KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 A denerimi főtér

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér - Page 2 Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 11:37 pm

Amikor ránk kiáltanak, hátra pillantok, s már érzem, ahogy Rico húz is maga után. Persze nekem sem kellett több, szabad kezemmel szoknyámat kicsit összefogva, megemelve futottam a férfi után. Persze még így is gyorsabban voltunk a csupa vas katonánál, aki lihegve, csörögve-zörögve rohant utánunk, lélekszakadva, míg én már majdnem elnevettem magamat. Aztán drága álférjem férfiasan kirúgja az ajtót, amely közénk és a szabadság közé áll. Gyorsan a tömegbe sietünk.
Egy óra alatt mennyi ember került Denerim utcáira! Először nem is tudok elámulni ezen, csak berohanunk egy sikátor mellé állunk, miután átvonultunk a tömegen.
- Fenséges volt! - válaszolok felnevetve, kicsit zilálva. Előkapom a legyezőmet, s hogy több levegőm legyen, neki is állok használni azt, közben pedig szájtátva nézek körbe.
- Hát igen, a város meglehetősen más most, mint egy órával ezelőtt volt. - nézek körbe mosolyogva. Szerintem sose voltam még ekkora tömegben... Még akkor sem, mielőtt a toronyba kerültem volna.
- Úgy hiszem, most már megnézhetjük azt a fogadót, amiről beszéltél.- fordulok meg és pillantok a férfire mosolyogva - A kalandvágyamat kiéltem... egy kis időre... - kuncogok bele az arcomat takaró legyezőbe.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Aug. 31, 2013 12:35 am

Tényleg belevaló ez a csaj. Lehet más hölgy is a legyezője után nyúlna egy ilyen hajsza tán, ám a tapasztalatim szerint ők kicsit többet sápítoznának azért, mert fel akarta darabolni őket egy páncélos lovag nem sokkal ezelőtt, és egész biztosan nem azt mondanák, mennyire jól érezték magukat.
-Egy ital jól esne ezek után, az biztos - jelentem ki, és már nyújtom is felé a karom.
-Viszont, inkább azt javaslom, máshova menjünk. Az arcunkat biztosan nem látták, de ha mégis keresnének, amiben szinte biztos vagyok, tuti ez a ragyogó ruha lesz az, amire emlékezni fognak, úgyhogy először nem ártana átvenni valami kevésbé feltűnőt...vagy legalább más színűt.
Elgondolkodva nézek körbe, majd a piactér felé mutatok.
-Mi lenne, ha bevásárolnánk egy kicsit? Ha egy finom úri hölgyet keresnek, biztos vagyok benne, hogy nem egy páncélba bújtatott amazont szúrnak majd ki. Akad is egy kovács pont itt. Nála átöltözhetünk. Azt hiszem én is inkább bőrpáncélba bújok a kocsmatúrára.
Ha beleegyezik a hölgy, már indulunk is, hogy beszerezzük az álruhát, én pedig a magam részéről a pénzt és az álkulcsot kivéve kidobok mindent, mást úgysem tároltam a zsebeimben. Az átöltözés egyébként gyorsan megy, még félre sem vonulok, had nézzen, ha szeretne közben. Ha viszont ő vonul félre...szomorú, de kivételesen nem próbálom meglesni, félek itt könnyen lebuknék.
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Aug. 31, 2013 2:18 am

Mikor megemlíti az italt, rögtön úgy érzem, mintha egy sivatag lenne a torkom. Igen, most nekem is jól esne valami hűs vizet, netalán egy pohárka bort elfogyasztani. Aztán mikor azt javasolja, hogy váltsunk ruhát -sőt, viseljünk páncélt- elmerengek. Végül is bólintok.
- Rendben, átöltözhetünk. Viszont nekem nincs szükségem újra. - pillantok a kocsma felé, majd belekarolok a férfibe. - De ha magának még kell, én megvárom azt, s csak aztán megyek el sajátomért. Igen, van sajátom. - mondom, s halkan elkuncogom magam. Fogadok, nem nézte ki belőlem, de hát ki gondolná egy nemes úrhölgyről, hogy páncélt is hord?
Így hát ha ő vett magának és átöltözött, megvártam. Persze ha már nem bújt el -sőt-, akkor szemem sarkából csak megnéztem magamnak egy kicsit... Mikor oda értünk ahhoz a fogadóhoz, ahol megszálltam, megállítottam egy kislányt.
- Szia. Szeretnél keresni egy ezüstöt? - kérdeztem halványan mosolyogva, mire a kislány nagy szemekkel bólintott. - Akkor gyere velem. - mondom és belépek a férfivel, meg a kislánnyal az épületbe. Biccentek a fogadósnak, majd felmegyek az emeletre a szobákhoz, majd a kulcsommal kinyitom a szobám ajtaját, a gyereket beterelem, majd Rico felé fordulok.
- Egy kis türelmet. - mondom kis mosollyal, majd bemegyek a szobába és becsukom előtte az ajtót.
A kislányt megkérem, hogy segítsen öltözködni: mikor levetkőzök, megkérem, hajtsa össze a ruhát. Közben elkezdem felvenni ingemet, a fölé a láncinget, a nadrágot, a csizmát, a fémfűzőt. Aztán megkérem a kislányt, hogy fonja be a hajamat. Mikor ezt megteszi, oldalamra rögzítem a kardom, másikra pedig a mágus "botom", megnézem magam egy tükörben, s végül felveszek egy zöld köpenyt, hogy utóbbit ahogy eddig is, most is takarhassam. Így lépek ki a szobából, persze a kislányt előre engedem, aki örül a fejének, hogy keresett egy ezüstöt azzal, hogy öltöztető nőt játszott egy darabig. Kilépve a férfire mosolygok, már ha ott megvárta az öltözködésemet.
- Nos, én készen vagyok, mehetünk ahova gondolod.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Aug. 31, 2013 11:40 am

Tudom, hogy nem tud ellenállnia  kísértésnek, hogy vessen pár pillantást, amíg én "megfeledkezem róla", hogy mások is vannak itt rajtam kívül, öltözködés közben, de annyi baj legyen. Az új bőrpáncélom egyébként egészen jónak tűnik, mintha rám öntötték volna! Ennek ellenére később kiderül, hogy fele annyit sem fizetek érte, mint Mandori a kislánynak, pusztán azért, hogy segítsen neki átöltözni. Amíg ők ezzel vannak elfoglalva, én a folyosón kapok szépen lassan idegbajt, amiért képtelen vagyok rést találni az ajtón, ahol legalább egy pillanatra megleshetném a hölgyet. Tudom, tudom, nem szép dolog, de ki ne tenné a helyemben, ha találna egy kis rést? Na ugye?
-Azt a... - jelentem ki elismerően, amikor meglátom őt kijönni.
-Szóval, Tevinter-ben végre rájöttek, hogyan állhat jól valakinek egy páncél...vagy ezt csak veled tudták megcsinálni?
megint felé nyújtom a karom, és ezúttal egy egészen hangulatos kis kocsmába kísérem őt. Nem a csámcsogó nemesbe, ott állandóan balhé van, és van egy gyanúm, hogy most rólunk szólna a balhé. Kétlem, hogy bárki felismerne minket, de jobb az óvatosság. Ha az őrök magukkal hurcolnak valakit, aki látott minket kijönni, kész a baj. Ezen a helyen, viszont nem fenyeget ez a veszély, még én sem találok ide minden nap, pedig az egyik kedvenc helyem, az őrség biztosan távol marad majd. Nem a legelegánsabb hely, és egy ilyen hölgynek talán rangon aluli is, de álruhában viszont éppen, hogy tökéletes, és a törzsvendégek nem emlékeznek majd ránk.
-Nos, egészségedre - mondom, és leteszek elé egy kupa bort, a másikkal a kezemben pedig helyet foglalok, egy hatalmas kacsóval pedig az asztal közepére teszek a vörös nedűből.
-Szóval...megtudhatom miért szeretnéd megtalálni ezt az urat, akinek már el is felejtettem a nevét? Már csak ezért sem tűnik érdekes alaknak...
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér - Page 2 Icon_minitimeHétf. Szept. 02, 2013 10:25 pm

- Nos, valójában ez a páncél apám érdeme. - füllentem mosolyogva, de a karját most szomorúan elutasítom.
- A harcosok nem járnak karöltve. - suttogom neki oda ravasz kis mosollyal, majd elindulok lefelé. Kilépve a fogadóból körbe pillantok, de nem látok egy őrt se, szóval nyugodtan követem a férfit egy kocsmába. Habár sejtem milyen alakok lesznek ott, azért még is meglepődöm, milyen emberek ülnek be egy ilyen helyre. Leülök én is, és megvárom a férfit, ami egy kupa bort tesz le elém, meg egy nagy kancsónyit az asztalra.
- Egészségünkre! - emelem rá poharam, majd a borba iszom. Rég nem éreztem ezt az ízt... elég rég, s akkor is csak egy kortyot ihattam belőle, de hát ezt más aligha tudhatja. Akkor fanyar és kesernyésnek tűnt, most viszont egész finomnak. Kérdésére rápillantok, halvány, keserédes mosollyal.
- Russeph Tunuz. -mondom el neki ismét a nevét.- És azért keresem, hogy értesítsem őt apám halála felől, s meg mondja neki, ha szeretné, leróhatja kegyeletét Tevinterben, a sírjánál. - mondom, és ismét poharamba iszok, hogy eltakarjam, sunyi kis mosolyomat, amely leleplezhetné azt, hogy koránt sem azért vagyok itt, amiért. Bár ha ki is derülne, hogy nem azért keresem, baj még akkor sem történne, csak ha kiderülne, hogy mágus vagyok. De erre nagyon ügyelek, s eddig jól is megy az álcázás.

Miután kiürítettem a poharam, elégedetten dőlök hátra és nézek körbe.
- Gyakorta jár ide? - kérdezem, és rámosolygom a férfire. Azért nem annyira lebuj ez a kocsma, csak nekünk, nemeseknek szegényes egy kicsit...
A benne iszogatókkal együtt.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér - Page 2 Icon_minitimeSzer. Szept. 04, 2013 3:55 am

-Ó... - felelem csalódottan, aztán indulás előtt mg gyorsan ellenőrzöm, késő lenne-e már taktikát választani, és inkább vágydémonoknak álcázni magunkat, de van egy olyan érzésem, hogy úgy a tervünk, hogy kerüljük a feltűnést némileg problémásabb lenne.
-Szegény harcosok. Nem tudják, mit veszítenek.

Viszonzom a gesztust, és én is emelem poharam, aztán jő ízűen öntözöm meg a borral torkomat, de persze csak lassan kortyolgatok innentől kezdve, hisz semmi kedvem ahhoz, hogy az asztal alá igyon ez a hölgy, bármilyen gyanúsan otthonosan mozog ebben a páncélban. Mellesleg, a fickó nevét sem ártana végre megjegyezni.
-Russeph...na igen, valóban hallottam már ezt a nevet. Ő is Tevinter-ből jött igaz? Akkor egészen biztosan ismerem...bár nem mondhatnám, hogy mostanában találkoztunk, de azért felismerném.
Beszéd után óvatosan kortyolok, és bár félig sem ürítettem ki a kupám, most mégis a kancsó felé nyúlok, hogy újratöltsem, aztán pedig amint a hölgy is leteszi a saját kupáját az asztalra, neki is töltök gazdagon. Úgy tűnik ízlik ez neki, hát nem sajnálom tőle.
-Csak amikor üldöznek, és nem mehetek a törzshelyemre - válaszolok vidáman, annak ellenére, hogy van ebben némi igazság. Na jó, rengeteg igazság.
-Azt a helyet jobban szeretem, könnyebb rátalálni azokra, akikre szükségem van a munkámhoz. Na persze, van, hogy a hátam közepére kívánom őket. Ilyenkor jól tud jönni egy ilyen nyugalmas hely.
Elgondolkodva nézek körbe, és kortyolok bele az italomba. Valóban elég csendes ez a hely, de ki jár ilyenkor kocsmába? Meglepően sokan, ebben a  korai órában ami azt illeti, de még így is mi tesszük ki a vendégek harmadát itt, szóval nem annyira reménytelen ez a város, mint a szülőföldem.
-Szóval, az apád minden ismerősét fel fogod keresni, vagy ez a férfi különleges valamiért? Egyébként, azt hittem tisztáztuk, hogy most már tegeződünk, vagy tévedtem, "drágám"?

Közben kinyílik az ajtó, és újabb páncélosok jelennek meg a csehóban, igaz ezek sokkal szervezettebbnek tűnnek, és az egyikük ismerős is. Csak futólag láttam a kertben, és kétlem, hogy felismerne, de minek kockáztatni.
~Francba, ezek nem tudják, mi áll a férfi kódexben? Épp csajoznék, hogy a teremtő rakná beléjük!~
Gyorsan közelebb hajolok asztaltársaságomhoz, hogy arcom szinte az arcát érintse, és súgom a fülébe:
-Azt hiszem ezek nem adják fel. Jobb, ha szétválunk egy időre. Találka holnap este a város kapunál?
Aztán ha igent mond, meghajolok előtte, majd feltűnés nélkül távozom innen. Ígéretes hölgy, remélem tényleg eljön majd...

//Köszi a játékot, és még találkozunk Wink //
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A denerimi főtér - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A denerimi főtér
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Denerimi sikátorok
»  Főtér
»  A főtér

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Ferelden :: Denerim-
Ugrás: