KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 A denerimi főtér

Go down 
3 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeKedd Jún. 18, 2013 12:28 am

A denerimi főtér 1266662-denerim


                                                                                                         ***


A Denerim északi részén található főtér, a királyi palota kapui előtt található. Legfőbb pontja a piactér, aminek közepén, egy kör alakú ponyva alatt az utazó kereskedők kaptak helyet, de a mellettük lévő épületek több üzletet is rejtenek, úgyis mint a kovácsműhely, mellette a mosást vállaló Goldanna otthona, valamint kicsit arrébb a Thedas kincsei nevet viselő bolt, ahol elsősorban a mágusok számára hasznos ritkaságot kínál.

                                                                                                         ***
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 3:55 am

És végre elértem Ferelden fővárosába, Denerimbe. Mit ne mondjak, elég hosszú út volt... És fárasztó. Mivel tudom, hogy itt sokkal szigorúbbak a szabályok minket, mágusokat nézve, ezért 40 centis mágus botom a nagy utazó köpenyem alatt, az övemre rögzítve hordom, akár csak a kardomat a másik oldalon. Apám egyik ismerőse, egy kisebb kereskedő hozott el idáig szekerén. A főtérre mentünk.
- Köszönöm, hogy elhozott idáig, Daniel. Hálám üldözni fogja. - biccentek egy kicsit.
- Ugyan kedveském, szóra sem érdemes. A fogadó arra van, ha megszeretne pihenni és meleg étellel megtölteni a kicsiny bendőcskéjét, hát ott talál mind a két panaszára gyógymódot.
- Lekötelez. - biccentek újat halvány mosollyal, mire a férfi fogatlanul vissza mosolyog és int egyet, miközben tovább indul lovával és szekerével.

Tanácsát megfogadtam, s elmentem először a szállóba, hogy egyek, és felfrissítsem magam. A miután kiszálltam a dézsából és megtörültem testem, egyik kedvenc ruhám vettem fel, s a hozzá való ékszereket. Az övemre felerősítettem a mágusbotom és a kardom, majd hogy ezeket takarjam, a fekete poros utazó köpenyemet lecseréltem egy bársony köpenyre, amely színben is illik a másik ruhámhoz. Mikor ezekkel mind megvoltam, pénzes erszényemet is magamhoz veszem, s a szobám kulcsát, amivel bezárom az ajtót.

Pár perc múlva már ismét a főtéren vagyok. Nagy a nyüzsgés, régen voltam ekkora tömegben. Azért értékeimre ügyelve tartom kezemet köpenyem alatt, s csak akkor veszem ki egyiket onnan, mikor egy-egy portékát szemlélek meg a piacon. Veszek egy almát, s azt rágcsálva haladok tovább. Noha úgy tűnhetek, mintha vásárolnék, valójában szemeim a tömeget kutatják. Én rengeteget változtam az évek alatt.. Ám Russeph nem változhatott sokat. Én felfogom őt ismerni, ő pedig engem nem. Így több esélyem van elkapni. Szemeim a nemesebb embereket kutatják, nőket férfiakat egyaránt, kiknek körében lehet a férfi. Apropó, körök! Kérdezősködhetnék is. Körbe pillantok, s egy gyönyörű kelmét áruló hölgynél megpillantok egy jóvágású férfit, aki úgy tűnik, az egész boltot felvásárolhatná, ha akarná. Kissé közelebb lépek, közben csuklyámat leveszem a fejemről. Úgy lépek oda, mint aki az árut szeretné meg szemlélni szintén. Ha egy pillanatra találkozik a tekintetünk, rá mosolygok, majd ismét a felgöngyölt anyagokat kezdem megszemlélni... Ám ez csak a csali... A férfi úgy is le fog szólítani, szinte becsületkötelessége. De ez már csak így van az úri nemeseknél.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 4:58 am

Ez a mai nap sem volt más mint a többi, ezen a reggelen is sebtében öltöttem magamra az előző napi ruháimat, hogy aztán elhagyhassam a kastélyt, mielőtt annak újra rádöbbenne, mennyire visszaéltem vendégszeretetével. Szerencsére sosem látott bejönni, így mikor cipőim újra Denerim poros utcáit tapossák, már biztos lehetek benne, hogy újfent sikerrel jártam, a délre kijózanodó nemes pedig sosem fog emlékezni rá, ki volt az a segítőkész úr, aki hazakísérte, és akit volt olyan kedves, és meghívott...lássuk csak...mennyi pénzt is adományozott nekem a tudtán kívül? Majdnem ötven ezüst, és néhány réz érme??? A smucig disznó!!! Mindegy, ma még eltengődöm rajta valahogy, estére pedig biztosan akad majd valaki, aki szívesen kisegít majd egy ilyen hozzám hasonló, jó vágású úriembert.

A tömeg közt járkálva úgy tűnik rá is lelek arra, akire tökéletesen ráillik ez a leírás. Épp a pecsenyés helyben sütött húsait vizsgálom meg nagy szakértelemmel, mikor a tekintetem megakad egy előkelő lila kelmét viselő hölgyön. Először csak a szemem sarkából szórom ki az élénk színt, de gyorsan arra za elhatározásra jutok, hogy érdemes őt jobban megvizsgálnom. A ruházata alapján olyannak tűnik, akivel érdemes foglalkoznom, és akitől akár még aranyra is szert tehetek, az arca pedig olyan, mintha márványból faragták volna ki belőle a szépség istennőjének szobrát, így olybá tűnik, hogy előkelő szórakozás is lesz majd ez a simlis játék. Az, hogy ő is keresi a tekintetem csak tovább növeli az önbizalmam, és amikor egy idő után szinte véletlen találkoznak szemeink, kedvesen mosolygok rá, aztán dobok pár ezüstöt a boltosnak, mint akit annyira érdekel mit szórt ki a kezéből, mintha értéktelen kavicsok lennének, és máris átvágok a tömegen. Mire odaérek finom kezei már a majdnem olyan finom selymet simogatják, így mellette érkezem, aztán óvatosan érintem meg a csuklóját, és emelem fel kissé kézfejét, hogy aztán meghajoljak előtte, és finom csókot leheljek a kézfejére.
-Hódolatom úrnőm. Kérem engedje meg, hogy bemutatkozzam. Az én nevem Enrico Savelli, Antiva lovagja, és nagykövete.
Közben felegyenesedem, és magabiztosan mosolyogva beszélek tovább.
-Most pedig, megtudhatnám e szépségnek nevét, kinek két szemének ragyogása egy szívdobbanás alatt bearanyozta e borús napomat?
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 5:23 am

Egy pillanat múlva már meg is látom a szemem sarkából, hogy az úr ide lépett. Mikor kezemet elemelte a kelméről, felé fordítva fejem, kegyes mosollyal hagytam, hogy kezet csókoljon. Mézes szavaira félmosoly terült arcomra.
- A nap ragyogjon magára is, Savelli nagykövet úr. - mosolyogtam. Ha a férfi tényleg nagykövet, akkor bizonyára sok felé elér a keze, s gyorsabban ráakadok célpontomra, hiszen az a férfi is olyan közegekben mozog, amikbe mi. Talán egy partin.. találkozhatom is vele. - Az én nevem Mandoria Odrae. De hívjon csak Mandorinak. Éppen nem rég érkeztem meg Tevinterből. Maga régóta van itt? - mondom, majd kissé körbe pillantok, s úgy gondoltam, azért kiderítem, mennyiben igaz az állítása - Úgy tűnik, már elég otthonosan mozog Denerimben. Hát őrök nem vigyázzák minden léptét? - pillantok körbe ismét - Hiszen még is csak egy nagykövet. - nézek fel rá olyan átható tekintettel, mintha csak tudnám, hogy nem az. Ha füllent, akkor be ismeri, legalább is a legtöbben így vannak vele, ha lebuknak, ha pedig tagadja, akkor enyhe kétségek között maradok. Bár igazából nem is számít, hogy az-e, csak az, hogy betud-e juttatni a megfelelő helyekre. - Körbe vezethetne erre. - karolok úri hölgyként illően a férfibe - Elég nagy a város, s félek egyedül körbe járni, még a végén megtámadna egy tolvaj elf és elvinné minden vagyonom, talán az életem is magával ragadná. - mondom kissé drámai hangon, de nem túlzom el. - Maga nem hagyná, nem igaz? - pillantok fel rá sunyi kis mosollyal az arcomon a szemem sarkából a férfire, mintegy elkezdve ezt a macska-egér játékot. - Határozottnak és ügyes kardvívónak nézem. - pillantok végig rajta. Na, nem mintha nem tudnám magamat megvédeni, de ezt itt senki nem tudja és nem is tudhatja meg. Még nem. Kedvesen rámosolygom a férfire.
- Meséljen magáról, vagy családja? Asszonya, gyermeke?
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 5:56 am

Bár tagadhatatlan, hogy az előbb pont ugyanazt a színészkedést adtam elő, mint bárkinek, kinél pénzt sejtek, attól még minden szavam igaz volt, hisz valóban bearanyozza  napom ez a  szépség. Ugyanakkor, valami óvatosságra is int, bár pontosan nem tudnám megmondani mi az, ami miatt ezt érzem vele kapcsolatban.
-Még csak két éve, de mégis, néha úgy érzem, túl rég óta. - Felelem, s közben úgy teszek, mint aki nosztalgiával gondol Antiva-ra. Hát hogyne...
-Őrök? Ugyan kérem, mire jók azok? Nincs szükségem rá, hogy a széltől is óvjanak, most pedig még akadályoznának is benne, hogy kettesben lehessek önnel.
Az, hogy máris belém karol kissé meglep, de annyi baj legyen. Ha elveszettnek érzi magát, ebben az idegen országban, akkor most a lehető legrosszabb emberbe fekteti a bizalmát, ha kedves neki az erszénye, de annyi baj legyen.
-Ó, biztosíthatom benne, hogy az élete biztonságban van a társaságomban - felelem, a pénzére, és a jó hírére viszont már nem tehetek ígéretet.
-Kegyed nagyon kíváncsi - jegyzem meg kuncogva, miközben a tömegen átvágva próbálok egy csendesebb hely felé törni, ahol magunk lehetnénk. A csámcsogó nemes ezen a korai órán még zárva tart, akár a többi fogadó, így ötletem sincs egyenlőre, hova vezethetném, de idővel úgyis ki fogok találni valamit.
-Be kell valljam, a fereldeni asszonyok nem valók kedvemre, az otthoniak pedig távol vannak innen, így nem, nem vár engem asszony, sem pedig gyermek. Ami a várost illeti, ezer örömmel körbe vezetném, ám ilyenkor aki teheti az többnyire még alszik, márpedig akivel rajtam kívül itt érdemes találkozni, az megteheti, így félek várnia kell egy kicsit, amíg elkezdődhet az érdemi része a körsétának. Mit szólna, ha inkább megreggeliznénk együtt, és addig kegyed mesélne magáról valamit?
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 7:07 am

Úgy tűnik, a férfi átesett az én szabvány hazugság vizsgálatomon, s tényleg nagykövet. Ami azért lelkesedéssel tölt el. Aztán biztosít, hogy mellette biztonságban vagyok, mire rámosolygom.
- Nos igen, ilyen a természetem. Meg hát szeretem, ha van egy biztos pont, vagy egy biztos ember mellettem egy ilyen ismeretlen helyen. - válaszolok, mikor kíváncsiságomra tér rá, aztán meghallom, hogy nincs senkije. Meglep.. Gazdag, jó képű, nagykövet. És nincs se gyereke, se asszonya? Fura. - Nos igen, korán érkeztem, de ki korán kel aranyat -vagy Russephet- lel. - mosolygom és bólintok. - A reggeli fantasztikusan hangzik. Itt Denerimben vannak az országra igaz specialitások igaz? Ha már ilyen rég itt él, biztos ismer egyet, kettőt. Mondja, magának mi a kedvence? S milyen az íze? Hallottam mindenféle pletykát, de hát egy tevinteri öregasszony szavánál még denerimi elf szava is többet ér. Nem sokkal, de valamennyivel. - mondom és sétánk közben nézelődök, ugyan úgy az arcokat fürkészve, hátha kiszúrom Russephet és abba hagyhatom a jó pofizást. Szó se róla, kellemes társaságnak tűnik a férfi, de feladatom van, melyet szeretnék elvégezni. Főleg, ha időben vissza akarok érni a szülőföldemre. Ó tényleg.. ezzel még jóformán nem is számoltam. hamar el kell kapnom azt a csirke fogót, különben kifutok az időből. Persze merengésem közepette figyelek a férfire is, s ha elmondta, hogy van-e kedvence és hogy mi az, én se voltam rest válaszolni. Habár én csak az otthon ízeit ismertem. Ha rákérdezett, milyen, elmeséltem neki. Persze közben sokszor rámosolyogtam, de végül is a várost fürkésztem. Ez azért betudható volt annak, hogy tényleg most járok itt először és tényleg remekműveit, épületeit, lakóit figyelem.
- Szeret itt élni? - nézek rá - Denerim.. egészen nyugalmas helynek tűnik. Ahol az ember szívesen megpihen egy, vagy netán több hétre, megízlelni ennek a városnak az életét. - kérdezem mosolyogva. -De ha ön azt mondja, ez a legborzalmasabb hely rögtön a Mélyutak után, és meneküljek, hát hallgatok magára. - kuncogom egy sort a férfi arcát fürkészve.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeSzer. Aug. 21, 2013 2:59 am

-Nos, biztosíthatom róla, hogy semmiképpen sem panasznak szántam ezt a megjegyzést - jelentem ki vigyorogva, és újra elcsodálkozom azon, hogy ez most mennyire természetesen jön, és nem feltétlenül azért, mert tudom, mennyire meg fogom kopasztani szegényt reggelig. Na persze, az is benne van a dologban. Ha csak fele annyi arany lapul az erszényében, amibe ez a ruha került, vagy az út ide Tevinterből, akkor még az is lehet, hogy ezzel a fogással fiatalon nyugdíjba vonulhatok, és a szélhámosság helyett belefoghatnék valami tisztességes foglalkozásba. Nyithatnék bordélyházat például Amaranthine-ban.
-Ha rám hallgat, és a gyomrával sem szeretné összerúgni a port, a Fereldeni konyhaművészetet messzire elkerüli. Az itteniek szakácskönyve eléggé...szegényes....leginkább beledobálnak mindent egy üstbe, és addig főzik amíg egyenletesen szürke, és ehetetlen lesz a végeredmény. Én pont ezért szeretek Denerim-ben élni. A fővárosban sok a külföldi kereskedő, akiknél normális ételt is lehet kapni, illetve ha szereti a húst, a törpök hihetetlen jól tudnak sütni, főleg ha valami normális, "fenti" állathoz juthatnak hozzá.
Azon viszont, hogy Denerim nyugis hely lenne, jóízűen kacagok fel.
-Kérem, ne sértődjön meg, de ez nagyon viccesen hangzott. Kora reggel valóban túl álmos még ez a hely, hogy megmutassa az igazi arcát, de ne aggódjon, gyorsan magához fog térni. Mondjuk, azt el kell ismernem, rendet csinálni nagyon tudnak. Nehéz elhinni, hogy néhány éve ezt a várost majdnem elpusztította  a veszedelem.
Közben megérkezünk az egyik eldugottabb kisütőmesterhez, ki saslikot árul, és pár ezüstért mi is hozzájuthatunk egy egy ródhoz. nem épp a legkönnyebb reggeli, de ha te nem kényezteted magad, más sem fog, nem igaz?
-Nos, de elég belőlem, amikor jelen van valaki más is, aki sokkal elragadóbb. Önről mit szabad tudni kedves Mandori?
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeVas. Aug. 25, 2013 5:49 am

Kis kuncogással hallgatom a férfit, amikor pedig előtör belőle a nevetés, kissé meglepődöm, de ezt arcomon alig mutatom.
- Szóval Denerim ennél is nyüzsgőbb és hangosabb szokott lenni? - nézek körbe - Azt hiszem, fülem elszokott az út során a zajtól, ha már ezt is hangosnak vélem. - mosolygom rá, majd mikor egy eldugottabb vendéglőhöz érünk, pár percig fürkészem a menüt, de végül azt kérek, amit a férfi. Az egészen biztos nem lehet olyan rossz, ha bár elég nehéz úri hölgyesen enni egy ilyesmit, azért nekem csak sikerül. Bókjai megmosolyogtatnak, mit ne mondjak, növelik az egomat, jól esnek. Nem mintha nem minden sarkon folyamatosan ezeket kapnám, mióta eljöttem a toronyból, de hát na, csak jól esik.
- Nos, én csak úri hölgy vagyok Tevinterből. Apám kereskedő, anyám nemes asszony. Nem igazán ismertem apámat, mert sokat utazott, elég keveset láttam... Nem rég halt meg. - mondom kissé szomorúan - Igazából miatta kerekedtem útra, az ő útvonalait járom be. - füllentem teljes nyugalommal - Meg ismerni a helyeket, ahol járt, enni azokat az ételeket, amiket ő evett, megmondani ismerőseinek, hogy hiába keresik, többé választ ő már nem adhat egy levélre sem. - sóhajtok egy nagyot - Hiányzik. Anyám pedig erős... nem mutatja a bánatot. Bár szépségét messze híresztelik, mire haza érek, úgy érzem lesz kérője bőven. Még ha olyan sok telet is élt meg, arca mint a porcelán, bőre hamvas mint a barack... - mondom kis szenvedéllyel és itt szemem sarkából a férfire pillantok - Ezekben ő rá ütöttem.

Természetesen várom, hogy a férfi együttérzését nyilvánítsa, mert hát ostoba és faragatlan az olyan, aki ilyenkor ezt nem teszi meg... Meg persze a vigasztaló szavakat is vártam, miközben aprókat szemezgettem az ebédnek is teljes mértékben megfelelő reggeliből. Nem mintha nem lett volna jó, de egyszerűen hamar megteltem tőle, s nehéz is volt kicsit reggelinek. Olyasféle étel, ami után az embernek ülni és pihenni van kedve, nem pedig sétálni, várost nézni.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeVas. Aug. 25, 2013 8:25 am

Szeretnéd tán, ha egy csendesebb helyre vonulnánk? - Kérdem mosolyogva, én ugyanis nagyon szeretném. Fel sem tudnám sorolni, mennyi mindent tudnék kezdeni egy ilyen gyönyörű nővel, ha csak magunk lehetnénk egy nyugodt, és főleg kulcsra zárt szobában.
-Ó, fogadja őszinte részvétem. Én magam sosem ismertem a szüleim, így el sem tudom képzelni, mit érezhet most, ám a tény, hogy ilyen magasztosan viseli e tragédiát valósággal lenyűgöz engem. Hihetetlen, milyen erős kegyed ez gyönyörű, és törékeny álarc alatt.
Közben az én rudamra felszurkált étel elfogy, és bár annyira nem teltem meg, mint amennyire ő gondolom, azért elég volt egyenlőre, és neki is ahhoz, hogy megússzuk ezt a városnézést.
-Mit szólna, ha pihenésképpen benéznénk abba a fogadóba, ahol a nemesemberek szoktak megszállni, mikor messzi földről látogatnak ide? Amire odaérünk pont ki fog nyitni. Persze ilyen korán nem lesz ott más rajtunk kívül, de részemről ez nem probléma. Amúgy, ha még nem talált szállást, talán nem is ártana most már benézni oda.
Ha elfogadja a felvetésem, már vezetem is a csámcsogó nemeshez címezett fogadóhoz, ami bármilyen meglepő, valóban a város egyik legjobb hírnek örvendő vendégháza, s mindhárom kiadó szobája megfelel még egy magasabb nemes igényeinek is, bár ők úgyis inkább a király kastélyában szállnának meg. Nekem viszont tökéletesen alkalmas, hisz ma este itt szállok meg, és talán reggelizni is itt fogok, ezzel a tündérrel közösen, ha minden jól megy.
-Szóval, említette, hogy az apja üzletfelei után kutat. Ismerhetem esetleg egyiküket?
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeHétf. Aug. 26, 2013 2:38 am

- Ó ugyan,  - legyintek először az ötletre, aztán elgondolkodom. - Bár.. ha esetleg volna erre felé egy kisebb liget, ahova le lehet ülni, s nem is a fülembe kiabálnak a piaciak, akkor még is lehet, hogy szívesen csendesebb helyre vonulnék. Semmit sem kedvelek jobban, mint a művészet összehangolását a természettel. - célzok itt a bokor szobrokra, csodás színvilágú, pompázatos virágágyásokra.
- Köszönöm. - biccentek, mikor részvétét fejezi ki. - Sose ismerte? - lepődöm meg - Hát akkor hogyan és kikkel nevelkedett? Dadékkal? Netán idősebb, vagy messzibb rokonokkal? - kérdezem őszinte érdeklődéssel. Na, hát igen, van ami tényleg érdekel. Aztán elmerengek szavain.
- Nos, már van szállásom, de ha az, amit mondd jobban megéri a pénzét, hát nem tart sokáig átmennem oda. Felkeltette a kíváncsiságom vele, így igen, megnézném. Még az is lehet, hogy ott fogom akkor tölteni az éjszakákat. - gondolkodom el, majd felpillantok rá.
- Nos azt a férfit, aki elvileg itt van, Russeph Tunuznak hívják. - mondom és kissé elmerengek. - Amikor legutoljára láttam, meglehetősen régen, akkor fekete haja volt és kisebb kecske szakálla. Úrias volt, ő az a fajta kereskedő, aki nem félt magára költeni. Arca markán, kissé szögletes, mostanra tán szarkalábas is lehet barna szeme, arcán ugyan is mindig mosoly tükröződött. - mondom és rápillantok reménykedve. - Netán ismeri? Tudja hol lakik? Vagy lesz mostanában olyan est, ahol találkozhatok vele? - kérdezem lelkesen, akár csak egy gyermek. Pedig a gyermeki izgalom alatt sötét leszámolás képe dereng.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeHétf. Aug. 26, 2013 4:02 am

A bennem élő kapcsi ember, kire bőrömet mintha rá öntötték volna már dörzsölgeti a tenyerét, mikor a lány igent mond, és épp tervezgetni kezdem, hogy a fogadóban milyen csellel csaljam be a szobámba, mikor egy apró elejtett megjegyzése valamiért romba dönti az egész tervem, akár egy kártyavárat. Na jó, valójában nem a megjegyzés az, inkább csak az ötlet, ami szikraként pattan elő, és amit ő ihletett meg.
-Bokor szobrok? - Kérdem sejtelmes hangon, és a hölgy kecses nyaka mellett elnézve pillantok egy hatalmas kapura, ami mint rendesen, most is zárva áll, hisz a bent lakó nem akárki, de nem ám.
-Nos, ha rá tudom venni kegyedet egy kis kalandra, láthatunk valamit, ami érdekesebb annál a fogadónál, és egészen biztosan csendesebb is.
~És mellesleg, ha rajta kapnak, bitófára kerül ami marad belőlünk.~
-A város sajnos nem arról híres, hogy oda lenne a művészetekért, ám mégis létezik egy kert, amit érdemes látni. Fájdalom, de ez ennek ellenére keveseknek adatik meg, még egy nagykövetet sem engednek be oda, bármennyire szépen kéri. Szerencsére én Antivai nagykövet vagyok, így nem szoktam hozzá, hogy kérjek.
Rá kacsintok, aztán egy félreesőbb sikátor felé vezetem őt, messze az erősen őrzött kaputól. Út közben akad még kérdése persze, de a téma nem túl kellemes, és egyébként sem szoktam az ilyesmit megosztani másokkal, így inkább csak a vállaimat vonom meg.
-Aki épp ráért. Szóval főleg a dadus igen.
A magas fal mentén a szolgák bejáratához vezetem a lányt, majd az egyik fal mögött lapulok meg, és intek neki, hogy ő is így tegyen.
-Russeph? Hmm...ismerős...nem volt neki egy ezüst medálja, rajta egy aranyból kiöntött sárkánnyal?
~A hangsúly a "volt"-on van természetesen. Sajnos ellopták azt az ékszert....~
-Előfordulhat, hogy ismerem...minden esetre három hét múlva lesz valami gála épp ebben a  palotában. A királynőnek próbálnak megint férjet találni. Reménytelen próbálkozás, ismerve a korábbi kérők sorsát, de biztosan mindenki ott lesz, aki akár csak be tud csúszni a fal repedésein. Erről jut eszembe...
Az őrök súlyos léptei elhaladnak az ajtó másik oldalán, az én kezemben pedig megcsillan az álkulcsom hegye.
-Tudom, merész kérés, de problémát jelentene, ha figyelne egy kicsit, hogy ne lephessen emg senki, amíg beengedem magunkat?
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeKedd Aug. 27, 2013 4:14 am

A kaland hallatán felcsillan a szemem és egy apró, sokat sejtető mosoly kerül az arcomra.
- Ó igen? Felcsigázott. Ne kínozzon, mutassa meg! - kérem, majd mikor elindulunk arra, végig hallgatom a kert fontos tudni valóit. Tehát oda bent nem várnak szívesen minket, ha lebukunk. Ó ez olyan izgalmas. Annyira hiányzott már egy kis izgalom, hogy szívem egyből hevesen dobogni kezd, ahogy közeledünk a nagy fal és egy ajtó felé. Mikor meghallom a hangján, hogy neveltetése nem épp a legkedveltebb témái közé tartoznak, nem is feszegetem tovább a dolgot, annyiban hagyom. Kérdésére elmerengek.
- Biztos lógott valami a nyakában, azonban nem emlékszem tisztán. Ha látnám az arcát, egyből tudnám, hogy ő-e az. -mondom, majd mikor megkér valamire, cinkosan elmosolyodom, s előveszem ruhám ujjából a legyezőm és kicsit arrébb sétálok, figyelem az embereket, ha erre néz valaki, akkor éppen kitakarjam a férfit, vagy ha erre jön, mint most...

Pár lépést arrébb mentem, majd felálltam egy kisebb dobozra. Arcom rettegő kifejezést öltött magára, kicsit megköszörültem a torkom, majd hangosan elsikoltottam magam. Persze az a pár fiatal ember, akik erre indultak, már inkább felém fordultak és siettek oda.
- Mi történt, kisasszony? - kérdezték, mire pánikba esetten legyeztem magam a legyezőmmel, ziláltam.
- Egy patkány! Ó jaj nekem, egy vérmes patkány szaladt át a lábaim között! Kapják el, lehet hogy betegséget hordoz, megfertőz engem, mindannyiunkat, járvány tör a városra, mely talán ki is hal emiatt... - mondom drámai hangon a távolba meredve. Több se kell, rögtön kutakodni kezdenek körülöttem. - Ó jaj ott van ott fut! - mutatok legyezőmmel egy irányba -lehetőleg jó messzire- mire a néhány fiatal gyakorlatilag a semmi után kezd el rohanni. Csatlakozik hozzájuk még néhány ember, mert hát egy fertőzött patkány elég veszélyes dolog! A legyezőm mögé rejtve arcom nézek hátra Ricora, majd mikor látom, hogy készen van, kecsesen lelépek a dobozról és nyugodt, de haladós léptekkel indulok oda.
- A patkányok rendkívül veszélyes állatok. Főleg az Illanó-patkány. - kuncogom a legyező mögül.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeKedd Aug. 27, 2013 5:32 am

Amíg bájos bűntársam a tömeg segítségét kéri a borzalmasan veszélyes láthatatlan patkányok elintézésében, én már meg is támadom a zárat, és pár ügyes csuklómozdulattal el is érem, hogy megadja nekem magát a szerkezet. Az egész mindössze fél percet vesz igénybe, de valójában menne is gyorsabban, ha nem pillantgatnék minduntalan a rögtönzött emelvényen álló nő felé. Hiába no, könnyedén el tudja terelni az ember figyelmét az biztos. Ahogy megérkezik, szélesre tárom előtte az ajtót, és a kezem nyújtom felé.
-Kérem kövessen szép hölgy.
Kicsit meg is hajolok előtte a teljes hatás kedvéért, aztán nem is egyenesedem fel, hogy az alacsony bokrok még takarni tudjanak minket, miközben mélyebben hatolunk be a kertbe. A külső rész sem néz ki rosszul sőt, ám ezért még nem törtem volna be ide, ám ahogy tovább osonunk, a rétnek is beillő hátsókert felé, egyszer csak elérünk a királynő titkos kertjébe, melyet egy sereg, köré ültetett fűzfa takar el a külvilág, de még a falon belül lévők szeme elől is. Ezen a területen csak őfelsége, és nagyon jó ismerősei járhatnak, meg persze a kertész, aki ezekért a furcsa lovakért felelős. Mikor már minket is takarnak a fűzfák, és magunk vagyunk a csillogó víztükör partján, széttárom a karjaimat.
-Nos, ez lenne az, remélem elnyerte a tetszését.
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeKedd Aug. 27, 2013 5:47 am

Kissé elnevetem magam, mikor beterel a kertbe. Már az előkerttől is elállt a lélegzetem, s magamat legyezgetve sétálgatok a szép bokrok között, nézelődve.
- Micsoda csodák. - mosolygom, mikor meglátok egy rózsává alakított bokrot. Aztán meglátom a gyönyörű fűzfákkal takart részt, s már furdalta oldalam a kíváncsiság, vajon mi lehet mögötte? Nem kellett sokat várnom, hogy megtudjam, ugyan is a férfi épp oda vezetett. Mondanom sem kell, a látvány lenyűgöző és pazar volt. Kissé eltátott szájjal fordulok körbe.
- Teremtőm, hiszen ez.. fenséges, gyönyörű! - mondom és megnézem egyenként a csodás bokor szobrokat. Valaki.. milyen szomorú lenne, ha leégne az egész, nem? Ó na ilyenekre gondolni sem szabad. Kinézek magamnak egy padot, s elindulok feléje lassú kimért léptekkel, hogy mindent megtudjak nézni közben..
- Szóval két hét múlva bál lesz a városban? - térek vissza egy régebbi témához - Igazán csábító, hogy benézzek, főleg ha megtalálhatom vele apám ismerősét... - mondom, majd mikor oda érek a padhoz, lassan leülök, eligazgatom ruhámat és a férfire tekintek mosolyogva.
- Köszönöm, hogy bevezetett ide és megmutatta ezt a csodát. Gondolom nem először járt itt, nagyon ismeri a járást.. - mondom kis félmosollyal, kuncogva.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeKedd Aug. 27, 2013 6:00 am

Lám, úgy tűnik valóban érdemes volt inkább ide vezetni a hölgyet a fogadó helyett, hisz ennél jobban, ilyen rövid idő alatt aligha tudtam volna bevágódni nála. Ahogy a ligetben sétálunk, folyamatosan őt figyelem, és sugárzó mosolyát, de persze azért a kérdését is meghallom:
-Valójában három hét múlva, de ne aggódjon, az olyan csekélység, mint a hét nap gyorsan elillan ebben a városban, ha az ember jó társaságban tölti az idejét.
Aztán leülök én magam is a padra. Persze nem túl közel, isten ments! Illem is van a világom. Engedélyt ugyanakkor nem kérek rá, mert nem szeretném, ha nyálas nemesnek nézne.
-Nagyon szívesen. Megérte azért, hogy mosolyogni láthassam - felelem, és fejem kicsit megdöntöm előtte.
-És valóban nem először járok itt. Néha, ha csendre vágyom, szeretek itt leheveredni a fűben, és csak bámulni az eget. Megvan ebben a helyben a nyugalom ígérete, ugyanakkor a kockázat megadja neki azt az ízt is, amire egyszerűen szükségem van, hogy igazán érdekeljen...lényegében bármi.
Ezek után a nő felé fordulok, és bár még hihetetlen, szinte kartávolságra van tőlem, úgy tervezem, ezen hamarosan változtatni fogunk.
-A bálra azonban nem hivatalos mindenki sajnos. Szigorúan csak a helyi nemességet hívták meg, és néhány nagyra becsült külföldi vendéget. Jómagamat is csak szívességből hívtak meg...
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeKedd Aug. 27, 2013 6:52 am

Ahogy hallgatom mosolyogva, szemem közben a parkot fürkészi. Tényleg csodás hely, még soha nem jártam ilyenben. Mindig csak "történeteket" hallottam, azokat is akkor, amikor még a szüleimmel éltem. Szavain elkuncogom magam ismét.
- No igen, régen volt részem kalandban, így ez... - pillantok rá - most kifejezetten tetszik. - aztán felpillantok az égre. - Szóval az eget szokta nézni? - kérdem és lassan felkelek, pár lépés előre teszek a finom, sűrű fűben, majd lassan letérdelek, végül leheveredem és felnézek az égre. Kiskoromban sem csináltam ilyesmit, mindig babáztam a porcelán babáimmal, így most valami újat kipróbálni egészen jó volt - Így szokta? És mit szokott nézni? A felhőket? - pillantok rá, felé fordítva a fejem. Persze a fűző még jobban kiemeli így a bájaimat, de kényelmesebb is így, hogy fekve nem szorul rám annyira. Aztán mikor mondja, hogy a bálra bizony nem állíthat be akárki, először félmosolyra húzom a szám.
- Úgy hívták meg mint ide? - aztán sóhajtok egy kicsit és elhúzom a számat.- Hát, ha be nem mehetek, majd oda kint várok.Türelmem az van bőven.. Ha már idáig eljöttem, heteken át utaztam, az a pár óra már igazán semmiség. - mondom halvány mosolyra váltva.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 6:43 am

Kicsid csodálkozom a kijelentésén, és ezt szóvá is teszem mosolyogva:
-Régen volt része kalandban? Bocsásson meg, de ezt nehezen tudom elképzelni, kegyed egyáltalán nem kelti egy olyan hölgy benyomását, aki szívesen ülne otthon, és ezt nem csak azért mondom, mert át kellett utaznia minimum a fél kontinensen, hogy idáig eljuthasson.
Aztán érdeklődve figyelem, ahogy elfekszik a fűben, és bizony sok kedvem lenne nekem is pontosan oda feküdni, épp csak egy kicsit módosult testtartásban. Gyönyörű ez a nő, és szinte elveszi az eszem, ezért kisebb csoda, hogy végül csak mellé heveredek le. Mikor felém fordul, és is az oldalamra dőlök, és a távolság köztünk már nincs fél méter sem.
-Lebuktam - ismerem be nevetve.
-Valóban nem kimondottan engem hívtak meg, csupán tudom ki az, aki nem bánja, ha helyette és a felesége helyett jelenek meg, de nem tehetek róla, képtelen lennék ellenállni az ilyen alkalmaknak.
Aztán rosszallóan rázom meg a fejem, és még a homlokom is összeráncolom.
-Na de kérem, pont magának kéne odakint várnia a hidegben? Ezt még sem hagyhatom! Ha ennyire fontos, hogy találkozzon azzal az úrral, ragaszkodom hozzá, hogy tartson velem! Persze, ez esetben a feleségemnek kell tettetnie magát, de remélem ez nem jelent problémát, egyetlen éjszakára...vagy ameddig a bál tart.
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 7:07 am

Mikor bevallja, hogy valójában őt se úgy hívták meg ahogy, halkan elnevetem magamat.
- Gondoltam. - mondom, majd rápillantok - És az ismerőse miért nem akar elmenni? - kérdezem, mert habár hantának gondolom, azért kíváncsi vagyok, mit felel erre. Amikor pedig felajánlja, hogy bevisz a bálra, ha eljátszom a feleségét, kissé zavarba ejtve pillantok fel az égre és mérlegelem a dolgot.
Először is: ez egy újabb kaland lenne, ami valljuk be, egész csábító.
Másodszor: a szabályszegés nem számít, tekintve, hogy már azzal szabályt szegtem, hogy eljöttem Tevinterből.
Harmadszor: Van esélye, hogy ott lesz a férfi, akire "vadászom". ... Akit mellesleg valószínűleg ott helyben fogok megölni.
Negyedszer: egyre inkább kezd érdekelni ez a férfi, aki az imént heveredik le mellém... Talán jó volna egy kicsit közelebbről is megismerni.
És mi szól ez ellen?
Hát.. most hirtelen semmi nem jut eszembe, szóval egye fene!
- Rendben, szívesen játszom el a feleségét a bál idejére.... - fordítom fejemet felé, hogy rápillanthassak. - Viszont a kérdésemre azóta sem felelt. - kérdem kis mosollyal és felpillantok a felhőkre. - Ez az, ami megnyugtatja igaz? A hatalmas óriások lassú vándorlása... - mondom elnézve egy nagyobbacska felhőt, ahogy elkúszik felettünk. - Gyönyörű.. Hogy hogy nem csináltam én ezt eddig? Hogy nem vettem észre? A csillagos eget mindig is néztem, de nappal eszembe sem jutott.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 7:33 am

-Ó...nem is tudom igazán...annyira sajnos nem jó ismerősöm, és nem is elég fontos ahhoz, hogy feltétlen tudjak minden lépéséről. Minden estre Gwaren-ben lesznek még a bál alatt, hacsak nem növesztenek szárnyakat.
Az, hogy elkezd gondolkodni az ajánlatomon bizakodásra ad okot, és nem tudom miért, de amikor igent mond, valami arra sarkall, hogy ezek után tényleg lopjak egy meghívót arra az eseményre, ahelyett, hogy csak simán meglépjek előle reggel, miután átszerelmeskedtük az éjszakát, és elloptam a pénzét. Az egyik lusta nemes valóban Gwaren-ben rontja a levegőt, azt hiszem nála kell kezdeni a keresést...
-Remek. Ez esetben viszont ha ilyen rövid időn belül álházasok leszünk, akkor most minimum áljegyesek vagyunk, így talán ideje lenne tegeznünk egymást, nem igaz, álkedvesem?
Aztán homlok ráncolva kezdek gondolkodni, mégis mi az, amire nem válaszoltam, aztán már csapok is a homlokomra, amikor rádöbbenek, hogy igaza van.
-Milyen igaz...Bocsánat, de elvonta a figyelmem valami sokkal kecsesebb, és lélegzetelállítóbb még az óriásoknál is - felelem, kihívóan mosolyogva.
-De egyébként igen, valóban talált. Tényleg őket szoktam nézni. Egyszerűen...
Léptek zaja. Egyenlőre a távolban csak, és nem hiszem, hogy közel jönnének, hisz takarásban vagyunk, de azért elhallgatok, és csendre intem a társam is, majd suttogva figyelmeztetem.
-Visszaért az őrség. Nem szoktak bejönni ide, de azért...jobb az óvatosság.
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimeCsüt. Aug. 29, 2013 5:31 am

A felhőket figyelve hallgatom a szavait, csak néha pillantok rá, hogy figyeljem az arckifejezését, amikor formálja mondandóját. Aztán halkan elkuncogom magam és bólintok.
- De igen, talán itt az ideje, hogy tegeződjünk. Bár a nagyon nemes és nagyon gazdag bárók és grófok sokszor a kedvesüket is magázzák, tisztelet gyanánt. - mondom rámosolyogva. Aztán végre elkezd a felhőkről beszélni, de előtte zavarba ejt bókjaival. Már éppen hallgatnám lelkesen mondandóját, mikor lehalkítja a hangját, s elhallgat. Én is hallom a lépteket, így felkönyökölve pillantok a léptek irányába.

A nagy fűzfák alatt, látni ahogy a két pár láb menetel el. Szemeimmel követem a mozgásukat, készen arra, hogy ha benéznek ide, akkor futás legyen. Nem kívánom használni az erőm, akkor elkéne mennem innen, és nem kaphatnám el Russephet. Már pedig ha benéznek, és meglátnak, és elkapnak, akkor is megtalálják nálam a mágusbotot. Mondjuk szerencsémre annyira nem felismerhető, inkább nézhető egy idióta tüskés buzogánynak, mint egy mágus botnak, mert a legtöbb mágusnak hosszú és két kézre való. Én azonban úgy hiszem, a könnyed egy kezes verzió sokkal hasznosabb, főleg ha valakinek a vére kell...
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 5:19 am

-Igen, erről én is hallottam - felelem, és hangomból könnyen ki lehet találni, hogy akkor fogom magázni a valódi feleségemet, amikor majd kezet csókolok a macskámnak.
-Szerintem viszont, tegeződve is lehet valaki nagyon tisztelettudó, legfeljebb csak annyi változik, hogy nem törik bele a nyelve, amikor megfogalmazza, hogy milyen elképesztően bájosnak tartja a vele szemben lévőt. Ugyanakkor, abban egészen biztos vagyok, hogy a legtöbbet éppen magázódva tiszteletlenek az emberek. Kedves szavak mögé a legkönnyebb elrejteni az álnokságot. Az őszinteség pedig nem tiszteletlenség...így ha a jövőben hosszú, unalmas monológba kezdek, ahelyett, hogy élveznék egy ilyen szép napot, kérlek szólj rám nyugodtan, nem fogok megsértődni.
A nőre kacsintok, aztán elég is a papolásból, úgysem szeretek szónokolni.

Az őrök elmennek, én pedig felszabadultan sóhajtok fel, és mosolyogva fordulok vissza Mandori felé. Már éppen megjegyezném, hogy fölösleges aggódni, nem szoktak idejönni, hacsak...ám ekkor újabb léptek kezdenek közeledni. Ezek már jóval könnyedebb lépek, nyilván mert a lábak gazdája nem kínozza magát azzal, hogy páncélba bújtassa őket, a vele tartó 2 testőr viszont már más tészta, igaz ők távolról követik csak, hogy könnyebb legyen őfelségének tudomást sem venni róluk.
-Na...most futunk - jelentem ki halkan, aztán az előző őrjárat után tekintek.
-Helyesbítek, elbújunk az egyik fűzfán. Gyere.
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 6:25 am

Már éppen megkönnyebbülnénk, mikor ismét lépteket hallunk. Mikor a fák lombja alá pillantok, egy csinos lábpárt pillantok meg, kicsivel hátrébb pedig páncélosokat. A férfi szavaira nem kell több, mind a ketten felpattanunk, majd hátra szaladva bújunk be egy fűzfa alá, s kezdünk el felmászni rá. Persze a férfi megy előre, mert neki könnyebb, s felsegítenie is sokkal egyszerűbb fentről a fára, mint lentről. Mikor már egy viszonylag magas, vaskosabb, ám ruganyos ágon ülünk, alig tudom visszatartani izgatott kuncogásom.
- Mennyi időt szokott itt eltölteni? - kérdezem a férfi fülébe suttogva, hogy még véletlenül se hallhassa meg más. Aztán próbálok óvatosan helyezkedni, hogy ki lássak két lelógó ág közül, hogy legalább egy pillantást vethessek a nőre, hiszen még életemben nem láttam, már pedig nagyon kíváncsi lennék rá, hogy is néz ki. Nálunk Tevinterben azt rebesgették, hogy úgy néz ki, mint egy vágydémon. Az pedig nem túl vonzó, valljuk be!
- És mi lesz, ha észre vesznek? Akkor már tényleg futunk? - kérdezem suttogva, ismét a férfi felé fordulva. Szemeimben és hangomban is hallani az izgatottságot. Egy kicsit félek is, de hát végül is én megvédem magam, legalább addig, amíg átjutok a falon.. öm.. valahogy. Megoldanám, úgy hiszem, de hát minél nagyobb a kihívás, annál jobb!
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 7:01 am

Eleinte úgy tervezem, hogy a nőt emelem fel, de látom rajta, hogy nincs kedve mászni, ezért inkább gyakorlott mozdulattal én pattanok fel a törzsre, és kapom el az egyik ágat, hogy ezzel felhúzzam magam, majd visszahajolva őt is valamivel később. Miután elhelyezkedünk, lélegzet visszafolyva figyelem, ahogy Anora helyet foglal a padon, és csak akkor nyugszom meg, mikor már biztos vagyok benne hogy sem ő, sem pedig a kísérete nem fedezett fel minket. Természetesen nagyon vigyáznunk kell, hogy ne essünk le, ezért egyik kezemmel a fölöttünk lévő ágba kapaszkodom, a másikkal pedig Mandori-t ölelem magamhoz szorosan, biztos ami biztos. Tudom persze, ez mennyire illetlen, de pokolba vele, ha lezuhan valamelyikünk...na abba jobb nem belegondolni.
-Gondolod gyakran lesem meg? - Kérdem komolytalanul, aztán vetek egy futó pillantást az előkelő szőkeségre, de aztán megrázom a fejem.
-Attól függ. Ha csak adóügyek, legfeljebb pár óra.  - felelem, szembefordulva vele, majd örömmel nyugtázom magamban, hogy a jelek szerint sikerült nagyon közel kerülnöm hozzá, még ha nem is egészen így terveztem. Az arcomon érzem minden óvatosan elszuszogott lélegzetvételét.
-Akkor igen - felelem halkan, meglehetős vidámsággal, hisz tettszik, hogy a jelek szerint nemhogy nem pánikol, de mintha még fel is dobná ez a helyzet valamelyest. Belevaló nő az biztos.
-Egyenlőre meg kell lapulnunk.
Itt elhallgatok egy kicsit, amíg az egyik testőr elhalad a fánk mellett.
-Ha ez a kettő elment, megpróbálhatunk meglépni, de az rizikós. Ha elkapnak...félek nem kapnánk közös cellát.
Vissza az elejére Go down
Mandori
1. Szint
1. Szint
Mandori


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2013. Aug. 14.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 7:22 am

Fészkelődésemre a férfi átkarol, ami kicsit zavarba ejt ugyan, de ezt próbálom leplezni, azért még is nagyon jól esik a figyelmessége.. és a közelsége. Finoman szívom be illatát.
- Pár óra? -hökkenek meg. Ha talán egyről lenne szó, akkor még elüldögélnék itt a fán, na de a több óra az azért már elég sok. Így amikor felajánlja a távozás lehetőségét, bólintok.
- Rendben, akkor utánuk menjünk. De inkább óvatosan, mint gyorsan, nem akarom, hogy korai véget érjen ez a barátság és kalandozás. - mosolygok rá, visszafojtott hangon. Amint a két őrt láttuk elmenni, lassan lemásztunk a fáról, s hogy a királynő ne vegyen minket észre, majd meglapulunk egy bokor mögött.. Még szerencse, hogy tele van ezekkel a kert, így legalább egyik mögül a másik mögé tudunk osonni, egyre közelebb a kapuhoz.
Már láttam, hogy a kapu, amin bejöttünk, már száz méteren belül van, így kezdtem megnyugodni, pedig még messze volt a cél, ahhoz képest. Hol kúsztunk, hol megálltunk egy-egy bokor mögött, hol lehajolva  sétáltunk el egy őr mellett, köztünk pedig csak egy magasabb bokor volt... Mit ne mondjak, a szívem a torkomban dobogott, s most a ruha is olyan szűknek tűnt ahhoz, hogy nagyokat, mélyeket lélegezzek.
Vissza az elejére Go down
Rico Savelli
1. Szint
1. Szint
Rico Savelli


Hozzászólások száma : 50
Join date : 2013. Aug. 09.

A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 7:58 am

-Miért, én el tudnék itt üldögélni addig - jegyzem meg mosolyogva, aztán a pad felé biccentek.
-Persze, közel sem olyan kényelmes, mint odalent.
A nő egyetért velem, én pedig csak bólintok. Tényleg el tudnék itt lenni még egy jó darabig, de igaz ami igaz, eléggé meg tudja nehezíteni a szélhámosságot az, ha a királynő köröztet, szóval egyenlőre inkább megtartanám az inkognitóm előtte. Miután lejutunk, átkulcsolom ujjaim társam ujjai közt, és úgy húznom őt szinte magma után. Szerencsére a királynő nem hallja meg, ahogy lehuppanunk, bár egyszer mintha megütné valami nesz a fülét, és elkezdene hátra fordulni. Egy pillanatra megáll bennem az ütő, de aztán csak valami madarat néz ki magának, mi pedig szökhetünk tovább előre.
~Ez az, mindjárt megvan, mindjárt....
-HÉ! KI VAN OTT?!
-Francba...
A hang mögülünk érkezett, az egyik őr szájából, aki már vágtat is utánunk. A testőrök szerencsére inkább Anora-hoz sietnek, őket ugyanis félek nem tudnánk lehagyni, ezt a bádogembert viszont még talán. Szorosabban fogom meg Mandori kezét, és úgy rohanok vele a kapuig, amit egy rúgással tárok ki előttünk, hogy így juthassunk ki az utcára. Ott már viszonylag gyorsan el tudunk vegyülni a tömegben. Mikor valamivel később már nem látom sehol a katonát, fáradtan dőlök hátra az egyik falnak, és zihálva döntöm hátra a fejem.
-Nos...remélem a hölgy is elég kalandosnak találta a kertet...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





A denerimi főtér Empty
TémanyitásTárgy: Re: A denerimi főtér   A denerimi főtér Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
A denerimi főtér
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Denerimi sikátorok
»  Főtér
»  A főtér

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Ferelden :: Denerim-
Ugrás: