KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

  Északi út

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Északi út    Északi út Icon_minitimeHétf. Jún. 24, 2013 1:59 am

 Északi út Dragon_age_country_road_www.kepfeltoltes.hu_

                                                                                                           ***
                                 A Calenhadi tó északi részét köti össze Denerim északi kapujával.
                                                                                                            ***


A hozzászólást Morrigan összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 14, 2013 9:10 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Ismel
1. Szint
1. Szint
Ismel


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2013. Jul. 29.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeKedd Júl. 30, 2013 1:55 am

Fáradtan roskadtam le a fa tövébe, hátizsákomat laza egyszerűséggel ejtettem magam mellé. Úgysincs benne semmi törékeny. Ha meg mégis, nos, sok hasznát úgysem vettem volna. Az Északi út bőven látótávolságon belül volt, talán nem a legbölcsebb dolog most. Kivételesen azonban konkrét úti célom volt, amihez pedig jól jött, ha követem az ösvényt. A Partvidék... ott még úgysem nagyon jártam, és mire odaérek, talán a kedvem is megjön a hajókázáshoz. Állítólag sokan menekültek a vízen túlra, talán ismerős is akadna odaát. De mire mennék vele?

De az sem épp biztató, hogy egy valószínűleg már fanatizmusig bőszült templárius van a nyomomban. Lehet, hogy eddig szerencsém volt, de előbb-utóbb el fog fogyni az is, mind minden más is. Elvégre ez a természetes. Azokról a banditákról nem is beszélve. Na jó, most csak egybe futottam bele, és ahol egy van, ott általában több is akad. Ráadásul sikerült úgy meglepnie engem a fickónak, hogy ijedtemben csak egy dolgot tehettem: varázsoltam. Persze miután a mágia megbénította szerencsétlent, biztosra mentem, egy jókorát odasóztam a fejére a botommal. Csak egyszer álljon mellém a Teremtő, úgy igazán, akkor hagyná, hogy az ütés miatt kiessen a fejéből a találkozásunk pontos részletei. Még a végén a banditák is utána erednének, hogy miután elfogták, megpróbálják pénzre váltani a templáriusoknál. Vagy zsarolni a kis titkával, vagy... neeeem, itt bőven elég véget vetni a gondolat menetnek, nem akarok jobban belegondolni. A fene enné meg azt az élénk fantáziámat. Fejemet felhúzott térdeimre hajtom, miközben nagyot sóhajtok.
- Ezt nem hiszem el... miért mindig én?! - kezdek belesüppedni az önsajnálatba. De ez csak pillanatnyi gyengeség, megtanultam már, hogy jobb, ha tudatom a környezetemre is figyel, mielőtt templáriusok kezdenek potyogni az égből.

Gondolataim eközben valahogy visszaterelődnek az utazás felé. Egy új élet egy új helyen. Elvégre mi is köt ide? Semmi. Csakhogy józan eszem is felébred és közbeszól. Ne álmodozz te lány! Ott miért lenne jobb? Hitehagyott lennél ott is, és amint lebuksz, üldöznének. Egy idegen környezetben pedig hamar el is csípnének. Se barát nem lenne, aki elrejt, se kapcsolatok, amiket felhasználhatnál. Na nem mintha itt bővelkednék olyanokból. De Fereldent, legalábbis a vadon részét egész jól ismerem már, ennek köszönhetem a szabadságom is. De ha már elindultam, hát követem a tervezett útvonalat, ott meg majd kitalálom, hogyan tovább. Legalább néhány napnyi ágyban alvás és rendes étel lelket önt belém. Csak jussak el addig. Mondjuk banditák meg templáriusok nélkül. Olyan nagy kérés lenne? Csak most az egyszer.
Vissza az elejére Go down
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeSzer. Júl. 31, 2013 10:42 am

Lethmor igencsak sötét gondolatokkal telve fordult be a birodalom útjáról a nem sokkal szélesebb északi útra. Tapasztalt templáriusként hozzászokott már, hogy néha nagyon rázós küldetéseket kell teljesítenie, aminek a végkimenetele legalábbis kérdéses, és arra most is fel voltak készülve mind, hogy bár a Veszedelem elmúlt, útjuk nem kevés veszéllyel lesz teli, de mégis... Arra nem számított, hogy a végére egyedül marad. Hatan indultak el a lány keresésére, és rajta kívül már mind meg is haltak. Borzalmas volt nézni, ahogy a társai, a barátai, sőt, a testvérei egymás után estek el, de ahelyett, hogy ez efelett érzett bánata eluralkodott volna rajta, és csüggedten feladta volna a keresést, hogy inkább visszatérjen a Toronyba, hogy legalább ő életben maradjon, és rendesen meggyászolja elesett bajtársait, csak még elszántabban folytatta a kutatást. Eddig csak a kötelességtudat hajtotta előre, de most már a bosszú is. Hiszen ha nem lett volna a lány, vagy legalább engedelmesen bevonult volna a Toronyba, amikor a magán tapasztalt jelek egyértelművé tették, hogy mágus, a társai még mindig éltek volna. 
A szerencse pedig több hetes magányos vándorlás után végre rámosolygott. Nem volt túl messze a Toronytól, amikor egy súlyosan sebesült emberbe botlott, aki elmesélte neki, hogy nem messze onnan egy mágussal találkozott, ő tette ezt vele. Ahogy pedig leírta a támadóját, Lethmor biztos lehetett benne, hogy ő az. Végre megtalálta. Sietősre vette a tempót, hogy ne nyerhessen egérutat, mert most, hogy már ennyire közeledett hozzá, a dühe is újból felizzott. Tudta, hogy nem ölheti meg, hacsak nem muszáj, és bár természetesen senki nem törte volna magát, hogy bizonyítékok után kutasson, hogy vajon tényleg elkerülhetetlen volt-e a gyilkosság, jó templáriusnak tartotta magát, még akkor is, ha harminc évével fiatalnak számított. Ha azt mondják neki, élve vigye el a Toronyba, akkor élve fogja odavonszolni. A Teremtő adjon neki erőt, hogy tényleg meg tudja ezt tenni!
Halkan közeledett Ismelhez. Kicsit el is bizonytalanodott, hogy biztos ő-e az, hiszen még sosem látta, és így első ránézésre, csupán egy fáradt vándor volt, de ő kellett, hogy legyen. Bár az arcából nem sok látszódott, mert a homlokát a térdének támasztva ült, ráadásul még elég messze is volt, a botja elégnek bizonyult ahhoz, hogy ne eméssze tovább a kétség. Ha első ránézésre egyszerű vándorbotnak is tűnt, Lethmor tényleg jó templárius volt, felismerte, hogy mi az valójában, ráadásul a mágiát is egyre erősebben érezte, ahogy Ismelhez közeledett. 
Halk, óvatos mozdulattal húzta elő a kardját, és szinte hangtalan léptekkel érte be Ismelt. Amint úgy érezte, hogy eléggé megközelítette, kezeit oldalra tartva kibocsátotta azt a bizonyos fehér füsttel járó erőt, ami átmenetileg megfosztotta Ismelt minden varázserejétől. 
-Ne mozdulj! - kiáltott rá, amikor már csak méterek választották el tőle. - Hagyd a botod a földön, és állj fel szépen. Ismel Asharal, hitehagyott, szökevény mágusként köteles vagy velem jönni a Mágustoronyba, hogy ott a parancsnok által kiszabott büntetést végrehajtsák rajtad. Figyelmeztetlek, hogy jogomban áll a támadás vagy szökés legkisebb jelére itt helyben kivégezni téged. Azt ajánlom hát, hogy légy észnél, és ne próbálkozz semmivel. 
Közben megérkezett Ismel elé, aki ha engedelmeskedett is, pár másodpercig csak dühösen villogó szemekkel méregette a sisakja mögül, ami az egész arcát eltakarta, még rostélya sem volt, csupán egy vékony rés rajta keresztben a szeme előtt, amin át kiláthatott. Bár eddig sikerült uralkodnia magán, hogy ne vágja el azonnal a lány torkát, igencsak nehezére esett, ezért szüksége volt erre a kis időre, hogy egy cseppet lecsillapodjon, nehogy a végén még meg találjon csúszni a keze. Ha Ismel nem tett úgy, ahogy utasították, Lethmor kardjának pengéje a torkához feszült, és fejének egy intésével ismét jelezte neki, mit vár el tőle, ha életben akar maradni. 
Vissza az elejére Go down
Ismel
1. Szint
1. Szint
Ismel


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2013. Jul. 29.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeCsüt. Aug. 01, 2013 4:33 am

Máskor mindig olyan éber vagyok, de most túlságosan lefoglalt a komor jövőképek kibogozása. Vesztemre. A vadon valamilyen apró-cseprő jelekkel elárulja, ha idegen jár benne, de ezekre most nem figyeltem fel. Vagy csak túl közel maradtam az úthoz, és ott nincsenek ezek az árulkodó dolgok. Akárhogy is, a fehér füst meglehetősen váratlanul ért, ahogy a hang is. Annyira azért gyors felfogásom van, hogy tudjam, valaki megtámadott, és aligha a bandita. Ahogy az lenni szokott, a ne mozdulj felkiáltásra pontosan az ellenkezőjét tettem - felpattantam és egy gyors perdüléssel a hang irányába fordultam. A botért még nem is nyúltam, utána pedig már esélyem sem volt. Először is azért, mert az alak gondolkozás nélkül ketté vágna, ha egy picit is a fegyverem felé merészelnék araszoli ujjaimmal. Másodszor is azért, mert amint megláttam, kibe is botlottam bele, teljesen ledermedtem, mintha saját remek paralízis varázslatom hatása alá kerültem volna.

Szemtől szemben sosem láttam egyik üldözőim sem, a folyamatos halálhírek is csak utólag jutottak el hozzám szájhagyomány útján terjedve. Egy templáriust azonban elég nehéz bárki mással összekeverni. Megtalált! Itt van! Most mi a csodát csináljak? Játsszam el a riadt áldozatot? Hát, a félelmet nem kell tettetni hozzá. A templáriust azonban ennyivel nem tudnám átverni, ebben biztos. Főleg, hogy valószínűtlen, hogy személyleírás nélkül küldték volna utánam. Meg is jegyzem magamban, hogyha valami Teremtői csoda folytán megúszom ezt az egészet, képzetlenségem ellenére nekiállok kidolgozni vagy tucatnyi álca varázslatot. Csakhogy ahhoz előbb megint kereket kellene oldanom. Amire nem sok esélyt látok egy fegyvert nekem szegező templáriussal. Az arcából ugyan nem látok sokat, de elég volt az a tekintet... csoda, hogy nem kaszabolt le egyből. Legalább ezért jár némi tisztelet neki.

Őszintén szólva nem is hibáztatom azért, ahogyan érez, hiába nem ismer, nem tudja, milyen vagyok. Már én se számolom, mióta is tart ez a fogócska, ami megkeserítette mindannyiunk életét. Versenyezhetnénk, ki veszített többet, de ez sem vigaszt, sem megoldást nem jelentene. Hibás a rendszer, mondhatnám, de van egy olyan érzésem, nem én fogom felújítani, és nem ebben a pillanatban történik meg. Pedig de jó is lenne. Ki tudja, talán ideje feladni, és szembenézni az ítélettel. Belefáradtam már ebbe az egészbe, így se úgy se lesz normális életem. Nem, ez badarság, ezt ki kell vernem a fejemből. Anyám nem azért kockáztatott és áldozott fel oly sok mindent, hogy gyáva mód megadjam magam a fogságnak vagy a halálnak. Eszes lánynak nevelt, csak kitalálok valamit. Először is időt kell nyernem, amíg megint tudom használni az erőm.
- Ez valami tévedés... - kezdek bele remegő hangon, ezt se kell tettnem, hiszen a szívem is a torkomban dobog, a gyomrom pedig egy csomóba rándult. - Én nem bántottam senkit. Azt a banditát kivéve, de hát senki sem hagyja magát kirabolni, ugyebár?
Vissza az elejére Go down
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeCsüt. Aug. 01, 2013 8:05 am

-Szóval tévedés - ismételte Lethmor még mindig halkan, de a fenyegető felhangot már meg sem próbálta leplezni. - Nem példátlan egy szökevény mágus, Ismel, de azért nem is kellett két kézzel átverekednem magam a hitehagyottak tömegén, hogy eljussak hozzád. Ne játszd meg az ártatlant, te is nagyon jól tudod, miért kereslek. Nem gyilkosságért, én nem a városi őrség tagja vagyok. Templárius felügyelet nélkül egy mágus nem kevésbé veszélyes, mint egy démon, ami ha megszállja, mindent elpusztíthat, ami csak elé kerül. Te pedig éppen ezt kockáztattad. Megszegted a törvényt, önzésed miatt veszélybe sodortad mások életét, és ezért meg kell lakolnod.
Már éppen emelte a kardját, hogy komolyabban megfenyegesse a lányt, hogy mire számíthat, ha tovább huzakodik, ám ekkor közeledő léptek zaja hangzott fel a háta mögül, mire nyomban sarkon fordult, hogy szembenézhessen az új veszélyforrással. Pengéje azonban szinte azonnal a poros utat karistolta, amikor megismerte a fiatal legénykét, akiben a közeli tanyán élő gazda fiát ismerte fel, akiknél alig pár órája pihent meg egy pohár vizezett bor erejéig, és amíg elmondtak neki mindent, amit hallottak egy bizonyos barna hajú nőről, aki egyedül rótta az utakat, és esküdni mertek volna, hogy összetűzésbe is keveredett pár banditával, de hát meg kell érteni őket is, nem rohanhatnak csak úgy mindenki megmentésére, amikor még két sornyi gabona vár learatásra, ráadásul a tehén is éppen ellett. 
-Ser Lethmor! Uram! - kiáltotta a fiú már távolról, majd amikor megérkezett, a lovag karjába kapaszkodva lihegte ki magát.
-Hát te mit keresel itt? - nézett rá Lethmor aggodalmas képpel. - Mi történt?
-Megtámadták... a házat... Sokan vannak...
-Kik? Banditák? Tolvajok? Vagy esetleg effélék, mint ez itt...?
-Éjfattyak! - vágott a szavába kapkodva a fiú, mire Lethmor egy pillanatra megdermedt. - És még valami... valami nagy is. Iszonyú rémek ezek, uram, és apámék lent ragadtak a pincében. Mi lesz, ha túl későn érünk oda, és...
-Jól van, nyugodj meg - ragadta meg a vállát Lethmor, és lehajolt hozzá. - Azt mond meg nekem, találkoztál valakivel idefele jövet? Más szörnyekkel?
-Senkivel, uram, de a szomszédos tanyám mindenki halott.
Lethmor felegyenesedett, és lehunyt szemmel felsóhajtott, hogy átgondolja a tennivalókat. Neki Ismelt kellett a Toronyba szállítania, ez volt az elsődleges feladata. De nem hagyhatta, hogy baja essen egy ártatlan családnak. 
-Rendben van - bólintott végül. - Te most elmész egészen a Körtoronyba. Megkeresed Gregoirt, és beszámolsz neki arról, mi történt. Mond, hogy én küldtelek, és erősítésre van szükségem. Megvédem a családodat, de egyedül nem fog menni. Meg tudod ezt tenni? 
-Meg, uram - válaszolta azonnal elszántan a fiú, és máris futni kezdett tovább az úton, még akkor is, ha az egész utat nyilvánvalóan úgysem tudta végigrohanni. - Sietek, ahogy tudok. És köszönöm.
Lethmor intett neki, majd Ismelhez fordult.
-Ha egy csepp jóérzés is szorult beléd, nem használod ki a helyzetet - szólította meg szigorúan. - Ha szökni próbálsz, utánad megyek, mert a parancs, az parancs. De akkor senki nem fogja megvédeni ezeket az embereket. A haláluk pedig éppen úgy fog a te lelkeden száradni, mint azokén az ocsmány szörnyekén. Azt ajánlom, ezt gondold végig, mielőtt bármivel is próbálkoznál. És még valami! Engedély nélkül nincs mágia!
Az utolsó szónál már nyúlt is a mágusbotért, amit, Ismelnek tanácsos volt átadnia, mert Lethmor nem riadt vissza a fizikai erőszaktól sem, hogy megszerezze.
-Ez nálam marad - jelentette ki, majd a táskájából vékonyabb, de erősre font kötelet vett elő, majd intett Ismelnek, hogy forduljon meg. 
Ha engedelmeskedett, megkötözte a kezét, ha nem... nos, előbb-utóbb akkor is, csak akkor Ismelnek ez már fájdalmasabb eljárás volt. Mikor végeztek, Lethmor taszított rajta egyet abba az irányba, amerre a tanya volt.
-Indulás!

 


 
Vissza az elejére Go down
Ismel
1. Szint
1. Szint
Ismel


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2013. Jul. 29.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeCsüt. Aug. 01, 2013 8:54 am

- Az, egy nagyon nagy tévedés. Az egész mizéria az. - bólintok nagyon határozottan, kár, hogy ennek erején és meggyőzőképességén sokat ront, hogy a falnál is fehérebb vagyok, és a hangom sem épp mérhetetlen önbizalomról árulkodik. Tudom én jól, hogy nem gyilkossággal vádolnak, hogyne tudnám. Csupán az a bűnöm, hogy létezem egy különleges... képességgel? Adománnyal? Átokkal? Ki miképp tekint rá. Démonok... mindig ezekkel kell jönniük. Mint egy mumus, amivel a gyerekeket ijesztgetik. Csak itt minden thedasira hatással van a rémmese. Rendben, elismerem, démonok vannak és veszélyesek, de attól még nem vagyok egy eleven veszedelem. És különben is, ilyen alapon minden fegyverest is be lehetne zárni, mert rájuk tör az őrület és mészárlásba kezdenek. Beköszöntene egy szép békés korszak, amikor csak a kocsmában verhetnék szét egymást ököllel a túl sokat vigadó cimborák.

A közeledő ifjút talán hamarabb észre is veszem, mint a templárius, de sok figyelmet nem szentelek neki. A helyzetemen a közönség most inkább csak ront, semmint segít. Már csak az hiányzik, hogy ujjal mutogassanak rám, hogy ott a banya. Azonban teljesen más fordulatot vesznek az események. Az éjfattyak hallatán jóformán a lehetetlen történik meg, még jobban elfehéredek. Pedig azt hittem, már tényleg minden vér kifutott az arcomból. Vehetném ezt Teremtői közbeavatkozásnak is, de valahogy a különös humort, vagy épp fintort nem tudom értékelni. Pedig ajándék lónak nem illik a fogát nézni. Az ifjú és a templárius közötti beszélgetést némán hallgatom végig. Jajj de jó, még több mágus vadász fog jönni. Amilyen szerencsém van, maga Ser Gregoirt fog feltűnni egy kisebb sereg élén. Meglepő módon ez mégis csak egy háttér gondolat marad. Lelki szemeim előtt egyre többször és többször bukkan fel előttem az éjfattyak képe, és a pusztítás, amit képesek véghez vinni. A szomszéd farmon lévők már halottak. A fene vinné az élénk fantáziámat, máris látom magam előtt a cafatokra tépett szerencsétleneket. Pozitívum, hogy az arcom végre kap egy kis színt: zöldet. Talán emiatt van, hogy gépiesen nyújtanám magam mögé kezem, és csak lassan jutnak el a tudatomig foglyul ejtőm szavai. Ám amikor végre fel is fogom azokat, egy röpke pillanatnyi elképedés után már rántom is vissza a kezem. Minden keserűségem és haragom azonnal felháborodásba megy át.
- Megőrült jó ember? És mégis hogy akarja egyedül megvédeni azokat a szerencsétleneket a fattyak elől? Főleg, ha egy nagy is van velük! Pláne, ha az a nagy... nagyon nagy! A farmon élőktől aztán ne számítson harctudásra, jobb is, ha ők nem is próbálkoznak ilyesmivel, csak felkoncolnák őket, azzal meg mit érnének? Szüksége lesz segítségre, és abból most csak egy van. - Érdekes módon meg se próbálok a botomért nyúlni, ellenben önuralmam elvesztettem annyira, hogy az utolsó szavaknál dobbantsak is egyet. Lothering, az otthonom elveszett. Akiket ismertem, és akiket még kedveltem is elmentek, vagy így, vagy úgy. Anyám, az egyetlen családtagom, aki volt, halott. Az éjfattyak miatt. És most hagyjam, hogy megint áldozatul essenek nekik? Nem. Remegni fogok, mint a nyárfalevél, és állandóan a menekülés gondolata fog a fejemben járni, de mégsem nézhetem tétlenül, hogy úgy járjanak mint én. Mint mi. Nekem meg már úgyis mindegy, nem igaz?
Vissza az elejére Go down
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeSzomb. Aug. 03, 2013 12:49 am

Lethmor eddig is nagyon nehezen fogta vissza magát, és bár utálta bevallani, de Ismelnek bizony igaza volt abban, hogy segítségre lenne szüksége, és egy mágus nagyon erős bajtárs tud lenni, ha a szükség úgy hozza. Ez pedig csak még tovább fokozta dühét, és úgy döntött, nem törődik a veszéllyel, elvégre jól képzett harcos ő, majd megoldja valahogy nélküle is. Végül is csak addig kell kitartaniuk, amíg meg nem érkezik az erősítés.
-Elég ebből! - rivallt rá, és durván megfordítva elkapta a csuklóit, hogy villámgyorsan, de jó szorosan összekötözze a háta mögé. - Tudd, hogy hol a helyed, boszorkány! Ha még egyszer megszólalsz az engedélyem nélkül, ugyanaz vár rád, mintha szökni próbálnál vagy varázsolni: helyben kivégzést hajtok végre. Felfogtad?
Azzal taszított rajta egyet (ha Ismel megbotlott, azért elkapta), és hacsak nem kellett még további ellenkezésekkel foglalkoznia, elindulhattak a tanya felé. 
Teljes volt a felfordulás. A ház lángokban állt, körülötte pedig elpusztult tehenek, juhok, és kutya hevert vérbefagyva, mély sebektől barázdálva, de itt-ott pár napszámos is hevert, akik közül már csak egy lélegzett. Eddig a hasán feküdt, és a hátából kiálló nyílvessző ellenére próbált előrébb jutni, de nem jutott messzire. Míg a nagyjából tizenöt főből álló éjfatty csapat túlélők után kutatott, egy óriási, szürkés színű lény lépett elő a ház mögül, és egyenesen a földön haldoklóhoz csörtetett. Az ogre roppant termete miatt minden egyes lépésénél csak úgy döngött a föld, öklömnyi fogakkal teli szájából kiszakadó borzalmas, ragacsos nyálesővel járó üvöltése elnyomta a férfi panaszos kiáltását, ahogy felkapta a szétzilált gabonakupacok közül, majd a feje fölé emelve, látszólag minden erőlködés nélkül a törzséből kettétépte. A lábait messzire hajította, de a törzséből nagyokat harapott, hogy a csontok hátborzongató ropogását még Lethmor és Ismel is hallhatta.
-Nem hiszem, hogy el tudtak menekülni - morogta Lethmor nem annyira a foglyának, inkább csak szeretett hangosan gondolkodni. - Ha így lenne, a fiúval tartottak volna, de most már nem jutottak volna messzire. A holttestüket viszont sehol nem látom. Szóval vagy a házban vesztek, vagy az istállóban bújtak el, ahol ott van az a jó kis...  
Ekkor az ogre felemelte a fejét, és egyenesen rájuk pillantott.
-Ó, hogy Andraste veszejtsen el, te mocsok! - csikorgatta a fogát Lethmor.
Az ogre megindult feléjük, úgyhogy neki sem volt túl sok választása.
-Indulás!
Nem törődött vele, hogy hátrakötözött kézzel minden bizonnyal nagyon nehéz lehetett futni, a szántóföld túloldalán, de a hozzájuk közelebb eső részen álló istálló felé taszigálta Ismelt. Ha a lány ellenkezett vagy harcolni akart, legrosszabb esetben is a vállára kapta, és úgy szaladt tovább. Ott elrohanva a karámok és szénaboglyák mellett egyenesen leghátulra rohant, egy csapóajtóhoz. Mikor felnyitotta, rögtön hátra is hőkölt, mivel egy konyhakés repült a feje felé, de így szerencsésen elkerülte.
-Én vagyok az - kiáltott le. - Ne féljetek.
-Ó, hála a Teremtőnek, megmenekültünk! - sóhajtott fel a gazda.
Lethmor azonban nem törődött vele. Előre engedte Ismelt, hogy másszon le, szükség esetén rá is segítve pár lökéssel, hogy igyekezzen, hiszen az ogre már meg is érkezett az istállóajtóba. Még p időben ugrott le ő is, figyelmen kívül hagyva az odakészített létrát, majd a csapóajtó aljára szerelt fémkarikára fűzött láncot kifeszítve hozzákötözte az egyik gerendához, a lelógó részét pedig Ismel béklyóihoz kötözte, hogy a lány legfeljebb két-három lépést tudjon tenni. Ezek után a létrát félrelökve nekiállt az odalent felhalmozott faládákat egymásra pakolni alatta, hogy ha ki tudnák nyitni az éjfattyak vagy az ogre, ne legyen olyan könnyű lejutniuk. 
-Miért jöttél vissza? - kérdezte tőle a gazda nagyokat nyögve az erőlködéstől, miközben segített neki a rakodásban.
-Találkoztam a fiaddal.
-Találkoztatok? Jól van? -kapta fel a fejét a férfi, mire Lethmor azonnal bólintott.
-Semmi baja, ne aggódj. Elküldtem erősítésért a Toronyba. Ott majd gondját viselik, amíg érte nem mentek.
-Hogy tudnám valaha is megköszönni?
-Ha megfognád ennek a ládának a másik végét, az kezdetnek nem is lenne rossz. Miket pakoltál te ebbe?
-Köveket - vonta meg a vállát a gazda. - Ki akartuk bővíteni a házat.
Lethmor erre úgy tűnt, valami nagyon ékesen trágár kifakadással fog könnyíteni magán, de végül inkább elvigyorodott. 
-Na, ezen se fognak akkor egyhamar áttörni.
-Nem, de ez sem tart örökké, és Lethmor...
A gazda a fejével a fal felé bökött, aminek a tövében egy holtsápadt nő feküdt.
-A feleségem. Megsérült. 
Lethmor aggódó tekintettel hajolt a nő fölé, aki a hasán lévő átkötözött, de erősen vérző sebet szorongatta. Aztán tanácstalanul megcsóválta a fejét.
-Sajnálom, én nem értek a gyógyításhoz.
-Kérlek! - rimánkodott a férfi kétségbeesve, felesége kezét szorongatva. - Nem veszíthetem el.
Lethmor felsóhajtott, majd rengeteg ellenérzését lenyelve Ismelhez fordult.
-Tudsz rajta segíteni?
Vissza az elejére Go down
Ismel
1. Szint
1. Szint
Ismel


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2013. Jul. 29.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeSzomb. Aug. 03, 2013 4:46 am

Meg sem próbáltam elnyomni elképedésem. Így utólag belegondolva, nem a legjobb megközelítést próbáltam, de Andraste nevére, most ítélt halálra mindenkit. Magát, engem és a családot. Egyedül nem lesz képes csodát tenni. Indulatos nyelvem azonban még időben megfékeztem, ugyanis elhittem a templáriusnak, hogy habozás nélkül kivégezne, hacsak megnyikkanok. Habár szívesen okoznék minél több gondot foglyul ejtőmnek nem teszem. Először azért, mert a makacssága okozta döbbenet még mindig erőteljesen kifejette leblokkoló hatását, másrészt, mert ahogy kezdtem visszanyerni a gondolkozás képességét, be kellett látnom, semmit nem érnék el, azon kívül, hogy a magam és a férfi erejét is fogyasztom. Harc - illetve remélhetőleg szökés - előtt ez nem túl jó ötlet. Így hát kénytelen-kelletlen, megindulok a templáriussal, komor, haragos szótlanságba burkolózva.

Alighogy túl jutottam az utánam küldött mágus vadász okozta döbbeneten, amint a farmhoz értünk, jött a következő, jóval nagyobb hideg zuhany. Már a lemészárolt állatok is szív és gyomorfacsaróak voltak, de ahogy megláttam a szerencsétlenül járt napszámosokat is, mintha újabb és újabb öklök csaptak volna a gyomromba, újabb és újabb markok csavartak volna a szívemen. Aztán megpillantottam azt, aki még nem lehelte ki a lelkét. Őszintén szólva nem tudtam volna megmondani, őt sajnálom-e jobban, vagy a holtakat. Költői kérdésemre hamar pontot tett a böszme szürke lény. Már attól is inamba szállt a bátorságom, hogy léptei alatt érezhetően megremegett a föld. Azt már említeni sem kell, hogy a szemem láttára tépett ketté egy embert játszi könnyedséggel. Hogy hogyan maradtam eszméletemnél? Magam sem tudom. Abból se nagyon fogtam fel sok mindent, hogy mint akit hipnotizáltak, úgy figyeltem, amint a férfi letépett két lába messzire repül, majd tekintetem lassan visszavándorolt a szörnyetegre. Nem tudom, a látvány, vagy a ropogó csontok és a szakadó hús hangja volt-e az, amitől majdnem öklendezni kezdtem, de  legalábbis rosszul éreztem magam és gyengének. Aztán az a valami ránk nézett. Pontosan ránk. Hiába tudtam, hogy futni kell, a földbe gyökereztek a lábaim. Legalábbis az első óráknak tűnő pillanat után, azután működésbe léptek túlélő ösztöneim. A botomat még nem is hiányoltam annyira, kezeim szabadságát viszont nagyon is. Így nem lehet varázsolni, futni is alig. Pedig megpróbálhattam volna lebénítani, és legalább nyerünk egy kis időt, de a templárius makacssága közbe szólt. Nem maradt más, mint futni, ahogy a helyzetem engedte és nem orra bukni, mert akkor ott mindennek vége.

Nem voltam benne biztos, hogy a föld alá rejtett helység mennyire fog megóvni minket, jobb ötletem azonban nekem se volt. A kiröppenő konyhakés láttán azonban némileg fellélegezve rá kellett jöjjek, akadtak még túlélők. Fogva tartóm udvariasan előre engedne, csak arról feledkezik meg, hogy hátrakötött kezekkel nem csak futni de mászni is nehéz. Az első lökés azonban hamar meggyőz róla, hogy jobb, ha indulok, hiába nézek rá azzal a bizonyos ezt most komolyan gondolta tekintettel. Szerencsém is eddig tartott esések terén, fájdalmasan puffanva érek földet lent. És ha ez nem lenne elég, mire feleszmélek belső morgolódásomból, már ki is vagyok kötve. Ez egy igazán szép nap. Komorságomból az elcsípett szavak rántanak vissza, hacsak füleim nem csaltak, valaki megsérült. S lám, a templárius erőt vett magán és hozzám fordul segítségért. Kezeimet jelzésértékűen próbálom mozdítani.
- Így biztosan nem. - azt inkább nem hangoztatom, hogy nem vagyok gyógyító, és nem értek a gyógyító mágiához. Viszont ha egyedül élsz, no meg ha a családod kissé zárkózott volt, megtanulsz gondoskodni magadról, megtanulsz néhány hasznos trükköt. Mert senki más nem lesz ott, hogy segítsen, ha megsérülsz vagy megbetegedsz, és az így szerzett tapasztalatokat talán tudom hasznosítani most is. Amennyiben megkockáztatja a templárius, hogy kikötözi a kezeimet, úgy utána azonnal az asszonyhoz lépek a csuklóimat dörzsölve.
- Meg kell néznem a sebet. - térdelek le mellé, majd elkezdem óvatosan lefejteni a kötést. Amúgy sem árt neki egy csere, a kérdés az, hol találunk majd relatíve tiszta kötésnek valót. Eleve, mivel fogom itt megtisztítani a sebet? Vizet aligha fogok találni, vagy egyáltalán tiszta ruha- vagy rongydarabot, a másik opció pedig meglehetően fájdalmas. És a kis zárt helyen a tűzgyújtás sem tűnt valami jó ötletnek. Arról nem is beszélve, mi van, ha össze kell varrni a sebet? Amilyen erősen vérzik, ez sincs kizárva. A kilátások nem tűnnek túl jónak, pontosabban a kellékek hiánya a nyomasztó, önkéntelenül is aggódva harapom be alsó ajkam.
Vissza az elejére Go down
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeVas. Aug. 04, 2013 11:09 pm

Lethmor nem reagált azonnal. Bizalmatlan tekintettel, rezzenéstelenül nézte Ismelt azon rágódva, hogy mennyire bízhat meg benne. Úgy vélte semennyire, de jelen helyzetben kockáztatnia kellett, vagy a földön fekvő asszonyra biztos halál várt. Dilemmájából végül a gazda segítette ki, amikor megragadva a karját esengve pillantott rá.
-Kérlek, Lethmor! Szükségünk van a mágusra. Nem hagyhatod meghalni! 
A férfi felsóhajtott, két kézzel idegesen megdörzsölte az arcát, majd jobb meggyőződése ellenére felállt, és Ismelhez lépve elvágta a köteleit.
-Nagyon ajánlom, hogy észnél legyél - dörmögte oda neki, hogy csak ő hallja.
Az a néhány gyertya, amiket meggyújtottak, nem sok fényt biztosított, de többre nem volt lehetőség, és nem csupán azért, mert mindösszesen ennyi állt a rendelkezésükre, vagy féltek, hogy valami esetleg lángra kaphat, hanem azért, mert bár a fejük fölött lévő deszkapadló elég igényesen volt összetákolva ahhoz, hogy a fény ne szűrődhessen ki, nem tudhatták, meddig kénytelenek idelent maradni, és ha a csapóajtó nem is zárt légmentesen, nem sok levegő szűrődött le oda, amin a gyertyák füstje csak rontott, de így, hogy alig három-négy lobogott egy fémláda tetején, a beteg feje mellett, saját lecsöppent viaszukba ragadva, még nem volt olyan komoly ez a probléma. 
A gazda, mintha csak olvasott volna Ismel gondolataiban, a láda mellé mutatott, ahol egy nagyjából húsz literes vödört találhatott majdnem színültig tele vízzel. 
-Ez az összes - mondta, aggódva szorongatva felesége kezét. - Meg tudja menteni?
Ismel dolgát nehezítette, hogy néhány lepedőből tépett vászoncsíkon kívül nem volt lent semmiféle eszköz, amivel sebet lehetett gyógyítani, ezen kívül az ogre, ami eddig fel-alá cammogott az istállóban, nyilván valamiféle lejáratot keresve, most dühösen sújtott le öklével a csapóajtóra, ami bírta ugyan az ostromot, de az alatta egymásra pakolt ládák és dobozok magas tornya vészesen megingott, ráadásul rengett bele a föld. Lethmor azonnal odaugrott, hogy megigazítsa őket, hiszen nem illeszkedtek tökéletesen, nem arra tervezték őket, hogy pontosan a csapóajtóig érjenek, de egyenlőre úgy tűnt, még nincs vészhelyzet. 
Mutatóujját a szája elé emelve jelzett a többieknek, hogy maradjanak csendben. Persze a szörny biztosra vehette, hogy odalent vannak, hiszen látta őket lemászni, de azt például nem tudhatta, hogy nincs-e ott egy alagút, ami kivezette őket onnan, és már rég messze járnak (Bár lett volna!). Ezen kívül az ogrék ostoba lények, ha sokáig nem látják az ellenfelet, elbizonytalanodnak, és inkább odébb állnak. Ebben reménykedett Lethmor is. 
Pár percen pedig belül a csapóajtót ért ütlegek valóban ritkulni kezdtek, az ogre úgy tűnt, feladta. Hangos, csoszogó hang kíséretében fordult e kijárat felé, aminek túloldaláról, a szabadból társai artikulálatlan hörgése, és egy nő panaszos sikolya hallatszott. Arra biztosabban akadt préda. Lethmor azonban még épp csak kifújta a levegőt egy megkönnyebbült sóhajt követően, amikor a gazda felájult feleségének testét ismét összerántotta egy fájdalomhullám, mire a nő fájdalmasan és sajnos hangosan nyögött fel, a hasán tátongó sebhez kapva. 
Az ogre azonnal felkapta a fejét, és dühösen felüvöltve megint a csapóajtóhoz vetette magát, hogy most már mindkét öklével próbálja felszakítani. Lethmor minden izmát megfeszítve tartotta helyükön a ládákat, miközben a láncot is időnként feszesebbre húzta, ha úgy látta, a kapott ütésektől meglazult. 
-Csinálj vele valamit! - kiáltott Ismelre.
Vissza az elejére Go down
Ismel
1. Szint
1. Szint
Ismel


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2013. Jul. 29.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeHétf. Aug. 05, 2013 3:24 am

A templáriusnak csak gyorsan bólintok egyet, mikor eloldoz. Mintha tudnék bármit is csinálni. Ha valami Teremtői csodával sikerülni is kiosonnom, az éjfattyak ölelő karjaiba futnék, amit a látottak után inkább kihagynék az életemből. Nem hiszem, hogy azt a szörnyeteget zavarná, mennyire rágós vagyok.

A levegő, illetve annak majdani hiánya még eszembe se jutott, túl sok minden körül forognak a gondolataim. Az éjfattyak, a halottak, a félbe szakított ember és a lakmározó óriás, hogy be vagyunk ide zárva, a sérült asszony, aki valahogy rendbe kellene hoznom és persze a nem elhanyagolandó tény, hogyha ezt túl is éljük, fogoly vagyok. Esetleg hullajelölt, lévén egyáltalán nem bízom abban, hogy nem kivégzés lesz a lebukásom vége. Megrázom a fejem. Nem, most nem erre kell gondolnom, hanem a sebesültön kell segítenem, amennyire tudok. Hiába csak néhány gyertya fénye pislákol, a romantikus félhomályban is meg tudom állapítani, nagyon súlyos a feleség állapotba. Ha meglenne mindenem, még csak-csak tudnék érte tenni valamit, így azonban kétséges, mire jutok. Amúgy is apróvá csomósodott gyomrom most még jobban összeszűkül, és a pánik is kezd újra előtörni. Nem, meg kell nyugodnom. Mit is tudok tenni? A férj kérdésére csak rövidke habozás után válaszolok. Nem akarok neki hazudni, de a valós helyzetnél derűsebb hírek sem ártanának neki
- Mindent meg fogok tenni, hogy rendbe jöjjön.

Mintha a buta melák feladta volna. Még halkan, alig hallhatóan fel is lélegzem, miközben a vízzel teli vödörbe áztatom az egyik rongyot. Pazarolni nem akarom a vizet, ki tudja, meddig leszünk itt lent, kézzel meg nem fogok a sebbe nyúlkálni, nem egészséges dolog. Már épp mondanám halkan, hogy ez kicsit kellemetlen lesz, mikor is páciensem a fájdalomtól hangosan felnyög. Kedvenc behemótom erre vissza is tér, s hogy még derűsebb legyen, a templárius is kiabál.Visszanyelem a nem kell kiabálni megjegyzést, amit oda akartam sziszegni, helyette takaros kis tekercset kreálok egy másik tépett csíkból és a feleségnek adom, jobb híján.
- Erre harapjon rá. - remélhetőleg, így halkabb lesz a folyamat.

Amint ezzel megvagyok, nekilátok a seb megtisztításához. Tényleg nem egy kellemes élmény, de túl kell esni rajta. Szívesen lehűteném annyira, hogy a nő ne érezze, de még ne keletkezzen benne (még több) kár, csakhogy ennyire precízen még nem tudom irányítani fagyos mágiámat, arról nem is beszélve, hogy a jó Ser egyből le is nyakazna, amint a varázslat első hangja elhagyná a torkomat. Mire ezek a gondolatok átcikáznak a fejemben, már végeztem is a tisztogatással. Most jön az, amikor össze kéne varrnom, ám itt aligha találok ehhez szükséges eszközöket. Nincs más hátra, olyan kötést kell csinálnom, ami eléggé szoros ahhoz, hogy legalább valamennyire elszorítsa a vérzést. Mennyivel könnyebb ezt egy végtagon megcsinálni... más ötlet azonban nem jut eszembe. Elvégre nem vagyok gyógyító. És ha a táskám itt lenne, hát, épp kifogytam a városban vett vérzéscsillapító szerből. Egy tiszta anyagot teszek elsőnek a seb fölé, majd elkezdem bekötni a többivel. Ha nem maradt más, hát az első kötést a bevizezett darabbal folytatom, illetve ha nincs elég kötözésre alkalmas lepedődarab, a végét saját ruhámból pótlom jobb híján.

Ezután megkockáztatom és a templárius mellé osonok vissza.
- Semmi nyomás vagy ilyesmi, de tapasztalt gyógyító kell neki. Az erősítés érkeztéig nem biztos, hogy kibírja. - veszem a hangom olyan halkra, amilyen halkra csak lehet. Nem kell, hogy a család többi tagja is hallja, és pánik vagy fájdalom vakítsa el őket. Mennünk kell, vagy könnyen lehet, az asszony itt fog veszni. No meg, ha ilyen lelkes az a monstrum, nekünk sincsenek jobb esélyeink.
- Ha megfagyasztom a behemótot, le tudja vágni? Utána ötöt még meg tudok fogni, addig ki tudja menekíteni a többieket.
Vissza az elejére Go down
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 6:59 pm

A nő, bár félig ájult állapotában alig érzékelte a körülötte zajló eseményeket, így bágyadtan engedelmeskedett is Ismelnek, amikor a rongytekercset a szájába dugta, noha olyan erőtlen volt, hogy megtartani is alig tudta, nemhogy erőteljesen ráharapni. A fájdalmas kezelés újra és újra fájdalmas fintorba torzította az arcát, és ajkai közül is időnként előtört egy fájdalmas nyögés. Férje egy pillanatra sem mozdult el mellőle, kezét is gyengéden vonta magához, miközben finoman cirógatta a meg-megránduló ujjakat, pedig látszott rajta, mennyire nehezen viseli felesége szenvedéseit. Nem faggatta Ismelt, de néha könyörgő pillantást vetett rá, mintha csak azt kérdezné a szemével: ,,Ugye, most már minden rendben lesz?" 
Lethmor mindeközben igyekezett a ládákat a helyükön, a láncot pedig feszesen tartani, de egy ogrével ő sem versenyezhetett. Gondterhelten kattogott az agya, hogy vajon mit tehetnének, hiszen az erősítés még messze járhatott, a fiú valószínűleg még meg sem érkezett a Toronyba, márpedig nekik perceken belül végük, ha ez így folytatódik. 
Ismel hangjára gyanakodva fordult meg, hogy a lányra tekinthessen. Az éles villogás azonban valamelyest tompult, amikor meghallotta, mit akart mondani, még akkor is, ha nagyon nem örült neki. Ezek szerint még egy nyomós indokuk volt, hogy mielőbb kijussanak innen, de hogyan? Ismel ajánlatára először dühösen morrant fel, hiszen elképesztő arcátlanságnak tartotta, hogy varázslatot ajánlott, de aztán megrázkódott az ogre következő toppantásától, ez pedig jobb belátásra késztette.
-Milyen varázslatokra vagy képes? - kérdezte szintén halkan. 
Ha Ismel húzódozott is, ragaszkodott hozzá, hogy tudja. Ha pedig elmondta, megrázta a fejét.
-Ezekkel csak feltartod őket...
A sebesült nő megint felnyüszített.
-... de egyenlőre az is megteszi. Hé - kiáltott oda a gazdának. - Szükségünk lenne egy szekérre.
-Itt van az, az istálló másik felén - mutatott a férfi a helyes irányba. - Még a lovak is be vannak fogva. Az asszony éppen akkor ért vissza a vásárból, amikor megtámadtak minket. De hogyan...?
-Hozd a feleséged! Most!
A gazda azonnal engedelmeskedett. A szeretett nő állapota, az őket ostromló rémek, és most Lethmor szigorú hangja megtették a hatásukat: egy pillanatig sem húzta az időt, tette, amit mondtak neki. A templárius kurtán biccentett rá egyet, majd jobb meggyőződése ellenére is Ismel mágusbotjáért nyúlt.
-Tessék - lökte oda neki. - A saját biztonságod érdekében is ajánlom, hogy csak ellenük használd. Egyedül semmi esélyed. Ha kinyílik az ajtó, fagyaszd meg! Aztán én megyek előre, megpróbálom feltartani egy kicsit, ha a varázs megtörne. Te vidd őket a szekérhez. Egy lovat...
-Kettőt - szúrta közbe a gazda, aki közben megérkezett melléjük karjában a feleségével.
-Kettőt. Pláne! Szóval két lovat még ezek sem érnek utol gyalog, de biztos követni fognak, úgyhogy majd út közben próbáld bénítani őket. Minden világos?
Hacsak nem volt kérdés, vagy ellenvetés, Lethmor arrébb lökte a ládákat, és közben intett Ismelnek, hogy támassza vissza a létrát a helyére. Az ajtót tartó láncot már sokkal nagyobb erővel kellett így tartania, de ha egyre kimerültebb is volt, izmai ismét megfeszültek, mielőtt vett egy mély levegőt, és ha mindenki elfoglalta a helyét, elengedte. A csapóajtó szinte azonnal feltárult, és a nyílásban megjelent az ogre feje, ahogy nyálesőt zúdítva a lent lévőkre iszonyatos üvöltéssel ígért nekik azonnali halált. Lethmor közben már előhúzta a kardját, és a létra alsó fokainak dőlt, hogy amint lehet, rögtön fel tudjon sietni, de még meg kellett várnia, hogy a mágus először biztonságossá tegye a kijutást. Ha ez megtörtént, gondolkodás nélkül rohant fel a létrán, hogy felérve, átbújva az ogre karjai alatt, először nagy nehezen egy kicsit arrébb tuszkolja a szörnyet, hogy a többiek kiférjenek, majd kardjával kissé kapkodó mozdulatokkal, ott kaszabolta, ahol érte. A legtöbb teremtény ennek a felébe is már rég belehalt volna, de Lethmor tudta, hogy egy ogre ennél sokkal ellenállóbb. Nem is áltatta magát azzal, hogy meg tudná ölni, meg aztán Ismel fagyasztó varázsa sem tartott örökké. 
Éppen ezért, mikor már a pince kiürült, hátát az ogre hátának vetette, és miközben karjaival hátrafelé lökte, lábait a falnak támasztva segített még rá, hogy a súlyos rémlény végre megmozduljon. Még zuhanás közben ért véget a varázs, a szörnyeteg pedig felordítva csapódott be a deszkapadlóba, ami meg is repedt követve a körvonalait. Mindez másodpercek alatt zajlott le, a sebei sem voltak halálosak, de odalentről egyenlőre nem árthatott nekik. Lethmor rácsapta a csapóajtót, tudva, hogy még ha fel is fogná, mire való a létra, az úgyse bírná el a súlyát, és Ismelék felé kezdett rohanni, hogy felpattanva a szekérre végre elmenekülhessenek innen. Annál is inkább, mert a gyanús zajokra az odakint ,,munkálkodó" éjfattyak is közeledni kezdtek feléjük.    
Vissza az elejére Go down
Ismel
1. Szint
1. Szint
Ismel


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2013. Jul. 29.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeHétf. Aug. 19, 2013 6:05 am

Igyekszem megnyugtató mosolyt erőltetni az arcomra, ahogy a gazda kérdezget az asszony hogyléte és esélyei felől, noha a nő állapota egyelőre nem sok reményre ad aokot, ahogy a fejünk felett tomboló behemót sem. Viszont az sem hiányzik, hogy a valósággal romboljam a morált, no meg mindent megtettem, amit tudtam, a lelkiismeretem tehát tiszta. Nyugtatnám magam ezzel, de ha a szerencsétlenül járt feleség nem éli túl, úgyis a lelkemre fogom venni, ismerem magam már ennyire.

Ahogy azt sejtettem, a templárius nem értékeli túlzottan a mágiával történő segítségnyújtás. Ám szerencsémre az életünkre , vérünkre és húsunkra szomjazó óriás szörny ajtó rángatása nyomos érv mellettem és a kicsinyke hatalmam mellett. Oly annyira meggyőző volt, hogy még a botomat is visszakapom. Tudatom leghátsó zugában máris a remény halvány lángja és fénye kezd pislákolni, hogy talán mégis meg tudok majd lógni előle. Majd. Ha ennek a rémálomnak vége. Most azonban másra kell koncentrálnom, mégpedig arra, hogy a tőlem telhető legjobb módon fagyasszam ha nem is halálra de mozdulatlanná azt az irdatlan fenevadat. Néma bólintással jelzem a templáriusnak, mikor készen állok. Amint nyílik a helység ajtaja és meglátom azt az ocsmány pofát, már bele is kezdek a varázslatba. Hogy is mondják? Csak a fejét, hogy meg ne sántuljon! Hát én is ezt az elvet követem. Ha a szerencse is nekünk kedvez, lehűtöm annyira, hogy a szemei csak csillagokat lásson még egy kicsit, miután kiolvad. Aztán uzsgyi, a családot kísérve loholok a szekér felé. Ugyan nem sok szerencsém volt eddig szekerekhez, mármint saját tulajdonban lévőhöz, de ha be kell fogni a lovakat, segítek, ahogy tudok. Talán azért is próbálom lekötni magam oly nagy hévvel, mert megfordult a fejemben, most vagy soha, bénítsam meg a templáriust, hagyjuk itt az éjfattyaknak, mi pedig menekülünk, ahogy tudunk, útközben pedig eltűnök majd a színről. Ezek a földművesek aligha mernének bármit is tenni ellenem. S bár a gondolat bosszantó mód megfogant, nem visz rá a lélek, hogy megtegyem.

A menekülés gondolata azonban nem hagy szabadulni, és meg is fogalmazódott bennem egy tervféle. Legalábbis ha kínálkozik alkalom, már megvan, miként fogok élni vele. A szekéren a hátsó sarokba helyezkedem, egész a jármű szélén. Beljebb nem vagyok hajlandó menni, ha esetleg templáriusunk mégis befelé tuszkolna, kissé ingerülten megjegyzem, hogy a bénító varázslataimhoz jó rálátás fog kelleni az üldözőkre. És ezzel megint csak nem hazudok. Nagyjából tisztában vagyok vele, erőmből mennyire fogja futni, egy bénító varázslatot mindenképp tartalékolni fogok. Habár reménykedem benne, hogy nem fognak túl sokan szorosan a nyomukban loholni. Azért ha néhány éjfatty mégis aggasztóan jól tartaná az iramot, egy-egy mágikus jel azért várni fogja őket. Közben azért lopva a környéket is figyelem, alkalmas, sűrű(bb) növényzetű terepre várva. A lovag remélhetőleg fáradtabb lesz, mint én, és könnyebben elfuthatok előle. ÉS talán az a fránya páncél is elég nehéz ahhoz, hogy lassítsa egy kicsit, ha utánam ered.
Vissza az elejére Go down
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeSzer. Aug. 21, 2013 8:21 am

A lovakat nem kellett befogni, a helyükön voltak, hiszen a nőnek nem volt ideje még a hevedert se levenni róluk, olyan hirtelen érte őket az éjfattyak támadása. Így aztán Ismelnek ezzel nem kellett foglalkoznia, rögtön elhelyezkedhetett a szekér neki legszimpatikusabb részében. A gazda először befektette hátra a feleségét, gyorsan, de végtelen gyengédséggel, aztán felpattant a bakóra, és elindította a lovakat. Még csak az istálló ajtajáig jutott, amikor Lethmor felpattant mellé, és intett neki, hogy menjen hátra nyugodtan. A férfi habozás nélkül fordult is hátra, de Lethmor még hirtelen elkapta a karját, és visszahúzva magához a fülébe súgott valamit, amit rajtuk kívül más nem hallhatott, majd egy hosszú pengéjű tőrt adott neki. A gazda futó pillantást vetett Ismelre, aztán kapkodva bólogatott, eltette a tőrt, és már sietett is a feleségéhez, akinek az arcszíne kezdett már ugyan visszatérni, a légzése is egyenletesebb lett és nyugodtabb, szóval Ismel kezelésének hála úgy tűnt, jobban lett, de még mindig elég rossz bőrben volt, és továbbra sem volt eszméleténél.
Lethmor nagyobb sebességre kapcsolt. A két ló megugrott a hátukon csattanó bőrszíj hangjára, és nyomban vágtatni kezdtek. Egyenesen az érkező éjfattyak közé, akiket meglepett a feléjük robogó fogat, így elugrani sem tudtak előle. Lethmor pedig könyörtelenül áthajtott rajtuk, de ez csak két éjfatty életébe került. Egy másik elkapta a bakó szélét, de nem tudott felkapaszkodni, mert villant a férfi kardja, és a szíven szúrt szörny holtan zuhant a porba. 
A negyedik viszont már a szekér oldalába kapaszkodva a hátul utazókra rontott. A gazda nem bizonyult túl nagy segítségnek, mert azonnal a feleségére vetette magát, hogy a testével védje őt az éjfattytól, így ez a példány Ismelre várt. Közben a szekér rázkódott, az éles kanyaroktól meg-megdőlt, és az utasainak időnként nagyon nehéz volt megtartani az egyensúlyt. Ráadásul közben mögöttük is egyre közeledett a többi rémlény, akik nem úgy tűnt, hogy hamar feladnák a hajszát, hiába hajtotta úgy Lethmor a lovakat.
Közben egy erdő is közeledett hozzájuk, ők pedig egyenesen felé tartottak. Lethmor vakmerő húzása éppen annyi hátránnyal rendelkezett, mint előnnyel, de úgy döntött vállalja a kockázatot, elvégre az út keresztül vezetett rajta, de a sűrűn egymásra nőtt fák közt könnyebben nyomukat veszthetik, ha végre találnak valami ösvényt, amerre még biztonságosan lefordulhatnak, anélkül, hogy fennakadnának pár tölgy vaskos törzsén. Innentől kezdve azonban nekik is nehezebben ment a célzás, főleg Ismelnek, hiszen egyedül ő tudott messzebbre lőni a varázslataival, vagyis a kilátásra neki volt (lett volna) szüksége. 
Még nagyjából tízen próbálták utolérni őket (habár egyre jobban lemaradoztak), ha sikerült elintézni azt, aki felkapaszkodott hozzájuk. Ha nem, ha Ismel egyáltalán, vagy csak nehezebben boldogult vele, egy jókora csattanás után az éjfatty megtántorodott, és majdnem le is esett a szekérről, de még idejében meg tudott kapaszkodni. Ez azonban túlságosan lekötötte, és túlságosan sok időt igényelt, így Ismel már kényelmesen el tudta intézni saját fegyverével, vagy a felé nyújtott tőrrel, aminek a markolatával a gazda fejbe suhintotta az éjfattyat.
-Azt mondta fedezzelek - intett a fejével Lethmor felé, aki egyre csak az utat figyelte. A hangja nem remegett kevésbé, mint a keze, nyilvánvaló volt, hogy valóban nem volt hozzászokva az életveszélyes helyzetekhez. - Meg azt is, hogy tartsalak szemmel, úgyhogy jobb, ha... de tessék. Nekem ez nem... Tessék.
Egy újabb éles kanyar következett, aminek következtében fenékre huppant, ráadásul egy jóval keskenyebb és hepe-hupásabb útra fordultak, ami a rázkódáson kívül a folyamatosan az arcukba csapó hosszú ágak miatt is kényelmetlen volt. De már csak öten loholtak utánuk, ha egyre távolabbról is.
Vissza az elejére Go down
Ismel
1. Szint
1. Szint
Ismel


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2013. Jul. 29.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeSzer. Aug. 21, 2013 8:56 am

A lovakkal szerencsére nem kellett bíbelődni, így amint a gazda és az asszony is fent volt, indulhattunk. És még a templárius is utolért minket, igaz, ez mégis csak vegyes érzelmeket ébresztett bennem. Arról nem is beszélve, hogy el tudom képzelni, miket sugdoshatott szerencsétlen férfinek foglyul ejtőm. A tőr persze már csak hab a tortán. Habár ezen nem rágódhattam sokáig, ugyanis szemből máris szörnyekbe ütköztünk és csak kettő patkolt el a patkók alatt. Ez szomorú, ámde egyik potyautasunktól hamar megszabadul a hajtóvá előlépett lovagunk, ám de akad még egy az oldalon is.

Nem túl elegáns, amivel próbálkozom, de már csak azt hiányzik, hogy odabénítsam a szekerünkre az éjfattyat. A botom úgyis kéznél van, hát amennyire a hely engedi, meglendítem és jó nagyot sózok a szörnyetegünk fejére. Ha ez nem volt elég, hát megismétlem a műveletet, egészen addig, míg el nem hagyjuk kéretlen utasunkat. Utána már tudok az üldözőinkre is figyelni, akik annak ellenére, hogy sokkal lassabbak, nagyon kitartóak. Az erdő látványának viszont nagyon megörülök. Ott lerázhatjuk az éjfattyakat, én meg talán a templáriust, csak ügyesen kell cselekednem. Viszont innentől már jóval nehezebben célzom be a nyomunkban loholókat. Valamit valamiért.

Egy jóval göröngyösebb úton haladunk tovább, célozni így már végképp nem tudok, arról nem is beszélve, hogy állandó jelleggel kapkodom a fejem az orvul csapó ágak elől. Tekintetem végig vándorol a társaságon. A templárius a lovakat hajtja, az asszonynak ugyan elkél még a gyógyító, de ki fogja bírni. Az ura még rémült, de neki sincs baja, és aligha fogja utánam vetni magát, eljött hát az időm. Öt üldözőnk van még, ha szerencsém van, nem jön mind utánam. A következő nagyobb bukkanónál - természetesen kis rásegítéssel - átesem a szekér peremén. A fájdalmas érkezés garantált, erre készültem is, de túléltem már rosszabbat is. Legalábbis remélem. Földet érve az első pillanatban még biztos a fájdalom fog az eszemben járni, ám amint eléggé kitisztulnak a gondolataim, az esés adta lendületet kihasználva a fák közé próbálok gurulni. Csak ott próbálok lábra állni, már ha egy szerencsétlen esés közbe nem szólt, és le nem sántultam, s épp csak hátranézve a vállam fölött indulok meg minél bentebb, a fák közé.
Vissza az elejére Go down
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeSzomb. Aug. 24, 2013 1:40 am

Ismel menekülése csont nélkül sikerült, senki nem vette észre. Lethmor az útra figyelt, a gazda pedig annyira belemerült a felesége babusgatásába, hogy talán még az sem tűnt volna fel neki, ha a lány ott helyben vezérdémonná alakul. A szerencséje ki is tartott egészen addig, amíg a szekér meg nem érkezett a legközelebbi faluba, ahol Lethmor azonnal a legközelebbi Ispotályhoz kanyarodott anélkül, hogy akár egy szemernyit is lassított volna. Így aztán kellőképpen nagy feltűnést keltett ahhoz, hogy mire megérkeztek, a gyógyító máris kint állt a kapuban, hogy ő is lássa, mi folyik odakint. A templárius már messziről odakiáltott neki, hogy súlyos sebesültet hoznak, mire az aggastyán intett neki, hogy érti, így aztán, mikor megérkeztek, azonnal, még a szekéren szemügyre vehette a nőt.
Lethmor itt fel is sóhajtott a megkönnyebbüléstől, hiszen megmenekültek, az asszony jó kezekben volt, az éjfattyak is jól láthatóan feladták az üldözésüket, nem volt hát semmi, ami elronthatta volna a kedvét...
-HOL VAN A LÁNY?! 
A többiek némiképp megszeppenten meredtek rá, és bár a gazda tekintetében volt némi bűntudat, amiért nem figyelt eléggé, valójában annyira nem érdekelte, hiszen ő csak azt akarta, hogy a felesége rendbejöjjön. A gyógyító pedig azt sem tudta, kiről beszéltek. 
-Volt itt még valaki? - kérdezte tőlük csekély érdeklődéssel, ismét a sebesült kötései fölé hajolva. - Ő látta el az asszonyt?
-Igen - bólintott a gazda. 
-Szép munka. Kimondottan szép munka. Enélkül aligha bírta volna ki idáig.
Lethmor mogorván hallgatta őket, miközben kioldozta az egyik ló szíjait, hogy kivezesse a szekér elől. 
-Nyeregre lenne szükségem, nemsokára visszahoznám - fordult a gyógyítóhoz, aki türelmetlenül intett az ispotály udvara felé, amíg tanoncaira várt, hogy hozzanak a nőnek egy hordágyat.
Lethmor neki is látott azonnal felnyergelni a lovat, egyetlen szó nélkül. Már kész volt, indulni is készült, a sebesült nőt is már vitték befelé az ispotályba, amikor a gazda elkapta a ló kantárját. A templárius megütközve nézett rá.
-Lethmor...


Az erdőben Ismel nem sokáig élvezhette az egyedüllét békéjét. Az éjfattyak továbbra is a nyomában voltak, és mivel már nem száguldó lovak húzta szekéren ült, saját lábával kellett tartania, de még inkább növelnie a távolságot saját maga és a szörnyek közt. Bár úgy tűnt, ez egyenlőre sikerült, hirtelen, úgy tűnhetett, a semmiből, de valójában egy sűrű bozóttal takart árokból hirtelen két kéz ragadja meg a bokáinál, hogy aligha volt képes megtartani az egyensúlyát, a következő pillanatban pedig nem kevesebb, mint négy kéz fogta le. Kettő a kezeit csavarta hátra úgy, hogy a kézfejei oldalra mutassanak jobbra és balra, miközben lényegében az illető ölőben ült, egy a száját fogta be, másik kezét a tarkójára csúsztatva, mintha a fejét akarta volna összenyomni. Mindketten elég mocskos megjelenésű volt, szakadt ruhákban, sárgálló-feketéllő fogakkal, csapzott hajjal, de sajnos rendesen megmunkált izmokkal.
-Itt vannak a közelben - suttogta az Ismel mögött lévő, aki a kezeit fogta le. - Gondolod, hogy a lányt követték?
-Fogalmam sincs - súgta vissza a másik, óvatosan kikandikálva a bokrok mögül az útra. - De ha jönnek, odaadjuk nekik. Amíg foglalkoznak vele, mi elpucolhatunk.
-Nem foglalkozhatnánk addig mi is vele? - búgta megint az előbbi szinte teljesen ráhajolva Ismel fülére.
Társa előbb lesújtó pillantást vetett rá, de aztán megakadt a szeme a foglyukon, kedvtelve mérte végig egy párszor, majd halvány vigyor kíséretében fordult vissza az utat kémlelni.
-Majd ha végre leráztuk ezeket a rohadt éjfattyakat. 
-Hallod ezt, szépségem? Rossz szavad nem lehet, te hoztad őket a nyakunkra, illik valamivel kárpótolni minket. De ne aggódj, úriemberek leszünk: gyengédek és figyelmesek.
A másik erre vigyorogva horkant fel, de nem szólt egy szót sem. Az Ismelt fogvatartó kezek szorítása azonban egyre szorosabb lett, még akkor is, amikor a távolban neszező éjfattyak léptei egyre halkulni kezdtek.
Vissza az elejére Go down
Ismel
1. Szint
1. Szint
Ismel


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2013. Jul. 29.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeCsüt. Aug. 29, 2013 3:23 am

Az asszony megmenekül, hála a rögtönzött gyorssegélynek, a szekér is elért a faluba, a gazda pedig még üldözőmet is jobb belátásra térítené. A meghatottság és a megkönnyebbülés örömkönnyeket csalna a szemembe - ha tudnék mindezen eseményekről. Most csak annyit tudok, hogy az életemért futok (már megint). Fő a változatosság alapon most éjfattyak elől. Amennyit sétáltam és futottam a vadonban, már egész rutinos vagyok abban, hogyan kerülgessem a fatörzseket, gazokat, hogyan ugorjak át akadályokat, röviden, hogy ne bukjak orra.

Épp ezért lepődöm meg annyira, mikor ez mégis bekövetkezik. Először nem is tudatosul bennem, hogy nem egy gaz növény gáncsolt, hanem egy gazfickó kapta el a lábaim. Akinek társai is van, hiszen pillanatok alatt a számon és a homlokomon is újabb egy-egy kezet érzek. És hogy még szebb legyen a helyzet, a sajátjaimat is érzem, mert eléggé fájnak a hátracsavarástól. Most komolyan, azért menekültem meg a templáriustól, és kezdtem lerázni a szörnyeket, hogy utána ezekhez jussak?! A Teremtő ismét bebizonyította, hogy érdekes humora van. A hallottaktól sem leszek sokkal nyugodtabb, habár érdekes hatást váltanak ki bennem. Hirtelen roppant szimpatikusnak tűnik az a böszme fenevad, akit kis időre lehűtöttem a farmon. Már-már megadom magam a fásultságnak és a kimerültségnek, és beletörődöm sorsomba, csakhogy ismét feléled temperamentumom. No meg úgysincs mit vesztenem, legfeljebb ebéd leszek, vagy a játékszerük. Ha nem csinálok semmit, akkor biztosan vagy az a vagy a b opció fog bekövetkezni. Esetleg előbb az a majd utána nem sokkal a b. Na jó, inkább koncentrálok a c tervre. A mocorgás és ficergés inkább ösztönös, mint a tervem tudatos része, de ezzel nem is megyek sokra, hiszen a futástól amilyen kimerült vagyok, nem fejtek ki valami nagy erőt. Az már inkább lehet meglepő, hogy próbálok tiszta erőből ráharapni a számon tartott kéz egyik ujjára, majd ha ez sikerült remélhetőleg gyengül a fogás a homlokomon, és hátra tudom lendíteni a fejem. Ha szerencsém van, egy orrot azért még csúnyán be tudok törni a kobakom hátsó fejével. Állítólag amúgy is kemény fejű vagyok néha, remélem, hogy így van. Ha kiszabadulni nem is tudok a két fickó fogságából, remélhetőleg elég hangos volt, hogy társaságot kapjunk. Igen, inkább foggal körömmel küzdve halok (remélve magammal rántva ezt a két úriembert), minthogy behódoljak ilyeneknek. Könnyű prédát akartak? Hát megkeserítem én az életüket! Lehet, mégis kellett volna átkokat is tanulnom?
Vissza az elejére Go down
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeCsüt. Aug. 29, 2013 6:44 am

A két bandita Ismel ficánkolását még könnyűszerrel állja, még meg is nevetteti őket a próbálkozásaival, hiszen az ő szemükben csak egy gyenge nő volt, aki erőtlen vergődésével csak még inkább kihangsúlyozza, hogy k mennyivel nagyobbak és erősebbek, ami férfi büszkeségüknek kimondottan jót tett. Mikor azonban már a fogait is bevetette, a sértett fél fájdalmas kiáltással rántotta el onnan a sebesült testrészt, ahol vöröslő csíkok jelezték itt-ott feltépve a bőrt, hogy Ismel fogai hol mélyedtek bele.
-Fogd már be, te idióta - szólt rá a társa. - Meghallják azok a rémek, és megtaláááááÁÁÁÁÁÁÁ! A büdös francba!
Az orrát ért támadás sikeres volt, és bár nem engedte el Ismelt, és az orra sem tört el, azért jókora kínokkal kellett szembenéznie. Még vissza sem lendítette a fejét, amikor máris újabb ütés csattant, de ezúttal Ismel arcán, ahogy a sebesült kezű lekevert neki egy hatalmas pofont (természetesen az ép kezével).
-Na, jól van - mordult rá, és miközben a másik hátrébb húzódott, továbbra is vasmarokkal szorítva Ismel csuklóit, amiket így a feje fölé emelt, ő lényegében a lány lábaira térdelt, ahogy maga alá gyűrte. - Eddig még kedvesek lettünk volna veled, de ha te durvulsz, mi is durvulunk. Most már ne számíts gyengédségre, aranyom. 
A távolból már sietősebb neszek hallatszottak, némileg megváltozott hangon, de mivel a körülöttük lévő avar és bozótos rendesen zörgött az intenzív mozgástól, nehéz volt kivenni, ők például nem is figyeltek rá, már beleélték magukat, hogy az éjfattyak úgyis messzebb vannak. Ismel megpróbálhatott védekezni, de már mindketten árgus szemmel figyeltek rá, és sokkal inkább fel voltak készülve az ellenkezésére, így jóval nehezebb dolga volt. Ezen kívül már azt a cseppnyi kis belátásukat is elvesztették, ami eddig azért megvolt nekik, hogy Ismel nem éppen azonos súlycsoportba tartozott velük, úgyhogy a regulázás is keményebb volt, ha nagyon ellenkezni próbált, és nem volt kellőképpen sikeres.
-Miért is te vagy az első? - méltatlankodott az, aki Ismel csuklóit tartotta a lány feje fölött.
-Kuss, és fogd rendesen - vicsorgott a másik, aki már teljes súlyával Ismelen tehénkedett, hacsak az ki nem talált valami nagyon hatékonyat, és éppen a lány ruhájának dekoltázsába markolt, hogy letépje róla, amikor hirtelen felkapta a fejét. - Ez meg mi volt?
Most már két oldalról lehetett hallani a furcsa zajokat, és már egyik közelibbnek tűnt, mint a másik, de a két férfi hamar megunta a figyelésüket, és inkább tovább foglalkoztak azzal, aminek nekikezdtek, mindaddig, amíg egy kard nem feszült az Ismelen fetrengő torkának, mire a mögötte lévő ijedten engedte el a kezeit, és húzódott hátrébb.
-Engedd el - dörrent rá Lethmor a másikra.
Az már éppen dühösen vissza akart vágni, de megint félbeszakították. Két éjfatty jelent meg a közeli fák mögül, akik úgy tűnt a csapatuk legkitartóbb tagjai voltak. Lethmor kihasználva a férfi figyelmetlenségét erőteljesen oldalba rúgta, hogy lependerüljön végre a lányról, majd Ismelhez fordult.
-Elbánsz velük? - intett a fejével a rémlények felé. - Elég ha lebénítod őket, ha nem bírnál el mindkettővel.
Ha Ismel beleegyezett, Lethmorra maradt a két férfi, akik nagyon mérgesek voltak, amiért megzavarták őket nagyon is fontos elfoglaltságuk közben, így nem kellett nagyon noszogatni egyiket sem, hogy megmozduljanak. Lethmor azért közben a szeme sarkából Ismelt is figyelte, hogy segítsen neki, ha bajba kerülne.
Vissza az elejére Go down
Ismel
1. Szint
1. Szint
Ismel


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2013. Jul. 29.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 5:01 am

A szabadulásomhoz nem jutottam közelebb, öröm az ürömben, hogy legalább a két gazfickónak sem lesz tökéletes napja. A kis elégtétel okozta örömöm kérészéltűnek bizonyul, ahogy a foglyul ejtőim kezdenek bevadulni. Az első pofonra számítottam, az arcomon égő, lüktető fájdalom nem ér váratlanul. A rúgkapálódással sem hagyok fel, ellenkezek, amennyire erősen korlátozott lehetőségeim engedik, ám ezzel csak annyit sikerül elérnem, hogy újabb maflásokat kapok. Van annyi eszem, hogy ne veressem magam félholtra és inkább visszafogom magam, lázasan gondolkozva azon, miképp tudnék kijutni ebből a slamasztikából. Egyre rosszabbul áll a szénám, hiszen a két férfiban láthatóan elpattant valami a harapásom és a fejelésem után.

Kétségbeesésemben már azon kezdtem morfondírozni, hogyan tudnám eljátszani, hogy éppen megszáll egy démon (elvégre épp ezért üldöznek, vagy mifene, mert potenciális démon megszállta veszélyforrás vagyok, vagy mifene). Habár ahogy érzem, mint nehezedik rám egyre jobban az egyikük, egy pillanatra már az is megfordul a fejemben, hogy tényleg démonok után kezdjek kutatni. A mai napból már kellőképp elegem van annyira, hogy ilyen képtelen ötletek is átvillanjanak a gondolataim között, még ha nem is veszem igazán komolyan fontolóra őket.

A szerencse kereke azonban ismét fordul. Előbb számítottam éjfattyakra, mint a templáriusra, de ajándék lónak ne nézd a fogát. Amolyan egyszerre örülök és mondok le magamról érzés kerít a hatalmamba. Ám a várva várt, illetve most már annyira nem várt éjfattyak felbukkanásra kellőképp kijózanít. Ahogy a fickó lekerül rólam, kissé már fásultan, de minél gyorsabban talpra kecmergek és kézbe veszem a botom. A templáriusnak bólintok, két szörnyeteggel még csak elbánok. Úgyis felgyülemlett bennem egy kis feszültség, ha más nem, majd az új támadóinkon verem le, szó szerint. Első kiszemeltemre ugyan azt a varázst használom, amit a túl nagyra bőtt társuknál is használtam a gazda portáján, megfagyasztom egy kicsit. Ha szerencsém van, ez legalább egy kicsit elgondolkoztatja a másikat, hogy tényleg meg akar-e a támadni. Ha nem, hát megvan, ki kapja az első fejbekólintást a botomtól.
Vissza az elejére Go down
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeKedd Szept. 10, 2013 4:39 am

Lethmor eredetileg nem szándékozta megölni a két férfit, noha nagyon nagy késztetést érzett rá, tekintettel arra, hogy mi akartak tenni a lánnyal. Nem sokáig tudott azonban uralkodni magán, mivel amelyik már sikeresen rá is mászott Ismelre, most feldühödött bikaként rontott rá. Elég rossz néven vette hogy olyasmiben zavarták meg, amiben férfi embert nagyon nem ajánlatos. Ő volt a nehezebbik menet, s rendesen meg is izzasztotta a templáriust, aki végül feladta, hogy megkímélje az életét. Amikor a bandita társa, aki eddig is tartotta a tisztes távolságot meglátta a barátja mellkasán átsiklani a súlyos kard pengéjét, végképp elvesztette önuralmát, és sarkon fordulva futásnak eredt. A Lethmor kezéből kirepülő kés hátulról állt bele a tarkójába. A férfi még egy utolsó megvető pillantást vetett rájuk, aztán sarkon fordulva Ismelhez sietett, mert hallotta, hogy a lány még nem végzett a két éjfattyúval. 
Ismel varázslatára az egyik szörny azonnal megdermedt, ahogy jéggé fagyva fájdalmas mozdulatlanságra kárhoztatták. Amilyen kínokat kellett kiállnia, szívesen ordított volna, de jelen állapotában ez nem volt lehetséges. Annál nagyobb volt a hangja, mikor végre ismét mozoghatott, pláne, hogy a fájdalom messze nem múlt el nyomtalanul. Ez és a testét ért károsodás miatt lassabban, nehézkesebben mozgott, de a dühe eléggé feltüzelte, hogy mindezek ellenére Ismelre rontson. Kissé azért elbizonytalanodott, ahogy a társát egy jókora fejbekólintással jutalmazták, amiért szintén Ismel életére tört, de csupán annyira, hogy elegendő ideje legyen a gyomrának elkapni Lethmor visszaszerzett kését. A sérülése nem volt halálos, de azon kívül, hogy már alig állt a lábán, a váratlanul előbukkanó támadója is felkeltette az érdeklődését, így Ismelnek egyenlőre csak a másikkal kellett foglalkozni, legalábbis, csak egy támadta. 
-Hiányoztam? - jelent meg mellette Lethmor, hogy az éjfattyal is foglalkozzon, de a lányt se hagyja magára.
A harc a pajtában, aztán a menekülő vágta, majd Ismel kergetése, és a banditák helyben hagyása már eléggé megviselte Lethmort, aki kezdett nagyon kimerülni. Így az egy dolog, hogy Ismelnek nem tudott segíteni a másik szörnyszülött megölésében, de még a sajátjával sem boldogult, hiába volt az már lényegében halálra sebezve. Egy erőteljes mellkasrúgás következtében a férfi hátal egy fának csapódott, a kardját elejtette, a következő pillanatban pedig már a fölé magasodó éjfattyal nézett farkasszemet, aki fejszéjét markolva készült végezni a templáriussal. Az első csapás elől még el tudott hajolni, de aztán már csak abban reménykedhetett, hogy van ott valaki, aki segít neki, hiszen puszta kézzel, erőtlen, holtfáradt tagokkal aligha volt esélye az éjfattyal szemben.
Vissza az elejére Go down
Ismel
1. Szint
1. Szint
Ismel


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2013. Jul. 29.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeKedd Szept. 10, 2013 7:30 am

Nincs időm azzal törődni, hogy sötét elégedettséggel nézzem végig két támadóm csúfos végét. Harc terén meglehetősen tapasztalatlan vagyok, a mai nap keveredtem életem első igazán komoly küzdelmeibe. Eddig mindig meg tudtam lógni, vagy el tudtam ijeszteni az esetleges támadóim. Blöff és egy-két varázslat csodákra képes. De nem akkor, ha lefognak, vagy ha két éjfatty ellen kell küzdenem. A hangok azonban eljutnak fülemig, s ezáltal az információ is a tudatomig. A két férfi miatt már nem kell aggódnom. A két szörnyeteg miatt viszont már annál inkább.

Ugyan egyiküket sikerült megdermesztenem, de ezzel csak időt nyertem. Jó, rendben, nem teljes fertelemként fog küzdeni a fagyasztott barátom, de attól még mozogni fog, és a helyében én nagyon dühös lennék arra, aki ilyet művel velem. No de amíg ő maghoz tér a dermedésből, ott a másik, akit megcirógathatok a botommal. És épp amikor már kezdene szorulttá válni a helyzet, ismét felbukkan a templárius, és újfent a megmentő szerepét öltötte magára.
- El se hiszem, hogy ezt mondom, de igen, hiányzott. - sóhajtom kissé már fáradtan. Kezdem én is érezni az elsütött varázslatok és a sok loholás hatását. Nem vagyok satnya, de nem is vagyok olyan edzett, mint egy harcos. De szerencsére a veszélyhelyzet még tartja bennem a szuflát, kényszerít, hogy ne adjam fel, küzdjek tovább.

De úgy tűnik, nem én vagyok az egyetlen, aki már az utolsó erőtartalékából gazdálkodik. Nem kellene annyira meglepnie, hogy a templárius is elfáradt, hiszen ő kapta a harcok javát. És mégis, elsőként a döbbenet jelentkezik nálam, ahogy látom, mint kerül szorult helyzetbe. A mágus vadászok mindig is mumusnak számítottak nálam, akik erősek és ravaszak, és ha nem vigyázok, pillanatok alatt elkapnak. Ők voltak a hatalmas veszedelem számomra. És most látni egyet, amint egy hajszál választja el a haláltól... nem, nem hagyhatom meghalni. Megmentett, miattam kellett azokkal a fickókkal elbánnia, és miattam kell most szembenéznie kimerülten ezekkel az éjfattyakkal. Nem száradhat még egy halál a lelkemen. Ahogy az ötlet megfogant a fejemben, már hadarom is a bénító varázslat szavait. Meg sem várom, hogy hatott-e vagy sem, csupán remélem, hogy a másik szörnyszülött nem fog hátba vagy oldalba kapni, míg én teljes erőmből lendítem a botomat, hogy a templáriust támadó éjfatty tarkójára vágjak vele.
Vissza az elejére Go down
Morrigan
Mesélő
Mesélő
Morrigan


Hozzászólások száma : 73
Join date : 2013. Jun. 16.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimeKedd Szept. 10, 2013 9:24 pm

Ismel válaszára Lethmor akaratlanul is elmosolyodott. Halványan ugyan, és utálta is, hogy nem bírta elfojtani, de azért mosoly volt az. Persze ez gyorsan eltűnt az arcáról, amikor már a fa tövében lihegve latolgatta az esélyeit, mert bár az életösztöne semmivel sem hagyott alább, tagadhatatlanul alul maradt a küzdelemben. Éppen arra gondolt, hogy vajon sikerülne-e lesodorni a lábairól az őt fenyegető éjfattyat, ha egyszerűen előrelendülve elkapná a lábait, és hátradöntené, amikor ellenfele hirtelen mozdulatlanná dermedt, pedig már össze is gyűjtött kellő lendületet ahhoz, hogy a kardjával előredöfve keresztül szúrja Lethmort, aki először értetlenül meredt rá, nem értve mi történt, de aztán egy hálás oldalpillantás után Ismel felé, feltápászkodott, majd gyorsan felkapva elejtett kardját, egy gyors mozdulattal levágta a sóbálvánnyá vált éjfattyat. Arra semmiképp sem volt ideje, hogy mindeközben a másik szörnnyel is foglalkozzon, így azzal Ismelnek egyedül kellett elbánnia. Az éjfatty a fejére kapott ütéstől kissé kótyagossá vált, de erején és vérszomján ez mit sem változtatott, azon meg végképp nem, hogy a vére továbbra is mérgező volt, így azzal tanácsos volt vigyázni. 
Lethmor is gyorsan végignézett magán, hogy ,,tiszta" maradt-e, de szerencsére megúszta fertőzés nélkül. A harc végeztével odalépett Ismelhez, és határozott mozdulattal megfogta a karját, hogy közelebb húzza magához. 
-Jól vagy? - kérdezte mélyen a szemébe nézve, miután végigpásztázta a lányt, hogy ő is elkerülte-e a ráfröccsenő vért. Pár vérfoltot kiszúrt a ruháján, azokra rögtön rá is mutatott. - Ezeket sürgősen mosd ki. Vigyázz ne, érj hozzá.
Ha eddig nem szabadította ki magát az ujjai közül, most már elengedte, majd a két halott bandita felé sandított, és mogorván megcsóválta a fejét.
-Sajnálom, hogy ilyen alakokba ütköztél. Ugye, nem bántottak?
Sok idejük nem maradt beszélgetni, mert ismét lódobogás hangzott fel, és bár jól kivehető volt, hogy még elég messze vannak, az is, hogy sokan, ráadásul jól felfegyverkezve, nehéz páncélban, ami megkönnyítette Ismel és Lethmor dolgát, hogy meghallják őket. Gyors vágtájuk kétségtelenné tette, hogy perceken belül odaérnek, ami az előbbi harc közben talán jó hír lett volna, közeledtük most megint fenyegető súllyal nehezedett rájuk. Kétség sem férhetett hozzá, hogy kik lehetnek azok, amit Lethmor mormolása is megerősített, miután a hang felé fordult:
-Ők azok. 
Még egyszer belenézett Ismel szemeibe, jól megnézte magának mindkettőt, majd félfordulattal elhajolt tőle, zaklatottan a hajába túrt, és dühös kiáltással erőteljesen belerúgott az egyik vékonyabb fába, aminek a törzse ettől keresztbe félig kettérepedt. Végül ismét a lány felé fordult. Egy mély sóhajjal lecsillapodott, aztán lépett egyet felé, de a kardját előreszegezve tartotta a távolságot kettőjük között. 
-Nem tehetek mást - jelentette ki komoran. - Muszáj megtennem, még akkor is, ha talán nem helyes. - Összeszorított ajkakkal fújtatott, de aztán csak kibökte. - Meg foglak ölni. 
A patadobogás már egyre közelebbről hallatszott, ha nem nőttek volna olyan sűrűn errefelé a fák, már láthatták is volna őket. Lethmor szigorú tekintetét Ismelében fúrta, úgy folytatta.
-Az ogre a tanyán darabokra szedett, semmit sem tehettem. Van ott elég vér, el fogják hinni, főleg, hogy azok gyakran meg is eszik az áldozatukat. Menj keletre, egy darabig kerüld a lakott településeket. Vigyázz magadra! És meg ne bánjam - villant egy utolsót a szeme, mielőtt sarkon fordult és sietősen elindult a másik irányba, hogy az érkező templárius társai elő vágjon, hogy minél messzebb tudja megállítani őket Ismeltől.
Ismelt ezután jó darabig nem keresték a templáriusok, egészen pontosan addig, ameddig valahol le nem bukott, de addig elfogadták a tényt, hogy a Teremtő egy ogrét használt eszközéül, hogy igazságot szolgáltasson, és a szökevény mágus elnyerve méltó büntetését, már nem jelent veszélyt az emberekre. Lethmor soha nem volt benne biztos, hogy jól döntött, de még akkor is, ha Ismel ellen újra hajtóvadászatot indítottak, ő már nem vállalkozott a feladatra. Számára Ismel tényleg halott volt, mert így könnyebb volt számára elviselni a kudarcot.  


//Köszönöm a játékot, nagyon klassz volt! Smile //
Vissza az elejére Go down
Ismel
1. Szint
1. Szint
Ismel


Hozzászólások száma : 51
Join date : 2013. Jul. 29.

 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitimePént. Szept. 13, 2013 2:24 am

Szinte el se hiszem, hogy végre minden ellenfél elfogyott. Se éjfatty, se emberek, se senki más. Zihálva kapkodom a levegőt, a harc végeztével, a veszély lecsengésével remegő tagokkal támaszkodom a botomra. Nagy szükségem is van rá, hogy valami másra nehezedjen a súlyom, mert nem vagyok benne biztos, hogy a következő egy percben összegyűlne annyi erő a lábaimban, hogy meg tudjak állni.
- Jól vagyok, nem volt idejük semmire. - az a néhány ütés bár meglátszik, és sajog, nem nagy dolog. Rosszabb is lehetett volna, és lett is volna, ha nem lép közbe a templárius. Így idővel a fájdalom és a piros, kék, zöld, lila foltok majd eltűnnek, más fizikai vagy lelki sérülést pedig nem gyűjtöttem be. legalábbis akkorát nem, amivel ne tudnék megbirkózni reményeim szerint.

Hogy a templárius megragad, az kicsit váratlanul ér, de meglepődni sincs igazán erőm, s mire feleszmélek, már a ruhámra esett vérfoltokról beszél. Fáradtan bólintok, első dolgom lesz keresni bármilyen vízforrást és kimosni belőlük a mocskot. Ám ahogy meghallom a felfegyverzett alakulat jellegzetes menet zaját, a gyomrom azonnal egy csomóba szűkül, és bár a fizikailag eléggé kimerültem, egyből felélénkülök, a tudatom is kitisztul valamelyest a kimerültség okozta kábaságból. Helyzetem úgy fest, tovább romlik, hiszen a már jelenlévő tepmlárius ismét közelebb lép hozzám, s micsoda meglepetés, a kardja kettőnk között. Hiú ábránd volt csupán, hogy sikerül megúsznom. Aztán a szavakat hallva még fal fehér is leszek. Hogy máris meghalok? Még csak el se visz a toronyba, hogy ott tárgyalják meg az ügyem, és ott mondják ki a halálos ítéletet? Nincs időhúzás?

Az újabb szavak csak eztán jutnak el a tudatomig. Hát mégsem fog levágni? Sőt mi több, még csak el sem fog vinni. A megkönnyebbülés és a hála apró, fáradt mosolyt csal arcomra, és néhány könnycseppet a szemembe. Határozottan bólintok, hogy mindent megértettem.
- Köszönöm! - suttogom még erőtlen hangon, majd kényszerítve a testem, ha nem is futva, de sietős, erőltetett tempóben megindulok a fák között, arra, amerre a templárius mondta, hogy menjek. Nem tudom pontos, hány lépést vagy métert tettem meg, amikor megtorpanok, és visszanézek még. A templárius ismét megmentett, pedig mennyi galibát okoztam neki, még ha akaratlanul is. És még a nevét sem tudom. Újra előre fordulok és neki iramodom még egyszer. Jobb is, ha nem tudom a nevét, így ha le is bukom, nem fogom azonnal megint bajba sodorni. Az emlékezetemben viszont megmarad a férfi, méghozzá életem végéig. Akit azért küldtek, hogy elfgojon, amit meg is tett, majd megmentett és még egyszer megmentett és végül mégis elengedett. Talán mégsem minden templárius olyan, mint egy mumus.

// Én köszönöm a mesélést, nagyon élveztem! Smile//
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





 Északi út Empty
TémanyitásTárgy: Re: Északi út    Északi út Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Északi út
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Ferelden :: Úton, útfélen Fereldenben-
Ugrás: