak azzal, hogy olyan vagy, amilyen. – mosolygok rá biztatóan, ahogy látom kissé elborulni az arcát, de aztán az események valószerűtlenül felgyorsulnak és máris az életünkért kell küzdenünk. Ilyen a vadon!
Mondania sem kellett, már én is láttam, hogy szép halkan észrevétlenül körül vettek minket és ez aggasztó volt, hiszen ez olyan vezért feltételez, aki tapasztalt és rutinos. Nem lesz könnyű elbánni velük, főleg egy zöldfülű elf lánnyal az oldalamon.
Még láttam, ahogy belemártja az első támadóba a tőrét és elismerően biztattam is volna, hogy még sem olyan elveszett, de aztán a következővel már nem volt ilyen szerencséje és máris a földön volt. Már indultam volna, hogy segítsek, de láttam,hogy rám is jut pár falkatag, így sajnos a lánynak várnia kell és kitartani addig, míg átverekszem magam ezeken.
Kettőt még le tudtam teríteni a jeges nyilaimmal, de a harmadik már a nyakamon is volt, így csak annyi időm maradt, hogy előkapjam a tőrömet és már hanyatt is vágódtam a rám ugró farkassal együtt, aki rögtön a nyakamra támadott, hogy feltépje azt. A kezemmel ragadtam meg a torkát és oldalt a pofáját, hogy ebben megakadályozzam, majd a lábaimat felhúzva satuba fogtam és egyre szorítottam, mag vonyítani nem kezdett, ekkor a tőrt tartó kezemmel végre elengedhettem annyira, hogy a a pengét a szívébe döfjem. Egy utolsó nyikkanással rogyott rám, én meg gyorsan lesöpörtem és már ugrottam is, hogy Nazaril-hoz rohanva segítsek neki, remélve, hogy nem csak a széttépett hulláját találom meg.
Az adrenalin zubogott a véremben, de tudtam, hogy a vezér még nem mutatkozott és ő lesz a legveszélyesebb.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 08, 2013 12:48 am

Láttam az árnyékát felettem, s már vártam, hogy elnyeljen a sötétség, ám a farkas nem a nyakamra harapott, de még csak nem is a közelébe: a karom ragadta meg, s átlépve felettem kezdet el húzni, rángatni. természetesen fájt, fel is szisszentem.

Miért nem ölt meg?

Természetesen eszem ágában sem volt vele menni. Hátra pillantottam, s láttam, hogy a férfin egy farkas van. nem mozdulnak, legalább is abban a pillanatban ezt láttam.
- Jaj ne! - nyögtem összeszoruló szívvel, ám nem volt túl sok időm. Tőrömet az engem rángató farkas pofáján húztam végig, felvágva orrnyergét és egyik szemére megvakítva. A vadállat elengedett, nyüszítve szegte orrát a földre, mancsával elvesztett szemét dörzsölte. Azonnal felkeltem, és hátra fordultam, hogy megnézzem Theliont. Megnyugodott a szívem, amikor láttam, hogy ép, és épp a farkasra céloz íjával. Ám mielőtt kilőhette volna a nyilat, valami hatalmas árnyék vetette rá magát: a falkavezér. De semmi nem volt rendben ezzel a farkassal.. Kezdve a világító zöld szemekkel, a sokkal nagyobb termetig, át azzal a fura természetellenes aurával.
Elkapta a férfi íjat tartó kezét és játszi könnyedséggel, annál fogva hajította neki egy fának. Elkerekedtek a szemeim, s láttam ahogy a farkas alfa neki veselkedik...
Automatikusan cselekedtem. Egy pillanat alatt fogtam fel, hogy mit is csináltam. Zilálva, egész testemben reszketve markolom Thelion mellkasán a ruhát, testemmel védem őt, arcom nyakában. Érzem rajta a természet finom illatát. Szinte várom a végét életemnek, ám csak egy puha, nedves orrot érzek a hátamon. Összerezzenek, egyrészt a félelemtől, másrészt a fájdalomtól. De nem történik semmi.
Elképedve fordítom hátra a fejem, de a farkas már csak a fák közül figyel. Félszemű társa mellé kódorog, majd mind a ketten elszaladnak.

Miért nem ölt meg?

Tekintetem körbe szalad. Minden farkas eltűnt... A halottak nem másznak csak úgy el! De már a vérüket sem látni. Miféle démoni mágia ez...?
Még mindig minden ízemben reszketve fordulok vissza a férfi felé. Arcára pillantok, majd rájövök, hogy még mindig ruháját markolva "fekszem" rajta. Elengedem, s hátrébb húzódom, egyből sebesült keze felé nyúlva. Finoman megfogom, megnézem.
- Ó Teremtőm... - sóhajtok halkan, finoman kiszedve a ruha cafatokat a marcangolt sebből. Közben fel-felpillantok a férfi arcára. - Várj. - mondom és elszaladok a táskámért, mely mellett nem rég még egy halott farkas feküdt. Mostanra hűlt helye... A vérének is. Kiveszek a cuccaimból egy fatányért, megmerítem vízzel a patakból. Felkapom a táskám bár csak a kezemben viszem oda. Letérdelek mellé ismét, s egy gyógyulást segítő pakolást kezdek csinálni: egy kicsi ebből, egy kicsit abból. Megdörzsölöm a leveleket, hogy nedvet eresszenek, azzal kenem be a férfi karját, olyan óvatosan és finoman, ahogy csak tudom, persze előtte a vízzel kimosom a sebét. Ahogy kezd minden nyugalmasnak tűnni, egyre jobban érzem, hogy a hátamon szinte ég a seb. Remegő sóhajjal folyton el az érzést.. Előbb őt akarom ellátni.
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 08, 2013 2:23 am

Harcra készen néztem körül, hogy, ha Nazaril még veszélyben van, akkor tudjak neki segíteni, de úgy láttam, hogy jól boldogult, hiszen egy nyüszítő farkas vonaglott előtte. Már-már megkönnyebbülten sóhajtottam fel, és eresztettem volna egy nyulat az ordasba, hogy megszabadítsam a szenvedéstől, mikor egyszerre csak valami hatalmas megragadta a karomat és én már repültem is. Egy fa állított meg és a fájdalom előbb a hátamba mart, majd a karomba, ahogy a tudatomat elérte a roncsolt testrészből áradó kín.
Az íjamat persze elejtettem, így csak a tőröm felé tapogatóztam, hogy azzal védjem magam, hiszen számítottam rá, hogy a falkavezér, most bosszút akar állni elesett harcosain.
Komoran pislogtam fel, mikor megpillantottam azokat a természetellenesen világító szemeket. Csak most tűnt fel, hogy már a termete sem szokványos, mert hiszen jóval nagyobb volt egy átlagos fajtársánál, és ez a bekerítés sem egy sima állatra utalt. Viszont soha nem láttam még ilyet, pedig jó pár éve járom az erdőt.
Felkészültem a támadására, de ehelyett egy könnyű női test omlotta a karjaimba, teljesen eltakarva előlem a vadállatot, ráadásul a karom is kettőnk közé szorult, amitől újabb vad fájdalomhullám rázott meg, de csak halkan felnyögtem.
- Nazaril. – leheltem a fölébe és megpróbáltam lefejteni magamról. – Menj innen! Én kellek neki, te addig elmenekülhetsz. Mássz fel egy fára, vagy fuss messzire. – tettem még hozzá, de nem sok sikerrel, mert a lány nem mozdult, csak szorított, mint egy fuldokló. Meg kell mondanom ha ez nem ilyen körülmények között lett volna, igazán értékeltem is volna, hiszen nagyon is vonzó elf lány volt, de most csak aggódtam miatta is.
Aztán még is azt hittem meggondolta végre magát, mert elengedett, de mikor körbenéztem csak a vezér és egy másik farkas hátát láttam már csak, ahogy eltűntek a fák között.
- Mi volt ez? – néztem egy darabig arra, ahol utoljára láttam őket, döbbenten. – Miért mentek el? – néztem körül gyanakodva, hogy mi zavarhatta meg őket, de nem láttam semmit.
Mikor felemeli a kezem, hogy megszemlélje a mart sebet, beleharapok a nyelvembe, de aztán egy nagy levegő után, már érzelem mentes tekintettel hagyom, hogy vizsgálgassa, majd aztán neki lásson, hogy bekötözze.
Látszik, hogy ért hozzá és nem először csinálja.
- Látod! Ez is nagyon fontos dolog. – szólalok meg rekedten. – Segítőkész és értő módon gyógyítasz. Erre is szükségünk van. – a hangom fojtottá válik, ahogy a sebbe kerülnek a gyógyfüvek, de aztán nem kerüli el a figyelmemet, hogy milyen mereven tartja a hátát.
- Te is megsebesültél. – mondom neki, ahogy elkészült. – Most rajtam a sor, hogy segítsek. Te megmondod mit csináljak és én bekötözöm a sebeidet.
Elkérem tőle a tányért, melyet kiöblítek a vízben, majd a tiszta vízzel térek vissza, majd intek neki, hogy üljön le elém háttal.
- Kérlek vedd le a felsőruhádat, hogy hozzáférjek a sebekhez. Csúnya karmolásokat szereztél be, muszáj kimosni és fertőtleníteni. Ezek az állatok sok betegség hordozói, könnyen elfertőződhet.
Nem akarom ijesztgetni, de láttam már olyanokat, akik egy ilyen karmolás után nem sokkal egyszerűen megőrültek. A vezetőnk azt mondta, hogy a farkas veszett volt és a vadász is elkapta.
- Szerinted miért nem támadtak tovább? – teszem fel közben a kérdést, ami azóta is foglalkoztat és bár tudom, hogy nem épp a legjobbtól kérdezem, de hát talán van valami ötlete.




Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 08, 2013 3:40 am

- Nem tudom... de soha többet nem akarok találkozni velük... - sóhajtok. Azt már inkább nem említem meg, hogy a másik farkasnak is lett volna lehetősége. Két lehetőségük volt, de egyik se használta ki...
Miért nem öltek meg?
- Nem az a fajta vagyok, aki hagyja meghalni a társát, csak hogy ő élhessen, Thelion... - mondtam halkan utána - Soha ne kérj tőlem többé ilyet. - mondom határozottan a szemeibe pillantva - Te se tennéd meg. - fordítom vissza pillantásom a karjára, majd szavai után elmerengek. - Szükségünk? A klánodnak? - kérdezem elmerengve, befejezve a kötést. Aztán figyelem, hogyan kel fel, és hoz vizet, majd mire kér. Teljesen belepirulok, még ha ésszerű is a dolog.
Végül háttal fordulok neki és lesütve szemeim, az eddiginél is nagyobb zavarban kezdem csiga lassan lehúzni a vállamról a lenge, de már haszna vehetetlen felsőt. Mozdulatom egyrészt azért lassú, mert habár láttak már félmeztelenül, az csak egyszer volt és csak akkor, mikor megbüntettek... Aminek a nyomait most a férfi is látni fogja. És ez most egy teljesen más milyen helyzet, így érzelmileg is máshogy reagálok.. Ráadásul tartok attól, mit fog gondolni. Szóval lassan lehúzom a derekamra a ruhát, majd hátra nyúlva hajamat előrehúzom egyik vállam felett... Így felfedve a hátam, a vállam, a csípőm, mindent a derekamig. Halkan szusszanva, hogy véget ért a ruhalevétel tortúrája hunyom le egy kicsit a szemem.
- Maradt még abból a növénymorzsalékból, amit a kezedre tettem... - pillantok hátra a vállam felett kipirult arccal, majd inkább visszafordulok. Annak a nedvét kell óvatosan és egyenletesen szétoszlatni a seben... Aztán be kell kötni a sebet. Már ha van elég.. az utóbbi időben volt hogy használnom kellett.... - sóhajtok aprót és kissé lehajtom a fejemet, mikor kimossa a sebeket. Így, hogy a vért lemossa a hátamról, teljesen láthatóvá válnak a hegek, amelyek a városban töltött éveimet örökítik meg.
- Nem tudom, hogy miért nem támadtak.. a lehetőségük meg volt.. De... te is láttad a falkavezért... - mondom és teljesen ki libabőrösödőm az emlékére. - Az nem sima farkas volt... Lehet, hogy valami mágus? Hallottam alakváltó mágusokról. - merengek el. Összerezzenek és a térdembe markolok, mikor elkezdi kenegetni a sebeim.
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 08, 2013 4:41 am

- De értelmetlenül eldobni egy életet sem szabad, ha megmenthető. – válaszolom neki halkan, bár jól esik, hogy még így jóformán ismeretlenül is kiállna mellettem, de, hát ahogy egyre jobban megismerem, ő ilyen.
- És igen, a klánomnak. – bólintok a kérdésére. – Az ügyes és értő segítő kéz, mindig hiánycikk.
Aztán elkezdődik a vetkőzés rítusa, ami először meglep, hiszen a népünk nem ilyen szégyenlős, másodszor mosolygásra késztet, egészen addig, míg el nem kezdem lemosni a hátát és meg nem látom azokat a hegeket!
A kezem megdermedt és én csak mereven néztem a csíkokat, amik nagyon is árulkodók voltak, hogy mi is okozhatta őket.
Most már eszembe jutott, amit még a megismerkedésünk elején mondott, hogy a városban megbüntették, mert segített az ottani elfeknek. Tehát ez volt a büntetés.
Nem akartam megbántani, így visszafojtottam a látványra történő első reakciómat, a dühömet, így csak egy nehéz sóhaj lett belőle.
- Abelas! – szólaltam meg alig halhatóan, majd a kezem tovább mozdult, hogy folytassam a munkámat.
Még óvatosabb lettem, aztán mikor sikerült megtisztítani teljesen, az utasításának megfelelően bekentem a növényi morzsalékkal, majd amennyire csak tudtam bekötöttem.
Mikor végeztem, a zsákomhoz mentem, majd elővettem belőle a tartalék ingemet és Nazaril-nak nyújtottam.
- Tessék! Ezt vedd fel, a tied teljesen használhatatlan már.
Aztán pár perc hallgatás után kitört belőlem.
- Hogy tehették ezt! Hogy voltál képes elviselni és hogy hagyhatták a többiek, hogy megtegyék? – csaptam ököllel a puha fűbe, de aztán igyekeztem lehiggadni. – Abelas! – mondtam még egyszer, de ennek már a bocsánatkérésen volt a hangsúlya.
- Csak negyon megrázott, hogy ilyen csúnyán elbántak veled és megaláztak.

Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 08, 2013 5:23 am

- Nélküled a farkasok utánam jöttek volna.. - felelem csendesen - Ha futok, utol érnek. Ha fára mászom, megvárnak. Vagy éltünk volna mind a ketten, vagy egyikőnk sem. -hunytam le a szemem. Aztán éreztem, ahogy megáll a keze, amint már lemosott egy kis vért a hátamról. Szemem sarkából oldalra, hátra sandítok, majd előre pillantok a nyugodt vízre.
- Ne sajnáld. Az iménti példád hozhatnám fel arra a helyzetre. Én akkor áldozatot hoztam a népemért. - mondom halkan és fejemet oldalra fordítom, így pillantok rá hátra, bár így sem látom teljesen. Néha-néha összerezzentem, amikor fájt egy-egy mozdulat, de amúgy ajkamba harapva tűrtem az egészet. Aztán amikor elkezdett kötözni, figyeltem magam előtt, hogyan veszi át egyik kezéből a kötést, amely aztán nem fedte el teljesen a sebet, de a felét legalább igen. Mikor ruháját kínálja, csak intek. Ekkor már valamivel nyugodtabb vagyok, tekintve, hogy kötés és a hajam egyaránt takar.
- Köszönöm, van nekem is másik ruhám. - mondom, s táskámból kiveszem a zöld nadrágom és a barna tunikám, amit magamra is öltök sepert alatt. Egy kissé fájdalmas így, de egy keserű arckifejezésen kívül nem adok más jelet arra, hogy rendkívül kellemetlen ez így most. Aztán amikor dühödten a földre csap, én csak szelíden rámosolygom és oda nyúlva finoman megfogom ökölbe szorított kezét. Egy pillanatig fogom, majd lassan a másik kezemmel is oda nyúlva kihúzom ujjait tenyeréből, mintha csak ezzel akarnám konstatálni, hogy szeretném eloszlatni a dühét.
- Semmi baj, kedves Thelion. -mondom halkan, majd elengedem a kezét, s sajátjaimat visszahúzom az ölembe. - Ha megvédenek, nem lett volna értelme annak, hogy véremet és könnyemet áldoztam értük. Gonoszak pedig minden nép körében vannak. Még a mienkben is. - tettem hozzá elhalkuló hangon. - De köszönöm, az együtt érzésed. Nagyon... nagyon kedves tőled. Jó érzéssel tölt meg. - mondom a kezeimre pillantva. - És.. szívesen elmegyek a klánodba, ha tényleg hasznosnak találsz, és tényleg elkél a segítség. - pillantok fel ismét rá egy apró mosollyal az ajkaimon, habár arcomon halovány kétség ül. Félek, hogy a többség nehezebben fog reagálni előéletemre, mint Thelion. Ő elég megértőnek számít azok közül, akikkel eddig beszéltem. Ajkamról eltűnik a mosoly, s lesütöm a szemeim, ahogy az emlék visszatér, majd a jövővé alakul, amikor a férfi oda vezet a klánjához. De hazudni sem fogok. Denerimben annyi megaláztatást bírtam ki. Ezt miért nem? Talán.. mert a saját népem. A saját magam megnyugtatására egy olyan dalt kezdtem dúdolni, melyet még régen anyám énekelt nekem, mikor lefektetett aludni. Persze énekelni én is eltudtam volna, de most nem akartam elaltatni senkit, csak épp a rossz felhőket elűzni a fejem felől.
- Késő van... Pihenni kéne... - mondom végül halkan.
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimePént. Aug. 09, 2013 2:52 am

Bár még mindig dühös vagyok, de már sokkal inkább szomorú, hogy így kell látnom népünk egyik békés tagját. Még őt sem kímélték, pedig csak az volt a vétke, hogy segíteni akart.
Ebből is látszik, hogy az emberek egy kegyetlen faj és nem érdemelnek kegyelmet, ha a harcban összefutok velük.
Óvatos vagyok, amennyire csak lehet, hiszen tudom mennyire fájhat, de a kötözés már gyorsan megy, ameddig futja a gyolcsból.
A ruhát visszautasítja, mert kiderül, hogy neki is van tartalék, így az enyémet visszateszem a zsákomba.
Miközben én még az érzelmeimet próbálom meg kordában tartani, felöltözik, aztán a kezem felé nyúl, amin annyira meglepődök, hogy egyáltalán nem tiltakozok, ahogy szinte kisimítja az ujjaimat, ezzel is jelezve, amit a szavaival is elmond.
Olyan békésen viselkedik, hogy ez rám is nyugtató hatással van és a szemébe nézve szinte el is szál a haragom, köszönő szavaira még el is mosolyodom.
- Nem ezt érdemled! Nem ezt érdemeljük. – suttogom még, de már alig hallhatóan.
Én vadász vagyok és harcos, így elcsodálkozom azon a végtelen türelmén és békességén, ahogy hozzááll ezekhez a dolgokhoz, és bár tudom, hogy én erre nem leszek képes, azért elismerem az ő érveit is.
- Ennek igazán örülök Nazaril. – biccentek arra, hogy eljön velem a törzshöz. – Meglátod, hogy nem vagyunk olyan hidegszívűek, mint ahogy gondolod, még ha az élet meg is keményített minket. Lehet, hogy az első időben tartózkodóak lesznek, de a te hozzáállásoddal és szeretet teljes viselkedéseddel én nem félek, hogy nem fogadnak be. – bólogatok meggyőzően, hiszen tényleg szükség van a gyógyító és ügyes kézre.
Mikor dúdolni kezd, én is elfekszem a fűben és merengve nézem a csillagokkal teleszórt eget, és olyan nyugalom száll meg, mint amit már nagyon rég nem éreztem. Egészen belefeledkezem a hangjába, ami gyerekkorom emlékeit idézi.
- Nagyon szép volt. – mondom, mikor elhallgatott. – Ige, későre jár már. Teszek még a tűzre és heveredj le mellé, én majd őrködöm. – állok fel, hogy szedjek még pár vastagabb gallyat, ami elparázslik majd reggelig.



Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeVas. Aug. 11, 2013 4:55 am

- Mindennek meg van a maga oka, Thelion. Annak is, hogy találkoztunk, s annak is, hogy még élünk. - pillantok a fák közé, amerre eltűnt a két vadállat. Aztán szavaira rákapom a tekintetem. - Jaj dehogy, félre érted! Én nem gondolom rólatok, hogy hideg szívűek lennétek. Csak éppen attól tartok, hogy túl sok rossz dolgot éltetek már meg ahhoz, hogy érezhessétek azt, amit én. Csupán... szóval szerintem... - akadok meg mindig, majd sóhajtva legyintek - Mindegy is.  Te mindig a földön alszol? - nézek körbe - Hiszen itt annyira veszélyes. Én általában a faágakon alszom. Ha nem is olyan kényelmes, mint ez a puha fű.... - simítok végig a szálakon - de biztonságosabbnak érzem. És ha te őrködsz, hát mikor fogsz aludni? Neked is muszáj pihenned, főleg a karod miatt. Nem szabad megerőltetned. - pillantok bekötözött kezére. - Talán felváltva őrködhetnénk. - ajánlom fel, mikor oda hozza azt a pár rőzsét, hogy a tűzre tegye. Persze habár úgy tűnik, felajánlottam neki a dolgot, hangom valójában eléggé határozott. Kettejük közül a férfi a tapasztaltabb és erősebb harcos és vadász, ha esetleg történik valami, neki kell pihentebbnek lennie. Figyelem arcát, miközben a tűzre teszi az ágakat. Egészen belefeledkezem a vonásaiba, ha válaszolt, kissé megrázom a fejem - Bocsánat, megismételnéd? Elbambultam egy pillanatra... - pillantok el a tűzre, egy fűszállal babrálva. Aztán lehunyom a szemeimet és kissé homlok ráncolva emlékeztetem magam egy magamnak tett ígéretemre, amit nem szeretnék megszegni. Szusszanok egy kicsit, s egy pillanat múlva újra felnézek.
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeVas. Aug. 11, 2013 9:45 pm

- Ez igaz Nazaril! – sóhajtok egyet. – A Teremtő Útjai és szándékai kifürkészhetetlenek. Lehet, hogy oka van annak, hogy mi ketten összetalálkoztunk.
Az azért halvány mosolyra késztet, ahogy arról beszél, az erdei elfek mennyi rossz dolgon mentek keresztül, mikor épp nem régen mesélte el, hogy neki milyen sorsa volt a városban.
Ebből is látszik mennyire másként gondolkozik és mennyire lágyszívű teremtés. Abban viszont igaza van, hogy a mi klánunk asszonyai ennél ……hmmm…….keményebb véleménnyel vannak.
- Igen, általában. – ocsúdok fel a merengésemből a kérdésére. – Szerintem a fán sem sokkal veszélytelenebb, hiszen onnan egyrészt könnyen lepottyanhatsz, másrész sok ragadozó tud fára mászni. – ingatom meg a fejem a kétségeire.
Mikor az őrködésemre azzal reagál, hogy megemlíti a sebesülésemet és felajánlja, hogy felváltva maradjunk ébren, egészen felvidámodom.
- Ez a kis karcolás nem akadályoz meg abban, hogy nyitva tartsam a szeme. – mutatok a bekötözött karomra. – És máskor, ha egyedül vagyok, mit gondolsz ki őrködik helyettem? – teszem fel a logikus kérdést, miközben a szemébe nézek, melyek kíváncsian mélyednek az enyémbe, bár elég magabiztosnak tűnt ebben az ügyben.
Látom a pillanatnyi zavart, ahogy kéri, ismételjem meg a kérdést, amit meg is teszek, mikor pár másodpercig lehunyja azokat a szépen csillogó szemeit, majd utána, én is elhallgatok, ahogy ismét rám néz.
Valami ösztönös vonzalmat érzek a lány iránt, ami arra késztet, hogy biztonságban tudjam, hogy megvédjem, amihez hozzá tartozik, hogy elkísérjem a klánunkig, ahol már viszonylagos biztonságban érezhetem. De hiszen alig ismerem! De az érzéstől nem szabadulhatok és ez a különös véletlen ezekkel a farkasokkal……..



Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeHétf. Aug. 12, 2013 2:54 am

- Általában macskafélék tudnak fára mászni. Abból pedig nem sokat ismerek, ami akkora volna, hogy megtámadna minket.. Egy brontot pedig igazán nevetséges volna fán látni. - nevetem el magamat. - És nem is lennénk igazi erdei elfek, ha leesnénk az ágakról. - kuncogok tovább vidáman, majd felpillantok a holdfényben ezüstösnek tűnő lombokra. Kicsit elmerengek, majd ismét elmosolyodom. - De most nem egyedül vagy. És mi az, hogy karcolás? Az a farkas... vagy akármi is volt az, majdnem letépte a karod. - pillantok rá kissé aggodalmasan, ahogy visszaemlékszem a rémisztő jelenetre.
- És különben is, most én vagyok a te gyógyítód. - mosolygom rá ismét, amint tudatom vissza ér erre a helyre. - És én jobbnak gondolom, ha pihensz kicsit. Ahogy sok dolog bennünk, a sebek is gyorsabban gyógyulnak, ha pihen az ember. Három nap múlva tán még az íjadat is használhatod már, de még akkor sem emelhetsz túl nagy súlyokat. - mondom elmerengve. - Milyen messze van innen a klánod?
Aztán a klánra térve ismét teljesen elmerengtem. Mivel rajtam nincsenek tetoválások (és megjegyzem, nem is szeretnék) könnyen hihetik azt rólam, hogy rabszolga voltam, ami még alább ássa "sikereim" a klánban. Kicsit elbizonytalanodva csavargattam egy fűszálat a kezem között.
- Nálatok.. muszáj majd betetováltatnom magam? Ugye nem? - kérdezem rápillantva - Tudod... Tiszta szeretnék maradni. Tetoválás nélkül is lehetek erdei, és tetoválással is lehetek rabszolga. Így sok értelmét nem látom ennek az egésznek. Számomra pedig mint tudod, városi és erdei elf nem különb. És mivel rövidtávon annyira nem fontos, hogy mit gondolnak rólam, ezért én azt elhanyagoltam kiskoromban is.. Inkább.. elszöktem az erdőbe, húztam az időt, míg anyámék feladták.  Szerencsére. Nem tudom, mennyire le lettem volna törve, ha rám erőszakolták volna. Neked is van tetoválásod, nem? - billentem kicsit oldalra a fejemet, kíváncsian csillogó tekintettel fürkészve az arcát. Aztán eszembe jut, hogy pár perccel ezelőtt még épp én szóltam, hogy pihenni kéne.. Aztán pont én fecsegek össze-vissza?
Miután ezt konstatáltam, sóhajtottam.
- Sajnálom, kicsit cserfes vagyok. - pirulok el - Pihenjünk. De kérlek két óra múlva ébressz fel, le szeretnélek váltani. Szemem nekem is van. - mosolygom rá halványan.
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeHétf. Aug. 12, 2013 6:45 am

Mosolyogva hallgatom a fejtegetését, miért biztonságosabb neki a fán aludni és azt is, hogy átmegy szigorú gyógyítóba, aki ágyba parancsolja az engedetlen elf gyereket. Tetszik, ahogy magára talál ebben a szerepben.
- Hát annak muszáj gyorsabban mennie, mert nem engedhetem meg magamnak, hogy napokig ne használjam az íjamat. – ingatom meg kétkedően a fejem. – Holnap korán elindulunk, vissza a táborhoz, hogy hozzá jussak a otthagyott gyógyitalokhoz, vagy, ha az nem használ találnom kell egy gyógyító mágust. – jelentem i határozottan, mert ez tényleg veszélyes lenne számomra. – Egy jó napi járásra vannak, ha holnap kilépünk talán estére oda is érhetünk.
Látom rajta, hogy valami bántja, hiszen elfelhősödik a tekintete és a hangja is elhalkul, ahogy ismét szóba kerül a klán. Aztán viszont meglep, amikor kiderül, mi aggasztja a legjobban.
- Mi? A tetoválás? Hát…..ez jó kérdés Nazaril. – akadok el tényleg a válasszal, hiszen ezen még sosem gondolkoztam.
Az erdei elfek mindig is díszítették magukat és ezzel is jelezték a hovatartozásukat, a klánjukhoz való hűségüket, kötődésüket, így ez soha nem volt kérdés. Viszont nem tudok róla, hogy ezt előírná valami, vagy kötelező lenne, csak eddig még nem volt olyan, aki nem akarta volna.
- Öööö……- jöttem zavarba egy kis időre, de aztán megvontam a vállam. – Ezzel megfogtál! Fogalmam sincs, de nem hiszem, hogy kényszerítenének rá, hogy olyat tégy, amit nem akarsz. Ha emlékszel még arra az időre, amit a klánoddal töltöttél, akkor tudod jól, hogy a szabadságot ész önálló véleménynyilvánítást mindig is nagyra tartottuk. Nem hiszem, hogy ez befolyásolná a törzsbe való befogadásodat. Különben sem vagy már olyan ifjú korban, amikor ezek felkerülnek a testedre. – magyarázom egyre biztosabban, bár ezt nem én fogom eldönteni.
- Természetesen nekem van. – mondom elmosolyodva a kérdésére, mert egy olyan sokat megélt elf harcos-mágustól kaptam, akire büszkén tekintettem fel, és most büszkén is mutatom meg a lánynak a bőrömet díszítő ábrát.
Mikor szabadkozni kezd elkacagom magam, hiszen amúgy sem készültem aludni, így meg aztán főleg jobban telt az idő, bár, azért neki nem ártott volna a pihenő, mert holnap elég megerőltető lesz a menet, ha velem tart.
- Semmi baj. Én nagyon élvezem a társaságodat és nekem elég lesz hajnalban két óra alvás, hidd el, ezért ha annyira szeretnéd, akkor felébresztelek. – egyeztem végül bele, hogy ne bántsam meg.
- De miért ez az ellenszenv a tetoválással kapcsolatban? Nem akarod, hogy megszóljanak érte az emberek, vagy, hogy tudják hová tartozol? – kérdeztem, mert azért érdekelt volna.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeKedd Aug. 13, 2013 7:08 am

Mikor megmutatja a tetoválását, először halványan elpirulva figyelem a finom izmos testet, de aztán megfegyelmezve magam elkezd a tekintetem bele merülni a tetoválásba, s annak szép íveibe. - Gyönyörű. - mosolygom arcára tekintve, amin látom a büszke mosolyt. - Mi ez a mosoly? - kuncogom - Különleges a számodra, ugye?
Kérdem, majd más témára terelődünk.
- Rendben, köszönöm. - mosolygom rá, mikor megígéri, hogy felébreszt. Aztán kérdésére félmosollyal az arcomon felpillantok a holdra.
- Hovatartozás... - sóhajtok rosszallóan a szóra - Tudod.. a mi népünk úgy csinál, mintha ketté lenne választva. Városiak és erdeiek. Szerintem nincs városi és nincs erdei elf. Szerintem csak elf van. Már pedig ha én bármit is magamra tetováltatnék, már azzal csoportot foglalnék. Így, hogy a bőröm tiszta, nem foglalok állást és mind a két félhez csatlakozhatom, ha akarok. Az emberek anélkül is megszólnak, ha van ha nincs tetoválás a bőrömön, de egyenlőre ez már csak így meg Fereldenben mostanság. - sóhajtok halkan, majd oldalamra fekszem a puha fűben. Egy kicsit figyelem elmerengve a tüzet. A nővérem jut eszembe, s hogy ő mennyire várta a tetoválásának napját és engem mennyire megvetett, amikor minden alkalommal elszöktem. Halvány mosoly kerül arcomra, ahogy felidézem magamban arcát és hangját, ahogy általában leszidott, hogy miért nem végzem a dolgom. Ezzel kapcsolatban eszembe jut valami. Felpillantok Thelionra.
- Neked van családod? Apád, anyád, testvéred? Talán feleséged, gyermeked? Milyenek ők? Ott lesznek a klánban? - kérdezem halvány mosollyal az arcomon. - Nekem egy nővérem és egy anyám van. Apám meghalt születésemkor, több társával, mikor minket védtek. Tőle örököltem a tőrt... - simítok végig a fegyvertokon - Azt mondták, nagyon becsületes és szelíd ember volt. Inkább ütöttem rá, mint anyámra, vagy a nővéremre. Ők ketten határozottak és képesek bármire, ha meg kell tenni. Na jó, ez főleg a nővéremre igaz. Tettre kész, harcias lány. Habár szerintem egy szégyen folt vagyok az ő szemében, én azért büszke vagyok rá. Talán ma már férjet is talált magának.. lehet, hogy gyereke is van. Vajon mi történhetett vele azóta? - teszem fel magamnak a kérdést elmerengve.
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeKedd Aug. 13, 2013 9:33 pm

A mosolyom továbbra sem hervad le az arcomról, mikor érzem, ahogy a tekintete végig siklik a testemen, hiszen nincs mit szégyellnem rajta, és persze a dicsérete nagyon is jól esik.
Az elfek mindig is híresek voltak az éles tekintetükről és érzékelésükről, így ezért nem meglepő, hogy rájön, a mosolyom mögött több bujkál.
- Igen, különleges. – bólintok a meglátására. – Egy olyan tásunktól kaptam, aki keményen helyt ált a Veszedelemmel szemben és mindig is küzdött a fajunk szabadságáért.
Mikor válaszolt a kérdésemre, hogy miért ellenzi ennyire a saját bőrének díszítését, figyelmesen hallgatom, hiszen eddig is sokat tanultam tőle, miként lássuk másként is a világot, mint a saját szemszögünkből. Persze ez nem jelenti azt, hogy egyet is értek vele, de legalább megpróbálom elfogadni, hogy van aki másként gondolkodik. Eddig azt hittem, hogy minden erdei elf gyűlöli és megveti az embereket, vagy, hogy a városi elfek mind gyengék és megadták magukat a sorsuknak, legalábbis a többség, de Nazaril rádöbbentett, hogy nem minden ennyire fekete és fehér.
Ahogy most is elém tárja miért akar „tiszta” maradni.
- Talán igazad van, bár szerintem a városi testvéreink is tetováltatnak olyakor-olykor, így ez nem hiszem, hogy ez választana el minket egymástól. – adok hangot a kételkedésemnek. – És hidd el, nem mindig rossz tartozni valahová. – nézek a szőke hajzuhataggal takart arcára, mely a sápadt holdfényben különösen világosnak tűnik most.
Óhatatlan, hogy előbb-utóbb szóba kerüljön az én családom is, hiszen az övéről már többször is szó esett, így nem lep meg a kérdése.
- A szüleim már nem élnek sajnos. – piszkáltam meg a tüzet egy gallyal és merengve néztem bele, mintha abban megpillanthatnám őket. – Volt egy vérfarkas támadás évekkel ezelőtt és elsőként estek áldozatul. Családot pedig még nem alapítottam. – vontam meg a vállam kicsit magamhoz térve és egy halvány mosoly is feltűnt az arcomon. – Elég zaklatott életet élek, vándorlok és nem hiszem, hogy sok elf asszony ezt jó szemmel nézné. Egyébként sem találtam meg még azt, aki mellett szívesen megállapodnék. – jöttem egy pillanatra zavarba, mert bizony, ahogy rá néztem, ebben meginogtam kissé.
Aztán érdeklődve hallgattam, ahogy a családjáról beszél, hiszen látszott rajta, hogy bár nem élt sokáig velük, azért szeretettel és kedvesen beszél róluk.
- Szerintem a nővéred már réges-régen megbánta, amit veled tett és nagyon boldogok lennének, ha hirtelen megjelennél előttük. – mondom neki halkan, biztatóan. – Biztosan meg fogod őket találni.
Ha még élnek….tehettem volna hozzá, hiszen annyi minden történt a hosszú évek alatt. Az éjfattyak támadása, a vérfarkasok, a rabszolgavadászok. Sok elf esett ezeknek áldozatul, de hát nem akartam elvenni tőle a reményt.
- Talán aludnod kéne. – győzködtem lágyan. – Holnap nehéz utunk lesz.



Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeSzer. Aug. 14, 2013 8:26 am

- Remélem, tényleg így lesz, mikor eléjük állok egy nap, amint megtaláltam őket. - mosolygom rá a biztatásra, amikor a nővéremékről beszél, majd bólogatok. - Igen, igazad van, pihenni kéne. Ne felejts majd el akkor felkelteni. -sandítok rá szemem sarkából kis mosollyal, majd fejemet kinyújtott kezemre hajtom. Egy pillanatig még nézem a tüzet, elképzelem ahogy meghitt találkozás alakul ki akkor amikor rátalálok családomra. Aztán behunyom a szememet, s néhány perc alatt el is alszom.


***


Azt álmodok, hogy a tengerparton állok. Nappal van, a sós víz finom illatát hozza felém a szellő, amely átjárja ruhám, megborzolja hajam. Mély levegőt veszek belőle. Tekintetem végig futtatom a parton, érzem a meleg homokot a meztelen lábujjaim között. Leguggolva belesimítok a homokba, s egy kagylót veszek fel onnan. Piros a héja kívül, belül pedig gyönyörű gyöngyház színű. Elmosolyodom, s tekintetem a vízre siklik. A hullámok habozva mossák a partot, hangja megnyugtat... Aztán történik valami.
A víz elsötétedik, egészen fekete lesz, megállnak a hullámok. A Nap eltűnik, a Hold jelenik meg helyette. A partra nézek, de már nem homokot látok, hanem sötét növényzetet. Tekintetem visszakúszik a vízre, de az már sehol sincs. Egy sötét, fekete erdőben vagyok... Hallom a farkasok vonyítását.
Félek. Kezemben szorongatva a kagylót kezdek el futni, ám mintha nem menne, mintha a lábamra sziklák lennének kötve. A farkasok pedig egyre csak közelednek. Ahogy hátra nézek, már látom is a fák között gyorsan mozgó alakjukat, villogó szemüket. Végre sikerül elkezdenem futni, azonban már utolértek. Nem harapnak, de ugatnak, s morognak. Terelnek... Ha megállnék, majdnem belém harapnak, vicsorognak, ösztönöznek, hogy fussak tovább. Mutatják az irányt. A kagylót már úgy szorongatom félelmemben, felvágta a kezem. Aztán egy dombtetőn meglátom azt a hatalmas farkast... Szeme úgy világít a sötétben, akár a lámpás. Majd az ágakból felettem mintha egy kéz állna össze, amely egy tőrt fog s felém sújt.

Zilálva, verejtékezve kelek fel. Még sötét van, a tűz is alig ropog már. Ha Thelion mellettem is van, az első az, hogy körbe nézek: Farkasok szerencsére sehol. A hátam azonban sajog, eddig rajta forgolódtam, rémálmaim közepette. Kezemre nézek, amiben a kagylót szorongattam.. Úgy tűnik, annyira összezártam ökleimet, hogy tényleg vérezni kezdett. Nagy levegőt veszek és kifújom, arcomat ruhaujjamba törlöm.. Majd a patakhoz lépek, hogy megmossam kezem, arcom és igyak egy kicsit.
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeSzer. Aug. 14, 2013 10:12 pm

Mosolyogva bólintok a szavaira és a felhívására, hogy ne felejtsem el felébreszteni, bár ha már megígértem akkor biztosan így lesz.
Aztán kényelmesen elhelyezkedik a tűz mellett és pár perc múlva már hallom is halk szuszogását, ahogy elmerül az álmaiban, az Enyészet földjén.
Én is elmerültem a gondolataimban, ahogy az egyik szélső fának dőlve néztem a vízen csillogó holdfényt.
Tényleg benne vagyok az időben, hogy talán elgondolkozzak a családalapításon, hiszen a velem egykorúak, már majdnem mind megtették már. De még érzem magamban a nyugtalanságot, hogy még mindig érzem a késztetést, hogy útra keljek és kalandozzak, más vidékeket ismerjek meg, hogy tapasztalatokkal felvértezve tudjak hasznára lenni a klánomnak. Ki kötné így hozzám magát és milyen élete lenne mellettem.
Arra eszmélek, hogy Nazril hányja-veti magát és néha nyugtalanul felnyög, az izmok játéka azt érzékelteti, hogy álmodik, méghozzá fut valahová, vagy valaki elől.
Éppen oda érek hozzá, hogy finoman felébresszem, hiszen nem szeretném, ha az Enyészet magába nyelné, mikor kipattannak a szemei és rám mered, bár a szemén látszik, hogy vakon mered rám.
- Semmi baj! – szólok hozzá megnyugtatóan. – Csak rosszat álmodtál. – simítok végig a vállán, aztán meglátom a kis vércsíkokat a tenyerén és komoran megrázom a fejem. – Ennyire rossz volt? Mi a baj?
Közben már eléggé magához tér és a vízhez sétál, hogy kicsit felfrissítse magát.
- Még bőven éjszaka van. – szólalok meg még mindig komoran. – Ha tudsz aludj vissza.

Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 1:10 am

A tény, hogy magam mellett találom a férfit, s az nyugtatóan simít végig vállamon, s szól hozzám, rendkívüli megkönnyebbüléssel tölt el. Jól is esik, hogy figyel rám és óv. A torkom, az ajkaim teljesen kiszáradtak, így nagyon jó érzés a hűs vízzel leöblíteni őket. Kérdésére kezeimet az ölembe eresztem, s kissé oldalra fordítva a fejem, hogy értse mit mondok, szólalok meg, ám tekintetem a vizet pásztázza.
- A tengerparton voltam... olyan csodás volt, ahogy elmesélted. Éreztem az illatokat, a meleget, hallottam a víz zúgását. Találtam egy apró kagylót, szépet, pirosat. Azt szorongattam.... - nézek kezeimre- Olyan szép volt, olyan nyugodt. Aztán... - itt hangom kissé zaklatottá válik - minden megváltozott... a tenger fekete lett, és minden más is, egy erdőben találtam magam.. A legkomorabb és ... furán hangozhat, de.. gonosznak éreztem azt a helyet. És akkor megjelentek... Megjelentek azok a farkasok, akik pár órája támadtak meg minket. - pillantok rá immár kissé felé fordulva a testemmel is - Nem haraptak meg... de megijesztettek. Tereltek, mint pásztorkutyák a bárányt. Nem tudom hova. Aztán megláttam a vezérüket is... - itt lesütöm a szemeim és kiráz a hideg, tetőtől talpig, ahogy eszembe jut a rémkép - ahogy bámul rám azokkal a nem e világi szemekkel. Arra keltem fel, hogy egy ágból kar lett, s a kezében egy hosszú tőr volt... Markolata fekete, akár a farkasok bundája, pengéje egyre hegyesedő, szinte ezüstszínben játszott. És hogy ez a kar lecsapott rám azzal a tőrrel. Éppen megéreztem magamban a fájdalmat, mikor felkeltem. De csak a testem játéka volt. Nem a kagyló vágta fel a kezem, hanem a körmöm, s nem a tőr fúródótt a hátamba, hanem a sebek fájtak, amin feküdtem. - mondom, majd nagyot sóhajtok - Félek kissé visszaaludni. Nem szeretek rosszal álmodni, mindig.. mindig olyan rossz előérzettel tölt meg. Nem sokszor álmodom rosszat, de azoknak általában volt valami jelentőségük... Szerinted butaság, hogy tartok ettől? - pillantok fel arcára, kicsit félve, kicsit reménykedve, hogy ő legalább azért nem néz teljesen bolondnak.
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 5:08 am

Nem tudtam, hogy hajlandó-e megosztani velem az álmát, mely ennyire megviselte, hiszen lehet, hogy nem tart még annyira a barátjának, vagy nem méltat a bizalmára, hogy ezt megtegye.
Ezért igazán örültem, mikor beszélni kezdett és elmesélte mi volt az, ami ennyire felzaklatta. Az eleje egészen szépen kezdődött és biztos az általam elmondottak formázták, de ami utána jött az tényleg elég rémisztő lehetett, habár valószínűleg azt is az előzmények, a felzaklatott idegek hozták a felszínre, és ezt most, mikor már magához tért, Nazaril is belátta, de ettől még nem lehetett kevésbé ijesztő.
Mikor szóba hozta a sebeket, azért megkértem, hogy forduljon meg, hogy ellenőrizhessem nem csúszott-e el a kötés és nem kezdenek e pirosodni a sebszélek, ami a fertőzés jele és akkor nagyon gyorsan el kell érnünk a táborunkat. De egyelőre nem láttam okot az aggodalomra, bár a sötétben, csak a derengő holdfénynél nem sokat láttam.
- Nem! – ráztam meg a fejem komoly arccal. – Nem tartom butaságnak. Az öregek szerint is sokszor jobban is kéne hallgatnunk rájuk. Talán beszélhetnél Tharin-nal ezekről, ő segített már többeknek megfejteni az álmukat. –
Mikor már láthatóan megnyugodott, visszakísértem a tűz mellé, amire még dobtam pár vastagabb ágat, hogy tartsa a parazsat.
- Ha gondolod, akkor ide húzódhatsz hozzám, én majd őrködöm az álmaid felett. – húztam elő a köpenyemet és terítettem a földre magam mellé, hogy ha akar nekem dőlhessen és pihenhessen még egy kicsit.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 7:08 am

Amikor biztosít arról, hogy nem néz őrültnek, egészen megkönnyebbülök és elengedek egy halvány mosolyt is. Aztán megkér, hogy üljek neki háttal, hogy megnézhesse a sebeimet. Kérését teljesítve kiderül, hogy sebeim szélei ugyan pirosak egy kicsit, de ez még nem biztos, hogy fertőzésre utal, lehet az irritáltság miatt is. Azért kicsit elbizonytalanodom. Nem szeretnék lebetegedni. Végül vissza húzza a kötést és a felsőt.
- Tharin? Úgy hangzik, mintha egy öreg bölcs volna, nem? - kérdezem, miközben együtt visszasétálunk a tűzhöz. Meglepve figyelem, ahogy leteríti köpenyét, s kicsit zavarba jövök, mikor felajánlja, hogy.. végül is hogy oda bújhatok.
Egyet biztosan tudok. Mellette biztonságban érzem magam, jobban mint a fán. Így habár reméltem, hogy a sötétben kevésbé észre vehető lesz a pír az arcomon, de mosolyogva léptem oda.
- Nagyon köszönöm. - leülök mellé. Egy picit feszengek, zavartságom valahogy az egekbe szökik. Mi van velem? Sose voltam ilyen félénk. Valahogy úgy érzem, hogy a gyomrom öklömnyire szorult. Kicsit előre hajolok, hogy elérjem a táskám, oda húzom magam mellé, s leszedem róla a hárfám. Magam mellé húzom, s egészen halkan, hogy ne verjem fel az erdő csendjét játszani kezdek rajta, s halkan dúdolok hozzá.


" Lágy eső bőrömön
Érzem szavakat énekelni mélyen.
Ők talán várnak valahol
a napsugárra, mint egy virág a parkban ...

Az, ami elveszett keresi kivezető utat
és azt akarja, hogy erősebb és szabad legyen.

Ott, ahol látni a szavakat
ez az a hely, ahol lehet hallani a legmélyebb dalt.

Csakúgy, mint a virágot, majdnem megérinti az eső,
Te is érezheted, olyan könnyű.

Soha nem veszhetsz el ...
A szavak között meg fogod találni
hová mész "


A halk dallamok közben kezdek megnyugodni, s lassan neki dőlök a férfinek, ahogy azt fel is ajánlotta. A dal után csendesen, halványan mosolyogva nézem még kicsit a tüzet, magamban dudorászva az utolsó dallamokat. Közben be is csukom a szemem. Habár nem alszom el olyan gyorsan és könnyen mint nem rég, azért csak megtörténik a dolog és olyan 5-10 perc múlva már halkan szuszogom, kezemben a hangszerrel. A tudat, hogy a férfi mellettem van, nyugodt alvást biztosít.
Tényleg őrzi az álmaim.
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimePént. Aug. 16, 2013 6:35 am

Bólintok a kérdésére, mert a vén elfnek tényleg a korát sem tudnám megmondani, mióta az eszemet tudom köztünk él és egyre bölcsebb lesz a korral. Talán még valamilyen varázstudománya is van, de ez csak az álmok megfejtésében nyilvánul meg.
- Igen, ő egyike a klán legöregebbjeinek, szerintem még ő maga sem tudja hány éves. – mosolyodtam el az öregre gondolva.
Mikor leterítem magam mellé a földre a köpenyemet, látom, hogy habozik, de nem szólok, hagyom, hogy eldöntse magában, megbízik-e bennem vagy sem. Inkább úgy teszek, mint akinek ez teljesen természetes, hogy ne hozzam zavarba.
Végül eldönti, hogy él a felajánlott lehetőséggel és ettől kicsit felszalad a szám széle, de ezt igyekszem egy elfordulással leplezni, mint aki csak egy fűszálat akar leszakítani, amit aztán az ajkaim közé veszek játékosan rágcsálva.
Viszont én lepődöm meg, mikor kis fészkelődés után előhúz egy kis hárfát a táskájából és finoman pengetve énekelni kezd.
Teljesen elvarázsol a játéka és a hangja. Olyan régen hallottam ilyen dallamokat, hiszen a kemény élet még ezt is olyan ritkává tette a táborunkban, hogy jóformán csak ünnepekkor fakadtak dalra az énektudók.
Úgy látszik, ahogy engem is, úgy őt is megnyugtatta a zene, hiszen már nem ódzkodott attól, hogy nekem támaszkodva térjen nyugovóra.
Igyekszem amennyire csak lehet mozdulatlanul maradni, hogy ne zavarjam meg ezt a nyugalmas idillt és még hallgathassam egy darabig kellemes hangját. Melegség jár át és olyan jól érzem magam itt, ezzel a szépséges és jóságos lánnyal, mint még soha életemben.
Szokatlan egy érzés, annyi biztos, de nagyon élvezem.
Nem kell hozzá sok idő és ismét meghallom a mélyülő szuszogását és ez ismét mosolyra késztet. Nem is tudom mikor nevettem ennyit utoljára.
Most már minden incidens nélkül telik az éjszaka hátra lévő része és bár nem szívesen teszem, de állom a szavam és még mielőtt pirkadna, felkeltem a mélyen alvó lányt, hogy még olyan két órát őrködjön, addig én is pihenek egy kicsit.
Persze a lelkére kötöm, hogy azonnal ébresszen fel, ha hall valami gyanúsat.
Ha ez alatt sem történik semmi, akkor reggel eltaposom a parazsat és a megmaradt elemózsiából megkínálva Nazaril-t is megreggelizünk, aztán felszedelőzködve, elindulok a klán szálláshelye felé.
- Ha jól kilépünk, mire lebukik a nap oda is érhetünk. – biztatom, mikor erős tempóra állok rá, majdnem, hogy egy laza futással.

Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimePént. Aug. 16, 2013 7:07 am

Még sötét van, amikor felkelt, de a fák aljánál már elkezdett szürkülni az ég. Nyújtózkodva teszem magam éberebbé. Rámosolygok, örülök, hogy betartotta a szavát, habár miért is ne tartaná be? Nem egy lókötő, akinek minden második szava füllentés. Persze találkoztam én már olyannal is, de ő nem olyan. Lovagias és kedves, megértő. Azt hiszem még nem találkoztam olyannal, mint ő. És ez nagyon mély benyomást tesz rám.
Miután felkeltem, ő fekszik le aludni. Szinte vonz a vágy, hogy játsszak neki valamit, amitől könnyebben merül álomba, de úgy döntöttem, a csend és a tücskök ütemes ciripelése, a természet zenéje most jobb altatódal akármelyik elfdalnál. Óvatosan felkelek mellőle, hogy a tüzet megpiszkálhassam egy hosszabb ággal, hogy a láng levegőt kapjon és tovább égjen. Aztán letettem az ágat és nesztelen léptekkel ültem vissza mellé. Felpillantva az égre figyeltem, hogyan halványodnak el a csillagok, hogyan lesz a fekete égboltból először szürkés, aztán sárga, vörös, mikor megjelent a fák felett a Napnak korongja. Thelionra pillantottam.
Jó volt őt ilyen békésnek, ártatlannak látni. Mint aki nem ismeri a világ rossz oldalát. Elmosolyodtam és óvatos mozdulattal kisimítottam egy tincset, amely az arcába lógott. Aztán ismét felkeltem és a vízhez lépve letérdeltem, hogy igyak. A hátam sajgott ugyan, de már egészen megszoktam a fájdalmat. neszt hallottam meg és felkaptam a fejem. A bokrok közül négy halla sétált ki, jött a vízhez, hogy igyon. Elmosolyodva figyeltem a nemes teremtéseket.
Mikor a nap már vörös színét aranyra cserélte, s a harmatot is mind lenyalogatták a hallák oda léptem a férfihez, mellé térdeltem és finoman megfogtam a vállát.
- Kedves Thelion, ébredj. Itt a reggel. Jól aludtál? Szépet álmodtál? - kérdezem mosolyogva mikor felkel. Aztán eljön a reggeli ideje és ismét megosztjuk egymással étkeinket. A reggeli után -amely éppen elég, de kiadós nem volt, túl jól lakva nem jó "kirándulni"- aztán el is indultunk a klánja felé, a farkas prémjével együtt, amit még akkor tett le, amikor találkoztunk.
- Az remek volna! - válaszolok szavaira. A lépést könnyedén tartom: ez a ruha nem akadályoz a mozgásban, a növényzet sem épp olyan sűrű, hogy minden második lépésnél fent akadjunk, és cuccom sincs sok. Azért meglepve figyelem, hogy a férfi milyen jó erőben van, ahogy a prémmel és a táskájával szinte futólépésben halad dombon fel, dombon le a fák között. Igazából csak én állok meg néha néha: na de nem ám gyengeségből... A növények miatt! Ha meglátok egy gyógyításra alkalmas növényt, gombát, amely épp utamba esik, megállok, míg levágom és tovább indulok, menet közben rakom el.
A nap gyorsan telik, s én az erdőben gyönyörködöm. Ebben a kétarcú szépségben, mely nappal szende szűz, éjjel sötét szörnyetegként magasodik fölém. Órák múlva aztán megállunk ebédelni. Jól esik a pihenés, kicsit elfáradtam, s meg is éheztem. Ételeinket újra megosztva eszünk egy fa tövében. Persze most se eszem tele magam, falatozgatásaim közepette figyelem a fákat. Hátam fáj ugyan, de csak bizonyos mozdulatoknál, amikor a sebek megnyúlnak, vagy a kötés elmozdul rajta. Az ebéd után aztán újra útnak indulunk...
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Aug. 17, 2013 12:44 am

Azért felmerült bennem, hogy ez az idő, amit elterveztem nem lesz annyira betartható, hiszen nem tudhattam Nazaril mennyire tudja majd tartani a tempót, amit én már megszoktam és ezt még nem kalkuláltam belei, mikor azt terveztem estére a táborba érünk.
A hátsebei miatt nem szerettem volna még egy éjszakát a vadonban tölteni, mert bár nem láttam rajta jelét a láznak, de az a pirosság aggasztott egy kicsit. Jó lett volna, ha megnézi valami gyógyfüves asszony. Az igaz, hogy maga Nazaril is értett hozzá, de hát nem látta a saját hátát, nem tudta lekezelni, én meg nem nagyon értek az ilyesmihez.
Minden esetre meglepett, hogy a lány egészen jól alkalmazkodik és bírja a tempót, még ha időnként le-lemaradozott, amiért én is lassítottam, de azt is láttam, hogy nem a fáradtság miatt, hanem valami növények miatt.
Nem szólok, hiszen így is jól haladunk, csoda, hogy ennyire is jól megy a sebesült hátával. Igaz az én kezem is belesajdul néha, de a lány egészen jól ellátta, mert nem érzem, hogy súlyos baja lenne, inkább viszket és ez a gyógyulás jele.
Mikor delelőre hág a nap, kicsit megállunk, az egyik patak mellett, hogy megegyük a soványka kis maradékot és felfrissítsük magunkat.
- A táborban át kell majd kötni, de ott már lesz nálam hozzáértőbb segítséged. – intek a háta felé, bár tisztelem érte, hogy nem panaszkodik.
- Biztos, hogy a vezetőnknek lesz jó pár kérdése hozzád, de ha elmondod neki, amit nekem is, nem kétlem, hogy kedvező döntés születik. – nyugtatom meg, hiszen el tudom képzelni milyen lehet, mikor az ember egy idegen klánhoz igyekszik csatlakozni. Tudom, hogy lesz pár kellemetlen perce, de a kedvessége, hamar lefegyverzi majd az ellenségeskedőket……….ahogy engem is, hiszen én is elég kemény nézeteket vallok.
Aztán, egy röpke pihenő után ismét elindulunk és ha csak valami nem jön közbe, napnyugtára megpillantjuk a tábort.
Épp a lemenő nap utolsó sugarai világítják meg a nagyobb völgykatlant, ahol Nazaril is megpillanthatja a sátrak sokaságát. Ez a klán viszonylag sok elfet számlál.
- Megérkeztünk! – mutatok a csendes és jelenleg idilli képre.



Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Aug. 17, 2013 1:31 am

Az ebéd közben beszélgetünk egy kicsit, mert az egész napos, kissé sietős tempó mellett nem sok lehetőség adódott erre. Kicsit kivert a víz, de ezt a sietségnek tudom be.
- Ugyan, ügyes kezed van. - mosolygom rá - Nem csak az íjászatban. Úgy hiszem, ha az életutad másfelé vitt volna, akkor a kezed ügyessége hasznos lenne a gyógyászatban, faragásban, vagy egyéb másban egyaránt. -vállammal dőlök neki óvatosan a fának, mert hátam már így is sajog, de nem hangoztatom. Biztos vagyok benne, hogy Thelion karja se épp simogató érzést érez.  Mikor pedig megemlíti a beilleszkedést, ismét apró kétségeim támadnak. Még is, ahogy rám pillant... úgy érzem nem hátrálhatok meg, nincs mitől félnem. Egy két pillanatig elidőzik a tekintetem arcán, vonásain. Aztán észbe kapva kapom eltekintetem, remélve, hogy nem vette észre, hogy bámulom. - Remélem úgy lesz, ahogy mondod. - bólogatok.
Végül összepakolunk és tovább indulunk. A nap kezd lassan lemenni, s mögöttünk az erdő már kezd sötétedni, míg előttünk vöröslik még. Olyan rossz érzésem támad. Hátra pillantok, de nem látok semmit és senkit. Csak a bokrokat és a fákat. Talán a tegnap éjszaka miatt tartok a maitól is. Minden árnyékban szinte a farkasokat látom, de jobban megnézve persze nincsenek ott. Aggodalmaimat nem osztom meg Thelionnal, hiszen csak buta képzelgések... amik még is hideg marokként szorítják a szívemet. Amikor pedig a táborba érünk, megkönnyebbülök, hogy végre magunk mögött hagytuk a veszélyt. A látvány lélegzetelállító, a sátrak és a hangok éreztetik velem, hogy ez olyan, mint az otthonom. És akkor ismét görcsbe szorul a gyomrom.. Most jön csak a nagy próba: befogadnak-e?
Thelion elindul lefelé, a sátrakhoz. Én még álldogálok ott pár másodpercig. Hátam veszettül fáj, így most jó megállni egy kicsit, de nem maradhatok le, szóval egy nagy sóhajtás után, utána sietek. Úgy nézek körbe a díszes, tetovált elfekre, mintha mindenfelől csak a rossz pillantásokat várnám, hol ott egyenlőre nem vettek észre.. Illetve ahogy beljebb haladok Thelionnal a táborban, úgy lesz egyre nagyobb a ránk háruló figyelem, ami miatt kicsit zavartan kezdek zilálni. Mondjuk a zilálás szerintem a hátam miatt van. A mai nap elég megerőltető volt számomra. Lehet, hogy a következő két napot csak pihenéssel kell majd töltenem? Nem tudom... Felocsúdok gondolataimból, amikor Thelion lassan egy csoport beszélgető -inkább tervezgető- elf férfihez vezet. Az egyik valószínűleg a klán vezér lesz. Pirospozsgás arcom most biztosan elsápadna, ha tudna...
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeVas. Aug. 18, 2013 12:24 am

- Hát az ügyes kézre szükség van az íjászkodáshoz is, és ezt gyakorlom gyerekkorom óta. – mosolyodom el a bókjára és igyekszem úgy tenni, mint aki nem veszi észre, hogy rajtam feledte a tekintetét, inkább úgy teszek, mint aki valamire fülel és figyel, hogy ne jöjjek zavarba.
Elég sok szökevény elfet befogadott már a törzs ahhoz, hogy tudjam nagyjából mire számíthat majd Nazaril, és neki még egyébként is jobbak az esélyei, hiszen szabad, erdei elfnek született és még a gyógyításhoz is nagyszerűen ért.
Mikor elindulok, hogy köszöntsem a véneket és a vezetőnket és jelentsem mit végeztem a vadászat során, na és persze nem utolsó sorban, hogy bemutassam a lányt, egy pár méterrel odébb kérdőn nézek vissza, hiszen Nazaril nem követett. Talán megijedt a fogadtatástól?
De aztán látom a szemén, hogy elhatározza magát és mellém ér. Mivel velem érkezik egy darabig nem okoz túl nagy feltűnést, csak mikor egyre beljebb érünk és látszik, hogy Gendolas, a vezető felé igyekszünk, akkor kezdenek el körénk szivárogni.
- A Teremtő ragyogja be a napodat! – hajtom meg tisztelettel a fejemet, majd a kérdő tekintetét látva, kicsit hátrébb lépek, hogy Nazaril előtérbe kerüljön. – A vadászatom sikeres volt, mint láthatod, - dobom le a farkasbőrt, - de közben mást is találtam, hadd mutassam be Nazaril-t, aki vér a vérünkből, gyakorlott gyógyító és elveszett családját keresi. Engedelmeddel Gendolas magammal hozta őt ide, hogy addig is míg szerencsével nem jár, klánunk megbecsült tagja lehessen és kérhesse segítségünket a kutatásához. – magyaráztam el röviden a lány jövetelének okát.
Közben a pillantásom rávetült és azonnal összeráncoltam a homlokom, hiszen a fajunkra jellemző világos bőre most vörösen lángolt az arcán.
- Gendolas, hivass gyógyítót……most! – szóltam hadarva az öreghez, de gondolom ő is látta, hogy valami baj van. – Megmarta egy farkas és lehet, hogy elfertőződött a seb, a lány tiszta láz!
- Gyere Nazaril, beviszlek a sátramba, a bemutatkozás ráér később is, most meg kell néznünk a hátadat. – fogom meg a lány karját, mely szintén forró és irányítom a közelben lévő sátram felé, ahová már követ minket két idősebb asszony is, kis tarisznyával a kezükben.
- Menj ki Thelion! – veszi át tőlem a lányt az egyik és már be is húzza az orrom előtt a vásznat, én meg idegesen álldogálok odakinn.

Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeVas. Aug. 18, 2013 5:03 am

Türelmesen végig hallgatom Thelion bemutatását, ám szóhoz nem jutok, mert hirtelen mindenki aggodalmaskodni kezd körülöttem. Egy kicsit megzavarodom a nagy felfordulásban. Érzem magamon a férfi erős, határozott, de gyengéd és óvó kezét, amellyel vezetni kezd sátra felé. Amikor így, szinte behúznak a sátorba, de a férfit, az egyetlen ismerős arcot kitolják, kicsit aggodalmaskodni kezdek.
- Thelion..! - pillantok utána kissé félő tekintettel, de már el is húzták a sátor vászon ajtaját. Kicsit megnyugtatott a dolog, hogy a napsütötte árnyékát még most is ott láttam kint állni, "toporogni". Leültetnek, levetkőztetnek, s megnézik a félig ellátott sebeim. Csak hallgatom csendesen a két hozzáértő asszony szavait, akik közül az egyik elmegy egy vödör vízér. Néha morognak, ellátják a sebeim, majd ismét bekötözik, s megkérnek, hogy inkább a hasamon feküdjek, amit egyáltalán nem bánok, mert habár a kenőcsök miatt hűsnek érzem most a sebet, s kevésbé fájónak, azért még sem szívesen henteregnék rajta. Dolguk végeztével rám adnak egy laza és bő fehér inget, amely egészen biztos nem lesz kényelmetlen és a sebnek se árt. Csak ezek után engedték be a férfit, s távoztak ők.
Arcomat a magam elé helyezett kezemre hajtottam, s nagy megkönnyebbült sóhaj hagyta el ajkaim, mikor Thelion bejött, hogy megnézze, hogyan vagyok. Aggodalmas, ideges arckifejezésére nyugtatóan rámosolygom.
- Ne aggódj, kedves Thelion. Még van dolgom ezen a világon. A sebem begyulladt, szűk bőrtunikám dörzsölte utunk során azt a részt, melyre nem jutott már kötés. S aztán az kezdett el fertőzni. A gyógyítók azt mondták, hogy szerencsém van, mert másnap estére már az egész sebre átterjedt volna, még az ellátott részeken is, de így magvába fojtották el a bajt. Azt mondták, pihenjek, s ne erőltessem meg a hátam, had gyógyuljanak a sebeim. - mondom feltolva magam, hogy ne fekve, hanem ülve beszéljek legalább a férfihez. - És a te karod, hogy van? Remélem neked semmi bajod.
Aztán kissé kínos pillantással nézek oldalra.
- A két gyógyító furcsállta, hogy nincs tetoválásom. Aggódom egy kicsit. - pillantok rá ismét.
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitimeHétf. Aug. 19, 2013 4:28 am

Mikor végre, jó hosszú idő után beengednek, azonnal ki is használom az alkalmat. Mikor a szemem megszokja a félhomályt meglátom Nazaril-t a földön, hason fekve, egy fehér, gyolcs ingben, de mosolyogva, igaz az kicsit még halovány, de csak mosoly, akkor egy kő esik le a szívemről.
Érdekes, hogy alig ismerem, hiszen csak nem régen futottunk össze, mégis úgy aggódom érte, mintha …….mintha a testvérem, vagy valami más közeli hozzátartozóm lenne. De, ezen most nem töröm a fejem, inkább én is rámosolygok és letelepszem elé, hogy ne kelljen kényelmetlenül felfelé néznie.
- Ennek nagyon örülök nethig. – használom megint ez a közvetlenebb megszólítást, hogy kifejezzem az érzéseimet vele kapcsolatban. – De szólhattál volna és akkor nem erőltetem a gyors tempót. – nézek rá kicsit megrovóan. – Nekem ez természetes és nem gondoltam bele, hogy neked ez ártalmadra lesz. Viszont örülök, hogy sikerült valamennyire helyretenniük a bajt. És az asszonyok tanácsát jobb, ha megfogadod, már ez is egy jó pont lesz a szemükben. – vigyorodtam el, amibe azért jócskán belejátszott a megkönnyebbülés is. – Nyugodtan feküdj csak. – mondom neki mikor felnyomja magát kissé. – Ne erőltesd magad, én jól vagyok. – mozgatom meg a kezem, hogy lássa. – Majd én is átköttetem, aztán pár nap és már nyoma sem lesz.
Mikor szóba hozza, hogy az asszonyok megnézték, nincs tetoválása, csak megvontam a vállam.
- Hagy sutyorogjanak. Nem az ő szavuk a döntő. Most megyek is, hogy beszéljek Gendolas-sal. – állok fel. – Lehet, hogy kicsit később, majd meglátogat ő is, de ne aggódj, nem lesz semmi baj, előtte elmondok neki mindent. Nem soká visszajövök. – intek neki búcsúzóul és kimegyek, hogy kielégítsem a vezetőnk kíváncsiságát.
Röviden elmondom neki, hogyan találkoztunk, hogyan vívtunk meg a farkasokkal és csak éppen említés szinten, hogy miért is hoztam magammal.
- Szeretném, ha a többit maga mondaná el neked Gendolas. Nem akarok én a nyelve lenni, de azt már most elmondom, hogy én támogatom a klánhoz való csatlakozását. Nagyon barátságos és jóindulatú teremtés és ért a gyógyításhoz, a füvekhez is.
A vezető elgondolkozva mérlegelte a szavaimat és tudtam, hogy bölcsen fog dönteni, mint mindig.
- Beszélek vele Thelion! Majd aztán döntök. De gyere velem, hiszen biztosan megnyugtatja egy ismerős arc jelenléte.
Így hát együtt mentünk vissza a sátorba, ahol Nazaril feküdt.




Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Keleti erdőrész - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Keleti erdőrész   Keleti erdőrész - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Keleti erdőrész
Vissza az elejére 
2 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Nyugati erdőrész

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Ferelden :: Breciliai erdő-
Ugrás: