KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Denerim utcái

Go down 
5 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeKedd Jún. 18, 2013 1:42 am

Denerim utcái Denerim2

                                                                                                                ***
      A sikátoroknál biztonságosabb utcák, amelyeket üzletek, lakóházak szegélyeznek.
                                                                                                                 ***


A hozzászólást Morrigan összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Aug. 13, 2013 6:22 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeVas. Aug. 11, 2013 6:11 am

Az ostor csattanásának hangja szinte visszhangzott az apró szobában.
- NE! Kérem! Könyörgöm, hagyják abba! Könyörgöm ne bántsák tovább! - kiáltom annak az öt páncélos férfinek, akik épp most ostorozzák húsz perce szegény kis barátomat, Daliont, az alig hét éves elf kisfiút. Szüleit hátul az egyik fegyveres a sarokban tartja őket, míg egy másik engem térdeltet, tart fogva, hogy nézzem végig szegény szenvedését. A többiek csak hideg tekintettel várnak.

És hogy hogyan kerültem ilyen helyzetbe? Olyan hirtelen történt minden...
Már egy ideje levelezgettem a denerimi elfekkel. Mindig kíváncsi voltam, hogy vannak, született-e új gyermek, halt-e meg valaki. Egy nap, amikor az általam elküldött madár visszatért, eléggé megkeseredett levelet hozott magával.
A papíron könnyek nyomát véltem felfedezni, hangneme pedig kétségbe esett volt. Hívtak vissza Denerimbe, mert Dalion megbetegedett és csak én tudok rajta segíteni.
Nem is kellett több, hogy kapjam a cókmókom és visszainduljak a városba. A többnapos út alatt annyi gyógynövényt szedtem össze, amennyit csak tudtam, hiszen nem tudtam, miféle betegséggel lesz dolgom. Kellett növény lázra, fájdalomra, görcsökre, kelésekre, mindenre, ami csak eszembe jutott.
Aztán elértem Denerim falait, mely az éjszaka sötétjében úgy tornyosult elém, mint egy börtön.. és tudtam, hogy most ismét vigyáznom kell. Megkerestem a lyukat, melyen át réges-régen még először beszöktem. Elhordtam a köveket a lyuk elől, s először táskámat dobtam be, majd bemásztam. Mikor felnéztem, észrevettem egy férfit, ami tőlem két méterre ült egy nagyobb sziklán és épp felém fordult. Szerencsére az arcom el volt takarva kendővel, rendesen be voltam bugyolálva, csak aranyszínű szemeim látszódtak ki. Amikor meglátott, már pattant is fel, s rántotta elő a kardját. Én sem voltam rest, felkeltem, s lágy hangon énekelni kezdtem:




Láttam, ahogy hangomra megdermedt. A varázs már kezdte elvenni minden kedvét a támadástól, így dalom folytattam, miközben felvettem táskámat a földről, de nem szakítottam meg vele a szemkontaktust. A kardot már teljesen leeresztette. Lassan oda léptem, halk dallamaim közepette megfogtam a vállainál és vissza nyomtam a sziklára, hogy üljön le. Persze engedelmesen lecsüccsent. Lassan hátrálni kezdtem, hangom egyre halkult. Mikor vége lett a dalnak, mutató ujjam a szám elé emeltem.
- Ssshh. Nincs semmi baj, nem kell utánam jönnöd. - búgtam halkan, mire ő csak bólogatott lassan, még mindig a dalomtól elkábítva. Eztán fogtam magam és eltűntem a sötétben a házak között.
Sietnem kellett, minden perccel rosszabb lehet szegény Dalion állapota. Átsurrantam az elf negyedbe. Nehéz volt, mintha csak megérezték volna, hogy jövök, ma minden őr jobban figyelt. A házat persze kívülről tudtam, hogy hol van. Láttam, hogy ég bent a villany, így oda surrantam, s gyorsan beléptem, halkan becsuktam az ajtót. Fájdalom villámlott az arcomba, ahogy a markolatgomb az arcomba vágódott. Megszédültem és elestem. Arcomhoz kaptam, ajkam széléről kicsurrant vérem és döbbenten néztem fel, ki ütött meg. Egy páncélos, harcos volt. Nem volt egyedül: összesen öten voltak. A család a szoba hátuljában remegett, az egyik ember kardot szegezett rájuk. Ahogy láttam, Dalionnak semmi baja, ami egy kicsit megnyugtatott, az viszont koránt sem, hogy akkor miért csaltak ide..? A férfi, aki leütött, most megragadott, s fél kézzel felemelt.
- Nos, madárkám. Ha túl akarod élni ezt az éjszakát, szépen csicseregj nekem. - azzal leültetett egy székre és levette fejemről a kendőt. - Kedves barátod mesélte nekünk, hogy te valójában nem is rabszolga voltál, hanem erdei, amikor innen megszöktél. - mutatott a sarokban álldogáló elf férfire, aki félve védelmezte fiát és feleségét. - Továbbá azt is mesélte, amiket te meséltél neki... A klánokról... és egy bizonyos találkozóról. Nincs igazam, Morderion? - néz hátra nevetve a férfi, mire én megrökönyödve meredek az elfre.
- Sajnálom.. sajnálom... nem volt más választásom! - kezdi a férfi, mire az előttük álló fegyveres gyomorszájon öklözi.
- Hallgass.
- Szóval, madárka. Csicseregj nekem arról a találkozóról. Mikor lesz, hol lesz, hányan lesznek ott... mindent tudni akarok. - simogatta meg az arcom az előbbi, mire elhúztam a fejem. Egy percig várt, de nem szóltam semmit. - Ugye tudod, hogy ki fogjuk szedni belőled? - sóhajt egyet, mire határozottan felpillantok rá.
- Nem érdekel a fájdalom, verjen meg, ha akar! - a férfi erre csak elnevette magát.
- Hát igen, azt mi tudjuk jól, hogy te tűröd, ha bántanak, s akkor sem adod fel, ha már nem futja az erődből. De te ma itt nem fogsz mártírt játszani, madárka. - mosolygott rám, majd a társa felé pillantott a szoba vége felé. - Hozd ide a fiút. - szemeim elkerekedtek.
- Ne! ne bántsák, hiszen még gyerek! - azonban ez koránt sem érdekelte az öt férfit... Dalion egy percen belül már két férfi által fogva térdelt előttem.
Az ostor csattanásának hangja szinte visszhangzott az apró szobában.
- Kérem, ne! Nem tudom hogy hol és mikor lesz! Könyörgöm! - ugranék oda, hogy megállítsam, de az ötödik férfi könnyűszerrel fog le. Sírva figyelem, ahogy a kisfiút verik. Már nem tudom hanyadik perce könyörgöm, mikor végre elhiszik, hogy tényleg nem tudok semmit. Daliont hanyagul a földre dobják.
- Két hetet adok, hogy kiderítsd az erdeiektől. Ha nem érsz vissza két hét múlva, a kisfiú meghal. Másnap az anyja. Harmadnap az apja. Aztán kiszemelünk egy másik családot és így fogunk végig menni az egész elf negyeden, ha kell. - mondja a lelketlen férfi, majd elégedetten távoznak. Én a kis Dalion mellé térdelek... Figyelem csupa vér és seb hátát. Aztán egy tálért sietek a konyhába, majd kirohanok a házból a kúthoz. Muszáj előbb ellátnom... Azt sem tudom, hogy közben már az őrök is keresnek: mert habár az a férfi utánam nem jött, miután elmúlt a varázs szólt egy őrnek, hogy besurrant egy veszélyes alak, talán egy boszorkány....
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeHétf. Aug. 12, 2013 10:55 am

Denerim. Pont olyan büdös, mint egy veszett mabari, és annyit is kell takarítani utána...vagy valami ilyesmit hajtogatott állandóan Eamon bácsikám, az igazság az, hogy mivel itt található a trón, ezért ez az a város, aminek sosem szerettem volna még a közelébe sem jönni, de aztán persze ez az álmom sem vált valóra. Mindig is mondtam, hogy gyönyörű az,a hogy a veszedelem összehozza az embereket.
Egyébként, közben kiderült, hogy itt él a nővérem is, a megszámlálhatatlan porontyával, aki...hát nem szeretném azt mondani, hogy menthetetlen a viszonyunk, de kell hogy legyen valami oka annak, hogy nem nála töltöm az éjszakát, hanem az elf Zárlat felé tartok, hogy így késő este is a toborzással foglalkozzak. Az őrök szerencsére hamar túlteszik magukat azon, hogy éjnek évadján kívánok oda menni ember létemre, bár kétlem, hogy a Szürke Őrség bármely tagját megakadályozná bárki, ha be akarna menni...bárhova. A kapuk halkan záródnak be mögöttem, én pedig a főtéren felállított hatalmas fa felé veszem a sétát.
~Lássuk, mi is a teendőm. Megkeresek pár ígéretesnek tűnő harcost. Bárki aki ébren van még ilyenkor, és utcán lófrál, alkalmas. Aztán megkérdem, volna-e kedve részt venni egy titokzatos szertartáson, amibe bele is halhat, mire elmondják, hova dugjam fel a serlegemet, én pedig mehetek is haza szépen...mi a???~
A fickók, akik elszaladnak mellettem jó, hogy nem löknek fel. Felvont szemöldökkel nézek az öt alak után, majd megrázom a fejem. Mi a fenét kerestek ezek itt ilyenkor? Sok időt nem kell pazarolnom az elméletek gyártására, hisz hamarosan az egyik ház kútja előtt megpillantok valakit, aki biztosan látta őket, és talán még azt is tudja, mi elől menekülnek ennyire. Ez a valaki már most sokkal barátságosabbnak látszik, igaz ebben sokat segít a még az éjszaka sötétjében is élénken ragyogó, aranyszőke haja, hogy a kecses, törékeny vonásairól ne is beszéljünk, és arról az arcról, melyből csak úgy sugárzik az ártatlanság, és kedvesség. Közelebb lépek hozzá, számítva rá, hogy a nehéz páncélomban úgyis biztosan meghallja a lépteimet, és ha felém néz, rá is köszönök.
-Jó estét drága hölgy. Elnézést kérek, ha megzavartam valamiben, de megkérdezhetem, nem tudja véletlenül...
Eláll a szavam, amikor felfedezem az arcán a duzzanatot, mely minden bizonnyal frissen keletkezett, és máris mérgesen ráncolom össze a homlokom.
-Azok tették, nem igaz? - Mutatok abba az irányba, amerre az idegenek szaladtak el. Kicsit már bánom, hogy ellenálltam a gyermeteg vágyamnak, hogy kigáncsoljam az egyiket, csak úgy viccből.
-Miért?
Kicsit féltem tőle, hogy mit fog válaszolni erre. Kétlem, hogy ő tett volna bármit, amivel ezt érdemelte, inkább arra tippelnék, hogy a férjével történt valami, ő pedig megpróbált a védelmére kelni is...remélem nem özvegy szegény. Bár, ha az lenne, talán szomorúbb lenne....nem tudom, nincs sok tapasztalatom az ilyesmiben. Csak abban vagyok biztos, hogy engem Anora-val akartak összeadni, és ha vele történne valami akkor....elég vegyes érzelmeim támadnának. Valahol az apátia és a káröröm között...
-Tudja hogy kik voltak azok?
De közben már újabb léptek közeledtét hallom. Hátrafordulva meglátom az őrség tagjait. Mit ne mondjak, ez meglep. Csak nem segíteni jönnek? Az elf negyedbe??? Tudom, hogy a veszedelem óta kicsit jobbra fordult az elfek sorsa, de erre azért nem számítottam.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeKedd Aug. 13, 2013 7:33 am

A kúthoz érve látom, hogy a tál felesleges volt, mert van itt egy üres vödör. Gyorsan leeresztem a vödröt, majd mikor tele lesz, visszahúzom és a vizet áttöltöm az üres vödörbe. Közben lépteket hallok, s kiráz a hideg, mert attól félek az az öt alak jött vissza. Azonban mikor oda pillantok, nem őket látom, hanem egy hatodik férfit, aki olyan kedvesem szólít meg, hogy szinte meg is lepődöm... Nem szokása ez a városiaknak... Így nem hiszem, hogy itt lakik. Aztán kérdéseire csak elhúzom a számat. Már éppen válaszolnék, mikor megpillantom az őröket és gyors léptekkel a ház felé indulok.
- Sajnálom, de nincs időm fecsegésre! - azzal már lépek is be a házba, kezemben a nehéz vödörrel.
- Hé maga! - szólt az egyik őr, de nem foglalkoztam vele, nem volt időm a magyarázkodásra, hol ott valószínűleg kérdeztek volna és vittek is volna a dutyiba, de nem, ezzel kész kell lennem! Lábammal próbáltam becsukni az ajtót, de nem sikerült teljesen, de most nem törődtem vele. Hallottam Dalion anyjának sírását, ahogy a földön fekvő gyermek mellett térdel. Gyorsan oda térdeltem én is, s a kezébe nyomtam egy tiszta rongyot.
- Mossa le óvatosan a sebeket. Óvatosan! - azzal a táskámhoz léptem, s kiborítottam. Több erszény esett ki belőle, az egyik fonnyadtka csörrent is egyet, abban volt az a pénzem, amim volt. Szerte gurult néhány gyümölcs és gomba. Felkaptam két erszényt, melynek a szája zöld szalaggal volt bekötve. Ha a kinti férfi bejött kíváncsiságától fűtve, hát most épp nem érdekelt, csak azt volt a baj, hogy kerülgetni kellett.
- Ha nézelődni akar, kérem tegye úgy, hogy ne legyen útban! - mondtam és a konyhába siettem, remélve, hogy az őrök nem jönnek be utána. Egyrészt akkor már nagyon sokan lennénk itt, másrészt nem fejezhetném be Dalion ellátását. Bár elég nyomós oka lehet annak, ha most épp békén hagynak... Elővettem a mozsarat, az egyik erszényből kivetem két levelet, a másikból három lila virágot és beledobtam. Felkaptam egy kisebb tálat, oda siettem a vízhez, mertem belőle egy kicsit, majd vissza mentem. Kis vizet öntöttem a mozsárba, s elkezdtem összetörni, keverni a két összetevőt. Amikor már elég krémes lett, a kiürült tálkába szedtem kezemmel a zöldes masszát és oda siettem a még mindig pityergő asszonyhoz, s az ájultan fekvő fiúhoz. A verések után alig maradt bőr a hátán. Elszorult a torkom és görcsbe rándult a gyomrom, ahogy elkezdtem kenegetni a sebeket.
- Hozz kötszernek valót. Akármit, inget, szoknyát. -pillantottam fel az apára, aki sietve el is ment az egyik helyiségbe. Ha a férfi, aki oda kint volt bejött és most neki állt kérdezgetni, csak sóhajtva feleltem a "miért tették" kérdésre.
- Az én hibám volt. Nem tudtam nekik választ adni. - ha megkérdezte, mire csak némán hallgattunk. Nem kellett több baj a fejünkre. - Az mindegy. Ó Teremtőm... - keseredtem el Dalionon, s miután bekentem, a hosszú darabokra tépett szoknyával elkezdtem bekötözni a sebeit. - Egyáltalán miért érdekli? Kicsoda maga? - pillantok fel a férfire. Hangomban nincs semmi számonkérés, pusztán a tiszta kíváncsiság.
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeSzer. Aug. 14, 2013 8:52 am

-Őh...oké....semmi baj - mondom a lány hátának, aztán kissé zavartan vakargatom meg a tarkómat. Nem azt mondom, hogy arra számítottam, rózsákból font láncot akaszt majd a nyakamba, de na, ilyen gyorsan sem ráztak még le. Ahhoz azért elég közel állok, hogy lássam, egy fiú sebeit akarja kimosni, és igazándiból nincs is itt rám segítség, csak azt nem értem, hogy az őrök miért kivont kardokkal rohannak a ház felé, és néznek úgy a lányra, mint akit éppen fel akarnak koncolni. Újabban fel szokott tűnni az ilyesmi, őrület mi?
-Álljon félre! -Szólnak rám, mikor széles alakomtól bizony egy egér sem férne be az ajtón, én pedig nem tágítok.
-Ó, útban lennék? Bocsánat - szólok, de meg sem mozdulok, természetesen, és a felém tartott kardot is totális nemtörődömséggel felvértezve tolom arrébb. Látom rajtuk, hogy felismerik a címert a páncélomon, és egyenlőre nem szeretnének velem rosszban lenni, hiába vannak 10-en.
-Láttunk egy szőke hajú elfet berohanni a házba...
-Az ELF negyedben? Felháborító...
-Igen de...átosont az őrök mellett, hogy beszökhessen ide.
-Akkor nem odakint kellett volna elkapni?
-Na ide figy...
-Érdekes téma lesz ez amikor legközelebb találkozom Anora-val. A zseniális városi őrsége képtelen megvédeni a királynő székhelyét egyetlen törékeny leánytól, aki gond nélkül jutott be. Mázli, hogy az őrök résen voltak, és aztán éjnek évadján meggyilkolták a lányt, ezzel lázadást szítva az elf negyedben, MEGINT, ráadásul a 10-ből akár négyen is hazatérhettek élve.
-...n...négyen?
-Legfeljebb.
-Te... - sutyorogja valaki hátul. - Ez nem? Ó teremtőm...
Ennyi elég is volt nekik. Gyorsan rájönnek, hogy lehet nem is ezt a lányt keresik, aki talán nem is lány volt, hanem....hanem egy semmi! Csak képzelődött a srác. Hamarosan egyedül vagyok az utcán, és úgy nézek hátra a vállam felett a szőke leányzóra, ki most már tud időt szakítani rá, hogy feltegyen nekem pár kérdést.
-A nevem Alistair, és szörnyű jellemhibám, hogy utálom a kedves arcú embereket sírni látni. Na, de elég ennyit rólam, mégis kiknek kellett volna választ adnod, és mire?
Mondjuk, a sebesült gyermekből arra már rá is jöttem, hogy bárkik is voltak ezek, valószínűleg öten voltak, majdnem fellöktek engem, és nagyon szeretnék megtudni, hogy vajon elfér e a páncélozott csizmám a szájukban.
-Segíteni szeretnék. Lehet tévedek, de ha olyan kevésszer hallja ezt a mondatot, mint gondolom, azt javaslom, legyen velem őszinte, és mondjon el mindent.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeSzer. Aug. 14, 2013 9:41 am

Amikor bemutatkozik és felteszi a kérdéseit, felpillantok rá, de csak miután befejeztem a fiú kötözését. Tekintetem áthatóan fürkészi arcát, amely oly ártatlannak tűnik, akár csak Dalioné. Nagyot sóhajtok és lesütöm a szemeim.
- Nem tudom kik voltak azok az emberek. De elég határozottak voltak. Talán bérgyilkosok, vagy rabszolga kereskedők lehettek. Máskülönben miért keresnék az Arlathvhent? Azt próbálták kiszedni belőlem, mikor és hol lesz... - pillantok fel rá szomorúan. Ha csak értetlenséget látok az arcán, emberibben fejezem ki magam: - A tíz éves elf klán találkozót hívják Arlathvhennek. Szóval ha azt akarták kiszedni belőlem, akkor nem csak öten, hanem nagyon sokan vannak, jól felszerelve, ha egy ilyen nagy csapatra akarnak támadni. Azt pedig el sem merem képzelni, mit akarhatnak majd velük... - kiráz a hideg. Gyorsan elkezdem feltörölni a vért, miután a kisfiú apja az ágyába viszi szegény elfet. Aztán mikor már végre időm is van, és nem rohanok és már a lámpás fényében is benne áll a férfi, észre veszem a kamarások jelét a férfin. Kicsit elszégyellem magam előbbi viselkedésemért. Hátra nézek Dalion anyjára, adok neki némi növényt, amit az előbb összemorzsoltam, megmondom neki, hogyan és mit tegyen holnap, bár átfogok jönni. Gyorsan visszapakolom táskámba a kiszórt dolgokat, majd a vállamra véve elindulok kifelé.
- Jöjjön, ne zavarjuk most őket. - szólok Alistairnak csendesen. Hátra pillantok még a kis családra, majd becsukom magam mögött az ajtót.
- A nevem Nazaril. -pillantok fel a férfire és elindulok a régi szállásom felé. - Az őrök csak maga miatt hagytak békén, ugye? Köszönöm, hogy segített és hogy segíteni akar. De nem hiszem, hogy tud. - sóhajtok egyet. - Tudják a gyenge pontom.. Tudják, hogy nem tudom elviselni más szenvedését. Két hetet adtak, hogy visszatérjek a válasszal az erdőből, különben az itt élők bánják meg. - húzom el a számat. Pár másodpercig hallgatom a tücsök ciripelést. - Ha csak rólam volna szó, ha csak engem üldöznének, nem érdekelne, vissza se jönnék... De.. Szegény Dalion nem ezt érdemelte.. - hajtom le a fejem bűntudatosan - De az erdeieket sem árulhatom el. Azonban ez túlnyúlik az én határaimon... - sóhajtok egy nagyot és elkezdem hallgatni a tücskök ciripelését. A szállóba érve bemegyek, beinvitálok a férfit, körbe nézek. A két szobából az egyik foglalt, de a másik háló üres. Az asztalhoz lépek, gyertyát gyújtok.
- Kér? - szedek ki némi gyümölcsöt a táskámból és felé mutatom.
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeSzer. Aug. 14, 2013 12:00 pm

Az, hogy nem tudja, miért zaklatták, és kik voltak ezek nem könnyíti meg a helyzetünket számottevően, és be kell valljam, kezdetben az sem nagy segítség, hogy kiderül, mit is keresnek.
~Ar...argó? Mi van? Ez valami elfnek a neve lehet, amihez a szülei hozzácsaptak egy szótagot minden alkalommal, amikor nem ette meg a zöldséget, vagy mi? ~
Nem, nem mondhatnám, hogy jól leplezem az értetlenségem, viszont így legalább kiderül, miről is van szó. Sok elf egy helyen...ráadásul mostanában rengeteget érnek Tevinter-ben a vad, és szenvedélyes erdei elf rabszolgák, az ég tudja miért. Lehet így akarják alacsonyan tartani a népességet a nemesek körében, a lényeg, hogy szerintem meg ebben az országban szaporodtak túl, és ideje tenni vele....mármint a rabszolga kereskedők nem a nemesek....báááár....
-Aha... - Vágom rá gyorsan, mint aki nem kalandozott el amíg ez a megigéző szépségű nő beszélt azokkal a....NA NE KEZD MÁR MEGINT! Tehát bólintok, mikor azt javasolja, hogy ne zavarjuk őket, és követem őt kifelé.
-Alistair...ó várjunk, ezt már mondtam. - Teszem hozzá mosolyogva, a kérdésre pedig, hogy az őrök miattam váltak e köddé megvonom a vállaimat, egy csibész mosollyal az arcomon.
-Ki tudja? Elég sietősen távoztak, úgyhogy nem kötötték az orromra. Lehet valamelyiknek most jutott eszébe, hogy a tűzön felejtette a pörköltet, és ha sokáig hagyja még rajta, csak akkor lesz jó, ha valaki megostromolja a várost...
Az azért nem kerüli el a figyelmem, hogy ez a lány folyamatosan le akar engem rázni. Lehet az idióta humorom lehet az oka. Talán nem ártana komolyabban venni a dolgot? Minden esetre tőlem szokatlan csendben hallgatom végig a mondandóját, majd amikor ez a hófehér szépség almával kínál, valamiért furcsa érzésem támad, és végül megrázom a fejem.
-Ez elég kényelmetlen helyzet - ismerem el, az égre meredve.
-Bár, ha rólam lenne szó, biztosan elmondanám nekik, hol lesz a találkozó, miután figyelmeztettem a klánokat. Amikor a seregük támogatásával vettük be ezt a várost, elég hatékonynak tűntek, ha valaki szembe akar szállni velük, ki vagyok én, hogy lebeszéljem őket az öngyilkosságról, főleg a ma esti tetteik után?
Aztán a lányra pillantok, és sajnos az a riadalom az aranyló tekintetében...ha gólemmé változtatnának sem lehetne annyira kő szívem, hogy ne szoruljon össze.
-Vagy, megkereshetjük őket még ma éjjel. Lehet rá tudjuk beszélni őket, hogy árulják el, ki tud még rólad.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 5:16 am

- Igen, eléggé kényelmetlen... - sóhajtok egy nagyot. Mikor visszautasítja a gyümölcsöt, hellyel kínálom az asztalnál, ahova jó magam is leülök. Apám tőrét elővéve szeletelek fel egy almát, s kezdek kedvtelenül nyammogni az egyik szeleten.
- Igen, én is ezen gondolkodom... De egészen biztos, hogy erre ők is számítanak. De hogy akarják kiküszöbölni, hogy hazudjak nekik? Kémmel? - merengek aztán hüledezve ránézek.
- Hogy megkeresni őket? Hát mire volna jó az? Meg valószínű, hogy akkor csak magunkra haragítanánk őket, aztán talán meg is gondolják magukat, talán bántanak is. Nem, nem hiszem, hogy ez olyan jó ötlet volna. - rázom a fejem, le is teszem az almát. - Hogy jutott ez az eszébe? - kérdezem értetlenül. - Vagy van valamilyen terve azon kívül, hogy megtudjuk még hányan tudnak arról, hogy mire kényszerítenek?

Igazából nem tudtam, mit gondoljak. Itt ez a jó vágású férfi, aki ráadásul Szürke Kamarás, szóval valószínűleg nem egy bolond lókötő, így nem hiszem, hogy csak úgy a levegőbe beszélne minden marhaságot. Még ha ilyen fiatalnak is tűnik, biztos megvan a maga élettapasztalata és képes egy ilyen helyzetet a helyén kezelni... Más társaim már rég elküldték volna, főleg mert ember, de én inkább a bizalmat szavazom meg neki.. Nem tett semmit, ami ellene szólna, sőt eddig teljesen korrekt és kedves volt.
Úgy hogy még egy szelet almán elkezdve nyammogni merültem a gondolataimba. A tücsök ciripelés egészen megnyugtatott... A hárfámra pillantva elgondolkodom, ha csak így ma éjjel oda állítanánk, egészen biztos, hogy kiröhögnének. És utána? Nem hiszem, hogy asztalhoz hívnának minket. Engem biztosan nem. Tudom, mit csinálnak az elf hölgyekkel... Megszégyenítik őket, ahogy csak tudják, de nem csak a nőket, férfiakat, gyermekeket. Az ilyen embereknek semmi sem szent, őket nem érdekli más kára, csak a maguk java.
- És ha megkérdeztük őket azután? - pillantok rá, várva a további terv morzsákat.
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimePént. Aug. 16, 2013 9:19 am

A közhiedelemmel ellentétben irtó fárasztó egész nap állni ólomkatonának öltözve, így  helyet elfogadom, bár elég óvatosan ereszkedem a székre. Eleinte ezt mindig elmulasztottam, és ha van valami amiért hiányozhatok a templomosoknak az azok a jelenetek, amikor kicsi Alistair egy nagy reccsenés után golyózó szemekkel hullik a forgács közé, mint egy frissen vásárolt hörcsög. Szerencsére azóta tapasztaltabb lettem, és az arcom sem annyira pufók...
-Szerintem a ma este után fel sem merült bennük, hogy hazudnál. - Jegyzem meg, azt az apróságot pedig, hogy ha igazat is mond, ennek a kedves, "D" betűs fiúnak a biztonságát úgy sem garantálja, inkább már nem teszem hozzá, leginkább azért, mert nem szeretném felzaklatni őt.
-Be kell valljam, a tervezés sosem volt az én tisztem...persze valamiért mégis tőlem várja el mindenki, úgyhogy igen, van. Először is, meggyőzzük őket, hogy amit csinálnak, az egy nagyon rossz dolog, és jobban tennék, ha felhagynának vele. Úgy hiszem néhány évtized a várbörtönben őket is meggyőzné erről. Ha ezzel megvagyunk, felkeressük azt is, aki kitervelte ezt az egészet, és vele is elbeszélgetünk...
~...a Drakon Erőd tornyának szélén arról a gravitációnak nevezett érdekes elméletről...~
-Khm....szóval őt is lebeszéljük a dologról, és persze valahol nem ártana értesíteni azokat sem, akikre vadásznak. Véletlenül ismerek is egy párat, akikkel fel tudnám venni a kapcsolatot.
Beszéd közben a tekintetét fürkészem, olyan jelek után kutatva, amik arra utalnak, hogy szívesebben lenne bárhol máshol, amit kivételesen meg is tudnék érteni.
-Öhm...viszont, mielőtt belevágunk...félek megkérdezni... de....ne érts félre, nincs veled semmi baj, de olyan törékenynek tűnsz, szóval..ha arra kerülne a sor...meg tudod védeni magad? Ha nemet mondasz, akkor sincs gond, én megoldok mindent, csak jó az ilyesmit előre tisztázni, főleg ha valaki annyira gy...Khmm...szóval mi a véleményed a tervről dióhéjban?
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeSzomb. Aug. 17, 2013 2:11 am

Amikor elkezdi ecsetelni a tervét, folyamatosan előttem van a kép. Oda megyünk.. Kinevetnek, elszabadul a pokol, folyik a vér. Jól fenékbe rúgnak minket, aztán elhessegetnek. Megkeressük a vezért, vele is elbeszélgetünk, aki szintén szét rúgja a fenekünket a haverjaival, mert valószínűleg ő sincs egyedül. Aztán szépen megalázva haza ballagunk.
- Főleg, ha valaki ennyire milyen? És hogy mi a véleményem? Ez öngyilkosság! Én elhiszem, hogy maga ügyes és erős, nyilván azért is van benne a rendben. De én nem vagyok harcos, így ha olyan helyzet adódik, már pedig egészen biztos, hogy nem vennék magukra a halálát, tehát nagy valószínűséggel olyan helyzet lesz, magára fog maradni. - mondom komolyan, s hogy nyomatékosítsam a szavaimat, kissé előre is hajolok, tekintetem az övébe fúrva - Meg fogják ölni! Engem megaláznak, aztán elküldenek az erdőbe, hogy teljesítsem amire utasítottak. - sóhajtok egy nagyot és hátra dőlve az ablakra pillantok. A gyertya fénye miatt a tükörképemre pillantok, s kicsit elmerengek.
- Amúgy meg... van klánom odakint. Szólni én is tudok nekik. Mibe keveredek mindig. - sóhajtok egy nagyot és a hajamba túrok. Letörlöm a tőröm és elteszem, megeszek még egy cikkely almát, bár inkább csak azért mert muszáj. Ma nem igazán ettem, szóval ha nem akarok elgyengülni és rosszul lenni, muszáj ennem valamit. Főleg ha itt most még ilyen kirándulgatások lesznek éjszaka. A hideg kiráz a gondolattól, de lehet, hogy nincs más megoldás. A férfire pillantok.
- De hát azt sem tudjuk, hol vannak! És tényleg nem hiszem, hogy jó ötlet volna kockáztatni. Biztos nincs más normális megoldás? Vagy nem jönne esetleg még egy-két barátja is? Azt hiszem nem félteném akkor úgy az életét. - sóhajtok egy jó nagyot. Ha többen lennénk tényleg könnyebb lenne.
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeHétf. Aug. 19, 2013 11:57 pm

-Hát tudod...olyan vonzó...de ez most nem fontos! A lényeg, hogy szerinted esélyünk sincs ellenük, és bár az utolsóra akire ezt mondták még sárkánya is volt, mielőtt találkozott velem, ha azt mondod, nem sok hasznod venném, ha kitörne a balhé...hmmm...
Elgondolkodom, de közben azért figyelek rá, és bátorítóan megszorítom a kezét az asztal felett.
-Senki sem fog meggyalázni, hacsak nincs köztük valaki, akinek ez megy fej nélkül is. Viszont igazad lehet, jobb lenne, ha segítséget kérnék valakitől. Ismerek is pár embert, akik szóba jöhetnek, csak azt nem tudom, itt vannak-e a városban.
~Thelion biztosan kapva kapna az alkalmon, hogy megvédje egy csinos elf becsületét, Melira pedig már annak is örülne, hogy zúzhat. Na, nekik biztosan nem fogok szólni!~
-Véletlenül ismerem az őrség parancsnokát, de abban igazad van, hogy megtalálni ezeket a gazembereket nem lesz könnyű, még az ő segítségükkel sem. Ugyanakkor...
Valami szöget üt a fejembe, és minél jobban átgondolom a dolgot, annál logikusabbnak tűnik az egész.
-Ugyanakkor, ha rád nézel, nem tűnsz olyannak, aki elárulná az elfeket...sőt....a helyükben biztosra venném, hogy figyelmeztetni fogod őket, még ma éjjel, ha lehetséges. Ez esetben biztos, hogy követtetnélek valakivel.
Az utolsó pár szóra egészen elhalkul a hangom, azt viszont megtudom állni, hogy gyanakodva nézzek körbe, ami túl feltűnő lenne, ha most tényleg megfigyelnek.
-Mond....van kedved sétálni egyet velem, a város falain kívül? Választhatnánk magunknak csillagot, vagy ilyesmi....
~És kideríthetnénk, követnek-e.~
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 2:40 am

- Oh! - picit elpirulok a bókra, főleg mert ember szájából őszintén még nem hallottam ilyesmit. Viszont igaza van, ez most teljesen mindegy. Az a fontos, hogy megoldjuk ezt a krízis helyzetet. Szavaira kicsit elkerekedik a szemem. Sárkány? Mikor pedig megfogja a kezemet, hogy megnyugtasson, nagyon, de tényleg egészen halványan elmosolyodom, de azért némi aggódó pillantással.
- Remélem úgy van, ahogy mondod. Beszélj hát az ismerősöddel... - bólintok és amikor elkezd vartyogni csillagokról, meg sétáról, először nem is akar leesni, annyira elhalkultak előbbi szavai, de aztán rám tör a megvilágosodás és hevesen bólogatni kezdek.
- Ó dehogy nincs! Egy üdítő friss séta! Csillagokkal és és fákkal és nyugalomban... Talán a hárfám is hozom, hogy dalommal imádkozhassak Andrastehoz és a Teremtőhöz, hogy segítsenek meg minket. - azzal már álltam is fel, s kaptam magamra a táskámat, indultam ki vele kifelé. Ha meg lesz a kémünk, meg lesz az az öt férfi, lesz velünk néhány őr remélhetőleg és akkor gatyába rázzuk... Illetve ők rázzák egymást gatyába, én meg a táskámat mardosva fogom nézni hátulról, ki hogy s mint sebesült meg, kinek milyen segítség kell, és a többi és a többi. Amikor kiléptünk, kissé bizonytalanul néztem körbe. Az őrök azért még mindig tudják, hogy egy elf csak úgy szabadon ki be járkál, mint egy ember, és ez nem igazán tetszik nekik. Bár Alistair már egyszer visszafordította őket, remélem ez most sem lesz másképp. Mikor elindulunk, alig bírom ki, hogy ne nézzek olykor-olykor hátra, vagy a sötétebb utcákba. Csak a szemem sarkából teszem ezt meg, ahogy egyre kijjebb haladunk az Elf-negyedből, és a városból.
- Minden társad - utalok itt a kamarásokra - ilyen kedves még az elfekkel is? - kérdezem lépéseink közben felpillantva rá. - Nem találkoztam még olyan emberrel, aki szívesen állt volna szóba még velem is, segíteni pedig végképp. Nagyon hálás vagyok, bárhogy is sül el majd a dolog. - mosolygom rá egy kicsit már nyugodtabban.
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 5:21 am

Oké, most már ő is elpirult. Kezdem furcsán érezni magam. Vajon mit gondolhat az, aki kívülről lát minket? Nos, elképzelhető, hogy aranyosan szerencsétlennek gondol minket, én viszont inkább arra fogadnék, hogy a rést keresi a páncélomon, tekintve, hogy ki az, aki megfigyelhet minket ebben az órában, és hogy sejtéseim szerint mennyire megszabadulna már tőlem. A halálom valószínűleg Nazaril-t is megrémítené, hogy még jobban szedje a lábát a többi elf közé, meggyorsítva ezzel a rabszolga kereskedők, vagy kik munkáját. Most, hogy ezekkel a kényelmes gondolatokkal sikerült elterelnem a figyelmem arról, hogy egy gyönyörű nő társaságában vagyok, és visszarázódtam a komfort zónámba, már indulok is, oldalamon a lánnyal, ki szerencsére elég gyorsan kapcsolt, hogy mi a tervem. Sokkal gyorsabban, mint én tettem volna...
-Öhm....gondolod hihetőbb lenne ha...belém.. karolnál? - Kérdem bizonytalanul, de nekem végső soron teljesen mindegy. Ami a kérdését illeti, gondolkodás nélkül vágom rá a választ:
-A szürkék közt ennek nincs jelentősége.
~Persze, ha valaki a testvérünk ez nem is kérdés, viszont ha nem? Hát, Velanna maga is elf, szóval őt biztosan nem zavarná ha másnak is hegyes a füle. Oghren általában túl részeg, hogy az ilyen apróságok feltűnjenek neki. Marcus igazi úriember, ezért egy ilyen kedves, és szelíd teremtéssel biztos vagyok benne, hogy a legmélyebb tisztelettel bánna, nagyjából úgy, mi másoktól csak egy hercegnőnek adatik meg. Sigrun sem hiszem, hogy bántaná, Nathaniel meg...Aeden szerint kikupálódott, és egyébként sincs az országban, szóval vele sem lenne baj.
-A "kedves" talán nem illik mindannyiunkra, de abban biztos lehetsz, hogy nem bánnának veled másképpen, mint a többi faj képviselőivel. egyébként...tényleg van lantod? És játszani is tudsz rajta?
Közben elhaladunk a város kapujának őrei mellett, kik nekem szó nélkül nyitják ki azt, és már engednek is tovább. Távozásunk után a súlyos kapuk bezáródnak, én pedig megkönnyebbülten sóhajtok fel.
-Nos, azt hiszem nyertünk egy kis időt. El fog tartania kémnek, hogy észrevétlenül kijusson a városból.
Ha belém is karolt, itt még hozzáteszem szégyenlősen:
-Amúgy...számíthatok rá, hogy felbukkan az udvarlót, és lefejez ezért, ah meglát minket?
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 6:14 am

Az utcán sétálva rákérdez, hogy belé karolok-e, mert úgy hitelesebb. Én meg csak pislogok, de mivel sosem voltam a beépülés és füllentés mestere, így gondoltam ő kalandjai során már biztosan tapasztaltabb abban, hogy a minket követő orgyilkost hogyan téveszthetjük meg még jobban. Így bólintok egy nagyot és bele karolok a férfibe. Már csak azért is, meg így még nagyobb lesz a biztonság érzetem, s nem félek attól, h egyből lenyesik a fejemet az egyik sikátorból.
Közben végig hallgatom, s bólintok. Tehát ők végül is egy semleges réteg. Jó tudni.

Amikor szó nélkül kinyitják nekünk a kaput, egészen megilletődök a dolgon. Most aztán jól megnézem magamnak a két hatalmas ajtót, tekintve, hogy még sose jöttem be és sose mentem ki rajta. Távolról láttam csak ezelőtt, s most leesett állakkal figyelem a mintákat rajta.
- Milyen szép így közelről ez a kapu! - jegyzem meg, majd miután kiléptünk, elmosolyodom, kissé megkönnyebbülve. - Nem. Hárfám van. a lant is húros hangszer, de ott az egyik kezeddel fogod, a másikkal pengeted. - további mondatára pedig halkan elnevetem magam. - Kifejezett udvarlóm nincs... Habár van egy férfi, aki iránt azt hiszem kezdek mélyebb érzelmeket érezni. De.. félek bele menni az ilyesmibe, s még ő sem tett lépéseket afelé, hogy akarná a dolgot. De amúgy sem hiszem, hogy hirtelen megjelenne itt, nem szereti a várost és amúgy is messze volt, mikor elváltunk. - mondom, majd előveszem a kisebb hárfám a táskámból és felé nyújtom. - Tessék, itt a hangszerem, én ezen játszom, énekelek, néha napján még táncolok is. Bár nem volt azóta olyan alkalom, ami rávett volna, hogy táncoljak is. - majd elmerengek, felnézek a csillagokra - Vajon a követőnknek mennyi ideje van kijutni ide? Olyan 10 percre saccolom, ha azt a rést használja, ahol én osontam ki és be. - szavaim végén aztán megállok és csak bámulok felfelé a csillagokra, s a növekvő, fehér Holdra. -
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeSzomb. Aug. 24, 2013 5:07 am

Oké, bevallom kicsit elpirulok, amikor tényleg belém karol. Viszont, sikerült a dolog. Lehet könyvet kéne írnom arról, hogyan kell lélegzetelállítóan gyönyörű nőkkel randevúzni. Első lépés: védd meg őt egy száll magad tucatnyi felfegyverzett idiótától. Sétagalopp igaz?
-Igen, szerintem is egészen jó munkát végeztek. Láttad volna a Veszedelem idején. Na akkor tárva nyitva volt, és az utca közepén hevert, meg talán lángolt is...
Közben, ha jobban belegondolok lehet inkább az kéne hogy legyen az első lépés, hogy kiderítsük a leányzó nem-e egy embergyűlölő, elmebeteg boszorka. Hogy ez most miről jutott eszembe? Mielőtt valaki arra utalna, hogy a lány rég látott lovagjáról ugrott be valaki, akit én is rég láttam, és hasonló a...tudod mit hang a fejemben? PUKKADJ MEG!
-Nos, nem tudja mit veszít az a férfi...én is hasonlóképpen vagyok valakivel...kivéve, hogy az teljesen más. Tudod mi...mi lenne, ha valami kellemesebb témáról beszélnénk? Például a bérgyilkosról, aki követ minket, és én tuti nem kellek neki élve, igen ez jó lesz.
Hátra fordulok, de csak épp egy pillanatra, hogy felmérjem a terepet, aztán kérdőn nézek Nazaril szemébe.
-Van egy titkos bejárat a városba? Na szép...ezt mondjuk jó lett volna kicsit előbb tudni...sebaj...gondolom sötét, és szűk, és unalmasabb mint átverekedni magad a főkapun. Minden esetre, kétlem, hogy az emberünk ott jönne. Ha észrevétlenül követett téged, inkább egy akrobatikus fickóra tippelek, aki a háztetőkön közlekedik, egyrészt azért, mert ez hangzik logikusnak, másrészt mert az előbb láttam leugrani valakit a falról egy szalmakazalba 20 lépésnyire a kaputól. Gyere, az őrök szeme előtt úgysem fog próbálkozni.
Tovább vezetem magam mellett, és közben erőnek erejével tartom vissza magam attól, hogy hátra kukucskáljak. Nem könnyű, amikor pontosan tudom, hogy követnek, és nem csak kerülget az a bizarr, paranoiás érzés.
-Szóval, tudsz is zenélni? Ez szép, egyszer szívesen meghallgatnám. Lehet nem értek a muzsikához, és a hangszered is íjnak néztem volna...meg kicsit még most is, de hallgatni, azt tudok.
Közben elhagyjuk annyira a várost, hogy már csak a fal közelébe épített kis viskók közt haladunk, melyek eltakarják a kaput, és az őrséget. Itt sem hiszem, hogy ránk támadna, ezért tovább haladok a közeli....hát erdőnek nem nevezném azt a 10 fát egymáshoz közel, a szántóföld mellett, de na...arra tökéletes, hogy ránk támadjon valaki kihasználva a meglepetés erejét nem igaz?
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeVas. Aug. 25, 2013 6:06 am

Pislogtam, ahogy a férfi elmeséli, milyen volt a Veszedelemkor a kapu.
- Hát.. Szerintem szebb így a helyén, mint megrongálva a földön, égve... - hátra pillantok a kapukra. - De... lehet ezzel csak én vagyok így? Biztos a többi elf is szívesen látná darabokban a földön, lángolva. - merengek el, magamhoz beszélve a végén, aztán rápillantok, bár a szavai a végén kissé zavarosak lesznek és bólintok.
- Rendben, beszéljünk kellemesebbről... - aztán megemlíti a bérgyilkost, mire kissé elfehéredem és nyelek egyet.
- Nem beszélhetnénk inkább még is az előzőről? - szerencsére aztán mind a ketten megmenekülünk a rosszabbnál rosszabb témáktól, mikor szóba jön a "titkos bejárat".
- Nem titkos bejárat, csak egy nagyobbacska lyuk a falon. Szerintem még a Veszedelem idején keletkezhetett, de olyan félre eső helyen van, hogy észre sem vették. Én ott közlekedem ki és be, mert a főbejáratnál megtalálnák nálam apám tőrét és meg is ölnének egyből.- mondom, de aztán következő szavai aggodalommal töltenek el. Én észre sem vettem, hogy a kém jön utánunk, ő meg anélkül tudja merre jár, hogy hátra sem néz!

Azt hiszem.. alá becsültem ezt az embert. Nagyon is. És igazából remélem hogy az is, aki követ minket.
Egyre messzebb megyünk, és én egyre inkább kezdem szabad kezemmel ruhám szélét gyűrögetni a feszültségtől. Kérdésére bólintok.
- Igen, tudok. Majd.. ha túl éljük ezt az éjszakát, akkor szerintem ennek örömére játszok is egy dalt.. Talán írok is, meg a hőstetteidről. - nézek fel rá kis mosollyal, s közben egyre inkább közeledünk egy csoport fához, ami már elég távol van a város falaitól.
- Alistair, én.. kicsit tartok ettől a dologtól... - mondom suttogva, amikor már egy-két perce álldogálunk és nézegetjük az eget. Még mielőtt még egy szót is szólnék, szemem sarkából meglátok egy csillanást, s mielőtt még észbe kapnék, érzem ahogy a férfi erős keze már fordít is el, egyenesen maga mögé. Széles vállai, nagy termete eltakarja a látványt, de hallom a pengék csattanását és csilingelését. Elenged, s nekem több sem kell, arrébb szaladok, hogy ne legyek útban. Egy kisebb árokból figyelem, ahogy a Kamarás az ismeretlen, fekete csuhás férfivel hadakozik. Egy-két vágás itt, egy-kettő ott, s a férfi már rögtön látja, hogy túl nagy fába vágta a fejszéjét, hát megpróbál meglépni Alistair elől, homokot söpörve a szemébe. Nem tudom, hogy segíthetnék, de mivel láb alatt sem akarok lenni, ezért inkább csak lapulok a helyemen. Amikor látom, hogy a fickó errefelé szalad, akkor akasztom lábába táskám szárát, s nagy káromkodások közepette esik be mellém a férfi. Persze én rögtön ki is pattanok, és átadom Alistairnek a férfit, meg a helyet...
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeHétf. Aug. 26, 2013 6:09 am

-Hőstetteimről? - Kérdem, felvont szemöldökkel, vidám hangon. Nem mondhatnám, hogy gúnyos vagyok, inkább csak meglepett, elsősorban meglepett! És egy kicsit gúnyos...
-Nem lenne hosszú dal. Viszont...szívesen meghallgatnám.
A hangom a mondandóm végére egészen lágyra vált. Aztán fáradtan sóhajtok egyet. 25 év alatt ő a második kedves lány, akivel összehozott a sors, és az első, aki nem tudna már messziről is makin lőni, ezért hiba lenne közeledni hozzá. Más kérdés, hogy mint minden gyönyörű és tökéletes lány, már az ő szíve is foglalt, na meg lehet nem ártana inkább a vérgyilkossal foglalkozni, de akkor is...
-Ne félj, nem lesz semmi baj.

Legszívesebben fejbe vágnám magam amiért ezt mondtam. SOSEM szabad ezt mondani éles helyzetben, csata előtt! Balszerencsét hoz! Tényleg megérdemlek egy kokit! Támadónk előzékenyen részesít is egyben, aztán megpróbálja elvonszolni a lányt, de abból nem eszik! Sajnos élve kell, így a kardommal úgy csapkodom, mint egy idióta, aki könyvből tanult harcolni, és közben olyan helyeken ütöm meg, amik csak fájnak, kárt viszont nem tesznek benne. Aztán menekülőre fogja, én pedig némi prüszkölés után, keserű, talajos szájízzel eredek utána, és most, hogy Nazaril félreállt, úgy vágom fejbe a pajzsommal ezt a disznót, hogy még nappal is csillagokat fog látni.
-Látod...? - Kérdem lihegve, miután elterült a...nő? Hopsz...na mindegy, kellett neki rám támadnia. Szóval a bérgyilkosnő elterült, én pedig lihegve dőlök előre.
-Séta...galopp...neked nincs...meleged?
Aztán, miután kifújtam magam, levetkőztetem a foglyot - szinte csukott szemmel, mint úriember - aztán ahogy fehérneműben fekszik előttem, kardom a nyakának szegezem, és innentől csak az arcát nézem.
-Jó reggelt napsugár. Mint látod, ha megmozdulsz véged. Ha hazudsz, véged. Ha csuklok, akkor is véged. Ha elfárad a kezem, és kicsit előrébb dőlök...a lényeg, hogy ez elég kényelmetlen mindkettőnknek, szóval, mi lenne, ah gyorsan elárulnád ki küldött?
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeKedd Aug. 27, 2013 3:38 am

Mielőtt a fürge bérgyilkos elillanhatna, akkorát taszít rajta Alistair, hogy csak úgy kongott az a pajzs. Néztem, ahogy lassan feltápászkodik és meglepődik. Csak miután kicsit arrébb álltam, láttam, hogy merénylőnk egy nő. Hát ezen lepődött meg.
- Látom... nem, nekem nincs. - mondom, aztán szinte zavartan kezdem nézni ahogy vetkőztetni kezdi - Szerintem.. neki sincs.... - jegyzem meg halkan. Persze gondolom, hogy a fegyverek miatt, de ehhez miért kell majdnem teljesen lecsupaszítani valakit...? Szinte már én éreztem magamat megszégyenítve, s ha nem vettem volna rá magam, hogy üljek a fenekemen, mert egy Szürke Kamarás érti a dolgát, akkor kendőmmel már rég beterítettem volna pórul járt gyilkosunkat.

Amikor persze a nő felébredt, egy kard heggyel kellett farkas szemet néznie, meg azzal, hogy kénytelen kitálalni mindent, különben el lesz vágva a torka.
Tisztázzunk valamit: ezt nem néztem és nem nézem ki Alistairből! És van egy olyan érzésem, hogy az őt méregető, helyzetet mérlegelő nő se, akit igazából csak fejének hasogatása győz meg arról, hogy ezt jobb nem kipróbálni.
- Egy Corvus nevű férfi bérelt fel engem és még jó néhány alakot, hogy kutassuk körbe az olyan szerencsétleneket, mint ez itt... - néz rám egy fintorral a nő. - Ha pedig meg van, leadjuk az információt, kicsoda, micsoda, merről.  Innentől ők intézkedtek, csak tegnap szóltak megint, hogy ma ismét feladatom lesz. De azt hiszem, maga nem volt a terv része... - vicsorog rá a férfire a bérgyilkos és sóhajtva fel-alá kezdek járkálni.
- Ezek szerint nem csak egy erdei elfet kaptak el, hogy árulják el a helyet és időt... - merengek hangosan, majd ránézek a nőre - Igaz?
Ám az orvgyilkos nem válaszol, csak utálatosan rám néz és a földre köp maga mellé.
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeKedd Aug. 27, 2013 4:00 am

-Ó...nem, lehet még fázni is fog, de így legalább nem szalad el, ha megint trükközni kezdene. Hidd el, nekem sincs ehhez sok kedvem...ha már valakit vetkőztetni kéne szívesebben...khmmm...mi lenne, ha úgy tennél, mintha nem kezdtem volna el mondani semmit most?
Kissé piros arccal koncentrálok inkább a feladatra, igaz az is kellőképpen zavarba ejtő. Franc essen ezekbe a bérgyilkosokba, hogy miért nem vállaltak valami tisztességes munkát, például az éneklés...na akkor csak ritkán próbálnák megölni őket.
-Corvus? Ez most komoly? Na jó, igazándiból az érdekel a legkevésbé, hogy hívják.
Mikor a bérgyilkos a földre köp, én kicsit szorosabbra fogom a kardom, mire az felragyog az éjszakában. Piszkos trükk, de aki nincs tisztában a templomosok képességeivel, az nagyon meg szokott ijedni ettől, annak ellenére, hogy hacsak nem démon a páciens, ez a kard ragyogva sem tesz benne több kárt, mintha csak simán a földhöz szegezném vele. Mondjuk azt amúgy is nehéz lenne fokozni.
-Tudod, még nem döntöttem el, hogy életben hagyjalak-e, így lehet nem ártana több tiszteletet mutatnod a hölgy felé. Most pedig áruld el nekünk, hol találjuk ezt a Corvus-t, és hogy néz ki, hányan védik, ilyesmik. Ajánlom gyorsan felelj, mert vacsora óta nem makkantottam meg senkit, és már megint kezdem hallani a hangokat, viszont ha adsz nekem egy jobb célpontot, lehet nem kell első kézből megtudnod, milyen az, amikor önfeledten szórakozom.
~Túl sok időt töltöttem el Morrigan-el, ez már egészen biztos.~
-Tehát?
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeKedd Aug. 27, 2013 4:33 am

Amikor a penge felvillan, nem csak a nő, de az én szemeim is elkerekednek, s teszek egy fél lépést hátra. Alistair fenyegető hangja miatt pedig egészen kiráz a hideg, hiába épp engem véd. A bérgyilkos is valahogy így lehet ezzel, mert hirtelen mindent elmond:
- Jól van, oké! Nem tudom mi a rendes neve, nekünk is csak ennyit mondott. Az egyik tábor Denerimtől nyugatra fekszik az erdőben, lovon olyan két órányira. Corvus egy harcos, nehéz páncélja nélkül még én se láttam, szerintem senki, olyan, mintha az lenne a bőre, s vörös köpenyt visel, mint mindenki aki neki dolgozik. Haja a vállát veri, mocskos, mintha a rászáradt vérét ellenségeinek büszkeségül hordaná magán, egyik szemére pedig vak, elég csúnyán ki lett vágva a bal szeme, nem nehéz fel ismerni. A táborban nagyjából huszonöten vannak, de mint mondtam, ez csak egy kisebb csoport... - mondja és elmosolyodik - Ez túl nyúlik magán és a kis... - harapja el a mondatot rám tekintve - Erre a seregre.. a Vörös Tisztogatók.. így neveztetik magukat. A Vörös Tisztogatóktól fog majd hangozni ország világ, mikor lecsapnak majd az elfekre! - sziszegi a fogai közül halvány vigyorral.
Én magam aggódóan pillantok Alistairre, majd elfordulok és kicsit arrébb sétálok. Ha ez egy szervezett, nagy "sereg", ahogy a nő mondta, akkor ehhez többen kellenek, mint ők, meg a férfi ismerősei. Halálra vált arccal ülök le a fűbe, hogy mit tehetnek a klántalálkozón, s mit tehetnek utána. Ez bizony egy olyan csapás volna ránk, amelyet elég nehezen hevernénk ki, bármennyien is éljük túl, szabadon vagy fogságban. Kiráz a hideg, ahogy magam elé képzelem azt a mészárlást... Gyermekek, nők és férfiak. Ma ezek a Vörös Tisztogatók megmutatták, hogy nem számít nekik se kor se nem...
Féltem a véremet, a családomat. Minél előbb vissza kell térnem a klánhoz.
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 5:38 am

Persze, hogy nem tudja, mi a rendes neve! Na nem mintha azzal sokra mennénk. Komolyan, kéne egy hatalmas kódex, amiben benne van mindenkinek a neve, és a címe, meg mondjuk fénykép róla, és az összes ismerőséről...sokkal könnyebb lenne egy ilyen arcos könyvben megkeresni valakit.
-Vörös tisztogatók, bájos. Viszont, köszönetet kell mondanom neked. Rávilágítottál arra, hogy segítségre lesz szükségem. Semmi kedvem egyedül ennyi szemétládát eltemetni, a végén még lemaradnék a gáláról amit három hét múlva rendeznek.
Kicsit vágyakozva jegyzem ezt meg, hisz olyan szívesen lemaradnék róla, és ami azt illeti, már dolgozom is a dolgon, hogy valaki mást küldjek maga helyett. Vagy ne küldjek senkit, nem érünk rá mulatni, nekünk az országra kell vigyázni! Pont mint most!
-Na jó, amiért ilyen segítőkész voltál, megengedem, hogy a saját lábadon vonulj az őrség elé, és feladd magad, amiért megpróbáltál megölni. Pattanj talpra, hopp!
Kardommal bökdösve vezetem őt magam előtt, vissza a kapu felé, miközben hálát adok a teremtőmnek, hogy bevette a színészkedésem, és valamiért elhitte, hogy én tényleg egy könyörtelen vadállat vagyok, aki darabokra szedte volna, ha nem beszél. Nem is tudom, mit tettem volna akkor, csikizem egy tollal? Minden esetre, miután átadtuk az őrségnek Izéke felé fordulok.
-No, ezzel is megvolnánk. Én egészen megéheztem, van még abból az almából? - Kérdem lezseren, és megindulok a város belseje felé, szép lassan, hogy akár még kézen állva is lépést tudjon tartani velem.
-Jártál már a királyi palotában? Szerintem komor hely, ráadásul nyirkos, és bárki bármit mond, még érezni azt a bűzt, de egyesek szerint nagyon szép. Minden esetre hamarosan eldöntheted magad is.
Aztán elhallgatok, hogy ha esetleg van kérdése, mondanivalója, és egyebe, mielőtt csak úgy berontanék vele Anora színe elé, legyen rá ideje, mert aztán...
...
Valójában nem erősségem előre tervezni, de felteszem ez elég rázós lesz. Fogalmunk sincs, hányan vannak, hol lehetnek pontosan, és mi ütött beléjük? Miért akarják egyesek az elfeket bántani, amikor élnek Éjfattyak is? Minden esetre, hamarosan tényleg ott állunka királynő színe előtt, ki elég gyorsan túlteszi magát azon az apróságon, hogy valami faragatlan lovag csak úgy besétált a hálószobájába éjnek évadján, előzetes bejelentés nélkül, és csodák csodájára a segítségét is felajánlja...na nem azt mondtam, hogy kapunk egy hadsereget kölcsön, de a tucatnyi lovag azért jól fog jönni. Gyorsan távozom tőle, mielőtt még igazán zsémbes lenne, és Izékével az oldalamon hagyom el a kastélyt, olyan gyorsan, amilyen gyorsan jöttünk.
~Elősegítheti a jobb viszonyt az elfekkel, ami jól jöhet egy esetleges orléz invázió esetén...és mellesleg megmentünk pár ártatlan életet is. Zabálni való ez a számító kis...áhh mindegy, segített, és ez a lényeg.~
-Nos, ez megvolna. Már csak a te népednek kéne szólni, és rávenni őket, hogy kicsit bőkezűbben segítsenek. Ha...szerzek magunknak lovakat...
A szó említésére is fájdalom nyilall a hátsómba, és a derekamba.
-Szóval...el tudsz vezetni hozzájuk?
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 6:07 am

Amikor megtudjuk a kellő dolgokat, elvezetjük a nőt az őrökhöz. Alistair kérdései egészen összezavarnak. Miköze a palotának, vagy és ilyesminek köze ahhoz, ami nem túl távol van Denerimtől? Persze ha komolyan gondolta, én oda nyújtottam neki egy szem almát. Aztán vagy el veszi, vagy nem.
- Nem jártam még. Igazából elfként örülhetek, hogy a negyeden kívül sem ütöttem meg a bokámat. - mondom majd a homlokomat ráncolva követem inkább. Habár számomra egyre érthetetlenebb a helyzet. Miért megyünk a palota felé? Nem valami őr barátja van? Vagy az a férfi a palotában van? Persze kérdéseimre hamar fény derült. Persze Alistair árnyékában voltam, mert hát kétlem, hogy csak így rárontani egy királyi vérre szabad, nekem meg főleg. Így aztán én csak a folyosón álldogáltam, gyürögettem a ruhámat izgulva és nézelődve, mikor jön egy katona és vág le azért, mert kis csizmácskámmal összepiszkoltam a piros szőnyeget.
Persze azért hallottam, mi folyik a két ember között és őszintén ledöbbentett, hogy a férfi ilyen közeli ismerőse a királynőnek. Mikor elindulunk kifelé és hozzám fűzi szavait, felpislogok rá.
- Lovakat? Én nem tudok lovagolni.. De amúgy szólok nekik. Viszont nem szívesen vezetnélek oda. Tudod, az elfek és az emberek között olyan feszült a helyzet... Ráadásul nem tudom mennyire bíznának bennem utána, mert most fogadtak maguk közé, aztán rá pár napra már rögtön felfedném helyüket valakinek? Azért ez.. eléggé rossz pont lehet a szemükben. De madarat tudok nekik küldeni. - mondom lassan sétálva mellette, elmerengve a lehetőségeken. Vagy hát... - gondolkodom el jobban - Végül is oda vezethetlek közel a klánhoz, aztán szólhatok ott a klánvezérnek. Mit gondolsz? - pillantok fel rá tanácstalanul.
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 6:25 am

-Ismerem őket. - Jelentem ki csendesen, amikor azon kezd aggódni, hogy mi lesz, ha beállítok oda, és bajt keverek a klánjában. Nem egészen értem, mitől fél mondjuk, hisz...na jó, az előző kis műsorom talán adhat némi okot az aggodalomra, de ha ismerné Anora-t, ő is minduntalan megpróbálná idegesíteni, amikor csak tudja.
-Ne aggódj. Ha akarnám, megtalálnám őket magam is....idővel...na jó, az is elképzelhető, hogy sok idővel, és szerencsével, de a lényeg az, hogy nem először járnék köztük, és a többség egészen rokonszenvesnek tart valamiért, csak gondoltam most jobb, ha sietünk. Nem árt felkészülni, mielőtt a vezérük rájön, hogy hiába várja a jelentést a kémétől.
Az viszont, hogy nem tud lovagolni kimondottan feldob. Komolyan, szélesen elmosolyodom, hátradöntöm a fejem, és megkönnyebbülten sóhajtok fel.
-Rendben...akkor mit szólnál egy szekérhez? Sokkal gyorsabban érünk majd oda, és le sem esünk róla. Na nem mintha engem a lónál fenyegetne ez a veszély TERMÉSZETESEN, csak érted...menjünk, sietnünk kell!
Valójában persze nem kell...vagyis kéne, de éjjel nem indulok útnak az biztos. Holtan nem sok hasznunkat veszik az elfek sem. Ha neki is megfelel, egy kis fogadóban veszek ki magunknak két külön szobát, és csak reggel kelünk útra, hogy végre láthassuk a klánját. Ha előre akar nekik szólni, akkor persze nem akadályozom meg. A madár úgysem hátráltat minket, és előbb ér oda.

//Köszönöm a játékot, és akkor folytatás az erdőben! Very Happy//
Vissza az elejére Go down
Arvael Innois Lothril
1. Szint
1. Szint
Arvael Innois Lothril


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2013. Aug. 30.

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeSzomb. Aug. 31, 2013 11:15 am

//Kezdő Thelionnak.//

Ahogy kiléptem az utcára, azonnal megcsapott a forgatag vibráló életereje. Egyszerű kék ruhámat barna, a nyakamnál zsineggel megköthető, hátul a hátam közepéig érő köpeny fedte, csuklyáját mélyen a szemembe húztam az egyik kezemmel, hogy ne legyen feltűnő az arcomon csillogó aranyság, miközben a másikkal egy kosár almát egyensúlyoztattam a derekamhoz nyomva. Éreztem a nap melegét a kézfejemen csakúgy, mint a csuklómra erősített rejtett tűt és a csizmám szárában lévő tőrt, amelyet jótékonyan takart a ruha. Becsuktam magam után a mesterem ajtaját, majd elindultam a főtérre vezető úton, ügyesen kerülgetve az embereket. Bár a vakság sok mindenben hátrányt jelentett, a szokás hatalmas úr volt minden városlakó életében. Az árus ugyanoda rakta ki a portékáit, a hentes kutyáját pedig a lehető legnagyobb pontossággal tudtam átlépni nap-nap után. Az óvatosság kedvéért a fal mellett haladtam, lassan, mégis határozottan, hogy úgy tűnjön, mintha csak ráérősen bóklásznék a piac felé – hiszen meglepő változások mindig is érhettek volna, jobb volt biztonságosan közlekedni. A cipó friss illata még itt is megkísértett, pedig jó két háztömbnyire voltam a péktől, a gyomrom pedig hangosan felmordult. Hát persze… miért is ne munka közepén éhezzek meg. Befordultam a negyedik sarkon jobbra (úgy ismertem már az egész várost, mint a tenyeremet) és közben kikaptam a kosárból egy darab almát. A szolgálólány álcámhoz nem igazán illett ez a viselkedés, de a csuklya reményeim szerint takarta a „nem illendő” tettemet.
- Hé! – az alma kiesett a kezemből, ahogy a könyökömnek ütközött egy puhás, nagydarab, a hangjából ítélve hímnemű egyed. – Nem tudsz vigyázni?! – förmedt rám dühösen. - Az eszem megáll, a fehérnép sosem tudja hol a helye! - Hallottam, ahogy egymásnak súrlódik az ingének az anyaga az oldalánál és a karjánál. Nem lett volna nagy baj, ha kiveri a kezemből a kosarat, de nem bírtam a hirtelen belém toluló daccal. Automatikusan kaptam el a hanyag ütése elől a tárgyat a másik oldalamhoz, miközben kikerültem az engem is nagy valószínűséggel eltaláló ütését. Elléptem az ütésének vonalából és máris sietős léptekkel indultam tovább. Még egy ideig hallottam, ahogy különböző szitkokat köpköd utánam, aztán ezt is elnyelte a tömeg hangos ricsaja.
Mikor beléptem a boltba, elégedettség és enyhe öröm járt végig, hogy végre kiérdemeltem a mester bizalmát. Nappal volt. Vak voltam, mások szemszögéből nézve védtelen, de éreztem a kelmék és ruhák tömör illatát, hallottam a vásárlók ide-oda csoszogó lépteit, a levegővételeit és néhányuknak az enyhén érződő parfümjének illatát vagy az egyszerű szúrós izzadtságszagát. Kiismertem magamat, néhányszor betértem alkonyat tájt, így nem féltem attól, hogy felverek valamit.
A feladatom egyszerű volt; megszúrni egy kissé a szabót, hogy a méreg pár perccel később kifejtse hatását és habzó szájjal essen össze a ruhái között. Nem érdekelt, hogy miért kívánták a halálát. Ez volt az első, amit megtanultam a mesteremtől. Nem az én dolgom volt, én csak egy eszköz voltam, a kard.
Másrészről pedig - csak egy ember volt.
Vissza az elejére Go down
Fenyvesdombi Thelion
2. szint
2. szint
Fenyvesdombi Thelion


Hozzászólások száma : 179
Join date : 2013. Jun. 25.

Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitimeSzomb. Aug. 31, 2013 9:25 pm

Bár nem szerettem a városokat, főleg nem a fővárost, de néha-néha muszáj volt eljönnöm ide, hogy beszerezzek egy pár dolgot, ami főleg a különlegesebb porokat és gyógyfőzeteket, vagy a ruházkodást érintette. Ráadásul a bőrökért és a prémekért is itt kaptam a legtöbb pénzt, így végül is nem panaszkodhattam. De a különféle szagok, a zaj és a tömeg mindig is viszolygással töltött el, ha be kellett tennem ide a lábam. A sok embertől meg egyenesen kirázott a hideg.
Ilyenkor mindig nagy önfegyelmet kellett tanúsítanom, hiszen rengetegszer voltam olyan esetnek tanúja, ahol a városban élő fajtársaimat bántalmazták és bár elveim szerint maguknak keresték a bajt, azért nehéz volt megállni, hogy ne avatkozzam közbe.
Ma még szerencsére elég korán volt és én már leadtam a bőröket a vargánál, amelyért egész kövér zacskó szépen csengő érmét kaptam. Kellett is ez most, hiszen jó pár dolgot kell beszereznem, nem utolsó sorban, valami szép csecsebecsét Nazaril-nak is.
Most egészen más szemmel néztem a piaci kofák portékáját, amire máskor ügyet sem vetettem, de egyelőre nem találtam semmit, amit szívesen megvettem volna neki.
Épp az egyik rézműves termékei előtt álldogáltam, mikor figyelmes lettem a káromkodásra és oda fordultam, de már csak a kecses mozdulatokat és az elsuhanó barna köpenyt láttam, így nem is szenteltem neki nagyobb figyelmet.
Aztán én is tovább álltam és egyre gondterheltebb lettem, hogy nem tudok választani a szívemnek oly kedves hölgynek. Ekkor értem a kelme árus üzletéhez, ahová amúgy is be kellett mennem.
Belépve szokásomhoz híven felmértem a helyiséget és a bent tartózkodókat. Már a város is túl sok volt nekem, de ez a szűk hely egyenesen fullasztott. Gyorsan kell végeznem.
A szemem azonban megakadt egy ismerős barna köpenyen, de az arcát most sem lehetett látni, annyira lehúzta a csuklyáját, ami meglepő, hiszen itt nem volt szüksége rá.
Közben viszont egy ragyogó, zöld szöveten is megállapodott a szemem és rögtön tudtam, hogy mit veszek Nazaril-nak. Közelebb mentem a szabóhoz.
- Uram! Szeretnék vásárolni. – mutattam az anyagra, meg még másik kettőre, azok már az őszi avar színeiben pompáztak és a többi asszonynak lesz. – Mennyibe kerülnek?
Bár az üzletre figyeltem, azért a fél szemem a körülöttem lévő dolgokra is ügyelt, különösen a köpenyes alakra, mert annak kecses mozgása, a fatársaimra emlékeztetett.
Ha a szabó mondott egy árat, akkor gyorsan döntöttem, hogy melyik anyagból, mennyit vegyek.
- Kérem, kösse át, hogy a vállamra vehessem. – kértem meg a férfit, aki bár nem túl lelkesen, de teljesítette azt.

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Denerim utcái Empty
TémanyitásTárgy: Re: Denerim utcái   Denerim utcái Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Denerim utcái
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Redcliffe utcái

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Ferelden :: Denerim-
Ugrás: