KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Haradion Tirith

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Haradion
1. Szint
1. Szint
Haradion


Hozzászólások száma : 17
Join date : 2013. Aug. 02.

Haradion Tirith Empty
TémanyitásTárgy: Haradion Tirith   Haradion Tirith Icon_minitimePént. Aug. 02, 2013 11:05 am

Név: Haradion Tirith (Észak Éber Fia)

Kor: 29 tavaszt látott már

Faj: Elf

Születési hely: Egy ismeretlen kis falu Fereldenben

Kaszt: Harcos - Bajnok

Kinézet: "Egyik nap két férfi jött be a táborunkba. Mind a ketten elfek voltak, még hozzá a Balthoron-klán vezetője és tanácsadója. A vezér igen nagy benyomást keltett mindenkiben, már első pillantásra is. Arca komoly volt, mintha sose mosolygott volna életében, s pár napos borosta, már már szakáll ült arcán, mely még férfiasabbá tették vonásait. Szemei barnák akár a folyómedri kövek, bal orcáján egy lefelé futó heg. Haja fekete, akár a hollók tolla, és hosszú is volt, válláig ért. Kiengedve hordta, úgy tűnt nem zavarja. Bőre fehér, fekete ruházata ezt még jobban kiemelte, jobb karján pedig a csuklójától egészen a válla csúcsáig tetoválás díszelgett. Tartása egyenes, katonás volt, oldalán kard és egy tőr tokját, markolatát figyeltem meg. Már csak a megjelenése is tiszteletet ébresztett bennünk..." - Részlet egy kiszabadított elf kisfiú naplójából.

Jellem: "Amikor először találkoztam Haradionnal, nem gondoltam volna, hogy összebarátkozunk. Egy élet terhétől megacélosodott férfi, aki inkább először (úgy egy héten át) nagyon szótlan és hallgatag volt velem szembe. Nem tudom, hogy akkor is megment-e ha csak lógok egy fáról fejjel lefelé, vagy csak az emberek iránt érzett gyűlölete miatt mészárolta le azt a négy shemlent és mivel útba estem, engem is kiszabadított fogságomból. Komoly, de a kemény felszín érzelmeket takar. Az biztos, hogy rendkívül türelmes férfi.. Sok volt velem a gond azok után is, hogy hozzá csapódtam, még sem küldött el, hanem segített. De végül kezdtem egyre jobban kiismerni: habár humora van, nem sokszor mutatja meg, sőt én még az évek alatt egyszer sem láttam felszabadultan nevetni, maximum egy-két félmosoly, terült arcára. Nem épp egy társaság központjába való ember, inkább a háttérben ül és figyel. Nagyon érzékeny arra, ha a közelében gyereket, vagy nőt bántanak, s ha ilyet lát, haragjától és lesújtó pengéjétől a Teremtő sem menti meg az illetőt. Mintha csak fekete listára tenné, ha meglóg üldözi az illetőt. Részben eme hevessége miatt is én vagyok helyettese itt a klánban. Remek stratéga és kiváló harcos. Igazán örülök, hogy a jobb keze lehetek." - Mesélte Melethron egy klántagnak.

Felszerelés: Egy fekete-barna könnyűpáncélzat, egy tőr és egy egykezes kard.

Szakértelmek: Tőr és egykezes kard használata

Előtörténet: \\Négy évvel ezelőtt, miután Haradion megmentette Melethront//
...
- És te? Téged hogy sodort el idáig az élet folyama?
- Te most tényleg azt akarod, hogy meséljem el az életem? - pillant Haradion Melethronra, aki bólogat párszor.
- Igen.
- Ám legyen. Egy aprócska, eldugott faluban születtem, a hegylábaknál. Ahogy minden erdei, úgy az én Groveren klánom is folyamatosan vándorolt. Megtanultam karddal és tőrrel harcolni, vadászni. Ismertem egy velem egykorú lányt, Harnethnek hívták. Egy csodás, szőke hajú, kék szemű lány volt. Mindig vele játszottam és egyszer megígértem neki, hogy később, ha el jön az ideje, feleségül veszem. Együtt cseperedtünk fel. Már hússzor láttam a tavaszt, amikor egy nyári estén, jobban mondva éjszakán egyedül elindultam, hogy szedjek néhány virágot titokban Harnethnek másnapi születésnapjára. Azt hiszem egy, vagy két órát voltam el, elég messzire merészkedtem. Visszafelé valami narancssárgásat láttam a fák között. Azt hittem, a nap az.. De nem. Tűz volt. Mire visszatértem, az egész tábor porig volt égetve, a klánom pedig a vérében feküdt. Férfiak, nők gyerekek... Harneth. Az ellenség egy nagyobb csapat emberharcos volt. Szeretteim eltemetése közben megfogadtam, hogy mindet megkeresem és leölöm. Nyomaikat nem volt nehéz követni: halál és vér szennyezte utukat.. Ha valaki leszakadt tőlük, azt elkaptam. Végül évek alatt sikerült azt a 20-25 főt négyre szorítani. Arra a négyre, akik téged elkaptak. Miután őket megöltem, már nem volt célom.
- Ez tett téged ilyen keménnyé, ugye?
- Igen. De az, hogy hideg vérrel megölök akárkit, aki ember, nem azt jelenti, hogy nincsenek is valójában érzelmeim, vagy hogy kegyetlen lennék. Na úgy hogy ezek után, hogy a magány magával ne ragadjon, veled jártam az erdőt. Mivel láttam rajtad, hogy szökött városi vagy, kitanítottalak mindenre. S egyre többen csapódtak hozzánk, míg végül így meg nem alakítottuk a Balthoron klánt, amely folyamatosan bővül, erősödik, de ezt már tudod. Apropó, tudtad, hogy Miluinak kisfia született?
- Ó tényleg? Azt hittem kislány lesz...


A hozzászólást Haradion összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Aug. 02, 2013 9:08 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Admin
Admin
Admin
Admin


Hozzászólások száma : 98
Join date : 2013. Jun. 15.
Age : 38

Haradion Tirith Empty
TémanyitásTárgy: Re: Haradion Tirith   Haradion Tirith Icon_minitimePént. Aug. 02, 2013 1:38 pm

Szokás szerint tömör, de tettszik, annak ellenére, hogy kezdek kicsit félni a sok ember ellenes elftől itt az erdőkben. Piknikezni sem mostanában fogunk az biztos Very Happy
Elfogadva, jó játékot Wink
Vissza az elejére Go down
https://thedas.hungarianforum.com
 
Haradion Tirith
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Karakterek :: Előtörténetek-
Ugrás: