KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kocsma a Csámcsogó Nemeshez

Go down 
+4
Alistair
Leliana
Christopher Edwillen
Morrigan
8 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeKedd Jún. 18, 2013 1:06 am

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Gnawed

                                                                                                        ***

A közvetlenül a piactér mellett álló kocsma a közemberek és nemesek számára egyaránt kedvelt hely. Belépve a legtágasabb ivóhelyiségben találja magát a vendég, szemben a bárpulttal, amellett balra egy ajtón túl a kisebbik, különálló ivóhelyiséggel, jobbra pedig két hálószobával, ahol az utazó kipihenheti fáradalmait. 

                                                                                                         ***
Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeKedd Júl. 30, 2013 4:35 am

*Egy fekete sárfoltokkal tarkított, kabátos alak téved be az esőből a kocsmába. Haja vizes, bakancsa ugyancsak piszkos. Mikor a haját elsöpri az arcából, feltűnik az arca. Körszakállas, elég jóképű férfi, akinek ravasz mosolya, és szeme, valószínűleg sok nőt el tudna csábítani, ha azért jönne. De ma nem azért jött. Pár ember biccent neki, amit ő ugyancsak viszonoz, ezzel bizonyítva azt az idegeneknek, hogy úgy-ahogy ismert ezen a helyen. Egy asztalhoz siet, rendel egy kupa bort, majd elégedetten mosolyogva hátradől. Időnként fel-fel pillant, meggyőződve arról, hogy nem-e nézi valaki. Elővesz egy kisebb könyvet, írni kezd bele. Szokásos meseírási ihlet kapta el, amit talán előadhat majd a gyerekeknek az utcán. Rövidke idő után, egy borostás férfi lép oda hozzá, akinek a kisugárzása, egy tengerészére utal.*
-Christpoher drága barátom! Hol a fenében voltál eddig? Már a fiúkkal azt hittük, hogy felfalt téged egy "Hosszú nyakú Rebla"-
*Hogy mi az a hosszú nyakú rebla? Sajnos Christophernek fogalma sincs róla, valószínűleg nem is létezik az említett lény, de a tengerész barátunknak pontos elképzelése van róla, amit valószínűleg egyszer, el is fog mesélni, hogy hogyan küzdött meg vele. Félreértések elkerülése végett, a fiú kedvelte ezt az öreget. Történetei érdekesek voltak, már ha annak a fele sem történt meg.*
-Miért evett volna meg Sawyer bátyám? Hisz tudhatná, ha találkoztam volna vele, én enném meg őt! Mégis miféle csúfság lehet?
*Nevetett Chris, mire a férfi, mintha csak felhívásnak vette volna a kérdést, leül elé, bizalmasan közel hajol.* -Mikor ifjú voltam...olyan mint te...
*Ekkor a fiú közbeszólt.*
-No de bátyám! Ifjú? Maga a legfiatalabb mind közülünk!
*A férfi felnevetett, igaz elmúlt már körülbelül hatvan éves.*
-Szóval...Boszorkányok kísértetei ezek a szörnyek. Nyakuk hosszú, körmeik a földet kaparják. Elrabolt lelkeket börtönöznek be, ebbe a külön kialakított testekbe. Én mondom neked Chris! Jobban hasonlítanak egy féregre, mint akármelyik más élőlényre! Holdfénynél materializálják meg a testüket a boszorkányok.
*A férfi úgy meséli, mintha tényleg látta volna ezeket a csúfságokat. Christophert is felcsigázta a dolog, hisz egy újabb mesébe írhat bele, újabb csoda lényeket.*
-Egy hajó szállítmányt raktunk le egy távoli erdős szigeten, mikor arra gondoltam, sétálni kéne...a sós levegő után, hiányzott az erdei légkör...aztán rajtam ütött az egyik! Elkapta a karom, és tépni kezdte! Én sem voltam rest, egy balta suhintás után, meggondolta, hogy egy tengeri medvével nem húzhat ujjat!
*Felnevetett a tengerész, a mellkasára csapott, a mese végén. Nem sokkal később felállt a székéből.*
-Ideje mennem drága barátom. Ma még rengeteg dolgom van.
*Kezet rázott a fiúval, majd kisétált a férfi a kocsmából. Christopher mosolyogva megrázta a fejét, majd belemerült a mese írásába.*
Vissza az elejére Go down
Leliana
Moderátor
Moderátor
Leliana


Hozzászólások száma : 124
Join date : 2013. Jun. 22.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeSzer. Júl. 31, 2013 7:46 am

Már egy ideje halogattam, hogy a városba jöjjek, de mivel a feladatok elfogytak és a beszámolómat is át kellett adnom a Káptalanban, így végül csak ideértem.
Mivel azonban előtte kicsit fel akartam frissíteni magam és tiszta ruhát venni, hiszen a több hetes vadonban töltött időszak nem nagyon kedvezett a külsőmnek, valamint végre tisztességes ételt is akartam a számban tudni, ezért elsőre inkább ide tértem be. A legjobb információs hely egy kocsma, ha az ember sokáig távol volt valahonnan és meg akarja tudni a híreket és nekem most nem ártott egy kis tájékozódás, nehogy még véletlenül is valakinek a tyúkszemére tapossak, ebben az állandóan változó politikai kavargásban.
Az egyik asztalnál falatozva és a vizezett boromat iszogatva hallgattam végig a sármos férfi - aki láthatóan próbált valamit papírra vetni, bár nem sok sikerrel, hiszen mindig megzavarták, - és a hajóskapitány beszélgetését és jókat mulattam a kitalált történetén és szívem szerint összehoztam volna az én kapitányommal, hogy túllicitálhassák egymást.
Mikor a nagyot mondó tengerész távozott a figyelmem megint a férfire terelődött, aki most ismét igyekezett belemerülni az írásba. Nem állt szándékomban megzavarni, és reméltem nem veszi zaklatásnak a kíváncsiságom, ezért inkább az ételre és a körülöttem zsongó beszélgetésekre próbáltam figyelni. mikor bejött három hangoskodó zsoldos és nem telt bele pár petrc és máris belekötöttek az első békésen italozó vendégbe.
~ Csak egyszer tudnék megenni vagy meginni valamit úgy, hogy ne történjen rögtön valami. ~ sóhajtottam, de egyelőre nem foglalkoztam senkivel.
Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeSzer. Júl. 31, 2013 9:17 am

*Szemével ide-oda pásztázza a terepet, hogy nem-e talál magának valami értelmes társaságot, akivel iszogatva, vagy akár hangoskodva eltölthetnék az időt.* -Már megint...a fehér népek ilyenkor bujkálnak? Komolyan mondom, mindig akkor vagyok távol, amikor jó dolgok történnek. Inkább hasonlítok egy idős történet íróra, mint egy fejeket elcsavaró "Titokzatos Férfira". *Mormogott alig hallhatóan, miközben elért a jegyzet oldalának a végére. Nem sokat írt, ma nem nagyon talált rá az ihlet.*-Boszorkányok...azok az átkozott boszorkányok az okai mindennek...meg lettem átkozva. No de itt az ideje átállítanom magamat a ragadozó életmódra. *Hol a kártyásokra, hol a kocka játékosok felé nézett, mikor megakadt a szeme a vörös hajú nőn. Enyhén eltátotta a száját, hiszen éppen a vörös hajú nőket hajkurássza égre földön, ezeket is többnyire a bordélyokban. Lassan felkel, körbenéz, köszön egy pár alaknak és amikor a nő mellé érkezik, féloldalas mosollyal megszólal.* -Eltévedtél szépségem? Talán én tudok segíteni. *Meghajol előtte, kezet csókol a hölgynek.* -A nevem Christopher Edwillen. Meghívhatom esetleg valamire? *A hangja elég megnyugtató. Viselkedése inkább hasonlít egy vándor színészre. Lehet az is?
*Mikor belép az ajtón a három alak, fél szemmel odanéz, arcizma mintha kicsit megrándulna.* ~Ezt nem hiszem el...Egyszer találkozok egy tökéletes nővel, és máris ennek kell történnie? Nem zökkenhetek ki a szerepből. Miért csak engem vers a sors ezekkel? Egyenlőre reménykedjünk benne, hogy minket kihagynak a ma esti atrocitásokból. -Leülhetek? Ugye nem zavarom? Bántó lenne végig nézni, ha egy ilyen tünemény, magában múlatná el az időt, ezen a mocskos helyen. Rengeteg kiéhezett ragadozó tanyázik Denerimben. Nem láttam még ebben a városban. Új erre? *Teszi fel a kérdéseket, közben mosolyog rá barátságosan.*
Vissza az elejére Go down
Leliana
Moderátor
Moderátor
Leliana


Hozzászólások száma : 124
Join date : 2013. Jun. 22.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeSzer. Júl. 31, 2013 10:07 pm

Étkezésemet a fölém boruló árnyék és a mézes-mázas szavak zavarják meg és először azt hiszem, hogy imáim nem találtak meghallgatásra és mégis csak valamelyik szerencsétlen kötekedő pont engem nézett ki magának, hogy megszabaduljon pár fogától, vagy kiálló testrészétől, mivel már eléggé morcos lettem a gondolatra is, hogy miattuk nem tudom befejezni a jól megérdemelt étkezésemet.De nem! Ez az a fickó volt, akit az előbb annyira megnéztem magamnak és aki most, mint valami velem hasonszőrű bárd, szólított meg, bár a „az eltévedt szépségemen” kicsit félre nyeltem, a kézcsóknál meg csak azért nem rántottam el a kezem, mert annyira meglepett.
Miután sikerült nem megfulladnom, még mindig csak néztem rá, hiszen csak lökte tovább a mondanivalóját, miközben én még meg sem szólaltam és máris az asztalomnál ült.
Komolyan! ilyen gyors kezdést ritkán látni, de legtöbbször betudom ezt annak, hogy tudják ki vagyok. Itt láthatóan ez a veszély nem fenyegetett és bár nem élek szűzies életet és én is meg-megnézek egy jó kiállású férfit és ebben az előttem ülőnek sem kell szégyenkeznie, azért elolvadni sem szoktam az ilyen bókoktól.
- Hát akkor sorban tisztázzunk valamit. – tettem le sóhajtva a kanalamat. – Egy: ritkán tévedek el. Kettő: ha jól látom már ülsz. Három: zavarni, csak az zavar, hogy lassan röpködni fognak itt a tányérok, a kupák és az emberek. Negyedszer: egyedül is roppant jól tudom érezni magam, de erre egy zsúfolt, hangos kocsmában, vajmi kevés az esélyem, ezért ha egyedül akarta volna lenni, akkor nem jöttem volna ide. Ötödször, - nyújtottam ki az utolsó ujjamat is, - Mint látod, - böktem a mellettem heverő kardra és íjra, - meg tudom védeni magam. És leges legvégül, hogy kielégítsem a kíváncsiságodat bár nem itt lakom, de már többször jártam a városban, így nem mondanám „újnak” magam. – mosolyogtam vissza rá, olyan kellemes ragadozó mosollyal. – Esetleg segíthetek még valamiben? Ja! És ha már itt ülsz, akkor igen, kérek még egy kupa bort, mielőtt leamortizálják a csapost. – intettem a hátam mögé, ahol egyre hangosabb lett a zaj. – Egyébként Leliana. – biccentettem felé. – Gondolom te törzsvendég vagy. Mi ez az írási mánia? – utaltam arra, hogy láttam mit csinált az előbb.





Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeSzer. Júl. 31, 2013 11:27 pm

~Rendben van Chris...itt vagy előtte. Hideg vér...csak add magad, és minden jó lesz. Ez a bájos teremtés, nem holmi eszköz mint a többi, ő különleges. *Ösztönzi magát, miközben hallgatja végig a nő mondandóit. Minden pont után, még jobban mosolyog, végül halk nevetésben tör ki.* -Jól van! jól van! jól van! *Emeli fel a kezeit, kuncog.* -Nem akarok én semmit. Minek egy ilyen finom hölgynek, ezek a durva fegyverek? Ennyit aludtam volna, és odakint már a királylányok mentik a hős lovagokat? *Rákacsint, egyre szélesedő vigyorral.* -Netán a királyi gárda egy magas beosztottja? *Mintha kicsit alább lankadna a mosolya...mintha...az arca színe is megváltozott volna, kicsit világosabbá. Úgy látszik, ezt az egyet nem vette bele a számításba, és ezt el is árulja a reakciója.* -Esküszöm, nem keresem a rosszat! De...ha már ennyit járt ebben a városban, tényleg...hogy nem vettem még észre? Komolyan átaludhattam több hónapot, ha még a többször felbukkanó alakokat sem látom meg. *Mikor a hölgy bemutatkozik, felcsillan a szeme.* -Leliana! Leliana...Leliana...*Ízlelgeti a nevet, majd koppint egyet az asztalon az egyik ujjával.* -Ez a név...Tökéletes! Angyali! *Felpillant, a gerendákat nézi.* -Netán egy harcos királynő?...*Semmi összefüggés amiket mond, majd amikor erre rájön, csóválni kezdi a fejét.* -Bocsánat...elkalandoztam. Kérdésére válaszolva, történet, mese író vagyok szabad időmben. Amolyan hobbi. Néha egy név, vagy egy szó hoz nekem kellő ihletet, egy-egy karakter megalkotására. Például a te neved! *Úgy látszik, hogy az érdeklődése eléggé felcsigázta a férfit.* -Leliana...Már látom is! Harcos királynő. Elesettek védelmezője. *A nő szemébe néz.* -Ha megengedi, felhasználnám a nevét. De, ha csak nem bánja. Ne értsen félre, nem magamat szórakoztatom a mese írásokkal. A környékbeli gyerekeknek kell valami...támasz, amivel ne érezzék magukat szerencsétlennek...gyengének...szegénynek. Látná az arcukat! Szinte ők is ott vannak, és részt vesznek a mesében. Kell nekik egy hős példakép, amiből tanulhatnak. *Sóhajtva hátra dől.* -Nehéz időket élünk. Én is árvaként nőttem fel, és tudom milyen nehéz. *Arca elkomorul, szeme szigorúvá válik.* -Mások meg odafent vedelik a bort, élvezik az életet, luxussal elégítik ki magukat, miközben a népük hamarosan porrá hullik. *Nagyot sóhajtva, kis szünetet tart.* -Minden felsőbb réteg, egy nagy lázadással veszíti el azt, amit felépített. Minden égit le lehet taszítani. Ők csak páran vannak. Nem is tudják, hogy mi mennyien. *Ismét egy kevés szünetet tart, Leliana szemébe néz.* -Mint az a férfi...Írtam egy mesét, egy vadon járó emberről. A feleségét elragadták az Istenek, valamiféle árulás miatt. Mit számított az nekik? Példát akartak mutatni, hogy minden ember így fog járni, ha ellenszegül nekik. Ezek az Istenek, egy hatalmas vulkán tetején éltek, kinevették az embereket. A tűzhányó is egy teremtő volt, de őt bebörtönözték, rajta élősködtek. Még csak hinni sem lehetett benne. Még az idők kezdetén, meglátta az Istenekben a gonoszt...a rosszat, és el akarta pusztítani őket. Legyőzték a tűzhányót, leláncolták, és reá költöztek. A vadon járó férfi, megmászta a vulkánt. Ötven évébe tartott...öreg lett. De az Istenek nem hallgatták meg...letaszították a hegyről, de nem ölték meg vele. Hagyják szenvedni, a felesége lelkének a szenvedése tudtával. Az öreg vadon járó, az emberekhez sietett, és lázította őket. Hánynak vették el a feleségét, ölték meg a gyerekeit, ostoba csatáik miatt? Öt év telt el...a népek alagutakat építettek a tűzhányó gyomrába, és elvágták annak a béklyóit. A tűz felszökött, és mészárolni kezdte a teremtőket. Az emberek mellé álltak, és együtt legyőzték az Isteneket. Nagy árat kellett fizetniük? Igen...a csóvák, és a láva elöntötte a földet. Nem maradt több élőlény...Mi a tanulság? Semmi. Esetleg az, királyok nélkül mi sem lennénk. Lerohanna minket az ellen. Ha az ellenség segítségét kérnénk, legyőzik a királyokat, ám mi is velük veszünk. Ha meg a Királyok maradnak, és távol tartjuk a veszedelmet, lassú enyészet lesz a vesztünk. Vagy lesz egy olyan vezér, aki őrült lesz. Abból meg mindenki tudja, mi következik. *Halkan felkuncog, majd a homlokára csap.* -A kupa bor! El is felejtettem! *Felpattan, miközben még szól egy-két szót a lánynak.* -Amúgy soha nem volt az előbbi a meséim egyike...csak rögtönöztem. De ma valahogy nem tudok még mesélni sem. *Vigyorog a nőre célzás jeléül, majd a kocsmáros felé siet. Ott már elég nagy a káosz. Chris nekitámaszkodik a pultnak, féloldalas vigyorral rákacsint az egyik nagyszájú verőlegényre. Lehet hogy ez csak olaj volt a tűzre.*
Vissza az elejére Go down
Leliana
Moderátor
Moderátor
Leliana


Hozzászólások száma : 124
Join date : 2013. Jun. 22.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeCsüt. Aug. 01, 2013 6:57 am

- Miért? – néztem rá kis cukkolással a hangomban. – Talán vaj van a füled mögött Christopher? – utaltam a megremegő szájszélére és kissé sápatag arcára, miközben igyekeztem nem elnevetni magam, ahogy rájött, nem biztos, hogy jóval kezdett ki.
Egyébként meg jobban szerettem a közvetlenebb hangnemet, így én nem vettem át a szabatosabb stílusát, maradtam a tegezésnél, ahogy egy kocsmában illik.
- De nem kell betojni, nem vagyok katona, csak szeretem, ha magam szabom meg mit és mikor csinálok és nem valami magát felsőbbrendűnek gondoló hímnemű egyed. – könyörültem meg rajta és oszlattam el a kételyeit.
Az viszont nagyon is tetszik, hogy nem mond neki semmit a nevem, csak a dallama miatt ízlelgeti, kóstolgatja, mint a nemes bort. Így legalább nem kell egyből az elmúlt hőstetteimről szóló áradozást végighallgatnom és ezzel veszni hagyni egy kis flört lehetőségét.
- Harcos királynő? – néztem rá mosolyogva. – És melyik ország királynője lennék szerinted?
Mikor az elesetteket szóba hozza, azért kissé lelohad a mosolyom, de aztán megrázom a fejem.
- Arra vannak nálam elhivatottabbak is, és én boldogan átengedem e nemes feladatot.
Érdeklődve hallgatom, amikor mentegetőzésként elmondja, hogy a gyerekeknek írja a meséit, hiszen a kinézete alapján inkább gondoltam volna tényleg valami kóbor bárdnak, mint gyerekpátyulgató meseírónak, de hát lassan már semmi és senki nem tud meglepni.
Innentől aztán kicsit elkomorodik a hangulat, ahogy áttér a politikára, mely úgy látszik, nagyon is a bögyében van, bár valahol érthetőek a nézetei, de én igyekszem a saját sorsomból okulva lehetőleg kimaradni a hatalmasok intrikáiból és harcaiból.
A példa beszédét is szótlanul hallgattam végig, bár eléggé meglepő rögtönzés volt, azt meg kell hagyni.
- A mondás szerint, mindenki elnyeri máltó büntetését. – mormolom az orrom alatt, aztán csak pislogok, ahogy hirtelen már más vizeken járunk, amit persze nem bánok.
Viszont nagyon úgy néz ki, hogy kicsit elkésett a dologgal és a bort nem lesz egyszerű felszolgálnia, főleg, ha ahogy látom, még kellően provokálja is a vehemens vitézeket, akik a szesztől már amúgy is kellően erősnek érzik magukat.
Nagy sóhajtással temetem a kezembe az arcom, majd úgy helyezkedem, hogy a széket hamar ki tudjam rúgni maga alól és a kardomat is szép lassan megragadom, hogy ha ideiglenes asztaltársam fejét le akarják harapni, akkor kicsit rendre utasítsam őket.
Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeVas. Aug. 04, 2013 9:24 am

~Gyerekkoromban, sokat verekedtem. Hogy miért? Csupán erősnek akartam látszani. Nagy akartam lenni, mint egy titán, vagy egy lovag. Sokszor elintéztek úgy, hogy napokig nem tudtam lábra kelni. Ilyenek után apámtól is kaptam, de nem bántam. Egyre többet fejlődtem, míg végül azokat is legyőztem, akik régebben engem nyomtak a sárba. Furcsa dolog történt. Tisztelni kezdtek. Végül nem elégedtem meg ennyivel, fejleszteni akartam magam. Még több ellenség, még nagyobb kihívások, még nagyobb hírnév. Ez már régen volt, és ez megint csak nem az a történet.~ *Szakítja félbe a merengését egy hatalmas öklös az arcába, amitől nekitántorodik egy asztal szélének. Van annyi lélek ereje még, hogy a vért az orrából a földre fújja egy gyors mozdulattal, majd szemében tűzzel, vicsorogva kiránt egy széket, előre lépve egyet, telibe üti a férfit, aki az imént bevert neki egyet. Megszállják az emlékek.* ~Soha nem hagytam magam. Tudtam jól, ha az ellenfél sokkal erősebb mint én vagyok, meg kell találnom a gyenge pontját. Ha valaki nagydarab, hamar ki lehet lökni az egyensúlyából. Ami nagy, az nagyot zuhan.~ *A következő ütést az alkarjával hárítja, majd a jobb lábával lábhajlaton rúgja a férfit, aki a földre esik. Amíg van egy kis ideje, a fájdalomtól megrázza a kezét, hisz eléggé "Be rezonálhatott" a karja, az utóbbi hárítástól.* -Igazán értékelem hogy itt vagy, és hogy jó színt viszel az itteni légkörbe, de igazán segíthetnél egy kicsit szívem! Nem szoktam nőktől ilyet kérni, de amint látom, fegyvereid vannak, és nem hiszem, hogy díszként tartod azokat magadnál! Biztos be tudsz törni te is egy két orrot. Épp most fogják agyonverni az újdonsült ivó cimborádat! *A második alak, éppen egy parasztlengőssel akarná elintézni, mire Chris kicsit lehajol, gyomron veri, amitől a férfi hátra tántorodik. Éppen ezzel egy időben, a harmadik alak, hátba rúgja Christophert, aki ettől átborul a pulton, és bezuhan a kocsmáros mellé, a földre. ~"Tűrd a fájdalmat, megaláztatást." Mondta mindig az apám, amikor "félholtan" tántorogtam haza. "Ha mást nem tudsz, ránts magadhoz társakat, akik segítenek." Az utóbbi szabályt, sosem tartottam be. Kivéve most. Kíváncsi vagyok erre a nőre, hogy tényleg olyan, mint amilyennek látom. Vagy csak egy egyszerű vándor, aki kóbor kutyák kiiktatására van felfogadva a város által.~ *Hat-hét másodperc szünet után, megszólal Christopher a pult mögül.* -Gyerünk királynő! Mutass valami érdekeset! *Tántorog fel, ismét felvéve a harci pózt, igaz a pult mögött.* -Talán a többiek is segíteni fognak neked. *Pillant a kocsmában tartózkodókra, akik valószínűleg kaptak az alkalmon, és ugyancsak verekedni kezdtek, már velük egy időben, vagy buzdítják a két "hőst".* -Ha elintézel egyet, egy hétig fizetem az ittléted! *Vigyorodik el, véres orral, sajgó háttal.*
Vissza az elejére Go down
Leliana
Moderátor
Moderátor
Leliana


Hozzászólások száma : 124
Join date : 2013. Jun. 22.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeVas. Aug. 04, 2013 9:48 pm

És lőn! Tényleg sikerült kiprovokálnia, hogy behúzzanak neki egyet, bár azért az a javára szól, hogy nagyon nem kellett hozzá erőlködnie, ez már a levegőben volt, csak egy szikra kellett hozzá.
Bár, ahogy elnézem ezt a szikrát, hamar hamuvá fogják taposni, de azért várok még egy kicsit, hogy lássam, ha már ilyen ügyesen magára uszította a bandát, akkor hogyan akar kimászni belőle, így aztán nem kapkodtam el a dolgot, csak hátrább csúsztattam a székemet, hogy könnyen és akadálytalanul fel tudjak állni.
Az látszott, hogy nem most verekszik először, hiszen elég jól mozgott és pár ütést ki is tudott kerülni, azonban volt ami betalált és a fickó haverjai sem ültek a babérjaikon, mikor látták, hogy meg van az első áldozatuk.
Ekkor azonban meghallottam, hogy nekem kezd el magyarázni, amire érdeklődve felhúztam a szemöldökömet, főleg a „kicsi szívem” résznél és körbe néztem, hogy ez tényleg nekem szól-e vagy van itt valahol egy hasonlóan jóképű barátja? De a többi része a kérésének nagyon úgy nézett ki, hogy nekem szól.
- Hát az ivócimborától még nagyon messze voltunk, hiszen még egy pohár borral sem tudtál megvendégelni. – vontam meg a vállam továbbra is nyugodtan, habár a nekem címzett szavakra azért a többi zsoldos is felfigyelt.
Aztán, amikor egy alattomosan kivitelezett rúgásnak köszönhetően, szép ívben a pult mögött Landolt Chris, akkor már úgy gondoltam ideje véget vetni a szórakozásnak.
- Hé, macskajancsik! Ez eddig egy nyugodalmas kis hely volt és ti rontjátok a hely színvonalát, talán ideje lenne áttenni a székhelyeteket a mellettünk lévő disznóólba.
A nagyobb hatás kedvéért a kardomat is előhúztam, mert tapasztalatból tudom, hogy ha csak azt látják, hogy egy nő papol nekik, akkor abból csak oltári röhögés lesz, de ha az a nő fegyvert húz……na, akkor ez lesz.
Az elsőnek, aki hátulról akart lefogni, az orra bánta, mert a hirtelen kardmarkolatba szaladt bele és vinnyogva rogyott a földre, vérző, törött orrát markolászva.
A másodikat, aki felemelt ököllel jött, egy lendületes rúgással tántorítottam hátrább, aztán felé suhintottam és kaján vigyorral az arcomon néztem, ahogy megpróbálja két kézzel megtartani a nadrágját, ami felhasítva igyekezett a föld felé.
- Miért van az, hogy hiába szólok, valahogy mindig mindenki azt hiszi, hogy ezt tényleg dísznek tartom? – nézek rá Chrisre és emelem fel a kardom, miközben csuklóból könnyedén megforgatom. – Mentek magatoktól, vagy rugdossunk odáig benneteket? – kérdezem a még talpon lévő nagydarabtól és a többi verekedőtől, de láthatják, hogy az sincs ellenemre, ha martadnak, úgy is le kell dolgozni az ebédemet.


Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeHétf. Aug. 05, 2013 10:56 pm

*Amikor a nő felkel a székéből, és ő is beáll a csatában, Chris féloldalasan elvigyorodik.*
-Mégiscsak lakozik benned valami. Meg foglak írni egy történetemben, annyi szent!
*Nevetve ugrik át a pulton, még mindig vérző orral, majd a meglepetés erejével, lendületből rúgja tarkón, az egyik háttal állt zsoldost, aki éppen Leliana felé nézett. Leporolja a kezét, mint aki jól végezte dolgát,  elvesz egy üveget, amiből kihúzza a dugót, jóízűen megízleli. Körbenéz, majd levág pár érmét az asztalra, fizetés jeléül.*
-Szép...nagyon szép!
*Tapsol kettőt, majd lehajol az egyik összevert zsoldoshoz, akit kihúz az ajtón, majd így tovább a többit is.*
-Csinálhatnánk ilyet többször is. Ketten jó csapatot alkotnánk. "A vigyorgó bajkeverő, és a Vörös szépség." *Körbe pillant, biccent a kocsmárosnak, (ha csak nincsen ő is összeverve a zsoldosok által), majd kér egy kupa bort, amit Leliana asztalára tesz. Christopher visszaül a lány asztalához, és jóízűen felkuncog.*
-"Fiam! Soha ne gondold, hogy egy nő majd kisegít téged a harcokban! Azok csak azért vannak, hogy ellássák a férfi sebeit."
*Kuncog fel ismét.*
-Ezt mondta az apám. Úgy látszik, nagyon sokban tévedett, vagy csak nem ismerte annyira a nőket, mint amennyire mások.
*Kicsit elhallgat, majd a szokásos mosolyával, egy perc csend után megszólal.*
-Na ki vele...nem tudom megállni, hogy ne kérdezzem meg. Hol tanultál meg harcolni? Nem hiszem hogy minden család apa, kard forgatásra, íjászatra, és önvédelemre tanítja a leányait. Katona vagy ugye? Vagy csak egy ügyes bajkeverő.
*Mosolyogva beleiszik az üvegébe.*
-Errefelé nagyon szeretjük a bajkeverőket.
*Nagyon halkan megjegyzi magának.*
-Olcsóbban adják a bort...
*Hátra dől, nyújtózik, lábát az asztalra dobja.*
-Nincs bajom a katonákkal, sem a királyi őrséggel. Mindenki csak a munkáját végzi. Ebbe semmi bele szólásom. Valahogy el kell tartaniuk a családjukat. Igazából lehetsz bármi, csak boszorkány ne!
*Elfintorodik.*
-Átváltoztat valami csúfsággá, vagy házi állatnak tart egy ólban. Én mondom neked, ne bízz bennük! Adj hálát az égnek, hogy sikeresen felnőttél, és nem csábítottak el gyerekkorodban egy rituáléra, ahonnan többet nem jössz vissza. Mondom neked...nem normálisak. Erdőt járni, füveket össze szedni, sötét praktikákat tanulni? Mi abban az élvezetes? Beteg az összes. Hallottam én egy kettőt róluk, és nem nagyon szándékozom összerúgni a port ezekkel a csoda bogarakkal. Tudod mi a furcsa bennük? Helyenként változnak a szokásaik. Vannak szigetek, ahol kopaszra nyírják a nők is a hajukat, ismeretlen nyelveken hódolnak a...sárnak. Ezeken a földeken, már sokuk tovább léptek, és elhagyták a fizikai testüket. Lidércként, kísértetként bolyonganak, hogy halhatatlanná váljanak. Agyrém az egész. Régen lény vadász akartam lenni.
*Meséli mosolyogva, valószínűleg kocsmákban hallott "tudását".
Vissza az elejére Go down
Leliana
Moderátor
Moderátor
Leliana


Hozzászólások száma : 124
Join date : 2013. Jun. 22.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeKedd Aug. 06, 2013 8:27 pm

- Ez nagyon megtisztelő! – mosolyogtam vissza kissé gunyoros hangon Chrisre és vissza csúsztattam a kardom a hüvelyébe.
Miközben érdeklődve nézem, hogyan szabadul meg az utolsó zsoldostól is, majd kezdi őket a kocsmán kívülre pakolászni, ismét helyet foglalok az asztalnál, bár az étkezést már nem folytatom tovább.
- Ma már azt hiszem egy hosszú életre való becenevet kaptam tőled. – sóhajtottam fel az újabb dicséretre, amiből persze saját magát sem hagyta ki. – De, ha kissé visszafogottabban viselkednél, akkor ezt az egészet megúszhattuk volna. – világítottam rá a hosszú élt titkára.
Viszont legalább nem feledékeny, mert mikor végzett a takarítással, megkapom a kupa boromat, amiért végül is elindult.
- Béketűrő és engedékeny anyád lehetett. – fűztem az apjával kapcsolatos visszaemlékezéséhez, és közben kortyoltam a hűs borból. – De, hát nem vagyunk egyformák. – vontam meg a vállam, hiszen ahogy a férfiak között sem termett mindenki harcosnak, úgy ez igaz volt a nőkre is.
Persze ezek után nem lep meg a következő kérdése, hogy feltámad a kíváncsisága és én azon gondolkozom, hogy ha ilyen jótékony homály borította számára a kilétemet, akkor vajon fedjem-e fel magam?
- Nem, nem vagyok katona, de a Veszedelem megtanította, hogy nem mindig van kéznél egy hős lovag, aki időben megmenti a csinos fenekemet. – válaszoltam, de még mindig semmi konkrétat. – És bajkeverőnek sem nevezném magam, bár az tagadhatatlan, hogy elég szoros kapcsolatban vagyunk. – mosolyodtam el merengve, - mármint a baj és én. Szóval, - nézek ismét a szemébe vidáman, - ha lenne is félnivalód a katonáktól, amit mondjuk ezek után nem csodálnék, - intettem körbe, - akkor sem kéne tőlem tartanod, ha csak nem vagy emberbőrbe bújt szörny. – vonom meg a vállam ismét. – Egyébként mondhatnám, hogy szabad kalandozó vagyok, aki már megélt pár csatát a Veszedelem idején.
A boszorkányokról tartott sejtelmes és misztikus meséje viszont széles mosolyra késztetett és majdnem hangosan felnevettem, hogy milyen sületlenségeket képesek az emberek bevenni, bár az kérdéses, hogy Chris, aki a saját elmondása szerint nagy mesélő hírében áll, ezt most komolyan elhitte vagy csak nekem szánt mese volt.
- Nem, boszorkány sem vagyok, de nagyon izgalmasan hangzik amiket mondtál, bár én sok felé megfordultam a világban, de még ilyet nem tapasztaltam, pedig elhiheted volt részem pár igen furcsa dologban. De arra, hogy lekösd a kölykök figyelmét tökéletes. – biccentek neki elismerően.
- És most, hogy nem lettél szörny vadász? Mivel múlatod az időd? Mármint a mesélésen kívül?


Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeSzer. Aug. 07, 2013 5:27 am

*Szokásos mosolyával legyint egyet.*
-Mi lenne velünk, harcok, és balhék nélkül? Lesz mit mesélni az unokáinknak, ha felnőnek. "Christopher nagypapa! Meséld el nekünk azt, hogyan vertétek szét a fejét annak a három zsoldosnak!
*Kuncogva a borba kortyol.*
-Hosszú élet titka...Hamarabb visz el egy betegség, minthogy halálra verjenek az utcán. A megfigyelések ezt bizonyítják.
*Mikor az anyjáról beszél, kicsit játszik a kupájával, szokásos mosolyával megszólal.*
-Nem ismertem az anyámat. Még csak elképzelésem sincs, hogy ki lehet ő. Az apám elég nagy csapodár volt, akármilyen kereskedőnek is ismerték. Jó híre volt, de ilyen téren nagyon rossz utakon járt, még azelőtt, mikor halála után rávarrták a felségárulás bűnét.
*Fájdalmasan felkuncog.*
-Soha nem volt felségáruló. Tisztes, becsületes polgár volt, aki fizette az adókat. Néha a királyi udvart is ellátta ezzel, azzal. Aztán biztosan kellett valami, ami felkavarja a környéket. Varrjunk rá, hogy egy mocskos áruló, becstelenítsük be az emlékét. Nem tudták kideríteni, hogy kik voltak a gyilkosai, meg hogy tényleg felségáruló volt-e. De az udvarnak, kellett egy név. Így hát megnevezték őt. A "Kis" családunk romokban, én a bordélyban, kötöttem ki. Mi mást tehettem volna? Csavargó lettem. Az anyámról annyit, hogy...mesélt apám egy nőről, de...szeritnem ez is csak egy mese a sok közül. "Távoli sivatagok gyémántja...arca előtt kendő...szeme kék, termete karcsú...viszont az egész testét csuha takarja, ami védi a forró homoktól."
*Az asztalra csap.*
-Badarság! Apám szerintem életében nem járt a sivatagokban. Igaz régen sokat hajózott. De ez csak mese lehet.
*Mosolyog folyamatosan, úgy látszik élvezi a nő társaságát. Mikor a veszedelemről beszél, érdeklődve hallgatja.*
-Harcoltál a veszedelemmel? Te jó ég! Tényleg meg tudod védeni akkor a csinos fenekedet minden veszélytől. Pedig már kezdtem azt hinni, hogy egy nagyszájú szépség vagy.
*Mondja gonoszan elvigyorodva.*
-Ezek szerint nem szabad bajba kevernem magam, ha rólad van szó.
*Sóhajt egyet.*
-Bárcsak én is harcolhattam volna velük. Vagy segíteni a mostani ellenségtől az embereket. A helyőrségre meg...teszek rá! Csak masírozzanak fel-alá, ha úgy jó nekik. Ez a dolguk...
*Kortyol egyet ismét, a szemét forgatva, majd végighallgatja a boszorkányokról szóló mondandóját, felkuncog.*
-Nem győztél meg! Bestia az összes. Ohh! Miért nem lettem szörny vadász?
*Körbenéz, vigyorogva közelebb hajol.*
-Beszélgetnél most velem, ha tele lenne az arcom karmolásokkal, és sebhelyekkel? Lehet hogy pár végtagom is hiányozna. Pedig...egy-kettőre nagyon büszke vagyok.
*Kacsint rá, megint szélesen elvigyorodva, majd megköszörülve a torkát, komolyságot erőltet az arcára.*
-Nem...Nem jó élet biztosítás a szörny vadászat. Időt elmúlatva, semmi különöset nem csinálok. Vadászok az erdőben, ha éppen időm van.
*Villan be hirtelen az agyában az az emlékkép, amikor megölte a gyilkosokat az erdőben, és felkötötte a fára őket, bűneiket egy doboz tetőre vésve. Arca elég komoly lett, eltűnt róla a vigyor. Kis csend után, rámutat, ismét felveszi a mosolyát.*
-Ha esetleg lenne valami...kalandod, harcod, "hadjáratod", és éppen hiány van, rám számíthatsz. Soha nem elég egy nagyszájú szájhős a csapatba nemde? Kezdenek berozsdásodni a tőreim, kardjaim. Örökké meg nem ülhetek idelent. Minden királynő mellé, kell egy megbízható testőr!
*Mosolyog rá, igaz még mindig a "végtagos" mondandóján gondolkozik, hogy nem-e volt erős egy kicsit az a megjegyzés.*
-Hogyhogy erre tévedtél? Merről jössz? Szép hely? Rólad még nem is tudok szinte semmit! Mesélj egy kicsit! Biztos csináltál mást is a veszedelem előtt. Vagy éppen azután.
Vissza az elejére Go down
Leliana
Moderátor
Moderátor
Leliana


Hozzászólások száma : 124
Join date : 2013. Jun. 22.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeCsüt. Aug. 08, 2013 12:34 am

Míg hátradőlve a székemben mosolyogva hallgatom a férfit, azon jár az eszem, hogy tényleg simán elmehetne dalnoknak, vagy bárdnak, mert úgy folynak a szavak és a történetek az szájából, mintha fizető közönsége lenne és ráadásul egy cseppet sem kell megerőltetnie ezért magát.
Persze közben figyelek is rá, hiszen pár percen belül már tudom, hogy az anyja, aki valami sivatagi országból származott, vagy csak az apja ezt akarta vele elhitetni, meghalt, az apját meg felségárulással vádolták, és talán ezen oknál fogva meg is ölték, bár ebben azért nem vagyok biztos, eléggé csaponganak a gondolatai.
Aztán azt is megtudom, hogy árvaként egy kupiba került, igaz ez sem teljesen világos, hogy miért, de nem úgy néz ki, mint akit most félbe lehet szakítani, így nyugodtan hallgatom tovább, míg be nem fejezi.
- Nem kellett az apádnak a sivatagba mennie, hogy rátaláljon egy déli szépségre és csak nézz magadra, valami csak lehetett benne. – utalok itt az elég sötét bőrére és lágyabb vonásaira.
- Nem volt az olyan felemelő és sokan otthagyták a fogukat. – komorodom el, mikor lelkesedni kezd a Veszedelem elleni harcunkat meghallva. – Örülök, hogy vége lett és egy darabig remélem az is marad, hábár…….
Aztán inkább elhallgattam. Akiket ez érint már tudják, hogy valamiért az éjfattyak nem vonultak vissza teljesen és ez aggodalomra ad okot, de nem hiszem, hogy a viszonylagos béke idilljét, meg kéne ezzel most törnöm, elég, ha én vagyok tőle nyugtalan.
Közben megint a szörnyvadászat és az azzal járó dolgok kerülnek szóba, vagyis Chris már ismét ott tart.
- Én nem a sebhelyeiről ítélek meg egy embert és aki így tesz, az nagy hibát követ el. Ismertem pár olyat, akit te talán csúfnak tartanál, én mégis az életemet bíznám rájuk bármikor. – ingatom meg a fejem a szavaira.
Aztán meg rögtön ez után felajánlkozik nekem kísérőnek, amitől megint csak majdnem felkacagok.
- Bajkeverőnek magam is elég vagyok, nem kell még egy, aki miatt állandóan a hátam mögé kell néznem. – hárítom el az ajánlatát. – De, ha ennyire kalandozni vágysz, miért nem nézel körül a Káptalan előtti hirdető táblán, ott általában mindig akad valami a magadfajtának. – hívom fel a figyelmét erre, de biztos vagyok benne, hogy ha itt él, ez ő is jól tudja.
- Viszont most ………- állnék fel, hogy elköszönjek tőle és keressek egy jó kis szállást magamnak, mikor éktelen ricsajjal egy tucat kölyök viharzik be az ajtón, majd mikor meglátják Chris-t, azonnal körülveszik és egymás szavába vágva próbálnak elmondani valamit, láthatóan nagyon izgatottan, de így semmit nem lehet érteni.
- Ácsi! – csaptam az asztalra hangosan, amitől egy pillanatra dermedt csend lett és a gyerekek önkéntelen közelebb húzódtak a férfihoz és rám meresztették a szemeiket.
- Így soha nem tudjuk meg mi történt. – mosolyodtam el, majd az egyik nyolc-kilencéves forma, tejföl szőke, vállig érő hajú, nyúlánk kölyökre mutattam. – Te mond el mi történt.
- Öööö….Elvitték! – tört ki belőle párpillanat múlva hevesen. – Bernen-t elvitte egy csapat rossz arcú fickó! Láttam, amikor kihúzták a vackáról és nagyon kiabált, mert nem akart menni! – csuklik el a hangja és segélykérően mered Chris-re.


Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeSzer. Aug. 14, 2013 10:29 am

*Mosolyogva hallgatja a nőt, majd elképzeli a sivatagot.*
-Vajon milyen lehet? Nagy lehet a forróság. A homok...perzseli a lábunkat. Furcsa. Vajon meg tudnám szokni? Vagy csak egy újabb csontvázzal bővíteném azt a déli "tengert"? Soha nem gondolkoztam még ezen. Egyszer el kéne menni oda, és próbára tenni, mennyire bírnánk. Mármint...nem te meg én...vagyis...
*Legyint. Mikor a veszedelemről mesél Leliana, felvonja a szemöldökét.*
-Akkor is ott szelettem volna lenni, és részt venni az emberek mentésében. Nem kenyerem az, hogy végignézzem, amikor elpusztul minden. "Mindenki egy hős a maga módján, csak fel kell ébreszteni magában." *Mikor a gyerekek berontanak oda, felkel, nevetve fogadja őket.*
-Srácok! Srácok! Megmondtam nektek, hogy a kocsmába soha ne gyertek, mert baj érhet benneteket. *Csóválja meg a fejét, de észreveszi, hogy zaklatottak. Mikor Leliana az asztalra csap, és az egyik elmondja hogy mi történt, Christopher felpattan és rögtön elindul az ajtó felé, sebes léptekkel.*
-Azok a tetves bajkeverők!
*Látszik, hogy idegesen is válogatja a szavait. Még ilyen helyzetben sem káromkodja el magát. Nagyon figyelhet a gyerekekre, ebből kiderül.*
-Ti!
*Áll meg hirtelen, mutat a gyerekekre.*
-Eridjetek haza! Zárkózzatok be, és szóljatok a szüleiteknek. Ők valószínűleg szólni fognak a város őröknek, de mivel azok úgyis csak az időt húzzák, én utána megyek. Még egyszer mondom, ma már ne gyertek ki, csak ha azt hallottátok, hogy a banditák megkapták, ami jár nekik.
*Ekkor Lelianára néz.*
-Velem tartasz Királynő?
*Majd miután kilép az ajtón, féloldalasan elvigyorodik, szokásosan. Ekkor egy mesébe kezd, teljesen hirtelen. nem tudni miért.*
-Frabakt Mester...A harcos...Emberek védelmezője. A történet szerint, egy távoli királyságban, azt a hírt kapták, hogy egy szegény ács férfi, nem akar adót fizetni. "Mit számít az? Küldjenek érte katonákat!" Így is történt...A király a következőkről hallott...A férfi, egy seprűvel vert vissza harminc felfegyverzett katonát. Végül az uralkodó magához hívatta, és próba elé állította. Ha legyőzi a három legjobb harcosát, akkor a legfőbb hadvezérévé választja Frabakt mesterembert. A fiatal Frabakt, könnyedén győzte le a harcosokat, és hadvezér is lett. Több évtized telt el...a birodalmat háború sújtotta...mindenki tudta, hogy a bukás elkerülhetetlen. Ekkor Frabakt Mester, hátra küldte a katonákat, mondván: "Menjetek haza a szeretteitekhez, majd én megvédem az országot." Bolondnak vélték őt. Egyedül? Több ezer katonával szemben? De ő nem tágított. Megállt a kardjával a mezőn, és várt. Az ellenség nem tágított. A Krónikák szerint, három teljes napig tartott a csata, de Frabakt-ot semmi sem terítette le. Az ellenség feladta, és örökre kivonult az országból. Annyi bizonyos, hogy a férfi, könnyűnek találta a harcot. Ki lehet ő, hogy több ezer katonával is megvívott, végül győzedelmeskedett? Talán egy őrangyal? Aztán...történt valami. Frabakt mester, felmászott az Istenekhez. Több évtizedig mászott, végül elérte őket. Ekkor már nyolcvan éves lehetett. Egyenként akarta kihívni őket, míg végül a Harcok égi uralkodója elé lépett. "Miért küzdenél ellenünk, ha az embereknek szüksége van valakire, aki megvédi őket? A világotok össze van törve, és fél a sötétségtől. Kell valaki, aki fényt ad nekik, és oltalmat. Te pedig velünk küzdenél meg?" A férfi elgondolkozott, nagyon szégyellte magát, míg végül az Isten felnevetett. "Örök életre áldalak meg téged, hogy megtöltsd az emberek szívét bátorsággal, és reménnyel. A Föld Reménye leszel Frabakt Mester."
*Halkan felkuncogott. Christopher, szemében látszott a tűz...az a tűz, amiről az imént mesélt.*
-Ma mind...bennünk él Frabakt Mester. Nevezzük őt bátorságnak... reménynek...igazságnak.
*Mosolyodik el, majd az erdő felé indul.*
-Ezek a rohadékok biztos hogy odabent tanyáznak. A városból már ki lettek dobva.
*Néz Lelianára, feltéve ha ott van. Ha nem, akkor az egész történetet magának mesélte el, félhangosan, a félelem leküzdése miatt. Valószínűleg ő így nyer erőt. Kitalál egy mesét magának, akihez hasonlíthatja a jelen személyét.*


//Bocsánat hogy megkésve írok. Többé megpróbálom nem ezt csinálni, csak egy-két kisebb-nagyobb dolog összegyűlt. Smile //
Vissza az elejére Go down
Leliana
Moderátor
Moderátor
Leliana


Hozzászólások száma : 124
Join date : 2013. Jun. 22.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 1:34 am

- Nem az én világom a sivatag, de ki tudja neked mennyire jönne be. – rántom meg a vállam, bár nem hiszem, hogy az álmodozáson kívül valaha is elmenne oda. – És a Veszedelmet se bánd, hogy nem vettél benne részt, nem mindenkinek az a dolga, hogy fegyvert ragadjon és hősként rohanjon a csatába. Sokszor az olyan dalnokokra ilyenkor nagyobb szükség van, akik lelket öntenek az elkeseredőkbe. – vígasztalom, bár már nem nagyon kell, hiszen ahogy körül veszik a gyerekek, már fülég ér a szája.
~ hát ezt az embert elég nehéz követni, olyan érzelmi hullámzással van. ~ hökölök meg egy pillanatra, de aztán a kölykök mondanivalója azonnal vissza is ránt a véres valóságba, ami egy percre sem hagyja elfelejteni, hogy milyen világban élünk.
- Hé, hé! Állj! – ragadom meg a vállánál fogva a heveskedőt. – Azt sem tudod, hogy kik voltak és hová mentek! Talán nem ártana, ha találnánk valakit, aki tud róluk mondani valamit, talán a kölykök is tudnak mondani még valamit. – nézek kérdőn a megszeppent társaságra, ha sikerül Christopher lendületét visszafogni még egy kis ideig.
- - Háááát…. – szólal meg egy maszatos kisfiú, akinek fekete haja, mint a sörte áll szanaszét és olyan hat év körül lehet. – Én láttam……láttam egy szekeret. – pislog határozatlanul rám.
- És még mit láttál? – kérdezem leguggolva hozzá, kedvesen mosolyogva.
- Láttam, hogy feltuszkolták rá, majd betömték a száját és kifelé indultak az úton. – int az egyik irányba. – Én elbújtam és nem láttak meg, de mindegyiknél volt kard és tőr is. – bátorodik fel a végére.
- Na, MOST mehetünk! – vetettem a hátamra az íjamat és a nyilakkal teli tegezt, igazítottam meg a tőrt az oldalamon és néztem határozottan az izgatott férfira.
Azzal, amit a gyerkőcöknek mond, teljesen egyetértek. Aztán miközben a szekér után indulunk, érdeklődve hallgatom az újabb mesét, mert nem tudom mire akar ezzel Chris kilyukadni.
A végére azonban sikerül kisakkoznom, hogy talán ezzel is feltüzeli magát, hogy egy átlag ember is lehet bátor és állhat ki az igazáért, ezért csak biztatóan megveregetem a mese végén a vállát.
- Csak nem ismered őket? Minek gyűjtenek kölyköket? Mit akarnak velük? – csapok le a szavaira, hiszen jobb, ha esetleg tudom kikkel nézek szembe, mennyire lesz véres ez a szabadítási akció és főleg mi, esetleg ki áll a háttérben.
- Viszont hallottad, többen vannak és fegyverrel. Azt láttam, hogy az öklödet tudod használni, de hogy állsz a karddal?
Közben jól kiléptünk persze és már a szélső házak között járunk.

Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimePént. Aug. 16, 2013 8:56 am

-Igazad van, igazad van!
*Hadarja a férfi.*
-Sejtem mit akarhatnak, de mi azt nem fogjuk hagyni ugyebár. Ami...az ismeretséget illeti...nem is tudom. Errefelé sok a bandita, meg a kellemetlen egyén. Indok nélkül csinálnak dolgokat, amiket persze a köznép nem fogad jó szemmel. Valószínűleg rabszolgaság. Elég sokat ér egy gyerek ebben a korban. Hall egy-két dolgot az ember, ha a kocsmában tölti a mindennapjait, és kártyázik kétes alakokkal. És itt van a kutya elásva.
*Hergeli fel magát a férfi, és belekezd...*
-Hol vannak? Igen, jól hallottad! Hol van az őrség? Hol van, az az agyon fizetett páncélos szerencsétlen osztag? Az embereket agyon hajszolják adókkal, és egyéb fizetési kötelezettséggel, és hol van az eredménye? Hát itt. Merre járhat Denerim dicső, fényes harci "nemessége"? Olyan nem létezik, hogy csak gyerekek látták az egész rablást. Ha én lopok, csalok, vagy verekedek, azt persze észreveszik.
*Ver már-már lángokat a tekintete.*
-Az én apám...
*Mutat rá.*
-Az én apám, egy becsületes, kereskedő volt. Jó híre volt! Már...amennyire, de megbecsülte a köznép! Szerették őt. Aztán jön egy koholt vád, és mivel nincs meg a tettes, verjünk rá mindent, úgyis halott. Tudod mit mondok? Azt, ha el is kapták volna a tetteseket, mára már úgyis szabadok lennének. Odafent úgy forog az arany, hogy te azt el sem hinnéd. Gyilkosok...tolvajok...erőszak tevők? Mit számít nekik? Kell a pénz.
*Sóhajt.*
-A városnak szüksége van...egy védelmezőre. Aki megbünteti ezeket a mocskos embereket.
*Mikor a nő megkérdezi, hogy tud-e bánni a valódi fegyverekkel is, csak felnevet.*
-Ugye viccelsz velem? Királynő! Amióta az eszemet tudom, tőrökkel alszom, fekszem, ébredek. Szinte már családtagok.
*Forgatja a szemét, majd meglát az út szélén, egy megállt szekeret. Odasétál, alaposan megvizsgálja.*
-Semmi. Üres. Gyalog folytatták az utat. Erre van egy leágazás az erdőbe, ami csak egyet jelenthet. Vagy leadták már a gyereket valakinek, amit kétlek, vagy pedig az erdőn keresztül vágják le az utat, ugyanis szimatot foghattak, hogy valakik követik őket.
*Halkan felkuncog.*
-Ejnye Leliana...mondtam én, hogy túl feltűnő ez a vörös haj.
*Komolyságot erőltet magára, Leliana szemeibe néz, a vállára teszi a kezét.*
-Tartsd nyitva a szemed. Az erdő a barátunk, ott csak lépés előnyre tehetünk szert.
*Előszedi a két díszes tőrét, és elindul a sűrűbe. Már jó ideje haladhatnak bent, elég szótlan a férfi.*
-Sajnálom...amit az úton mondtam, az őrökről, meg...a nemességi gárdáról. Nem tudok már bennük bízni...és...ami nagyon félek, hogy nem-e fog történni a Bernen-el valami. Még egyszer nem követhetem el...azt a hibát.
*Ekkor hirtelen a földre bukik, az avarból lemutat egy ösvényre, ahol éppen egy gyereket rángatnak előre a banditák. Christopher fától-fáig lopakodik közelebb hozzájuk, olykor Lelianára pillant, hogy halad. A szája elé helyezi a mutató ujját, utána a gyereket rángató tagra mutat, és mellé mintha íjászna.*
-Lődd...Le...
*Sziszegi oda halkan, majd üvöltve előugrik a fa mögül, és négy bandita közül, az egyiket kigáncsolja, és amíg az a földön van, nekiront a másodiknak, akit nekilök a fának, és egy mély sebet ejt a vállán. Csapna le újra, de az egyik támadó elkapja Christ, elrántja a társától, és hatalmas lendülettel ellöki onnan, amitől Chris a földre zuhan, de hamar összeszedi magát.*
-Ti is a társaitok sorsára akartok jutni? A fákon fogtok lógni patkányok! Rátok fogom vésni a bűneiteket!
*Üvölt rájuk, szinte őrjöngve.*
Vissza az elejére Go down
Leliana
Moderátor
Moderátor
Leliana


Hozzászólások száma : 124
Join date : 2013. Jun. 22.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeSzomb. Aug. 17, 2013 12:58 am

- Nem tudom, hol van ilyenkor az őrség, de per pillanat nem is érdekel. – rázom meg a fejem, a kirohanására, amit kicsit értetlenül nézek, de aztán mikor ismét napirendre kerül az apja, akkor azért kezdek kapisgálni.
Gondolom elég régóta hordozza magában ezt a gyűlöletet, az ártatlanul vagy ki tudja miért kivégzett apja miatt és ezt kivetíti minden olyan eseményre, ami elkerüli az őrség figyelmét.
Valahol érthető, de nem mindig igazságos.
- Nem lehetnek ott mindenütt Christpher! – próbálom kijózanítani kicsit, de tudom, hogy ez hiú remény. – Képzeld mi lenne, ha nem lennének és mindenki maga venné kezébe a törvényt? – forgatom meg a szemem. – Akkor lenne csak igazán káosz!
- Egyébként is, most itt vagyunk mi és bár az jó ötlet, hogy a kölykök értesítsék azért a városőrséget, mi most előnyben vagyunk és utolérhetjük őket mielőtt még késő lenne.
Mikor megtaláljuk az üres szekeret, legalább az biztos, hogy jó felé megyünk, így már gyorsabban haladhatunk. Nem soká meg is lesz az eredménye és megpillantjuk a rablókat és bátor kis foglyukat, aki bizony igen csak megnehezíti a dolgukat.
Mikor úgy gondolja, hogy ő az aki jól átgondoltan fejjel rohan a falnak és még utasításokat is oszt nekem, csak nagyot sóhajtok, de sajnos nincs idő, hogy kiosszam érte, mert akkor vagy meglógnak, vagy kinyírják ezt a hebrencs alakot a gyerekkel együtt.
Így aztán lekapom az íjamat és megcélzom a gyereket ráncigáló fickó karját és mikor kellő pozícióba ér, odaszegezem a karját a nyilammal a fához. Az üvöltése messze száll.
Addigra Chris már a sűrűjében van. Egy férfit úgy ahogy harcképtelenné tett, de kettő meg nagyon feni rá a fogát, attól függetlenül, hogy megpróbál nagyon fenyegető lenni.
Hogy kis nyomatékot adjak a szavainak azért, kilépek a fa takarásából és felhúzott íjjal közelebb megyek kicsit.
- Hozzá tenném, hogy szinte soha nem tévesztek célt. – mondom csengő hangon, de a szememen láthatják, hogy nem viccelek.
A kölyök közben elinal, vissza a város felé, így legalább vele nincs gond.
- Jobban jártok, ha szépen megadjátok magatokat, az őrség is itt lesz pillanatokon belül, és a börtön még mindig jobb, mint a hideg halál.

Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeCsüt. Aug. 22, 2013 10:17 am

*Christopher mély levegőt vesz, egy kisebb szünet beállta után. Becsukja a szemét, rémes képek villannak fel. az elméjében. Fehér, itt ott vörös foltos kis ruha, egy test, avarral betakarva, tőrök a fában, a testben. Hirtelenjében a férfi, nem az, akit Leliana megismert.*
-Megadni?
*Hangosan felhorkan.*
-Még mit nem! Csírájában folytjuk el az effajta undorító tetteket. Én nem vagyok holmi...békés pap, aki könyörületet ad a gyilkosoknak.
*Teljesen kifordult magából. Egy pillanat alatt elhajítja a tőrét, ami beleáll az egyik zsoldos vállába. Christopher rohanni kezd, nekiveti magát a másik, egyenlőre sértetlen férfinak. Heves dulakodás kezdődik, csak úgy osztják egymásnak a pofonokat, néha markolattal, néha ököllel, sokszor egymás életére törnek, hárítanak. Távolra elhallatszanak a fémes csattanások. Mindegyik csattanás, egy-egy emlékkép, arról a fehér ruhás testről, Christopher múltjáról. Ekkor egy ügyes mozdulattal, a bandita gyomron veri Christophert, és ellöki, aki ezáltal a földre zuhan. Jó három, négy másodpercig a levegőért kapkod, de hamar rájön, hogy a mondatai miatt, valószínűleg az életével játszik, így felkap egy kis földet, és a férfi arcába szórja. Amíg ő ide-oda vergődik, és próbálja visszanyerni a látását, Christopher meggörnyedve az ütés miatt mögé szalad, és a tőr markolatával tarkón veri. Egy kevés vér kiköpése után, Leliana mellé sétál, rámutat a vergődő, eszméletlen banditákra.*
-Kivégezzük őket. Mit szólsz? kettő a tied, kettő az enyém. Gyilkosokat ölni, nem gyilkosság. Mielőtt bármit mondanál, szeretném, hogy azt végig gondold!
*Szemébe néz.*
-Te is lehettél volna az a gyerek. Vagy én. Láttam már ilyesfajta bűnözőket. Ha van egy-két gyerek, aki ellenáll, akkor kiontják a vérét, és félig elföldelik az erdőben. Megérdemlik a halált...úgyis felkötik, vagy lefejezik őket. De! Mivel te vagy a hölgy, így megengedem a választás lehetőségét. Csupán annyit kérek...Gondold át! Amit mondasz, én tiszteletben tartom.
*Mosolyodik el, a csata óta először. Kezdi visszanyerni a régi stílusát.*
-Te tudod mit tennék én velük. Valószínűleg a fára felkötve végeznék...viszont, te most itt vagy. Mivel én hiszek abban, hogy férfi, és nő meg tudja beszélni az...esetleges..."vitákat", és nem mindenben a férfi dönt, így...
*Rájuk mutat.*
-Ma dönts te!
*Mosolyog rá. Nagyon rémisztő néha ez az alak. Egyszer szinte magán kívül üvölt, hogy lemészárolja őket, és olyan mint egy vadállat, de mégis Lelianával mosolyogva, nyugodtan beszél. Szinte az adrenalintól felgyülemlett szervezetét is levezette, így nem remeg sem a lába, sem a keze. Úgy látszik, Christophernek egy megnyugvási pont Leliana közelsége. Az sem kizárt, ha a nő nem lenne itt, akkor patakokban folyna már réges-régen a vér.*
Vissza az elejére Go down
Leliana
Moderátor
Moderátor
Leliana


Hozzászólások száma : 124
Join date : 2013. Jun. 22.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeSzomb. Aug. 24, 2013 4:40 am

Komolyan mondom, majdnem felrobbantam, mikor a férfi hirtelen elront mindent és a már-már magukat megadni készülő banditákra rontott.
Az egyiket azonnal megsebezte, de szerencsére csak a vállán és bár a fickó jajgatva rogyott a másik, előzőleg megsebesült társa mellé, Christopher tovább folytatta az őrjöngését.
Harc közben ritkán hagyom, hogy meglepjen bármi is, hiszen az az életembe is kerülhetne, de most ez a viselkedés sikerrel jár. Még az íjamat is leeresztem egy pillanatra, hogy jól látom-e amit látok és ez tényleg az a férfi, akivel eddig oly kedélyesen elbeszélgettem.
Aztán felmerül bennem, hogy a lábába eresztem a nyilamat, hátha magához tér, mert ez nem normális viselkedés, bizton hittem, hogy valami baja lett, esetleg megcsípte valami bogár, vagy valami kórságot kapott. Éjfatty vér nem lehetett, mert az már előbb látszott volna rajta.
Szerencséjére, mire meghánytam-vetettem magamban a dolgot, addigra be is fejezte és mintha mi sem történt volna sétált oda hozzám és úgy ajánlotta fel a haramiák megölését, hogy közben talán még mosoly is bujkált a szája sarkában. Ez a fickó őrült!
- Nem! Nem ölök meg hidegvérrel senkit, ha megadja magát! Hála a Teremtőnek, ennek az országnak ismét vannak a biztonságra és a rendre ügyelő őrei, és törvények, melyek betartására felesküdtek. Majd ők lerendezik ezeket! Ha most megölnéd őket, te sem lennél különb, mint ők. – nézek a szemébe halálosan komolyan. – Lehet, hogy felakasztják őket, de azt akkor is a törvény szerint, a többiek okulására teszik. Christopher, legyen eszed! Ne kényszeríts olyanra, amit nem szívesen tennék meg, de nem engedhetem meg, hogy miután magatehetetlenek, csak úgy kivégezd őket. – rázom meg a fejem és a kezem továbbra is az íj húrján pihen. – Inkább kötözd meg őket és menjünk vissza, adjuk át őket az őrségnek.
Bár mennyire is kedveltem a férfit, azért, ahogy megismertem és, hogy miként bánik a gyerekekkel, reméltem, hogy nem csinál semmi hülyeséget.
Különben is, messzebbről már hallani lehetett, hogy többen közelednek. Valószínűleg a kölyök, vagy a szülők riaszthatták a városőrséget.
- Hidd el, jobb lesz ez így! Még meg is köszönik neked.
Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeSzomb. Aug. 24, 2013 5:16 am

*A férfi lesüti a szemeit, látszik, hogy megbánta amit tett. Egy ideig hallgat, majd a nő szemébe néz.*
-Régebben, ugyanilyen banditák öltek meg egy kislányt. Elkéstem, nem volt időm odaérni. Félrészeg voltam, a lányt meg megtaláltam az erdőben, holtan. Sajnálok mindent, amit mondtam...nem tudom mi ütött belém. Folyamatosan az ő képe lebeg a szemem előtt. Máig nehezen tudok aludni miatta, és ezért iszom annyit. Soha...nem lehetek részeg, ez nálam egy fő szabály. Bármi történik, én figyelek a gyerekekre.
*Ekkor felnéz, elmosolyodik, egyik kezét bátorítólag a lány vállára teszi.*
-Remélem nem ijesztettelek meg annyira. Ritkán vagyok ilyen. Egy férfi, akkor férfi, ha a maga kaliberű emberekkel méri össze az ereit, nem holmi...gyerekekkel, akik védekezni sem tudnak.
*Nagyot sóhajt.*
-Felejtsük el ezt az egészet. Ez az előbbi, meg sem történt.
*Lassan odasétál a banditákhoz, harcképtelenné teszi őket, majd a fához kötözgeti a férfiakat. Christopher elég csendes. Látszik rajta, hogy ő sem ismer magára.*
-Ami meg a...gyerekeket, és a dicsőséget illeti...
*Fülel, majd elmosolyodik. Széttárja a kezét, majd mélyen meghajol.*
-Örülök, hogy megismertelek Leliana Hercegnő! Búcsút intek, és tovább állok. Nem nyugodna a lelkiismeretem, ha a dicsőség felét, egy magamfajta csavargó csibész kapná.
*Kuncog, megcsókolja a nő kézfejét.*
-Talán ez volt az első, egyben utolsó alkalom, hogy találkoztunk. A sors majd eldönti, hogy összefutunk-e még. Egyszer megírom egy Angyal, meg egy komédiás meséjét, hogyan vették szárnyuk alá egy napra, egy kis városka sorsát.
*Mikor már jól kivehetőek a hangok, a férfi még egyszer rámosolyog Lelianára.*
-Viszlát Királynő! Talán majd egyszer még...újra.
*Ekkor megfordul, és a sűrűbe veti magát. Két perc múlva, már a távolodását sem lehet hallani.*
Vissza az elejére Go down
Leliana
Moderátor
Moderátor
Leliana


Hozzászólások száma : 124
Join date : 2013. Jun. 22.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeVas. Aug. 25, 2013 1:55 am

Mikor a szavaim után a szemembe néz, már látom, hogy hatott a fejmosás és most megint az az ember áll előttem, akit a kocsmában megismertem. A történet, amit elmesél szomorú, de sajnos sokszor megtörténik ebben a zavarodott világban, amíg nem áll helyre a rend teljesen.
- Azzal nincs is semmi baj, ha figyelsz és vigyázol rájuk Christpher. – mondom neki jóval lágyabban és eresztem le az íjamat most már teljesen, majd akasztom a vállamra. – Csak ne ess át a ló túloldalára és ne válj olyanná, mint ők. – ismétlem meg a figyelmeztetésem, hiszen nem szeretném a legközelebbi városlátogatásomnál, ha az ő testét látnám a város főterén, az akasztófán lengedezni.
A felvetésén, hogy megijedtem volna, csak jót mosolygok.
- Azért ahhoz több kell Chris, hogy megijedjek, csak nem lett volna jó, ha beléd kell eresztenem egy nyilat figyelmeztetés gyanánt, ha nem térsz észhez. – mosolygok rá, aztán bólintok.
- Rendben! Én elfelejtem, de ők nem hiszem. – bökök a nyögdécselő, ébredező társaságra. – De azt hiszem, meg tudom majd győzni az őrséget, hogy kinek a szavának hihetnek.
Aztán csak nézem, ahogy ügyesen megkötözi a banditákat, de megrökönyödök, mikor hirtelen a távozás mellett dönt, és jóformán szóhoz jutni sem hagy, máris elköszön.
A kézcsók nem az én műfajom, ezért ösztönösen elrántom a kezem, aztán meg zavartan nézek utána.
- Pedig megérdemelted volna, te …..te gyerekmentő! – kiáltom fojtottan utána, majd elmosolyodom az utolsó szavain, még a fejem is megcsóválom.
~ Királynő a fejed, te kelekótya Mesemondó! ~
Közben persze feltűntek a futástól kipirosodó arcú városőrök, akiket a nevemet felemlegetve, - ami nem szeretek, de most jól jött, - nem volt nehéz meggyőzni, hogy a megkötözött jómadarak mit követtek el.
Még visszamentem velük a városba, hogy a holmimat összeszedjem, aztán én is tovább indultam az utamra.

//Köszönöm a játékot, nagyon jó volt. Smile//


Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeVas. Aug. 25, 2013 2:16 am

//Én is nagyon köszönöm a játékot! Bocsánat a kisebb-nagyobb szünetekért Very Happy Élveztem!//
Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeVas. Aug. 25, 2013 10:07 am

*A taverna mellől, már hallani lehet, hogy ki tart éppen előadást, a mélyen tisztelt, reménytelen kocsma töltelékeknek. Igen...Christopher már megint az asztal tetején guggol, és hangosan mesél. Hangosan? Csupán a fél utca az ő hangjától zajos, meg a bent lévőek nevetésétől, vagy éppen csöndjétől, amit éppen előad.*
-...aztán odaléptem én ahhoz a démon királynőhöz, rámutattam! "Fogjad már be te bánya rém! Én mondom neked, Christopher Edwillen, hogy a démonok nem másból alakultak ki, mint a jól ismert, közönséges sül fajtákból!
*Asztalra csap.*
-Igen! Jogos kérdés! Hogyan menekültem így meg a halál torkából?
*Nevetve leugrik a székére, megelőzve másnak a kérdését, hátradől, közben a tőrével játszadozik, másik kezével nagyot kortyol a borból, ami előtte volt.*
-Noss igen...az a kéjdémon annyira meg volt döbbenve, hogy percekig levegőhöz nem jutott! De elfutottam? Christopher Edwillen semmi elől nem fut el! Ezt le kell szögezni! Semmi...elől...
*Legyint.*
-Végül csupán a hosszú levegő kapkodása alatt, én mélyen meghajoltam, és hazáig meg sem álltam. Jó! Jó! Be kell vallanom, kicsit telement a nadrágom, de...itt vagyok nemde?
*Fejezi be a történetét, majd szép lassan, jókedvűen távoznak, vagy ülnek le másfelé az emberek. Christopher elég jó hangulatot tud teremteni, minden tavernában, amerre jár.*
-Ennyi kell a népnek...néhány nagyot mondó mese, és máris elfelejtik azt is, hogy tartozom majdnem az összesnek...én mondom...ha ezekre bíznánk a város védelmét, már sehol nem lennénk...még szerencse, hogy valami nagyon gyenge mesét tudtam rögtönözni, különben már az itatóban kötöttem volna ki.
*Morog, hátradől, és féloldalas vigyorával vizslatja néhol az ajtót, néhol egy-két kurtizánt, aki arra lépdelt.*
-Margó! Csinos vagy mint mindig!
*Dob egy csókot, aki egy mosollyal nyugtázza a férfi bókját. Christopher elég jóképű, sármos egyén. Ha akarja, képes bármelyik hölgyről lemosolyogni a szoknyáját. A további időt iszogatással, köszöngetéssel, meg a tőre játszadozásával tölti el.*
Vissza az elejére Go down
Alistair
Moderátor
Moderátor
Alistair


Hozzászólások száma : 148
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeHétf. Aug. 26, 2013 6:21 am

Fáradtan, és kicsit nyúzottan nyitok ajtót. Semmit sem szeretnék kevésbé, mint magamra vonnia  figyelmet, és persze semmi sem olyan diszkrét, mint egy hatalmas, véres páncél, a mellkasán egy kétfejű aranygriffel. emellett az, hogy úgy vágtam ki véletlenül az ajtót, hogy Andraste kegyének köszönheti csak, hogy a helyén maradt már igazán apróság csupán. mázli, hogy a fő látványosság nem én vagyok. Nem tudom, ki lehet ez a férfi, ki az asztalokról fel le ugrál, de hatásos az biztos, én pedig boldog vagyok, hogy mérhetetlen tehetségét itt kamatoztatja, és eltereli rólam a figyelmet. Nyomban a csapost támadom le, és egy kissé viseltes, de azért dekoratív kupát teszek le elé, a pult másik oldalára.
-Mond meg K-nak, hogy ha megint széthagyja a kacatjait, rám ne számítson.
A férfi csak bólint, és egy érmékkel teli zacskót nyújt felém, én azonban megrázom a fejem.
-Szükségem lesz egy szobára az éjszakára. És ennék is valamit.
-Ebből fejedelmi lakomát csaphat...minden éjjel, ha kiveszi a szobát egy hétre.
-Remek, úgyis éhen halok.
Lesandítok a kupára, főleg az oldalára száradt vérre.
-Lehet nem ártana lemosni, mielőtt visszakapja...No, mindjárt jövök.
Ezzel távozom is, a szobámba, és jó 10 perccel később térek csak vissza, ezúttal már inget, és bőrnadrágot viselve, lovagi mivoltomra pedig csak az oldalamon hordott kardom utal. Újra a pultnál foglalok helyet.
-Bort esetleg?
-Köszönöm, nem szoktam inni. Mi van még?
-Víz?
-Izgalmasan hangzik...nembaj, jó lesz.
Amíg a vacsorám készül, a mesélőre sandítok, ki most a felszolgálólánynak csapja éppa  szelet, ha jól látom.
-Törzsvendég? - Kérdem a csapost, aztán nagyot kortyolok a vizemből.
Vissza az elejére Go down
Christopher Edwillen
1. Szint
1. Szint
Christopher Edwillen


Hozzászólások száma : 35
Join date : 2013. Jul. 29.

Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitimeHétf. Aug. 26, 2013 6:47 am

*Már mesélés közben észrevette az alakot, fél szemmel ráfigyelt. "Különleges képessége ez. Mindig észreveszi a "páncélosokat".*
~Micsoda mocsok ez a város. Félrészeg barmok. Alkoholt vedelő senkik. Miért is csinálom ezt? Miért vagyok én egyáltalán itt, a férgek vermének a legmélyebb bugyrában?
*Tovább fürkészi a jóképű jöttmentet.*
~Mit keres ez itt? Főleg így? A hülye is észreveszi, hogy nem közénk való. Szegény pára...előre sajnálom. Ezt az estét adom neki, és összeverve fog heverni a közeli ólban, kirabolva. Ez a város veszélyes. A fentieket meg csak az arany érdekli, és tesz a gyámoltalan átutazókra. De ennél kard van. Érdekes személyiség.
*Mikor a férfi elsétál, és visszatér átöltözve, már nehezen tudja leplezni a mosolygását.*
~Szegény pára...hagyta volna magán a páncélt. Gyűlölöm a díszőrséget. Főleg, ha az oroszlán barlangjába lép.
*Lassan feltápászkodik, nevetve üdvözöl egy számára ismerős alakot egy asztalnál, és mire a csapos válaszolhatott volna Alistair-nak, már ott van mellette, levakarhatatlan féloldalas vigyorával, közbe szól.*
-Üdv közöttünk vándor! Mi járatban erre? Átutazik netán?
*Ekkor a kezében tartott kupára pillant, belekortyol.*
-Hol hagyta a páncélját? Háborúra készül? Ide még az őrség sem szokott így betérni.
*Veszi halkabbra a beszédét, nem akarja, hogy mindenki rájuk figyeljen...(még). Végigméri, gúnyosan elvigyorodik. Szavaiból teljességgel kivehető, hogy valamiért tiszta gyűlölet van a lelkében a "páncélosok" iránt, igaz még nem tudja, hogy mi is ő, vagy kicsoda.
-Nem tűnsz tábornok jellemnek. Fegyver hordozó vagy netán?
*Rámosolyog a csaposra, kupát emel.*
-Egészségedre! Ki az új cimborád? Valami angyal? Erre a városra ráférne már valami csoda, mert már csak az Istenek jó akarata tartja össze az egészet. Hamarosan az alsó nép halottaiból emelhetjük fel a védfalakat, mert odafent nem hallgatnak az imáinkra.
*Forgatja a szemét, majd mélyet kortyol az italából.*
-Halálra vagyunk ítélve...A nevem Robert Crinn. Dalnok, színész, mesemondó...a többi nem rád tartozik...úgysem foglalkozna vele senki.
*Árulja el a valószínűleg leplezett, burkolt, egyéb "hobbiját". Tisztán kivehető belőle az, hogy nem tetszik neki Alistair. Lehet csak azért, mert jóképű, és Christopher is az. Ezeknél az alakoknál még ez is számít. A végén még ellophatja a "lányait", akikkel jó kapcsolatban van.
-Tehát! Ki is valójában?
*Vigyorodik el, belekortyolva ismét az italába. A féloldalas vigyora, folyamatosan jelen van.*
-A bort netán nem fogadja a gyomra?
*Pillant az italára.*
-Már a városon kívül felismerném, hogy "Fenti".
*Céloz ezzel a nemesekre.*
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kocsma a Csámcsogó Nemeshez   Kocsma a Csámcsogó Nemeshez Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kocsma a Csámcsogó Nemeshez
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Ferelden :: Denerim-
Ugrás: