KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

  Tavak

Go down 
4 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Tavak        Tavak Icon_minitimeHétf. Jún. 24, 2013 12:59 am

     Tavak 6330883743_a95d4ec604_o

                                                                                                                      ***

Jó sok van belőlük errefelé, nem hiába a nedves talaj és levegő, de mindegyik eléggé aprócska. Csónakot sem érdemes vesztegetni rájuk, hiszen sokkal gyorsabb gyalog megkerülni őket. 

                                                                                                                       ***
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 98
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeVas. Júl. 28, 2013 9:00 am

A családod keresése közben hatalmas területet kell bejárnod, hisz int az elfek többsége, ők is azt tartják az életben maradás legbiztosabb taktikájának, ha olyan gyakran változtatnak helyszínt, amennyire csak emberileg lehetséges. Sajnos a mai nap sem hoz sikert, és mivel ezt a területet dúlta fel először a veszedelem, kétséges, hogy valaha is találnál bármi nyomot, ami rájuk utalna.
Ami azt illeti, egyáltalán nem utal arra semmi, hogy élnek itt mostanában elfek. Jellemzően inkább csak a szülőföldjükre visszamerészkedő vadak, az elszórva kószáló éjfattyak, és persze a keselyűk járják e vidéket, kik egyesével fosztanak ki minden csatateret még használható fegyverek, és felszerelések után kutatva.
Minden bizonnyal egy ilyen csapattal futsz össze az egyik tó partján. A csapat persze lehet, hogy túlzás, hisz mindössze hárman vannak a láncra vert, beteg kinézetű farkassal együtt, ki mérgesen vicsorog rád. A lánca másik végét egy cingár, fogatlan ürge tartja, kinek szakálla leginkább úgy néz ki, mintha szalmaszálakat ragasztgatott volna az állára valamiért, hátán pedig öt különböző kard díszeleg, és az övéről is rengeteg fegyver lóg le. Társa, egy hordó testű törp fogatlanul mosolyogva méreget téged, két kezében a fejszéjét markolászva.
-Üdv neked hercegnőm. Nem mondták még neked, hogy veszélyes ezen a helyen egyedül mászkálni egy ilyen törékeny virágszálnak?
A korcs erre felüvölt.
-Ki tudja, miféle elmebetegekkel futhatsz itt össze.
Vissza az elejére Go down
https://thedas.hungarianforum.com
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeVas. Júl. 28, 2013 9:27 am

Családom utáni kutatás második lépése -helyszíne- a hely, ahol megszülettem.  A környék olyan rossz, ahogy annak idején anyám lefestette. Egy kicsit talán félek, ahogy meglátok egy rossz külsejű szörnyet, de egy fa mögé bújok, s nem vesz észre. Megvárom, amíg biztos távolságba ér, csak akkor bújok elő ismét. Inkább a másik irányba haladva fürkészem a vizeket, a csendet hallgatom, amely szinte már kísérteties. Kedvem lenne dallal megtörni, de attól félek akkor mindent, ami csak véremet akarná, oda csődíteném. Még is, annyira zavar ez a sírontúli hallgatás, hogy már halkan dúdolgatnék, amikor meglátok az aprócska tó másik felén három alakot. Kissé félelmetesnek tűnnek elsőre, s a farkasuk se éppen barátságos kinézetű, de a mottómhoz tartom magam. Mikor megszólítanak, félénken elmosolyodom.
- Nem gondoltam volna, hogy lesz itt bárki is rajtam kívül. Látom, sok fegyvereiteken, csata tépett ruhátokon, hogy dicső harcosok vagytok. Vándorlásotok közben nem találtatok leégett tűzrakást, sátrak hűlt helyét? - kérdezem kissé félénken. Az esély, ha csak aprócska is, meg van arra, hogy ha láttak hasonlót, akkor a családomé. Ha pedig más nyomát követem.. Nos, legalább az is cél, addig sem csak úgy a vakvilágba bolyongok.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 98
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeVas. Júl. 28, 2013 10:03 am

Azon, hogy a lány nemhogy nem menekül el, de még kedvesen is kérdez tőlük valamit annyira megszeppen a két férfi, hogy először nem is tudják, mit csináljanak hirtelen, aztán jobb ötlet híján válaszolna inkább a kérdésre, addig sem állnak ott, mint két megkukult kőszobor:
-De, találtunk ami azt illeti...sőt, még leégett sátrakat is, de mind évek óta itt hever már.
Megvakarják a fejüket, egymásra néznek, valamit sugdolóznak egymás között, majd megint rád emelik a tekintetüket.
-És mond csak szép hölgy, pontosan mit, vagy inkább kit keresel eme elhagyatott vidéken? Ne haragudj, de nem hasonlítasz azokra, kik általában e környéken élnek, és ez legalább annyira bók neked, mint sértés nekik.
Ekkor a törp oldalba böki magasabb társát, amiért hirtelen ilyen költőien kezdett el szavalni.
-Ó...és ha nem gond, átadnád nekünk minden értéked, határozatlan ideig tartó megőrzésre?
Vissza az elejére Go down
https://thedas.hungarianforum.com
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeVas. Júl. 28, 2013 10:14 am

Látván zavarukat, kis mosoly bujkál a szám szélén. Lehet, hogy nem sok kedvességet kaptak eddig, aztán nem is számítottak rá. Azonban a leégett régi sátrak kicsit elszomorítanak, de a reményt ettől még nem adom fel.
- És merre láttátok a sátrak romjait? A társaimat keresem. Két éve elszakadtam tőlük, mikor a fővárosba mentem. - válaszolok a nyurgának, majd a törpére pillantok - Nincsen nekem semmilyen értékem. Vagy ami van is, azt még az emberek sem vették el tőlem. Egyetlen értékem a hárfám, bár azzal ha eladnátok se tudnátok egy kunyit se kezdeni. Élelem van még nálam, bár ezen a férfiemberek inkább csak nevetni szoktak. Gyümölcsök, gombák. Ha éhesek vagytok, megoszthatom veletek. - mondom, de nem említem apám tőrjét... Nem mintha az elf tőr annyira értékes volna, de nincs másom, ami családomra emlékeztet, élteti bennem a reményt és emlékeztet minden nap arra, hogy habár kerülöm a bajt, sokszor nem tudok elfutni előle.. És ha már elfutni nem tudok, akkor legalább akkor legyen valami a markomban, amivel képes vagyok egy kicsit is megvédeni életemet.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 98
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeVas. Júl. 28, 2013 10:32 am

-Hát...mindenfelé. Főleg annál a bazi nagy Tevinter romvárosnál volt belőle rengeteg, de az gondolom már a vadonon kívül van gyakorlatilag. Viszont kétlem, hogy elfek éltek benne, inkább a fereldeni sereg katonái használhatták őket, mielőtt...tudod...
Ujjával kést formál, és elhúzza azt a nyaka előtt.
-Semmi érték mi? - Kérdik egyszerre, aztán végigmérik a ruháidat. Ez után összenéznek, megint sutyorognak egymás között, végül pedig a magasabbik megvonja a vállait.
-Nekem volna egy ötletem... - Szól végül a törpe.
-Szerintem igenis van valamid, ami értékes, és én személy szerint nagyon boldog lennék, ah megosztanád velünk, de nem gyümölcsre gondoltam.
Ezzel baltáját a társa kezébe adja, és megindul a törékeny, arany fürtökkel díszített elf lány felé, kéjsóvár vigyorral az arcán.
Vissza az elejére Go down
https://thedas.hungarianforum.com
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeVas. Júl. 28, 2013 11:06 am

Kicsit megkönnyebbülök, mikor a pontos helyét is megtudom a romoknak, meg hogy valószínűleg nem a családom hátra hagyott dolgai. Amikor viszont sutyorogni kezdenek és végig mérik bőrtunikám, csizmám, kissé homlok ráncolva figyelem őket. A törp szavai végül amolyan "Már megint?" arckifejezést csalnak arcomra. Igazából nem tudom eldönteni, hogy fussak-e. Ha futok, lehet hogy valami borzasztóbb lény markában kötök ki, de azt sem engedem, hogy elvegyék a tisztaságom...Énekelni nem akarok, még csak az kéne, hogy ennél jobban is megkívánjanak. Így egy szó nélkül hátat fordítok és már fürgén szaladok is elfele. Nem igazán tudom, hogy merre megyek, nem ismerem ezt a helyet. De azt hiszem a terület belseje felé tarthatok, mert a tavak száma egyre nő, az a kevéske állat ami pedig rettegve legelésznek, rémülten szaladnak el lépteim zajára. Kénytelen voltam aztán útvonalat módosítani, mikor egy kisebb tó állta utam. Hátra pillantottam, s elindultam a víz mentén tovább futva. Csak remélni mertem, hogy azért azt a rossz külsejű farkast nem küldik utánam. Szemeim egy közeli fa után kutatott, melyre felmászhatok, s melyre maximum csak a magasabbik jönne utánam, azonban úgy tűnt, nem ő az értelmi szerző, sőt... A váll vonása azt hiszem talán enyhe szimpátiát is jelent felém. Lehet, hogy a végén még őt fogom megkérni, hogy állítsa le társát? Nem hiszem, hogy neki ugrana a barátjának, de ha van még jóság benne, csak meg gondolja...
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 98
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeVas. Júl. 28, 2013 11:18 am

Ahogy az elf láyn szaladni kezd, a farkas lánca megfeszül, ahogy a vadállat utána iramodna, ha engedné a gazdája. A férfi kérdőn néz a törpre, ki erre idegesen fordul vissza felé, és rárivall, túlharsogva az állatot:
-Mire vársz még? KÜLDD UTÁNA!!!
A fenevad jócskán le van maradva, de már hallani lehet, ahogy a lánca a földön csúszva csörög, miközben a négylábú szörnyeteg irtózatos sebességgel közeledik áldozata felé, és nem úgy néz ki, mint akit arra képeztek, hogy egy darabban fogja el az áldozatait. Ennek tükrében persze jó kérdés, hogy mi haszna lehet a törpnek a szétmarcangolt nővel, de ennyire előre nyilván nem szokott gondolkodni. A korcs után lohol természetesen a két keselyű is, de közel sem olyan gyorsan, mint a szőrös rém, ki ha így fojtatja, nemsokára beéri áldozatát. Már olyan közel van, hogy a lány akár érezheti is kellemetlen szagát, az állat pedig már ugrásra kész....
Vissza az elejére Go down
https://thedas.hungarianforum.com
Melira
2. szint
2. szint
Melira


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2013. Jun. 25.

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeVas. Júl. 28, 2013 11:29 am

Kimondottan szerettem ezt a környéket. Leginkább azért, mert a legtöbb ember félt idemerészkedni az itt lakozó rémségek, de leginkább a közelben történt mészárlás miatt, aminek az emléke a mai napig fájó pont minden fereldeni szívében. Szóval itt végre nyugtom volt a sok ostobától, nem kellett foglalkoznom senki ostobaságával, senki irritáló arroganciájával, senki nyűgjével...
-Hát én ezt nem hiszem el!
A menekülő lányra tekintve már biztos voltam benne, hogy az egyenlőtlen küzdelem nélkülem egy percen belül véget érne, hiszen a habzó szájú farkas igen eltökélten kergette jövőbeli áldozatát, aki olyan rémültnek tűnt, mint, akinek még sohasem kell ölnie az életéért. De nem, ennyire senki sem lehet elesett!
-Lapulj le és pofa be! - mordultam rá, miután futtában elkaptam a karját, és bependerítettem magam mögé egy fa rejtekébe.
Ezek után előléptem, és mágusbotomat előreszegezve villámgömböt lőttem a véreb pofájába, amit ilyen távolságról nehezen tudtam volna elvéteni. Aztán vártam, mi történik, mert ha ennyi is elég volt ahhoz, hogy kimúljon vagy feladja, akkor rám sem volt már szükség, de erre nem számíthattam csak a reményeim miatt, úgyhogy harcrakészen szorítottam a botomat, hátha még szükség lesz rá. Mindenesetre a lányt, ha esetleg túlságosan mocorgott volna, annyiszor nyomtam vissza a földre, ahányszor csak kellett.
-Nagy szerencséd, hogy kihegyezték a füled, különben a kisujjamat se mozdítanám érted - dünnyögtem mogorván figyelve a farkast, hogy vajon hogy bírta a valószínűleg váratlanul ért villámcsapást. Persze ha más veszély is közeledett, azt sem hagytam figyelmen kívül.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeVas. Júl. 28, 2013 8:10 pm

Igazából már épp azt fontolgatom, hogy a fa helyett amely felé tartok inkább a vízbe vetem magam, mert a szörnyetegnek a csaholását már szinte érzem magamon. Azonban valami -illetve valaki- más már eldöntötte helyettem a dolgot, s beránt egy kisebb fa mögé.. Zilálva pillantok fel a mogorva nőre, aki egy "csapással" válaszol a farkas morgására... Szavaiban ismét csak az emberek és elfek közti ellentétre bukkanok, ami kissé elkeserít, most még is az életem köszönhetem neki. Egyszer próbáltam felkelni, de miután visszanyomott, értettem a szóból és a fenekemen maradva lestem ki a fatörzs mögül. A nem is olyan távolban már láttam a két férfit, akik csak most kezdték beérni vérebüket.
- Meglehet oldani vérontás nélkül? - kérdezem felpillantva a nőre. Határozottsága, harciassága és stílusa kicsit Emerillára emlékeztet... ó várjunk, hiszen most esik le, hogy ő is elf! Talán találkozott velük, vagy lehet, hogy éppen velük vándorol, csak valami dolga akadt és így botlott belém?
Majd megkérdezem, csak először ezt a helyzetet kéne megoldani... Amit úgy hiszem, nem én fogok.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 98
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeVas. Júl. 28, 2013 11:41 pm

A farkas csak még jobban feldühödik a másik elf láttán, és mára szájában érzi a két szétmarcangolt lány véres húsának számára édes ízét, mikor a verőfényes, felhőtlen napsütés ellenére egyszer csak egy villámmal találja magát szemben, és a fájdalomtól felnyüszít, majd bénán bukfencezik tovább előre a lendülettől.
-Mi a m'nykű?! - Kiált fel a Törpe, aztán a földre veti magát, magasabbik társa viszont a háziállata felé rohan tovább, aggódó arccal.
-Retkes! Kiskutyám! Mit tettek veled?
Nyomban letérdel a jószághoz, és szólongatni kezdi, bökdösni, és mozgatni, mire a dög felmorran ingerülten, de megmozdulni a teremtő kedvéért sem mozdulna. 
-Életben van....hallod Fe...hé, te meg hova lettél?
Hiába forgatja a fejét, a törpét már nem látja sehol a környéken. Nyel egy nagyot, és az elfek felé néz.
-Akkor...én most...elmegyek....ha nem gond....
Vissza az elejére Go down
https://thedas.hungarianforum.com
Melira
2. szint
2. szint
Melira


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2013. Jun. 25.

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeHétf. Júl. 29, 2013 12:27 am

Az ismeretlen lányka megszeppent kérdésére egy pillanatra még a támadókról is elfeledkeztem. Ezt most komolyan mondta? Lassan fordítottam felé a fejem, miközben egyik szemöldököm a magasba szökkent.
-Nem - feleltem színtelen hangon. - Nem lehetne megoldani.
Aztán visszafordultam a farkas felé. Még épp idejében ahhoz, hogy telibe kapjam a villámgömbömmel, de úgy tűnt, a támadásom nem volt végzetes. Túlélte, bár alig pihegett. Hitetlenkedő fintorral figyeltem, ahogy a férfi az ölebét pátyolgatja, mintha egy ártatlan, bolyhos kiscica lenne, de nem tettem szóvá. Apropó ártatlan, bolyhos kiscica!
-Ha meg akarsz halni, legközelebb pakolj köveket a zsebedbe, és menj a folyónak - ajánlottam a mellettem kuporgó lánynak, miközben a kezemet nyújtottam felé, hogy felsegítsem. - Egyrészt kevésbé fájdalmas, másrészt legalább nem szórakoztatsz vele mindenféle jöttment senkiházit. 
Aztán kénytelen voltam megint a támadóval foglalkozni, mivel tényleg azt hitte, hogy büntetlenül távozhat. Unott mozdulattal céloztam be a botommal, és lassan megindultam felé. 
-Nézd már, ilyen sürgős lett? - húztam fel az orromat megvetően. - Pedig az előbb még bőven volt időtök végigmenni párszor a lányon, azt szépen, komótosan ízekre szedni. Csak nem eszedbe jutott hirtelen, hogy otthon a tűzön hagytad a vacsorát?
-Hát én... én... azt hiszem... - hebegte holtra vált arccal, mivel szárnysegédek nélkül egy felfegyverzett mágus ellen ő sem lehetett olyan ostoba, hogy azt higgye, van akár egy fikarcnyi esélye.
-Ar tu na'din, shemlen - méregettem megvetően, de ő persze csak bambán pislogott rám. -Mit mondasz? - kiáltottam hátra, anélkül, hogy a lányra néztem volna. - Életben hagyjuk?
Ha a halálát kívánta, gonosz vigyorral tettem még pár lépést a férfi felé, hogy megünnepelve ezt a csodás egyetértést, véget vessek annak a nyomorult életének. Ha viszont ellenezte, csak bosszúsan megforgattam a szemeimet. Persze mindenképpen meg akartam ölni, de nem tetszett, ahogy vele, egy elffel bántak, úgyhogy úgy éreztem, jogom van viszonozni az áldozat kínzását, mielőtt még végeznék vele.
-Térdelj le!
-Micsoda?!
Láttam rajta, hogy csak nehezen tudott hinni a fülének, de az arcomon láthatta, hogy nem vicceltem.
-Mondom térdelj le - ismételtem türelmesen. - Ha élni akarsz, megteszed. Könyörögj neki a bocsánatáért. Esdekelj. Különben máris halott vagy. 
Nem engedelmeskedett azonnal. Nyilvánvalóan nem fűlött hozzá a foga, amit csikorgatott is rendesen, de végül csak megtette. Pompás volt. Egyszerűen csodálatos látvány, ahogy a felsőbbrendűség érzésétől eltelt, arrogáns ember térdre ereszkedik és fejet hajt az elf előtt, hogy könyörögjön neki. 
-Nagyon sajnálom, ami történt - morogta az avart figyelve.
-A szemébe nézz, ha hozzá beszélsz! - rivalltam rá, mire összerezzenve engedelmeskedett.
-Bocsánat. Szóval nagyon sajnálom, és... elnézést, meg minden.
-Khm!
-Könyörgöm, bocsáss meg, amiért tiszteletlenül bántam veled én és a társaim. Ígérem, többet nem teszünk ilyet, soha senkivel. Becsületszavamat adom rá.
Minden rettegő, esdeklő szava zene volt füleimnek, és akár egész álló nap el tudtam volna hallgatni. Az utolsó mondatán azért gúnyosan felhorkantam, mivel egy ilyen ember becsületszava pont annyit ér, hogy semennyit, de nem is ez volt a lényeg. Megalázásért megalázás jár. És kimondhatatlanul élveztem minden egyes másodpercét.
-Na, mit mondasz? - sandítottam hátra a lányra. - Megkegyelmez...? Vigyázz!!!
A törpe tért vissza, és most hátulról átkarolva szőkeséget egy apró, ámde igen élesnek tűnő kést szorított a torkához. Bár alacsonyabb volt a lánynál, jóval izmosabb, így a magasságbeli különbség sokat nem nyomott a latba. 
-Nekünk egy elf szuka csak ne dirigáljon - vetette oda dühösen, de a dühe semmi volt az enyémhez képest, amikor a szemem sarkából láttam, hogy erre már a társa is feltápászkodott, és megint szétterült az arcán a magabiztos vigyora.
-Engedd el - villant felé a szemem, de csak mindketten felröhögtek.
-Inkább te dobd el a botodat, vagy a barátnőd meghal!
-Nem a barátnőm - vontam meg a vállamat. - Miből gondolod, hogy érdekelne, ha meghalna?
-Az előbbi kis produkciód nagyon ezt mutatja.
Még jobban rászorította a kés hegyét a lány torkára, így már komolyan féltem tőle, hogy a végén még beváltja a fenyegetőzését. Ingerült szusszanással tettem hát eleget a felszólításnak.  
-Hoppá - susogtam minden megbánás nélkül, ahogy az elhajított mágusbot keményen koppant a felém közeledő férfi homlokán. - Azt hittem, elkapod.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeHétf. Júl. 29, 2013 3:17 am

- Nem, nem lehetne megoldani. - feleli a nő kicsit megütközve pillantva rám. Hát elhiszem, hogy nem sok olyannal találkozott, mint én, válasza akkor is elszomorított. A farkas nem múlt ki a lány elkápráztató gömbvillám támadása után, aminek örültem is, meg nem is. Végül is addig örültem, amíg inkább a földön feküdt meghunyászkodva. Ha bár nem szeretem a harcokat és a vért, akkor sem szeretnék még meghalni, legalább is nem ily fájdalmasan. Figyeltem, ahogy a nyurga bandita állatkáját szólongatja, mondhatom, szívszorító érzés volt nézni... Aztán a hozzám intézett szavakra -mi szerint másképp legyek öngyilkos- csak egy kedves, megértő mosolyt eresztettem a lányra. Nem érti meg a nézeteim, de ezzel nem először találkozom, s hangneme is már megszokott... Habár furcsa a magam fajtájától ilyet kapni. Mikor pedig a férfi már épp ment volna, a nő gúnyos szavakkal állította meg. Felsegített és a jelenet, amelyet lerendezett, már már kísértetiesen emlékeztetett valamire...
-Ar tu na'din, shemlen. Mit mondasz? - szólt nekem vissza, mintha csak színi darabban lenne játszott az előtte lévő életével és érzéseivel - Életben hagyjuk? - kérdésére gondolkodás nélkül válaszoltam:
- Igen, kérlek... - azonban a jelenet folytatódott, s szívem bánatosan szorult össze...
- Térdelj le!
- Micsoda?!
- Mondom térdelj le. Ha élni akarsz, megteszed. Könyörögj neki a bocsánatáért. Esdekelj. Különben máris halott vagy.
A nő szavai és arca arról árulkodtak miután a férfi letérdelt, hogy nagyon élvezi a játékot vele... Engem azonban csak elborzasztott a dolog... Nem miattam csinálta.. Hanem ÖNMAGA miatt. Habár azt mondta, elém térdeljen és tőlem kérjen bocsánatot, én nem akartam ezt. Az ő vágyai válnak így valóra... Borzalmas vágyak...
- Nagyon sajnálom, ami történt - morogta nekem -illetve a másik elfnek- a férfi, fel sem pillantva. Szánakozva néztem rá, s nem szóltam semmit.
-A szemébe nézz, ha hozzá beszélsz! - kiáltott rá a nő, mire a bandita belém mélyesztette a pillantását. Láttam benne mindazt, amit minden ember szemében... A haragot, a keserűséget.. a félelmet.
- Bocsánat. Szóval nagyon sajnálom, és... elnézést, meg minden.
- Khm!
- Könyörgöm, bocsáss meg, amiért tiszteletlenül bántam veled én és a társaim. Ígérem, többet nem teszünk ilyet, soha senkivel. Becsületszavamat adom rá. - szavai közben a nőre pillantottam. Láttam arcán elégedett mosolyát és közben egy dolog jutott az eszembe. A város és az emberek, akik fordított helyzetben pontosan ugyan ilyenek voltak.
- Na, mit mondasz? - pillant rám. - Megkegyelmez...? Vigyázz!!!
Mire egyáltalán felfogtam volna, hogy mit mond, már éreztem a nyakamon a hideg pengét..
- Nekünk egy elf szuka csak ne dirigáljon! - köpte ki a szavakat dühödten a törpe a lányra, aki legalább olyan dühösnek, ha nem még dühösebbnek tűnt, mint azelőtt.
- Engedd el! - szavaira azonban a két férfi csak felnevetett.
- Inkább te dobd el a botodat, vagy a barátnőd meghal!
- Nem a barátnőm. Miből gondolod, hogy érdekelne, ha meghalna? - igazából itt majdnem megszólaltam, de inkább nem tettem, elkezdtem elgondolkodni a helyzeten. Megfigyeltem a fa helyét, mennyire állunk tőle távol, van-e kiálló gyökere, hol a víz, a farkas fel kelt-e már...
- Az előbbi kis produkciód nagyon ezt mutatja. - egy pillanat múlva éreztem, ahogy a penge még szorosabban ér a torkomhoz. Viseltes, nem túl éles fegyver.. Biztosan ezt is valami hullától lopták el, azonban még így is jó erővel elvághatja a torkom. Már pedig a törp jó erőben van. Igazából ha egyedül lennék, megadnám magam, inkább éljék ki magukat, alázzanak meg és hagyjanak békén. De sajnos itt már nem csak az én testi épségemről, hanem idegen megmentőmről is szólt a dolog. Az, hogy a lány ilyen otrombán adta át a fegyverét, megkönnyítette az én dolgom... Elképzeltem magamban a lépéseket... Jobb kezemmel a torkomhoz nyúlok, rámarkolok a pengére... Bal kezem ekkor már elindul tunikám alja felé, ami alatt apám tőre lapul... Mindeközben hátra lépek, súlyom a törpére helyezem.. Ő valószínűleg hátrál, hogy megtudja tartani az egyensúlyát, mert így rá fogok esni... De a mögötte lévő gyökérben el fog esni. A földre zuhanáskor már megvillan a tőröm, amelyet magam mellett hátra szúrva az oldalába állítok, mind e közben az ő pengéjét fogó kezemmel védem a nyakam.. Inkább vágja el a kezem, mint a torkom.
- Annyira sajnálom... - suttogom, bűnbánóan lehunyva szemeim, majd az előbbi tervet kivitelezem, csak épp gyorsabban, mint ahogy elképzeltem. Tekintve, hogy a két férfi figyelmének központjában az őket megalázó nő áll -és rólam úgy tudják fegyvertelen vagyok- így a meglepetés ereje is az enyém.
Egy pillanat múlva már esek is a törpére, s érzem, hogyan hatol tőröm hegye, éle a ruháján át az oldalába, egészen a markolatig. Kiáltására társa kicsit megilletődik, nem látja ki elsőre a helyzetből, hogy mi történik. Kívülről talán úgy tűnhet, hogy csak egyszerűen elestünk. Még is, szorítása engedni látszik, s egy pillanat alatt fel is pattanok a kisemberről, kezemben apám véres tőrével. A lefegyverzett törpe sebére szorítva kezét fordul az oldalára. Érzem, ahogy vérem a tenyeremből végig fut lefelé az ujjaimon, majd elkezd lefelé csöpögni. Csak remélni mertem, hogy az elf hamarabb reagál, mint a nyurga, s felkapja a botját.
Ha így történt, s megteszi, amit szívében már így is megtett, keserűen sütöm le a szemem. Nem szeretem, ha vér tapad a kezemhez, s hála a jó égnek eddig csak négyszer kerültem ilyen helyzetbe.. De azt hiszem, amíg egyedül leszek, ezeknek a száma meg fog nőni.
Amennyiben a nő nem reagál pillanatokig, a másik banditára pillantva halkan megszólalok:
- Menjen innen...
Vissza az elejére Go down
Melira
2. szint
2. szint
Melira


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2013. Jun. 25.

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeHétf. Júl. 29, 2013 9:30 pm

Nem figyelhettem a kölyökmacskára, mert jelenleg én is igen elfoglalt voltam. Az egy dolog, hogy nem sikerült úgy eltalálnom a férfit a botommal, hogy elájuljon, de ráadásul még a farkas is feltápászkodott, noha úgy szédelgett, hogy valódi támadástól aligha kellett tartanom. Ettől függetlenül mindketten vészjóslóan vicsorogtak felém sárga fogaikkal, ami a legkevésbé sem volt ínyemre. 
-Nincs sok kedvem a sipákolását hallgatni - vetettem oda neki a sárga boholygombócra utalva. - Úgyhogy most kivételesen eszméletlenül rendes leszek, és felajánlom, hogy megadják magukat. Azt nem mondom, hogy egy darabban távozhatnak, de élni fognak. Nos?
-Ribanc!
Sajnálkozva csóváltam meg a fejem.
-Legyen - sóhajtottam fel.
Még éppen azon gondolkodtam, hogy melyikükkel kezdjem, amikor a csibe-elf váratlanul megmozdult. Elismerően biccentettem, de már el is fordultam tőle, mivel ezzel megoldotta a dilemmámat. Nekem maradt az ember és az ölebe.
-Ezért megdöglesz, te elf szuka! - üvöltötte felé, amikor a lány tőre a törpébe fúródott. - Ezért darabokra szedlek, és az összes mocskos késfülűt, akit csak találok!
Dühösen villant a szemem, majd mindkét kezemet felé lendítve jókora lángcsóvát fújtam rájuk. Mivel egymás mellett futottak, a tűz mindkettőjüket beborította, embert és farkast egyaránt, és már vonaglottak is mindketten panaszos ordítással, ahogy a lángok lassan elégették őket. Szemernyi együttérzést vagy könyörületet sem éreztem irántuk, csak megvető dühöt. Azt kapták, amit megérdemeltek, nem fogom szánni őket. Még kegyelemdöfést sem érdemeltek.
Először a farkas múlt ki, aki már egyébként is rossz állapotban volt. A férfi rohangált egy darabig, kapálózva és üvöltve, aztán végre eljutott a tudatáig, hogy egy tó partján tartózkodtunk, úgyhogy arrafelé vette az irányt. Nem sokkal a cél előtt esett össze, a kisujja még beleért vízbe.
Nem törődve tovább vele a botomhoz sétáltam, hogy felvegyem, majd a lányhoz a léptem. 
-Ha megsérültél valahol, mond. Értek valamicskét a gyógyító mágiához, és nem azért mentettelek meg, hogy aztán belehalj abba, ha esetleg szálka ment az ujjadba. 
Ha kérte, meggyógyítottam, ha nem, csak vállat vontam, és visszalendítettem a botomat a hátamon lévő tokjába.
-Ebbe az erdőbe ne gyere hallákat simogatni és kismadárkákkal énekelni - néztem rá szigorúan. - Veszélyes környék ez, és nem feltétlenül fogsz legközelebb is olyan kedves teremtésekkel találkozni, mint én. Mit keresel itt?
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeKedd Júl. 30, 2013 7:05 am

Figyeltem, ahogy a nő lassan a helyzet magaslatára kerül, ahogy a férfi szinte felém köpi ócsároló szavait.. És már nyugodtam volna meg, mikor hirtelen lángok lepték el farkasával együtt. Nem néztem végig a halálukat, nem volt lelkem hozzá. Inkább letérdeltem a törp mellé, aki még zilálva haldoklott. Megfogtam a kezét és halkan, szinte suttogva, de nyugtatóan beszélni kezdtem hozzá.
- Abelas…  Adahlen elgar dar ma. Dareth shiral. - szavaim végére már kilehelte lelkét, mire ujjbegyeimmel lezártam szemeit. Aztán a másik felé fordulva elismételtem a mondatot, ami szerint sajnálom a dolgot, az erdő lelke legyen velük és legyen biztonságos utuk... a túlvilágra, de azt inkább már nem tettem hozzá.. Aztán a hozzám intézett szavak miatt a nő felé fordulok.
- A kezemen sérültem meg. - mondom és felemelem a kezem, hogy én is megnézzem: felfelé nyitott tenyérrel nézek rá tenyeremre. A vágás mély, s koszos.. Valószínűleg a penge is az volt, ahogy tulajdonosa, meg a hulla, akitől ellett lopva. - Gyógyításod fertőtlenít is? - kérdezem rápillantva. Hangom csendes, tiszteletben tartom az itt elhunytak nyugalmát. - A klánomat, a családomat keresem már egy jó ideje. - mondom és figyelem, hogyan gyógyítja be a sebemet. -Sajnálom, hogy rám kellett pocsékolnod szűk idődet. És köszönöm, hogy megmentetted jelentéktelen életemet. - pillantok fel az arcára - Hiszen az, nem igaz? Még a te szemedben is. Minden élet az. Csak azért segítettél, mert az szánalmat érzel sajátjaid iránt. - mondom. Bár hangom teljesen nyugodt, arcom pedig megértő. Ez a nő heves tűztől edződhetett meg, sok sérelmet állhatott ki, ha gyűlölete ilyen mély. Ám nem vagyok se vádló, se mérges. Egyszerűen együtt érzek, még ha a haragot, a gyűlöletet jó magam nem is érzem át. Nem akarom átérezni. Nem is félek egy néptől se. A félelem haragot, a harag gyűlöletet, a gyűlölet pedig halált szül. Kár, hogy a népek már ilyen mélyre süllyedtek egymással szemben. - Mi a neved? Az enyém Nazaril Perpo, a "Tiszta". Te is elszakadtál klánodtól? Vagy csak épp magányra vágysz és sétáltál egyet, mikor rám találtál?
Vissza az elejére Go down
Melira
2. szint
2. szint
Melira


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2013. Jun. 25.

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeKedd Júl. 30, 2013 7:28 am

-Andraste lángoló kardjára esküszöm, még csak tíz perce ismerlek, de máris az agyamra mész - csörtettem vissza a lányhoz, amikor megláttam, mit csinált. - Eltemetni nem akarod őket? Esetleg virágot vinni a sírjukra? Ezek férgek, kiscsibe, nem érdemelnek tiszteletet sem éltükben, sem holtukban, világos? Mit gondolsz, te mennyi tiszteletet kaptál volna tőlük, miközben annyiszor erőszakolnak meg, ahányszor csak akarnak, aztán vagy megölnek, vagy felzabáltatnak a vérebükkel, vagy eladnak rabszolgának?! Ne legyél már ennyire ostoba!
Morogva gyógyítottam meg a sebét, akadékoskodására viszont a szememet forgatva szusszantam fel.
-Sőt, még finom mentaillatot is kölcsönöz neki! Volt bibi, nincs bibi, amiért egyébként nagyon szívesen!
Felvont szemöldökkel hallgattam a hálálkodását, és azt, hogy mennyire nem érdemes arra, hogy akár csak a kisujjamat is megmozdítsam érte. Valamelyest egyetértettem vele, bár azért nem volt ennyire rossz a helyzet. Nekem sincs kőből a szívem. Na jó, talán abból van, de legalább van, nem úgy, mint azoknak a tetveknek, akiket ép most öltünk meg. Eszméletlennek találtam, hogy ezt ő nem látja. Hogy képes sajnálni... SAJNÁLNI őket! Hát ilyen még nem látott Thedas!
-Nézd, kislány, ha nem láttam volna, ahogy megölöd a törpöt, azt mondanám, teljesen életképtelen vagy - feleltem szerintem határtalanul higgadtan, bár egy fikarcnyit sem erőltettem meg magam, hogy kedves legyek. - Viszont, ha bűntudatot érzel, valahányszor megvéded magad, egyre növeled magadban ezt a rossz érzést, egyre nehezebb lesz elviselni, és eljön majd a nap, amikor inkább hagyni fogod, hogy meggyalázzanak vagy megöljenek, mint hogy kezet emelj a kis réti pillangóra, aki továbbra is két vállra tudna fektetni. Nem ajánlom, hogy ennyire elgyengítsd magad, nem éri meg. Úgy végképp nem fogod megtalálni a családodat, ha meg mégis, megvédeni őket már végképp reménytelen lesz. És konkrétan irántad nem érzek semmit, még szánalmat sem, de a népünk eleget szenvedett a megalázó elnyomástól, úgyhogy ha ember lennél, nem biztos, hogy segítettem volna, de így... - Megvontam a vállamat. - A mi kárunkra ne legyen jó napjuk.  
Úgy éreztem, a prédikációmmal végképp elvettem a kedvét attól, hogy a továbbiakban hozzám szóljon, és már emeltem is a lábamat, hogy tovább álljak, amikor nekiállt ismerkedni. Komolyan. Bemutatkozott, felőlem érdeklődött, meg minden. 
-Nagyon örvendek, Nazaril Perpo, a ,,Tiszta" - biccentettem felé csekély, egészen pontosan nulla lelkesedéssel. - Én Melira Sheiren vagyok, a ,,Kit Érdekel A Nyűgöd Mágus". Nekem nincs klánom, én boldogulok egyedül is, nekem nincs arra szükségem, hogy valaki más megmentsen, ha bajba kerülök. Én szabad vagyok. Oda megyek, ahova akarok. Most például el innen! Minden jót!
Most már aztán tényleg menni készültem, de ahogy végignéztem a lányon... Jézusom, hát kölyök hallát se taposhatok a földbe! 
-Teremtőm, te még mindig félsz, ugye? - csóváltam meg a fejem, majd az ösvény felé intettem, ami kivezet az erdőből. - Velem tarthatsz, ha gondolod, de nem fogunk minden fánál megállni, mert pisilned kell. És errefelé akár le is mondhatsz a családodról, mert hacsak egy kicsit is hasonlítanak rád, kizárt, hogy túlélnék Ferelden egyik legelhagyatotabb és legveszélyesebb környékén.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeKedd Júl. 30, 2013 8:24 am

Hangomban az enyhe iróniát teljesen eltüntette a kép, amelyet a nő már megalkotott magában rólam, így aztán a továbbiakban is úgy viselkedett velem, ami eleinte bosszantó volt ám a végére már nevetségessé vált a szememben és már jókat is derültem csipkelődésein.
- Félni? - pillantok rá meglepetten - Még is mitől félnék? - nézek körbe értetlenül. - Amúgy nem, a családom teljesen nyugodtan ver agyon és öl meg akárkit, akik az útjukba állni. Itt is éltek velem együtt egy darabig, azért tértem vissza ide, hátha ismét itt vannak. Sajnálom, ha zavar téged, hogy nem állok be azok soraiba - vettem rá egy jelentőségteljes pillantást - akik az erőszak útját követik.  Bűntudatom pedig nincs, ha önvédelemről van szó. Egyszerűen szomorúvá tesz, ha valaki a rossz utat választja. Kár, hogy ma már alig vannak olyanok, akik nem azon járnak. - merengek el, szemem sarkából a nőre pillantva. - Itt születtél az erdőben? - kérdeztem, hátha mesél még magáról mást is azon kívül mennyire nyűg neki más társasága -főleg az enyém- és hogy ő egyedül is képes megállni a lábán, amit nem is cáfolok meg egyetlen egy gondolattal sem. Nem úgy tűnik, mint akinek borzasztó gondjai lennének a túl éléssel, szóval nincs miért kételkednem abban, hogy ő köszöni, jól el van egyedül. De ezenfelül akkor is szeretném megérteni mély gyűlöletének miértjét. Ami persze általában azért van, mert személyes emlékek kötődnek ehhez az érzelemhez.. Tapasztalás. Ha valaki tapasztalja a felé érzett félelmet, fájdalmat és dühöt, ő maga is hasonlóan fog válaszolni... Ha nem éppen ugyan úgy. Ezt már megfigyeltem.
- Elég magányos lehetsz, ha egyedül utazgatsz. - jegyzem meg, minden szándék nélkül. - Célod legalább van, vagy csak kóborolsz? - kérdem sétálva mellette, kifelé erről a részről. - Persze nem akarok a magánéletedben turkálni, azt mondasz el, amit szeretnél. Egy ilyen magányos farkasnak biztos nincs szüksége arra, hogy néha kiadja lelkének bánatát.. - mondom felpillantva az égre, látszólag mintha teljesen komolyan gondolnám...
Vissza az elejére Go down
Melira
2. szint
2. szint
Melira


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2013. Jun. 25.

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeKedd Júl. 30, 2013 9:09 am

Ahogy elhallgattam a lányt, kicsit módosult bennem a róla alkotott kép. Már nem egy elesett, szerencsétlen, irritálóan és veszélyesen érzelgős újszülött bolyhos kiscicának néztem, hanem egy elesett, szerencsétlen, irritálóan és veszélyesen érzelgős talán egy egész hetes bolyhos kiscicának. Ez talán egy fél fokkal volt jobb, de már ez valami. 
-Nem éri meg szomorkodni azon, ami ellen nem lehet mit tenni - feleltem egy árnyalattal kevésbé lekezelően. - Mindig le fognak nézni minket, mindig csak eszközök leszünk a számukra, hogy még erősebbnek és hatalmasabbnak érezzék magukat, a mi birka népünk pedig ezt tűri is. Sosem lesz ez máshogy. Akkor minek akár egy könnycseppet is pazarolni rá? Inkább figyelek a túlélésre, és hogy én kimaradjak mindebből. Neke is ezt kellene tenned, és egy kicsit jobban hasonlítani a családodra, hogy ne csinálj ekkora ügyet abból, ha meg kell ölnöd valakit.
Komolyan nem értettem ezt a lányt. Még mindig itt van? Azt mondja, nem fél, úgyhogy vagy hazudik, és tényleg csak azért szegődött mellém, hogy továbbra is megvédjem, vagy igazat mondott, és akkor... hát meg vagyok lőve, mert akkor fogalmam sincs. Mit akar ez tőlem? És miért kérdezget tőlem ilyesmiket? Ne mondja már, hogy tényleg érdekli! Mindegy, úgyis megunja majd, és végre békén hagy!
-Denerimben születettem az elf negyedben - feleltem jelentőségteljesen, reménykedve benne, hogy ezzel máris megválaszoltam jó pár kérdést. - Ha láttad volna, amit én, tudnád, hogy igazam van, amikor azt mondom, nem könyörülhetünk meg olyasvalakinek, aki felénk nem mutatott könyörületet. Árvaházban kellett felnőnöm, és tudod miért? Mert az apám megerőszakolta az anyámat, aki belehalt a szülésbe, amikor a világra hozott. A nagyapám, és a nagybátyám ezért megölték az apámat, büntetésül pedig felakasztották őket. Akarod, hogy folytassam? Mert nem csak őket, hanem, ha már ott voltak, mindenkit a családból. A gyereket is. A terhes nagynénémet is. Gondolom, már rájöttél magadtól is, hogy nem éppen írott engedéllyel élek a Tornyon kívül. De mond csak, olyan nagy bűn, hogy megelégeltem a rácsokat? Mert a mágusokat állatok módjára bebörtönzik, és úgy bánnak velük, mint a legalantasabb elítélt gyilkosokkal. Pedig semmi rosszat nem tettünk. Úgyhogy igen, mondhatni, csak úgy kóborlok, és nagyon élvezem, hogy mindezt egyedül tehetem - tettem még hozzá gonoszul. - Semmi kedvem egyfolytában azt mérlegelni, hogy a társam vajon mikor árul el, és mikor találom magam megint bezárva, rácsok mögött. A születésem pillanatában rám nyomták a bélyeget, hogy egy senki vagyok, akit akármikor lehet zaklatni, bántani, megölni, mert nem számít. Aztán, amikor kiderült, hogy mágus vagyok, ezt még meg is toldották azzal, hogy meg is érdemli. Ezek után hidd el, nagyra tudom becsülni a magányt. Parancsolj! Kielégítettem a kíváncsiságodat? Mindent elmondtam, amire olyan nagyon kíváncsi voltál?
Keserű fintorral fejeztem be a beszámolót, és bár nem a kedvenc témámról folyt a szó, de így, hogy szerintem minden fontos dolgot elmondtam, remélhettem, hogy tényleg nem lesznek már további kérdései. Ugyanakkor egy kicsit azért az én érdeklődésemet is felkeltette, hiszen el nem tudtam képzelni, mi történhetett vele. És legalább addig se kérdezősködik.
-Te hogy szakadtál el a tyúkanyódtól? Ha van családod, miért nem vagy velük? Neked aztán végképp szükséged lenne rájuk, hogy végre beléd verjék, hogy veszélyes világban élünk, úgyhogy vagy ki se mozdulj otthonról, vagy fogadj fel magad mellé testőröket. Helyes az a kis malacfarok, de nem lesz mindig akkora szerencséd, hogy egyszerre csak egy ember támad rád, akkor pedig az kevés lesz.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeSzer. Júl. 31, 2013 4:31 am

A kérdéseim, melyek a tűzhányót bolygatták, elérték, hogy az ki is törjön. A szavak, amelyek előömlöttek belőle, nem voltak épp kedvesek. Tele voltak keserűséggel, bánattal, haraggal, gyűlölettel.. és elveszettséggel.
"Nem könyörülhetünk meg olyasvalakinek, aki felénk nem mutatott könyörületet."
"Felakasztották őket... mindenkit a családból."
"Bűn, hogy megelégeltem a rácsokat?"
"Állatok módjára be börtönözik.. semmi rosszat nem tettünk."
"Semmi kedvem mérlegelni, hogy mikor árulnak el."
"A születésem pillanatában rám nyomták a bélyeget, hogy egy senki vagyok, akit akármikor lehet zaklatni, bántani, megölni, mert nem számít."
"Mágus vagyok. meg toldották azzal, hogy megérdemli. "

- Tudom, milyen ott az élet, még ha ez nem is rí le rólam. - mondom komoly hangon, csendesen. - Tudod, én úgy szakadtam el a családomtól, hogy más nézeteket vallok. Szerintem mindenki megérdemli, hogy jól viselkedjenek vele és gondolkodjanak róla, amíg nem tesz olyat, amivel ennek az ellenkezőjét érdemli meg. A nővérem.. nagyon utált minden embert. Megpróbálta belém plántálni ezt, elfelejtetni velem, hogy erőszak nélkül is lehet élni... Így vitt be engem a denerimi elf negyedbe. Láttam mind azt a borzalmat, amiről azelőtt még csak hallottam. És belesajdult a szívem. Látva a beteg, éhező elfeket elfogott a tenni akarás. De hogy segíthetnék, ha mi is éppen hogy rejtve voltunk ott? Hát úgy, hogy ott maradtam.. Évekig. Koldultam, ételt hoztam nekik, amiket az emberektől kaptam énekemért. Szét osztottam mindenem, amim volt és segítettem azon, akin tudtam. Tudom, hogy milyen reménytelen is ott az élet. - pillantok rá a nőre együtt érzően- De megpróbáltam nekik hitet adni. Hinniük kellett abban, hogy ennek majd vége lesz. Ha nem is általam, de talán majd más is fog így gondolkodni erről, aki elterjeszti, s a végén kiharcoljuk testvéreink szabadságát. Épp csak.. Nem holnap lesz ez a dolog. - pillantok vissza az ösvényre. - Tudod... meg tudnám magam védeni, ha úgy akarnám. Megtudnék tanulni harcolni, gyilkolni, kővé varázsolni a szívem és érzelem mentesen megölni bárkit, aki csak csúnyán néz rám... de csak a gyávák futnak érzelmeik elől. És más érzelmei elől. Ha hiszed, ha nem.. És tudod, teljesen egyetértek veled abban, hogy minket születésünkkor megbélyegeznek. De tudod miért? Mert így nőnek fel. És így növünk fel. Minden ember gyerek azt tanulja, hogy az elfek tolvaj, rabszolga népség. És minden elf gyerek úgy tanulja, hogy az emberek gonosz és önző lények. Már kis korunkban elkezd formálni a környezetünk olyanra, amilyen most is. Ezt kéne megváltoztatni.. De sajnos ehhez.. egy másik király.. magabiztosabb elfek és megegyezés kéne. Mert mindenkiben meg van a jó. Az emberek tudnak velünk is viselkedni úgy, ahogy egymás között. De ez a világ nem érett még meg arra, hogy ezt felismerjék. - mondom nagyot sóhajtva. Persze gondolom mi lesz a reakciója. Hogy őrült vagyok, hogy hogy nem haltam még meg, egyáltalán miért beszélget velem és mit keres még itt mellett.. Sajnos elveimnek rendkívül kevés a foganatja.
Vissza az elejére Go down
Melira
2. szint
2. szint
Melira


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2013. Jun. 25.

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeSzer. Júl. 31, 2013 5:00 am

Egész biztos voltam benne, hogy őrült, és el nem tudtam képzelni, hogy hogy nem halt még meg, ahogy azt sem, hogy miért beszélgetek vele, vagy egyáltalán mit keresek ott mellette. De hát valljuk be őszintén, egy kicsit megsajnáltam a lányt. Hiszen amennyire szívet melengető volt az idealizmusa, a jóhiszeműsége, annyira nyilvánvalóan törékennyé és sebezhetővé tette velük saját magát, kiszolgáltatva ezzel magát igazából bárkinek, aki ha az útjába került, nem az volt az első gondolata, hogy bebugyolálja egy puha pokrócba, süteményt süssön neki, és este altató dalokat dúdoljon neki, amíg el nem alszik. Engem is csak azért kerültek el ezek a gondolatok, mert n nem estem a fejemre, mint a legtöbben ebben a világban, úgyhogy tudtam, hogy neki nem babusgatásra van szüksége, hanem rendes kiképzésre. Mert nem elég csupán jól forgatni a tőrt, azt forgatni is kell, és nem mindig csak fél másodperccel a saját halálunk előtt.
-Szóval én gyáva vagyok? - néztem rá hűvösen. - Félreérted a helyzetet, kislány. Nem elszaladok az érzések elől, hanem bevágom őket a Mélyutakba, hogy az éjfattyak hordái kedvükre széttéphessék őket. Az érzések elgyengítenek. Nélkülük tudod tenni a dolgod, hideg fejjel gondolkodni és mindig ésszerűen cselekedni. Hogy mást ne mondjak, ha nem ragaszkodnál annyira a te imádott családodhoz, nem jöttél volna ide ezzel a hozzáállással, hogy inkább széttépeted magad egy vérebbel, minthogy ne adj egy második esélyt pár mocskos banditának. 
Sóhajtva csóváltam a fejem, mert úgy éreztem, mintha egy kisgyereknek kéne elmagyaráznom, hogy miért nem kaphat vezérdémont háziállatnak.
-Sosem fog megváltozni a világ, Nazaril, és tudod, miért? Mert ellenségre mindig szükség van. Amíg van kit utálni, nem kell magunkba néznünk, hogy velünk mi a baj. A Veszedelem idején, amikor közös ellenségeink vannak, persze összefogunk, de az is csak átmeneti fegyverletétel, amit a kényszer diktál. Amint nincs kit közösen gyűlölnünk, megint egymásra fújunk. Ha megszűnne a fajok közti ellenszenv, akkor valaki más kerülne a céltábla közepére. Talán megint megpróbálnánk meghódítani a Mennyeket, és az már elsőre sem bizonyult jó ötletnek. Ilyenek vagyunk, pehelygombóc. Gyűlölünk, mert gyűlölni akarunk. 
Beszéd közben a fülemet hegyeztem, mert egy pillanatra azt hittem, gyanús zajokat hallok, de amikor megint csend borult a tájra, megnyugodtam. Viszont most megint felhangzott az a jellegzetes morgás, és én csupán annyit tehettem, hogy gyorsan arrébb löktem Nazarilt, mielőtt még a talajból előtörtek volna a vaskos gyökerek, amik ketrecként vettek körbe, és egyre jobban összébb húzódva vasmarokként szorongattak, kiütve a kezemből a mágusbotomat. A sylvan morgását messzire vitte a szél, de nem tartottam valószínűnek, hogy rajtunk kívül lenne bárki is a közelben. 
-Nazaril - nyögtem fel, mert a gyökerek szorítása egyre fájdalmasabbá vált. - Most például nagyon leköteleznél, ha ideadnád a botomat, ahelyett, hogy békítő szónoklatokat susognál ennek a rohadt gaznak, miközben gyengéden vakargatod a rügye tövét. Nincs sok kedvem meghalni, szóval... húzz bele...
A gyökerek között ki tudtam bújtatni az egyik kezemet, de már azt is vészesen szorongatta a nyomorult fa, és egyre félőbb volt, hogy így el fogja törni a karomat, úgyhogy reméltem, hogy Nazaril gyorsan reagál.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeSzer. Júl. 31, 2013 5:53 am

- Tudod kiknek nincsenek érzelmeik? Az éjfattyaknak.  Nincs se együttérzés, se harag, se gyűlölet. Csak a vérszomj. És amíg élnek ezek a szörnyek, addig van ellenség. Úgy hogy itt nem arról van szó, hogy azért marjuk egymást, mert nincs éppen más. Tudod, a természet, a föld már megmutatta, hogy képes változni. A tavaszból, az életből tél, halál lesz, majd újra élet. Már csak nekünk, a természet gyermekeinek kéne bebizonyítanunk, hogy érdemesek vagyunk arra, hogy itt éljünk és képesek vagyunk a változásra. És Hiszek abban, hogy ez a nap egyszer el fog jönni. - mondom, határozottan, aztán észre veszem, hogy a nő fülelni kezd. Elcsendesedem, és körbe pillantok, de nem látok semmit. Aztán hirtelen Melira ellök, így engem nem kap el a fa gyökere. Kisebb indák próbálnak rám tekeredni, de azokat tőrömmel elnyesem, ami persze még inkább dühíti a lényt, s erősebben szorítja az elfet. Kutató pillantásom egy pillanat alatt megtalálja a botot, s már mennék utána, ám elesek, mikor a bokámra tekeredik egy vaskosabb gyökér. Fogaimat összeszorítva nyújtózkodom a botért, ujjaimnak a hegye épphogy eléri, de ez elég kevés.
- Mindjárt meg van... - mormogom, egyre inkább kapaszkodom a földbe, húzom magam előrébb, de már a derekam köré kezdenek tekeredni. Kezdi kifojtani belőlem a szuszt, de erőlködésem végre eredményt hoz és magamhoz tudom húzni a fegyvert. Levegőt már nem kapok, zilálni se tudok a fojtás miatt, s érzem ahogy egyre forogni kezd a világ. Azért gyorsan Melira felé nyújtom a botot és ha nem érné el, kicsit felé is dobom, aztán megpróbálom lefejteni magamról a gyökereket, de túl erősek. Sértik fel a bőröm, a kezem, a derekam, lassan a nyakam is. Érzem, ahogy a szívem egyre hevesebben lüktet a fejemben, s hogy egyre sötétül minden a levegő hiánytól. Melira felé pillantok, hogy sikerült-e elkapnia amit kért, bár már alig látok valamit, az is homályos. Aztán szép lassan elnyel a mélység.
Vissza az elejére Go down
Melira
2. szint
2. szint
Melira


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2013. Jun. 25.

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeCsüt. Aug. 01, 2013 12:43 am

Hagytam, hadd hasonlítson az éjfattyakhoz, elvégre nem ő volt az első, úgyhogy mondhatni, már hozzászoktam. Bár ő nem is úgy vágta a fejemhez, ahogy általában szokták, ami furcsa volt, de hát mi nem volt furcsa ezen a lányon? Ezért aztán csak legyintettem, és annyiban is hagytam a dolgot. Ha ő mindenképpen hinni akar abban, hogy még az emberek is alapvetően jók, és van rá esély, hogy egy napon minden faj kéz a kézben táncoljon körbe egy nagy napfényes, virágos rétet vidám dallal a szájukon, hát én ugyan nem fogom ebben megakadályozni. Szíve joga olyan idiótának lenni, amilyen csak akar. 
Aztán meg úgyis mással kellett foglalkoznom, mivel a ránk támadó sylvan igencsak kitartónak bizonyult, és utánam Nazarilt is elkapta, aki bár próbálta végre eljuttatni hozzám a mágusbotomat, de a derekát körbeöleli gyökerek próbálták minél inkább megakadályozni. Pedig a felé lendített karom már nagyon sajgott, minden másodperc számított, de eltartott még egy jó darabig, amíg végre az ujjaim ráfonódhattak a botomra. Persze varázsolhattam volna puszta kézzel is, de úgy nem lett volna olyan hatékony, és egy ilyen ellenfélnél az sokat számít. 
De aztán csak összehoztuk! Diadalittas, nem sok jót ígérő félmosollyal szegeztem az engem fogvatartó gyökerekre, mert a karomban már szinte elviselhetetlen volt a kín (nem is volt könnyű ez a mozdulat, hiszen csak az elzsibbadt ujjaimat használhattam), ám ekkor megláttam a földön fekvő Nazarilt, akinek vöröslött a feje, és gyanúsan aprókat lélegzett.
-Hogy Andraste rogyassza rád az eget! - morogtam fogcsikorgatva, ahogy célpontot változtattam.
Ismét tüzet bocsátottam ki a mágusbotomból, ami a gyökereket a földhöz közel érte, így Nazarilt kikerülte, de megértette, mekkora veszély fenyegeti, így azonnal elengedte a lányt, és hátrahagyva néhány elszenesedett gallyat. Még, amíg fenn tudtam tartani a varázslatot, magam felé fordítottam a botomat, egész pontosan az engem szorongató gyökerekre, éppen akkor, amikor az ingem elszakadt, és a bőröm elkezdett felhasadni az alkaromon, hogy majdnem elejtettem a botot. Szívtam a fogaimat, hogy elviseljem a fájdalmat, ami annyival könnyebbé vált, hogy a lángok hatására a sylvan ezeket a gyökereit is visszahúzta, így én is kiszabadultam. 
Sérült karomat a mellkasom elé húzva másztam oda Nazaril mellé, hogy megnézzem, hogy van. Ha eszméletlen volt, a gyengédségre nem sok energiát pazarolva kezdtem pofozgatni, hogy magához térjen, miközben a mágusbotomat továbbra is a sylvanra szegeztem, ami mintha elbizonytalanodott volna, hogy megéri-e velünk kezdenie, de még mindig hangosan morgott, és nem tágított, úgyhogy még nem vehettem biztosra, hogy ennyivel megúsztuk.
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeCsüt. Aug. 01, 2013 1:42 am

A vér és a levegő végre kezd visszatérni belém, így nem kell sok, hogy felkeljek. Pár másodperc, amire rásegít a nő is, habár szerintem egy két percig még piros lesz utána az arcom. Körbe pillantva felkapom a tőröm a földről és felpattanva pillantok rá sérült kezére. Aztán körbe. Mivel sylvan eléggé hezitál, felkapok egy szerte ágazóbb, nagyobb gallyat.
- Gyújtsd meg kérlek! -emelem a nő elé. Ha megteszi, akkor a sylvan felé fordulva emelem fel az égő ágat, meg lobogtatom előtte, felé félek párat. Remélhetőleg a lény hátrálni kezd, majd visszavonulni, az előbbi égések is biztosan fájhatnak neki.

Ha elhátrált és visszavonulót fújt, a lány felé pillantottam, eldobva az ágat rátapostam párszor, hogy kialudjon.
- Nagyon fáj? megtudod gyógyítani? - kérdem oda lépve. Ha nem tudja az egészet meggyógyítani, akkor keresnem kell egy-két növényt, amit majd rátehetünk a karjára.
Ha a sylvan nem hátrált meg, maradtam Melira mellett, továbbra is a lény felé tartva a tüzes ágat.
- Na és most? - kérdezem szemem sarkából a lányra pillantva, aztán hátra nézve. Remélem a sylvan nem azért álldogál, mert másokat vár...

Amennyiben Melira meg se gyújtotta nekem a kis ágat, úgy csak körbe pillantok, várok a fejleményekre, másik kezemben a tőrömmel és remélem, hogy a lény nem épp társait hívja magához, hogy előnyben legyen...ek.
Vissza az elejére Go down
Melira
2. szint
2. szint
Melira


Hozzászólások száma : 109
Join date : 2013. Jun. 25.

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimeCsüt. Aug. 01, 2013 2:34 am

Mivel épp arra próbáltam elég erőt összehozni, hogy egy gyógyító varázslatot ki tudjak préselni magamból, nem nagyon láttam rá esélyt, hogy megint lángokat fújjak. Viszont az előbb elég tüzet szabadítottam fel, hogy még legyen egy kis zsarátnok az avarban, sőt még pár apróbb lángocska is, amelyekbe most a Nazariltól elvett gallyat tartottam, majd mikor már rendesen lobogott rajta a tűz, visszaadtam neki.
-Ne kíméld - morogtam, bár volt egy sanda gyanúm, hogy úgyis hiába tépem a szám.
És valóban. 
-Figyelsz te rám egyáltalán? - nyögtem fel lemondóan, mert rossz volt nézni, amit a lány a fával művelt. Hát jó, hogy nem kukoricán térdepeltette. Vagy miket is beszélek! Inkább pihe-puha vattacsomókon. 
Mielőtt még eltaposta volna a lángoló botot, ingerült mozdulattal téptem ki a kezéből, és magam mellé szúrtam a földbe, amíg újra nem használhatom. 
-Dehogy fáj, olyan mintha kiscicák dörgölőznének a karomhoz - forgattam a szemem a szerintem végtelenül ostoba kérdésre, majd nekiláttam gyorsan, amíg még volt hozzá erőm összeforrasztani a sebet.
Mikor megvoltam vele, még néhányszor megdörzsöltem, megmozgattam, hogy biztos működőképes-e, majd kihúztam a gallyat, és a közben ismét felénk induló sylvan felé futva egyenesen a lombjába hajítottam. Eddigi morgása semmi volt ahhoz az üvöltéshez képest, amit ekkor hallatott, miközben lomha mozdulatokkal ide-oda hajlongva szédelgett arrébb. Végül, mikor már minden egyes levele elszenesedett hamuvá porladt, egy nagyobbfajta sziklának dőlt, és egy utolsó üvöltéssel kimúlt. Eddigre már a törzse is koromfekete volt, de már alig lángolt. 
-Rendes tőle, hogy egy sziklát választott - jegyeztem meg szenvtelenül szemlélve a már gyújtósnak sem alkalmas farönköt. - Így legalább nem kell erdőtűztől tartanunk, de NEKED ELMENT AZ ESZED?! - rivalltam rá Nazarilra hirtelen. - Hagytad volna elmenni? Ezeknek a dögöknek nincs agyuk, csak addig hajolnak el, amíg közvetlen veszély van, aztán összeszedik a haverjaikat, és cafatokra cincálnak. Ahhoz meg nincs kedvem! Szóval legközelebb, ha rád támad egy gyilkos fa, inkább gyújtsd is fel, ahelyett, hogy csak kalimpálsz előtte! Aztán meg gondolom, még meg is locsolnád, mi?! Meg egész kertészkednél körülötte, hogy szép nagyra és erősre nőjön meg, hogy ne csúfolja ki a többi sylvan, hogy nem tép szét minket elég gyorsan! Ennyire nem lehetsz szerencsétlen!
Mélyeket sóhajtottam, hogy lehiggadjak, aztán morcosan megigazítottam a ruhámat, a táskámat, és az ösvény felé böktem a fejemmel.
-Na, menjünk innen - dörmögtem csekély lelkesedéssel. - Ha sokáig maradunk itt, a végén még felfal minket egy mezei pocok! Nem hiszem el...
Vissza az elejére Go down
Nazaril Perpo
1. Szint
1. Szint
Nazaril Perpo


Hozzászólások száma : 74
Join date : 2013. Jul. 28.
Age : 34

     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitimePént. Aug. 02, 2013 10:17 pm

Habár kérdésem nem arra irányult, hogy van-e egyáltalán fájdalma, hanem annak mértékére, hogy kell-e a segítségem, de úgy tűnik ilyen helyzetben ez nem tűnik fel a lánynak. Persze azért is megkapom a leszólást, amiért megölés helyett csak elkergetni akartam a lényt. Vagy két percig hallgatom a sipákolást, mire végre kifogy a szuszból a nő. Részben igaza van, azonban a hang gyorsabban terjed, mint ahogy egy sylvan megy, tehát valószínűleg már hűlt helyünk lenne, mire ide érnének az életre kelt fák. Igazából nem cáfolom meg a nő szavait, de nem is adok neki igazat, hagyom, had forogjon a dühében. Oda lépek a kimúlt szörnyhöz, s egyik kiálló ágáról leszedek egy épen maradt rügyet, amelyet elrakok egyik kis erszényembe, a többi növény közé. Aztán visszafordulok a nő felé és utolsó szavain csak mosolyogni kezdek.
- Sosem apad le a dühöd? Kicsit olyan mintha ez éltetne. - jegyzem meg, miközben elindulunk ismét. Persze már erre is várom a csípős hozzászólásokat, arcomon apró kis mosoly dereng. Amíg én az ő szemében egy "bolyhos kiscica" vagyok, addig ő kezdi az én szememben egy vészjósló, hatalmas viharfelhő képét felvenni, amely állandóan villámlik, csattog és dörög. Igazából már sejtem, mi lesz az elkövetkezendő pár órában: minden szokatlan dolgomon úgy fel fogja kapni a vizet, mintha valami hatalmas bűnt követtem volna el és nem lennék normális, majd végül belefárad a folytonos haragba és ordibálásba. Aztán innentől vagy megbékél és elfogad, vagy faképnél hagy. Igazából szerintem az utóbbi lesz, legalább is van egy ilyen sejtésem.
Menetelés közben előszedem egyik kis erszényem, amiből előszedek egy levelet. Kesernyés illata van, de engem nem zavar. Mivel Melira magát is alig tudta meggyógyítani, így nem kérem meg, hogy begyógyítsa sebeim. Helyette ezt a levelet morzsolom meg kicsit ujjaimmal, majd mikor már elkezd nedvedzeni, a levet a sebeimre kenem. Egész hűsítő érzés... Sajna a kötéseim már elhasználtam korábban, így most nem tudom magamat bekötözni, de nem lényeg. Nincsenek olyan nagy sebeim, hogy nagyon tartanom kéne az elfertőződéstől.
- Mondd. Oké, hogy egyedül barangolsz. De hova? Családot sem akarsz majd a jövőben? - folytatom a sylvan által félbe szakított ismerkedést. Szerintem már ezzel is felfogom húzni az agyát, így szemem sarkából várom a reakciót.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





     Tavak Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tavak        Tavak Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Tavak
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Ferelden :: Korkari Vadon-
Ugrás: