KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

  Dokkok

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

    Dokkok Empty
TémanyitásTárgy: Dokkok       Dokkok Icon_minitimeSzer. Jún. 26, 2013 5:56 am

    Dokkok Dokkok_www.kepfeltoltes.hu_

                                                                                                                         ***
Innen lehet eljutni a Mágustoronyba, mióta a híd hasznavehetetlen, csak csónakkal. A parton a kocsmán, és egy-két kisebb épületen kívül nincs semmi, csak a kikötött hajók és csónakok. Egy meredek, de nem túl magas dombon kell leereszkedni ide.
                                                                                                                          ***
Vissza az elejére Go down
Koslun
1. Szint
1. Szint
Koslun


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2013. Aug. 03.

    Dokkok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dokkok       Dokkok Icon_minitimeSzomb. Szept. 14, 2013 5:10 am

//Előzmény: Az Elkényeztetett Hercegnő//

Miután a nadrágomba töröltem a vért meg azt a pár fogat, ami az ütés után a kezemre ragadt, már nyikorogva be is csukódott mögöttem az ajtó, amit lábbal segítettem a helyére. Még láttam a lányt, de azt is, hogy mekkora veszély fenyegeti itt, úgyhogy kizártnak tartottam, hogy most kezdjek el finomkodni. Nem volt ügy beérni, hiszen aprócska lábaival hármat is szökkenhetett, mire beérte az én egyetlen kényelmes lépésemet. Akkor pedig lassítás nélkül kerültem mellé, és akár észrevett, akár nem, ismét elkapva a derekát egyszerűen a hónom alá csaptam. Ha fegyverrel próbálkozott, nem sok esélye volt, mivel folyamatosan szemmel tartottam, így fel voltam készülve a hirtelen mozdulatra.
-Követnek - súgtam oda neki, és ha kapálózott, még erősebben fogtam rá, de igazából olyan volt, mintha egy puha kis zsákocskát ,,cipeltem volna". Mondjuk, ami tollpihékkel van tömve.
-Hé! - csattant fel a csónakos, amikor bevágtam a járművébe a csomagomat, de nyomban jobb belátásra került, amikor odadobtam neki azt a pár csillogó törődést.
-Szökött mágust viszek - magyaráztam neki jelentőségteljes pillantással. - Érthető?
-Teljes mértékben - bólogatott ránk sem nézve, egyre csak a kezében lévő pénzt számolgatva.
Elégedetten biccentve szálltam be én is a csónakba, annyiszor lökve vissza a lányt, ahányszor csak kellett, majd nagyot taszítottam magunkon a lábammal, el a stégtől, majd sietős evezőcsapásokkal távolodni kezdtünk a parttól. 
-Nem akarom tudni, hány embert értesíthet a közelben - dörmögtem hátratekintve a kocsma felé, amit már valóban elhagyott a csuklyás, és most a kint lévőktől kérdezősködött, majd visszafordultam az elf felé. - Jobb nem kockáztatni. Egyébként Koslun vagyok. Jegyezd meg a nevet, aminek a gazdája megmentett. És nem jótékonyságból, akárkit nem vennék a védelmembe. Aki él, meg is hal egyszer, ez az élet természetes velejárója. Te viszont többet érsz annál, mint hogy máris itt hagyd ezt a világot. Csak ezért segítek. És persze azért, mert te egyedül erre nem valószínű, hogy képes lennél - tettem hozzá az igazság kedvéért. - Vannak embereid, akiket mozgósítani lehet? Vannak összeköttetéseid? 
Közben egyre távolodtunk a parttól, már csak egy elmosódott foltot láthatott belőlünk bárki, aki erre tekintett, és bár a telihold miatt egy jobb íjásznak még így is lett volna esély lekapnia minket, ha meg is találták a csónak eredeti gazdáját, templáriusnak és szökött mágusnak nézhettek minket, így nem lehetett rá okuk, hogy lőjenek. Egy darabig. Amíg nem fogtak gyanút. Éppen ezért eveztem gyorsan, de nem kapkodva, hogy az a gyanú minél tovább elkerülje őket.
Vissza az elejére Go down
Arvael Innois Lothril
1. Szint
1. Szint
Arvael Innois Lothril


Hozzászólások száma : 15
Join date : 2013. Aug. 30.

    Dokkok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dokkok       Dokkok Icon_minitimeSzomb. Szept. 14, 2013 11:16 am

Ahogy haladtam, nemsokára meghallottam a hátam mögül jövő hangos, mamutlépteket, amelyek nem tartozhattak kecsesebb személyhez, mint ahhoz a bizonyos kunárihoz. Nem foglalkoztam vele, gondoltam, majd ha beért (ami nem telt sok időbe neki… rohadjon meg a nagy lábaival együtt!) ismét elküldöm melegebb éghajlatra vagy pedig valahogy lerázom. Azonban, mikor kinyitottam a számat, elkezdtem felé fordulni, levegőt vettem a beszédhez az következett, amire a rövid ismertségünk után ténylegesen számítanom kellett volna. Átölelte a derekamat, felemelt, mint valami játék babát és a hóna alá szorított, mint valami batyut… Nos… jobb, mintha a csomagjai közé tett volna. Persze nem hagytam magamat, de ugyanúgy, ahogy a csuklóm, egy idő után az oldalam is megfájdult a lehetetlen harc közben. A tőrömet szorító kezem pedig még jobban megsínylette. Fél úton át próbálkoztam, elhordtam már mindennek, aminek tudtam emberi és elf nyelven egyaránt, de mintha csak a falhoz beszéltem volna.
- Követnek? Minket? Nagyon jó! Képzeld épp csak engem követnének most, ha belátnád azzal a lassú észjárásoddal, hogy nincs szükségem senki segítségére! – morogtam idegesen, de csak néma hallgatás volt rá a válasz. – Hahó… Hallod, hogy hozzád beszélek?! – Újabb néma másodpercek. Rezignáltan bukott előre a fejem, így a fejbúbom a talaj felé nézett és a hajam előreesett. – Remek – motyogtam fáradtan…
Már akkor rosszat sejtettem, mikor megláttam a csónakot, de ahogy közeledtünk felé, egyre borzalmasabb képek jelentek meg lelki szemeim előtt.
- Ne… neeem… nehogy megpróbáld… hallod? – és már repültem is bele a csónakba, mint egy csomag, aminek teljesen mindegy hogyan puffan. Az égető érzésre, ami a gerincem vonalán futott végig csak egy halk szisszenéssel reagáltam, mivel a kiképzésemnek hála annyira nem voltam puhány és törékeny, mint amilyennek hitt. Az idegen férfire ügyet sem vetettem, de meglepő módon, miután ellökte a csónakot a parttól, még elmenni sem próbálkoztam… egy idő után. De mivel rájöttem, hogy így nem megyek semmire és nagyon úszni sem volt kedvem a sötét, baljóslatú vízben, így inkább nyugton maradtam.
A táj csendes volt, csak az evezőcsapások, az esti szellő és a lágy, ezüstös holdfény létezett, miközben a férfi határozott mozdulatokkal evezett, amitől egyre távolabbá vált a part és az ott lakozó problémák tömkelege. Idilli volt a hangulat, miközben néztem a kidolgozott izmain a hideg fény-árnyék játékot. Kezemmel a térdemen könyökölve, államat a tenyeremen pihentetve, lapos, unott pillantással néztem rá, miközben a csónak falának ütközött lágy hangon a víz.
- Mondd, te így szoktál udvarolni a nőknek? – kérdeztem cinikusan, megtörve a csendet, majd színpadiasan megforgattam a szememet és mindkét karommal a térdemre könyökölve előrébb hajoltam. - Ez nálad valami betegségre vezethető vissza, hogy állandóan a nyomában vagy valakinek? Ennyire tetszik, hogy kérkedhetsz az erőfölényeddel?... Vagy csak egyszerűen a gondolatomtól nem tudsz szabadulni? – kérdeztem kissé félre döntött fejjel és hihetetlenül nagy ártatlan szemekkel. Persze még mindig ironikus és kötekedő hangulatomban voltam, ezt most mégsem mutattam ki annyira, hogy sejtse a hangomból az igazságot.
Ám mikor hátranézett a kocsma felé, követtem a példáját és az épület halványan világító fényei felé tekintettem. Majd a pillantásomat visszavezettem rá, ismét azzal az unott, érzelemmentes arckifejezésemmel.
- Arról a csuklyás emberről beszélsz, aki épp a bokrokon átvágva próbálja követni a csónakot? – érdeklődtem és ha bármi reakciót kicsikart a mondandóm belőle csak elegánsan felhúztam az egyik szemöldökömet. Még a part nem volt olyan messze, hogy ne lássam a mozgást és a sötétségben fel-felbukkanó alakot. Bemutatkozására fájdalmasan felsóhajtottam. – Igen, tudom, már mondtad, köszönöm, nem fogom elfelejteni „dicső neved” kunári. – A további szövegelésére még inkább felszaladt az egyik szemöldököm, a szemhéjam lejjebb süllyedt… - Aha… Szóval most jön az a rész, ahol megtisztelve kellene éreznem magamat… igaz? – Magamban pedig hozzátettem, hogy lett egy két lábon járó testőröm, attól függetlenül, hogy ő milyen nemes megfogalmazásba építette ezt bele.
- Nem, embereim nincsenek, mivel egyedül dolgozom. – Ismét a part felé pillantottam. – De összeköttetéseim vannak, eléggé jók ahhoz, hogy közbe tudjanak avatkozni. Azonban ahhoz el kellene érni a partot, mivel nem a tó fenekén lakik. Pillary a neve, varázslónő és a tó nyugati oldalán lakik… - Azt nem tettem hozzá, hogy Zachary egyik jó barátja volt, aki még a hozzákerülésemnél segédkezett abban, hogy visszanyerjem az emlékezetemet. Helyette megpróbáltam élvezni a helyzetet – hátradőltem a csónak tatjához, tenyeremet összekulcsoltam a tarkóm alatt és kényelmesen félig ülő, félig fekvő helyzetbe ellazultam, lábamat a csónak oldalán keresztbe tettem és felraktam. – Siess egy kicsit Koslun barátom, gyorsabban azokkal az evezőkkel, mert a végén szörnyű halált fogok halni és ez az értékes élet csak a te lelkeden fog száradni – vetettem oda, magamban önelégülten mosolyogva.
Vissza az elejére Go down
Koslun
1. Szint
1. Szint
Koslun


Hozzászólások száma : 16
Join date : 2013. Aug. 03.

    Dokkok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dokkok       Dokkok Icon_minitimeSzomb. Szept. 21, 2013 4:06 am

-Udvarolni? - néztem rá értetlenül. - Ezt a szót nem ismerem. De nevezd, ahogy akarod, csak biztonságban akarlak tudni, mint ahogy már jópárszor említettem. Nem ártana javítani a koncentrálóképességeden, különben hiába töröm magam. A képességeden kívül más nincs benned, amit érdemes lenne megóvni.
Na, persze azon kívül, hogy megállás nélkül csacsogott és az együttműködésnek a szikrája sem csillant meg benne, nem volt nehéz kordában tartani. Amilyen picike, ha ellene is van, elég könnyű odatenni, ahova akarom, a kapálózását meg észre sem venném, ha nem morogna annyit közben. Hihetetlen apróság volt, nem értettem, miért van annyira ellenére, hogy meghosszabbítsam az életét. Nyilvánvalóan kiderült, hogy egyedül erre képtelen. Hiszen még engem sem volt képes megakadályozni, hogy azt tegyem vele, amit akartam. Nagy szerencséje, hogy nem állt szándékomban bántani, különben már ott himbálózna lassú ringatózással a tó fenekén az ellene áskálódó bandita mellett. Bár, ha nem hagyja abba a folyamatos fecsegést, lehet, hogy egyszer-kétszer tényleg megmártogatom a vízben, hátha az végre lehűti. Plusz meg is ijedhet annyira a felszín alatt élő lényektől, hogy inkább szót fogadjon, ha visszaengedem a csónakba. 
Épp azon morfondíroztam, hogy hány végtagját engedhetem leharapni, anélkül, hogy elvérezni, amikor már megint járatni kezdte a száját. 
-Érezd magad megtisztelve, hogy a Teremtő ilyen képességgel ajándékozott meg, és legyél méltó hozzá - válaszoltam szigorú pillantással, amit még a tarkóján is érezhetett. - Ismerd be, ha valamihez kevés vagy, ne legyél gőgös és elbizakodott, mert az az életedbe kerülhet. És ne képzelj magadról sokat, nem te hiányoznál a világból, csakis a képességed. De az is csak akkor, ha megfelelő célokra használod, és meg is tanulod megfelelően használni. Ennyivel tartozol a világnak, a képességed felelősséggel is jár. Sokat kell még tanulnod, dathrasi.
Ezeknél az elfeknél sosem lehet tudni, hiszen minden irányba olyan kicsik, de ez az egyén egészen biztosan nagyon fiatal volt, még kiscsibe (még kinézetre is). De azért reméltem, hogy annyi esze azért van, hogy odafigyeljen még néhány évig a mesterére, mert annyi még biztosan fog kelleni. De legalább már valami hasznosat is elcsipogott nekem, úgyhogy egy kurta biccentés után, némi iránymódosítással észak helyett nyugat felé vettem az irányt, hogy keresztbe átszeljük a tavat. Egyébként is látni akartam, hogy kik vállalták ennek a pattogó pillecukornak a nevelését, de legalábbis segítését. Ha még nem adták fel, annál nagyobb tiszteletet éreztem irántuk. Én már most kezdtem besokallni tőle. 
-Vashedan! - csikorgattam a fogam, miközben még gyorsabban eveztem, nem azért mert ő azt mondta, hanem, hogy minél hamarabb kiköthessünk végre. Akkor talán elhallgat végre. Azt mondjuk nem tudom, hogy függött volna össze a part a csenddel, de akkor már minden reményfoszlányba görcsösen kapaszkodtam. 
Mikor a csónak rohamosan lassulva felcsúszott az iszapos partra, már ellöktem magamtól az evezőket, tudva, hogy a karikák úgyis megtartják őket, én pedig egy gyors szökkenéssel kiugrottam a stabil, nem ringatózó földre. Ha a kislány nem indult meg azonnal, elkaptam a csónak farát, és elkezdtem megemelni, hogy ha nem hajlandó megindulni, egyszerűen kiborítsam belőle. 
-Mutasd az utat. Mindig maradj mellettem, és sohase lankadjon a figyelmed. Ne feledd, hogy még velem sem lehetsz teljes biztonságban. Ha én elesnék, menj tovább megállás nélkül, amíg oda nem érsz ehhez a Pillary-hoz. De most menjünk. Egyenlőre még élek.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





    Dokkok Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dokkok       Dokkok Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Dokkok
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tópart és dokkok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Ferelden :: Mágustorony-
Ugrás: